Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Prestížnu českú modelku Simonu Krainovú mrzí, že mnohí ľudia považujú krásne ženy automaticky za hlúpe

"Pravda je, že ma nikto nebalí. Muži sa ambicióznych žien boja"Neverte tomu, čo píše bulvár! Ten totiž vykresľuje jednu z najprestížnejších českých

"Pravda je, že ma nikto nebalí. Muži sa ambicióznych žien boja"

Neverte tomu, čo píše bulvár! Ten totiž vykresľuje jednu z najprestížnejších českých modeliek - Simonu Krainovú ako arogantnú a namyslenú modelku. Opak je pravodou. Na nás pôsobila ako veselé otvorené žieňa, ktoré je za každú srandu a rado sa rozhovorí o všeličom. Stretli sme sa s ňou v predvečer pondelkovej autorskej prehliadky návrhárky Beáty Rajskej, kde dlhonohá blondínka predviedla niekoľko modelov.

Náš rozhovor sa odohrával v kaviarni a keď do nej Simona spolu s kolegyňou a kamarátkou Andreou Verešovou vstúpili, všetky mužské pohľady hneď patrili im dvom. "Na to si zvyknete. Mám pocit, že v Prahe sú ľudia už zvyknutí stretávať známych ľudí. Ale keď prídem do malého mesta, pozerajú sa na mňa tak, že si obzerám oblečenie, či nemám na ňom nejaký fľak alebo dieru...," prezradila nám dobre naladená Simona. "Tie pohľady skôr vnímajú moje kamarátky. Keď sme niekde spolu, tak sa ma pýtajú, ako s tým viem žiť, že na mňa každý pozerá. Ja si to však neuvedomujem a tiež to nie je tak, že všade kam prídem, zo mňa ľudia padajú na zadok..."

Skryť Vypnúť reklamu

Chce či nechce - Simona sa dennodene stretáva s obdivnými pohľadmi mužov, ale aj so závistlivými pohľadmi žien... "Všetkého je dosť. Nájdu sa však aj chlapi, ktorí na mňa doslova prskajú. Ale stretla som sa aj s opačnými reakciami - je veľmi príjemné, keď za mnou príde žena a povie mi, že ma veľmi obdivuje."

Simona sa naučila odstrihnúť sa od okolitého sveta - nepozerá televíziu, nečíta noviny. "Môj otec má však takú záľubu - číta si reakcie ľudí na ineternete a tam sú fakt príšerné veci. Citlivý človek by sa nad tým aj rozplakal. Nepodpíšu sa a myslia si, že si môžu dovoliť napísať hocičo. V priamom kontakte sa však skôr stretávam s ľuďmi, ktorí sú veľmi milí. Ale je pravda, že chlapi sa ma boja. Všetci mi vravia - veď to musí byť šialené, ako ťa muži balia. Nikto ma nebalí. Muži sa boja ambicióznych žien..."

Skryť Vypnúť reklamu

Aj preto má Simona neraz pocit, že krása, ktorú jej sudičky do vienka naložili v nemalej miere, nie je vždy len prednosťou, ale občas môže byť doslova na príťaž. "Je zlé, že krásnu ženu mnohí ľudia automaticky považujú za hlúpu. Nemusím nič povedať a už som zaškatuľkovaná ako hlúpa blondína. To mi prekáža, pretože ja si o ľuďoch robím úsudok až po tom, čo sa porozprávame. Mnoho ľudí však tak robí cez stupídny bulvár... Potom majú zo mňa strach a myslia si, že som nafúkaná arogantná ženská. Mnoho priateľov, s ktorými som sa zoznámila, mi po čase povedalo - veď ty si fajn a my sme si o tebe mysleli, že si ´taková a maková...´"

Máloktorá celebrita si môže pochvaľovať bulvárne články. Simona medzi ne určite nepatrí. Jej manželstvo i rozvod s moderátorom Bořkom Slezáčkom či súčasný vzťah s podnikateľom Alpom sa doslova prepieral na titulkách. "Musela som sa do toho takpovediac odstrihnúť, lebo keby som tak neurobila, tak by som sa zastrelila. Už to tak neprežívam. Pravdu povediac, je mi jedno, čo si o mne myslia ľudia v ´Hornej Dolnej´, ktorí ma vôbec nepoznajú a úsudok si urobia iba podľa toho, čo sa dočítajú v bulvári. Ide mi skôr o to, že dnes už akoby voči ľuďom neexistoval rešpekt - na titulkoch ma oslovujú hej ty! Nie je tam žiadna úcta. Mrzí ma to hlavne kvôli mojim rodičom. Žijú v malom meste a otec musí vysvetľovať kamarátom, ako to so mnou naozaj je."

Skryť Vypnúť reklamu

Ešte pred časom však nebola Simona natoľko silná, aby dokázala si všetky tie negatívne články nevšímať. "Trápila som sa, čítala som každý riadok a všetko to prežívala. Dnes už to nerobím. Mám asistentku, ktorá mi vystrihuje všetky články a archivuje ich. Ja to čítať nebudem, možno sa však nad tým raz zhrozia moje deti," prezradila so smiechom. "Iné to bolo, keď sa písalo o moje svadbe s Bořkom. To bola predsa radosť a eufória, s ktorou som sa chcela podeliť a vtedy som ani len nemyslela na to, že by som sa raz rozviedla. Ale prečo by sa mala v médiách pretriasať tak bolestná vec, akou rozvod bezpochyby je? Píšu, že si ma vzal pre peniaze, súdia naše manželstvo, nás oboch. Bořek pre mňa ostane človekom, voči ktorému mám úctu a ktorého budem svojim spôsobom vždy milovať."

Simonu strašne zraňuje, čo všetko si bulvár dovolí napísať. "Mnohí ľudia mi vravia - to je daň za slávu. Za akú slávu? Aká daň? Kto mi za tú slávu platí, aby som za to musela odvádzať daň? Nechcem sa však sťažovať. Mohla som dopadnúť oveľa horšie - narodiť sa s poďobaným nosom, mať veľký zadok a skončiť ako vodička električky..."

Radšej bez peňazí v Paríži

Simona sama priznáva, že si veľmi dobre uvedomuje, že ak by nemala peknú tváričku, nedosiahla by to, čo sa jej podarilo. "Lenže to nestačí. Človek musí byť cieľavedomý a pracovať na sebe. Ja som vždy mala veľké ambície. Aj preto som nechcela existovať v malom meste v paneláku, preto som sa vybrala do Paríža. Nebolo to na začiatku vôbec jednoduché, ale vravela som si, že radšej budem bez peňazí v Paríži prespávať po Eiffelovkou ako žiť v paneláku... Nevedela som, čo ma čaká, ale šla som do toho."

Simona pôsobí naozaj veľmi cieľavedomo a zdá sa, ako keby sa ničoho nebála. "Nie je to pravda. Bojím sa ľudskej závisti, zloby. Príliš sa otváram a toho sa tiež bojím. Myslím, že som férová a srdečná ženská a mám okolo seba veľa ľudí a bojím sa toho, že mi niekto ublíži... Bojím sa sklamania v láske, všetkých tých vecí, ktorých sa normálne bojí každá žena. A keď si pustím večer horor, tak sa v noci bojím zaspať. Nemám strach sa však do ničoho pustiť. Nebojím sa sveta. Pokojne by ste ma mohli vystreliť na Mars a neobávala by som sa toho. Baví ma totiž experimentovať, veď sme tu len raz a je škoda prežiť život pred televíziou. Ja na ňu kašlem, žijem si svoj život. Bořek mi vždy vravel, že mám svoj vlastný vnútorný Disneyland a že mi ho závidí..."

Simona si po čase uvedomila, že keď prestala pozerať televíziu, čítať noviny, sledovať politiku a vnímať všetky negatívne veci, ktoré sa dejú vo svete, prestala mať starosti a depresie. "Možno to znie, že som hrozný ignorant, ale som citlivá a veľmi mi to zasahovalo do života, veď ja som sa bála lietať! Tak som raz televíziu vypla a hotovo. Dnes už iba chodím doma okolo nej, mám ju ako bytový doplnok a občas z nej utriem prach..."

Túžila vidieť more

Simona sa do Paríža vybrala veľmi mladučká a spočiatku to naozaj nemala jednoduché. Veľmi dobre však vedela, čo chce dosiahnuť. "Možno to vyznie smiešne, ale najväčšie zadosťučinenie z mojej práce som mala vtedy, keď mi raz zavolal otec z dovolenky. Keď som totiž bola malá, strašne som túžila vidieť more. Rodičia na to nemali, ale podarilo sa im dať dohromady peniaze, aby sme šli k moru do Bulharska. Nemohli sme si to dovoliť všetci - šla som iba ja s mamou. Najväčšia satisfakcia pre mňa bola, keď som vďaka práci v modelingu kúpila otcovi k 50-ke zájazd k moru. Zavolal mi z pláže a povedal - človeče Simča, predstav si, že naozaj nie je vidno na druhý breh... Vtedy som si povedala - áno, stojí to zato. Takéto momenty sú pre mňa veľmi dôležité, keď môžem rodičom niečo dať. Viem, že síce sú to materiálne hodnoty, ale aj tie sú niekedy veľmi dôležité..."

Simona má za sebou mnoho reklamných kampaní, fotení či prehliadok pre prestížne svetové módne značky. "Objavila som sa na titulke parížskej Elle, Dune, propagovala som parfém od Diora. Pre Yves Saint Laurent som bola modelkou, na ktorú priamo šili haute couture šaty. Mohla som to dotiahnuť aj ďalej, keby som sa bola pred časom rozhodla odletieť do New Yorku a pracovať tam. V tom čase som mala v Paríži priateľa a nechcela som odísť až tak ďaleko - vždy som mala pocit, že z Francúzska to mám domov ešte celkom blízko. Nebola mi veľmi blízka ani mentalita ľudí v USA a najmä som nechcela modelingu venovať 100 percent svojho času. Pre mňa boli a sú dôležité iné hodnoty. Nechcela som byť prvá vo svete a robila som modeling tak povediac na pol plynu."

Je dosť možné, že ak by sa v správnej chvíli rozhodla Simona plyn pridať, dnes by sa na tých najprestížnejších svetových módnych mólach striedala s Naomi Campbell či Claudiou Schiffer. "Možno by to tak bolo. Lenže ja som nikdy nemala také ambície. Aj vďaka tomu, že mojou dobrou priateľkou je Eva Herzigová. Dá sa povedať, že som istý čas žila popri nej a mala možnosť sledovať, ako žije. Zistila som, že jej to vôbec nezávidím, že to nestojí za to. Niekto si povie, že to obdivuje a že by chcel byť na jej mieste, ale ja som videla, čo všetko obnáša byť svetovou topmodelkou a nevymenila by som to za to, čo mám dnes. Veď vtedy má človek totálny stres a žiadny osobný život. Nie je to nič viac iba cestovanie, cestovanie a cestovanie. Ja som si zvolila zlatú strednú cestu. Vyčítajú mi to mnohí fotografi a manažérka, no ja to neľutujem."

Aj keď pred časom Simona možnosť pracovať v New Yorku doslova zmietla zo stola, dnes do tohto niekoľkomiliónového mesta lieta cez "veľkú mláku" pravidelne. Tentoraz platí nie staré známe za všetkým hľadaj ženu, ale muža - Simoninho súčasného priateľa. "Bolo to veľmi vtipné, keď som zavolala do tamojšej agentúry. Pýtali sa ma - čo sa stalo, že Simona má záujem o prácu v New Yorku? To musíme osláviť a otvoriť fľašku. Päť rokov sme ťa sem nevedeli pritiahnuť a naraz si tu. Poznajú ma však a došlo im, čo ja za tým," prezradila Simona na záver s úsmevom.

Dátum narodenia: 19. február 1973

Znamenie: Ryby

Miesto narodenia: Havířov

Rodinný stav: rozvádza sa

Relax: spánok

Filmografia:

Kamarád do deště II

Byl jednou jeden polda I

Byl jednou jeden polda II

Byl jednou jeden polda III

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
 2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
 9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
 10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
 1. Úpravy automobilov pre ZŤP
 2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 8. Tovar vám vynesú na miesto, ktoré ukážete prstom
 9. Slováci sú pri výbere investičných produktov čoraz náročnejší
 10. Humenčanov čakajú extra zľavy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 27 546
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 23 419
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 163
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 856
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 576
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 311
 7. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 779
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 127
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 921
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 604
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Správny smer si niektorí vodiči vyberajú v poslednej chvíli.

V Kolinovciach pri povodniach zasahujú s polstoročnou technikou

Rozvodnený Hornád zaplavuje obec v okrese Spišská Nová Ves pravidelne.

Dobrovoľným hasičom v Kolinovciach slúži 48-ročná avia.
Anna Jurčenková.

Rábek bol v karanténe štrnásť dní. Aj tak chcú hádzanári Prešova vyhrať

S francúzskym tímom Nimes pricestoval i Košičan Paul.

Za Nimes chytá aj Slovák Teodor Paul.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Samuela Marca

Ako prežiť druhú vlnu (píše Samo Marec)

Čo môže robiť neveľmi dobrý škrabák?

Ilustračné foto

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Testovanie obyvateľov na Covid-19 v odberovom centre v Košiciach.

Trnku potrestali iba symbolicky, môže sa dostať aj k ušlému platu

Čižnár pre svojho predchodcu pôvodne žiadal stratu funkcie.

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka s ochranným rúškom počas ústneho pojednávania pred disciplinárnou komisiou Generálnej prokuratúry SR v Bratislave.
Ilustračná fotografia.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop