Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V erotických podnikoch väčšinou pracujú ženy, ktoré namali ľahký život ani šťastné detstvo

Zmyselným go-go tanečniciam ponúka sex každý tretí mužV prítmí fialovomodrého osvetlenia pri moderných rytmoch šteklivo plazivej hudby sa na pódiu

Zmyselným go-go tanečniciam ponúka sex každý tretí muž

V prítmí fialovomodrého osvetlenia pri moderných rytmoch šteklivo plazivej hudby sa na pódiu i pri nohách mužov dráždivo vlnia takmer nahé dievčatá. V zmyselnom rytme ich obkročia, pružne sa prehýbajú a v spleti tanečných kreácii ponúkajú pohľad na "horné" i "dolné" ženské vnady. Takúto atmosféru vdychujú návštevníci istého košického erotického kabaretu.

Perfektnými štíhlymi telami sa vzrušujúco ovíjajú okolo sediacich mužov. Ani toho najstudenšieho musí rozohriať päťcentimetrová blízkosť mladých žien, odetých v sexi tango nohavičkách. Divoké tanečnice v rajcovnom "hecovaní" pridávajú viac a viac. Muži sú akoby v tranze. Vo vytržení sa ich ruky túžobne dotýkajú zmyselne krútiaceho ženského tela. Niektorým je už "horúco", ohmatkávanie hebkých nôh či zadočku im nestačí... Siahajú "vyššie" i "nižšie". Go-go tanečnica im jemne pohrozí prstom a ruky odtiahne. To nie! Dotyky hlavne na chúlostivých miestach sú zakázané! O tom boli poučení už pri vstupe do kabaretu.

Skryť Vypnúť reklamu

Zákazníci po zaplatení vstupného dostanú kabaretné "peniažky". Hodnota jedného je 30 korún a dávajú sa tanečniciam pod miniatúrne nohavičky. Tie sa tancom venujú každému zákazníkovi osobitne. Za noc ich takto poteší viackrát. Čím viac kabaretných žetónov vytancuje, tým vyšší je jej zárobok. Aby bol večer pestrejší, go-go dievčatá sa zmyselne krútia okolo lesklých kovových tyčí na pódiu.

Väčšiu časť osadenstva tvoria muži, ale nájdu sa aj ženy, ktoré prišli s partiami alebo s partnermi. Zábava sa stupňuje, muži sa smejú, pokrikujú, doberajú sa. Vyzerá to tak, že aj samotné aktérky dráždivého tanca sa dobre bavia. Hoci vystupujú profesionálne, na ich tvárach sem-tam, na zlomok sekundy, badať pobavený výraz. Páči sa im momentálna bezbrannosť mužov, fáza, v ktorej si so silnejšou polovičkou tvorstva môžu robiť, čo sa im zachce.

Skryť Vypnúť reklamu

Zo štyroch tanečníc, ktoré počas večera a noci obšťastňovali mužov i ženy, sa odhodlali s nami porozprávať dve. Hoci súčasná doba praje konzumnému životu, s ktorým ide ruka v ruke aj sexuálna neviazanosť, na prácu takéhoto charakteru treba mať okrem fyzických dispozícii i psychickú odolnosť a odvahu.

Na prácu striptérky ju naviedol manžel

"Ak má dievča zábrany a nedostatok exhibicionizmu, veľmi rýchlo s touto prácou prestane. Musí si zvyknúť, na obzeranie, hlúpe poznámky i obchytkávanie. Pokiaľ sa tomu nevie nejakým spôsobom ubrániť, odíde sama," vysvetľuje 25-ročná Alena. Prácu go-go tanečnice a striptérky robí dva roky. Pred tým bola predavačkou a prihlásila sa na inzerát. Bol to manželov nápad, pretože on sa nevedel zamestnať a z niečoho žiť museli. V rozbehu jej kariéry bol každý večer na vystúpení. Chcel mať všetko pod kontrolou. Tá sa mu však vymkla z rúk, už nemohol zniesť úlohu nestranného pozorovateľa dráždiaceho rituálu svojej ženy. Začal vyvolávať roztržky a so strážením musel prestať. V súčasnosti je Alena s manželom v rozvodovom konaní. "No je to kvôli iným veciam, nie kvôli práci."

Skryť Vypnúť reklamu

Rodina a okolie ju kvôli tomu čo robí, neodsudzuje. Otec sa na ňu dokonca prišiel pozrieť. Bol prekvapený a hodnotil jej prácu ako umenie. "Z toho som bola zase prekvapená ja. Povedal mi, že sa musím postaviť na vlastné nohy a keď ma to uživí, tak je to moja vec."

Striptízové dievčatá musia mať pekné telo a cit pre hudbu i tanec. "Vedela som tančiť, ale musela som sa v go-go tanci trošku vypracovať. Kroky, ktoré mi ukazovala kolegyňa, som sa spontánne naučila až po roku. Každá tancuje po svojom, každá má iný štýl."

Minimum, ktoré dievčatá v kabarete zarobia, je 30 tisíc korún mesačne. Pod túto hranicu ich príjem neklesne nikdy, zvyčajne to býva oveľa viac. "Najväčšou motiváciou boli a sú peniaze. Zatiaľ nešporím, pretože vychádzam so stravou, nájmom, platením pôžičky, nákladmi na túto prácu tak, že mi to akurát stačí. Chcem ísť pracovať do zahraničia a predpokladám, že vtedy si dačo ušetrím. Neskôr by som totiž chcela začať novú etapu svojho života. Možno budem v niečom podnikať." Podnik takéhoto zamerania si však otvoriť neplánuje.

Reakcie zákazníkov na prácu striptérky sú rôzne. "Niektorí ma berú ako tanečnicu, pre druhých som ľahšia, pre ďalších zase naivná a hlúpa. Ani jeden mi vulgárne nenadával, ale sem tam niečo ´vyšplechnú´..."

Uvoľnenosť mužov v tomto podniku je očividná. Napriek zákazu sa snažia tanečnicu poobchytkávať kde sa len dá, skúšajú jej mantinely. Alena im však vždy jednoznačne naznačí, čo si môžu dovoliť a čo nie. "Ale stalo sa mi, že som im zopárkrát aj vylepila. Za tie dva roky som možno dvakrát potrebovala pomoc vyhadzovača. Chlapi naozaj skúšajú všetko možné, chytajú kde nemajú, čomu sa stále zabrániť nedá, lebo im ruku vždy odtiahnuť nestihnem."

Sex ponúka dievčatám každý tretí muž. S návrhmi dobiedzajú opakovane. Alena však tvrdí, že ani jedna z dievčat im nepodľahne. "Iné je, keď dievča pociťuje k mužovi sympatie, je slobodná a dohodnú si rande mimo podniku. Čo sa deje za dverami podniku je každého osobná vec." Stáva sa, že tanečnica si so zákazníkom začne vzťah. "Ale je to zriedkavé, pretože nie je z čoho vyberať. Väčšina normálnych mužov tu nechodí." A aký muži tu chodia? "Chcú vidieť niečo, čo doma nemajú, alebo by to, čo tu uvidia, chceli od svojich manželiek. Možno tu hľadajú lásku, alebo sa chcú vyrozprávať."

Pri pohľade na vzrušujúci tanček nejednému zákazníkovi napadne, aké "divy" musí tanečnica stvárať so svojim partnerom. "Doma netancujem. Keď to robím celú noc, tak ma to už nebaví. A aj by mi to bolo voči priateľovi trochu trápne," priznáva.

Súkromný striptíz platia aj ženy

Do podniku chodia aj ženy. Niektoré berú vlnenie striptízových tanečníc na tele svojho partnera ako zábavu, niektorým to tak vôbec nepripadá.

"Od taxikárov sme sa dozvedeli, že ženy bijú svojich partnerov v taxíku za to, že boli pri tančekoch aktívni a že sa im to páčilo. Tu to však nedajú najavo," hovorí Alena. Tanečnice sa dráždivo predvádzajú aj pred ženami. Napríklad im vyzývavo sadajú na kolená. "Stáva sa, že viac vystupujem pri žene ako pri mužovi. Napríklad preto, že ona evidentne žiarli. Niektoré ani nevedia, do akého podniku prišli a sú vyjavené. Iné to berú s humorom a ďalšie nás dokonca navigujú, ako máme jej mužovi zatancovať." Zo závisti žien si Alena nič nerobí. Od niektorých dokonca dostáva komplimenty. Pýtajú sa, čo robí, že tak dobre vyzerá.

Aj ženy bývajú odvážne a mávajú všelijaké "chúťky". Niektoré chceli vidieť ženský striptíz "na ostro", tak si Alenu zaplatili a tá im na vyhradenom mieste ukázala pri tanci všetko, čím ju príroda obdarila. Veľakrát sa na tento ostrý striptíz ide pozerať párik, muž so ženou. Napríklad ako v známom filme Showgirls. "Žena chce možno vidieť, ako robíme privátny striptíz, aké máme pohyby. Alebo tam nechce muža nechať samého. Určite sú aj zvedavé," tajomne sa usmieva Alena.

Samozrejme, Alene sa môže stať, že ju na ulici niekto spozná. "Mne to nevadí. Naopak, som rada, keď sa mi pozdravia. Svedčí to o tom, že sa nehanbia priznať k tomu, že poznajú striptérku. Tu sa aj úplne inak maľujem a väčšinou ma ani nespoznajú. To je hra na schovávačku." No spoznanie ju nepoteší vždy. Nie preto, že by muži na ňu po ulici vulgárne pokrikovali. Sú však vystúpenia, ktoré nezvládla najšikovnejšie.

Prácu striptérky bude Alena robiť dovtedy, dokedy sa bude dať. Závisí to nielen od toho ako bude vyzerať, ale aj aká bude jej fyzická kondička. "Nočný život nie je najzdravší a dá organizmu zabrať. Mali sme tu aj ženu, ktorá tancovala a mala 38 rokov. Bolo na nej vidieť, že je staršia, ale mala úspech, pretože bola skúsená. Tancovala s mladšou priateľkou a vyzeralo to dobre."

Alena túži po rodine a deťoch. Ak by mala dcéru, snažila by sa jej vytvoriť také zázemie, finančné i duševné, aby takúto prácu nemusela robiť. A to aj napriek svojmu tvrdeniu, že na práci striptízovej tanečnice nie je nič zlé. "Dievčatá, ktoré pracujú v tejto brandži, mali väčšinou nejaké problémy. Buď vo svojej rodine, alebo mali zlé detstvo, alebo nevychádzali s rodičmi."

Za večer zarobí aj štyri tisíc

Práca striptízovej tanečnice je pre ďalšie go-go dievča prvým zamestnaním vôbec. Linda má 22 rokov a robí to už štyri roky. Po vyštudovaní gymnázia sa nemohla zamestnať. Vychovávala ju mama a potiahnuť svoje živobytie i dcérine nestačila. Známi ju za túto prácu neodsudzujú, mama však tomuto džobu nefandí.

"Nemala som ľahký život, ale to tu rozoberať nechcem. Práve preto som tu. Budem to robiť dovtedy, pokiaľ budem môcť," predbieha našu otázku Linda. Plánuje si ušetriť peniaze na otvorenie nejakého menšieho podniku, kaviarne alebo reštaurácie. Partnerovi jej práca nejako zvlášť nevonia. Ale keďže sa zoznámili práve na vystúpení, vedel, do čoho ide. "Moderoval u nás program. Išiel do vzťahu s tým, že vedel, ako šou prebieha. Vie, že s nikým nič nemám, iba tancujem." Zarábať vonku si netrúfa, pretože sa bojí nástrah, ktoré v cudzine na dievčatá pracujúce v tomto fachu číhajú. "Stačí mi to, čo zarobím tu. Niekedy to hodí aj štyri tisíc za večer. Robím šesť dní v týždni." Zatiaľ si zarobené peniaze užíva, investuje do zábavy s priateľmi, do oblečenia, topánok, erotických úborov...

Vylepšovať si zovňajšok silikónmi je je v tomto zamestnaní bežné, veď čím dievča lepšie vyzerá, tým jej to viac vynáša. "Aj ja som o tom uvažovala," priznáva Linda. "Ale bojím sa, pretože poznám prípad, kedy toto ´vylepšenie´ dopadlo horšie, ako bol počiatočný stav."

Zárobok sa odvíja aj od toho, ako sa dievčatá snažia, či sú milé, ako so zákazníkom komunikujú. Čím viac žetónov vyzbierajú a drinkov vypijú (objednáva ich zákazník), tým je gáža dievčat vyššia. Podstatne viac si však môžu zarobiť za privátny striptíz a ďalšie "náročnejšie" programy. "Je to finančne odstupňované," vysvetľuje Linda.

Táto práca je stále o tom istom. Na nervy jej však nelezie. "Robím ju rada. Baví ma tancovať, a mám rada spoločnosť. Keď prídu noví ľudia, už je to opäť iné. Niekedy sa zabavím viac, inokedy menej. Nemám toho ešte dosť. Najlepšie sa nám tancuje v piatok, lebo je tu plno ľudí." Do podniku chodí predovšetkým stála klientela. Muži tu už majú "svoje" dievčatá s ktorými sa bavia. O ich bezpečnosť je postarané. Pri akomkoľvek konflikte zasahujú vyhadzovači. Po skončení práce v skorých ranných hodinách, ich všetky roznáša domov taxikár. Ani jedno z dievčat nikdy neodchádza samé.

Okrem domáceho kabaretu dievčatá vystupujú aj na diskotékach, alebo iných akciách, kde sú pozývané. Zákazníci si ich objednávajú na súkromné party, keď oslavujú narodeniny, alebo sa lúčia so slobodou. Na priváty chodia so svojimi podnikovými bodygardmi.

Erotické "čarodejnice" vedia, ako na mužov... Zdá sa, že poznajú všetky rafinované taktiky a možnosti zvádzania o akom sa všedným ženám nikdy ani len nesnívalo. Je to ilúzia, alebo skutočnosť?

Andrea BOŽINOVSKÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 4. Pomáhajte čítaním
 5. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 6. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 28 091
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 224
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 243
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 753
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 686
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 861
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 853
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 005
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 797
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 208
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Finančník s pyramídovou hrou sa chcel dostať z väzby, rozmyslel si to

Dávid Gedeon bude na slobode najskôr v januári 2021.

Dávid Gedeon. Z väzby sa dostane najskôr na budúci rok v januári.

Časť hradieb v Kežmarku je v zlom stave. Ľudia sa boja úrazu

Vlastníci múr zabezpečili, pamiatkari zásahy nepovolili.

Mestský múr na Baštovej ulici v Kežmarku.

Do piatich rokov by mohol byť humenský park pri kaštieli ukážkový

Po parku sme sa prešli s mestskou odborníčkou na verejnú zeleň.

Františka Mudra v parku pri dube, ktorý vyschol a do novembra ho zrežú.
Rozhovor

Študuje astrofyziku. Pri zatmení Slnka v Čile sa jeho predstavy zrútili

Na Slovensko sa musia vrátiť šikovní ľudia a nakopnúť to tu.

Marko Mesarč sa zúčastnil expedície v Čile, kde pozoroval úplné zatmenie Slnka.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

Premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí.
Podcast Dobré Ráno.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.

Peter Tkačenko

Navrhli odvolať rektora STU Fikara, na rokovaní bola polícia

Akademici si odhlasovali koniec Miroslava Fikara.

Rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Miroslav Fikar.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop