Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

MOZAIKA z domova

Zuzana Smatanová krstila album "Svet mi stúpil na nohu"Namiesto šampanského tiekla smotanaSlovenská speváčka Zuzana Smatanová krstila minulý

Zuzana Smatanová krstila album "Svet mi stúpil na nohu"

Namiesto šampanského tiekla smotana

Slovenská speváčka Zuzana Smatanová krstila minulý piatok svoj druhý album. Má názov Svet mi stúpil na nohu a do sveta ho uvádzala v bratislavskom Bastion pube. Za krstných rodičov si vybrala českú skupinu Chinaski, s ktorou začiatkom novembra vyráža na turné v susedných Čechách. Nekrstilo sa "tradičným" šampanským, ale symbolicky smotanou, ktorou Zuzana krstila aj svoj debutový album v roku 2003. Už vtedy povedala, že si jej priezvisko ľudia často mýlili a volali ju Smotanová, takže smotana je aspoň pri krstoch jej albumov na mieste. Na krst prišlo speváčke zablahoželať niekoľko dobrých priateľov, ale aj kolegov z brandže - herec Janko Kroner, moderátor a herec Martin Nikodým, speváci Robo Opatovský, Peter Nagy či Misha.

Skryť Vypnúť reklamu

Zuzana vystúpila aj so svojou kapelou a už s úvodnou skladbou Svet mi stúpil na nohou roztancovala podaktorých fanúšikov. Publikum bolo nadšené a speváčka po koncerte ešte pridala obľúbenú pieseň Nech sa deje, čo sa má a dueto Pár dní. "Každá moja pesnička odráža určitú situáciu v mojom živote," povedala krátko po koncerte o svojom novom albume, ktorý uzrel svetlo sveta 10. októbra.

Exginalista SuperStar Samuel Tomeček vydal debutový album

Chce sa viac priblížiť ľuďom a publiku

Exfinalista SuperStar Samuel Tomeček vydal v pondelok svoj debutový album Mladý a drzý, na ktorom sa okrem spevu predstaví aj ako autor hudby a textu. Spolu s kapelou pripravil Samuel väčšinu z 12 skladieb a ako tvrdí, albumom sa chce viac priblížiť ľuďom a publiku.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ľudia ma poznajú iba zo súťaže, v ktorej som dostal viacero prívlastkov ako romantický či nežný rocker. Nevravím, že som presne taký, aký je názov albumu, ale do istej miery musí byť človek v tejto rýchlej dobe viac priebojný a dravý. Nie hanblivo postávajúci či sediaci," vysvetľuje. Prvé pesničky začal Samuel skladať, už keď mal štrnásť a ako inak, medzi prvými pokusmi bola aj skladba pre spolužiačku, do ktorej bol vtedy zaľúbený. "Začal som v skorom veku, ale neviem, či by som to už dnes vedel zahrať," podotýka s úsmevom Tomeček, ktorý má na albume Mladý a drzý dve vlastné skladby, päť zložil spolu so svojou kapelou, najmä basgitaristom Jánom Kmeťom, a na ostatných sa podieľali Ivan Tásler, Vlado Krausz či Peter Uličný.

Skryť Vypnúť reklamu

Tomečkov debut si zobral pod producentský patronát líder kapely IMT Smile Ivan Tásler. S ním si vraj Samuel "sadol" tak po hudobnej, ako aj ľudskej stránke. "Našli sme sa. Ten prvý krok do hudobného sveta je po jeho radách taký dvojmetrový. Bol vždy v štúdiu, pri každom nahrávaní či dôležitom kroku. Pomáhal so všetkým a dal mi veľmi veľa rád do života, či už ohľadom kapely alebo hrania," poznamenal Tomeček, ktorý so svojou kapelou Free Inna Cage hral a vystupoval už aj pred súťažou Slovensko hľadá SuperStar. Kapele zostal verný a predstavil sa s ňou aj na krste debutového albumu včera v bratislavskom klube Babylon.

Víťazkou prvého ročníka modelingovej súťaže Face of Marylin Agency je 18-ročná Ľubica Sekanová z Prievidze

Najviac im dala zabrať chôdza na dvanásťcentimetrových opätkoch

Novou tvárou svetovej modelingovej agentúry Marylin Agency sa po víťazstve v prvom ročníku súťaže Face of Marylin Agency v Bratislave stala 18-ročná Ľubica Sekanová (druhá sprava) z Prievidze. Ľubica bola jednou z jedenástich slovenských finalistiek, ktoré minulú sobotu večer hodnotila plejáda ľudí z modelingového priemyslu. Medzi nimi bola napríklad aj slovenská topmodelka Linda Nývltová či jej kolegyne, česká topmodelka Helena Houdová i jedna z najkrajších žien sveta, Mozambičanka s európskymi koreňmi Tasha de Vasconcelos.

Finalistky sa na pódiu v bratislavskom hoteli Carlton predviedli v troch kolách. Najviac im dala zabrať chôdza na približne 12 centimetrových opätkoch, v ktorých museli kráčať po sklenenom pódiu a ako podaktoré zhodne skonštatovali, nebola to veru žiadna sranda. Nakoniec porota určila dve tretie miesta, jedno druhé a víťazkou sa stala 18-ročná Ľubica. Tá je už zhruba rok modelkou v agentúre Bubble Production House, ktorá na Slovensku Marylin Agency zastupuje.

"Víťazstvo som nečakala, pretože som si myslela, že pôjde skôr o tie mladé dievčatá, ktoré ešte nie sú v agentúre," povedala stredoškoláčka Ľubica, ktorá už má za sebou práce v Tokiou, Paríži i Grécku. Modelkou pritom nikdy nechcela byť. Objavili ju až ľudia z agentúry, ktorí prišli priamo k nim do školy. "Bolo to v druhom ročníku na strednej škole a aj keď prišli, tak som vravela, že žiadne také. Ale nedali sa odradiť," povedala s úsmevom po súťaži novinárom.

Naopak, modelkou sa vraj veľmi túži stať druhá ocenená, 13-ročná Simona Mudráková z Nitry. "Bola som prekvapená, pretože by ani vo sne nenapadlo, že sa s mojim vekom umiestnim na druhom mieste. Modelku som zatiaľ nerobila a táto súťaž bola taká prvá modelingová skúsenosť. Doteraz som nestála ani na takýchto vysokých opätkoch," poznamenala s úsmevom Simona.

Ešte nikdy v svojej päťnásťročnej histórii nespojila medzinárodná modelingová agentúra Marylin Agency svoje meno s modelingovou súťažou. Svoje modelky vždy hľadala cez vlastných skautov a až Slovensko ich presvedčilo, že sa to dá aj inak. V súčasnosti má Marylin Agency pod ochrannými krídlami okrem iných supermodelky Naomi Campbell, Helenu Christensen, Kate Moss či Fernandu Taveres. Keďže móda kráča ruka v ruke s celebritami z filmovej, hudobnej či športovej scény, medzi mená, ktoré Marylin Agency zastupuje, patria aj Angelina Jolie, Jean Reno, Sharon Stone, George Clooney, Zinedine Zidane, Gwen Stefani a mnohí ďalší.

Tomášovi Bezdedovi sa pri rozhovoroch v posteli vystriedalo jedenásť modeliek

Kvôli Linde Nývltovej si vyzliekol pyžamo...

Bronzový SuperStar, ale i moderátor hudobnej relácie XXL Tomáš Bezdeda zažil v sobotu večer tak trochu netradičné nakrúcanie svojho programu. Celé sa totiž odohrávalo v posteli a vedľa T. Bezdedu v modrom saténovom pyžame sa pri rozhovoroch na širokom dvojlôžku vystriedalo všetkých jedenásť finalistiek súťaže Face of Marylin Agency.

"Mal som dosť trému. Boli to asi najnáročnejšie rozhovory v rámci XXL. Ale dievčatá boli milé a komunikatívne, takže sa s nimi celkom dobre spolupracovalo," poznamenal neskôr s úsmevom Bezdeda, ktorý v prestávkach len krútil hlavou, na čo sa to dal vlastne nahovoriť.

Už formálnejšie potom robil Tošo rozhovor so slovenskou topmodelkou Lindou Nývltovou, kvôli ktorej vymenil modré saténové pyžamo za decentné sako. Jeho "posteľové" moderovanie uvidia diváci v jednom z najbližších dielov relácie XXL.

Vyvolení 2 budú súťažiť o ceny za 12 miliónov korún

Castingy rozbehnú 11. novembra

Finalisti druhej série reality šou Vyvolení, ktorá sa na obrazovkách TV JOJ objaví už v januári, budú súťažiť podľa inovovaných pravidiel. Tie zatiaľ televízia nešpecifikovala, no ako už avizovala, hrať sa bude o odmenu, ktorá je o rovný milión vyššia, ako pri prvej sérii. Víťaz "dvojky" získa ceny v hodnote 12 miliónov, no vo vile bude musieť stráviť minimálne o jeden mesiac viac ako prvý VyVolený, ktorého meno zatiaľ ešte nie je známe. Inováciou prejde aj samotná vila, ktorá bude mať na rozdiel od jednotky vynovený interiér.

Po nedávnom oznámení začiatku druhej série sa telefonické prihlasovanie rozbehlo raketovou rýchlosťou. "Očakávame zvýšený záujem adeptov na postup do vily, pretože diváci už mali možnosť vidieť, že sa v nej nedeje nič hrôzostrašné. Súťažiaci sa môžu sprchovať v županoch, kto chce, nájde si kamaráta alebo kamarátku, kto nie, môže bojovať sám za seba," povedal hovorca TV JOJ Ľudovít Tóth a upozornil, že na prvý kasting 11. novembra budú pozývaní iba tí adepti, ktorí sa vopred prihlásia telefonicky. O účasť v druhej sérii sa pritom môžu uchádzať aj tí, čo to skúšali už v "jednotke", dokonca aj bývalí vyradení finalisti. "Prihlásiť sa môžu, ale je na rozhodnutí dramaturgie a divákov, ako ďaleko sa dostanú," poznamenal ďalej Tóth s tým, že nie sú vylúčené ani manželské či partnerské dvojice.

Podmienkou účasti v reality šou Vyvolení je vek 18 rokov a chuť stráviť s ďalšími ľuďmi pod dohľadom kamier možno až niekoľko mesiacov.

Richard Müller zaspieva aj v Košiciach

Chystá vianočné koncerty

Spevák Richard Müller chystá na začiatok decembra štyri vianočné koncerty. Pozvanie na tri slovenské a jedno české vystúpenie prijala elitná zostava muzikantov, ktorá s ním v máji tohto roku v newyorskom nahrávacom štúdiu Monster Islands nahrala jeho zatiaľ posledný album 44 - Omar Hakim, Hiram Bullock, Will Lee. Pozvanie prijali aj ďalší americkí muzikanti Clifford Carter (klávesy) a Mike Caffrey (gitara). Renomovaní hudobníci by mali na Slovensko pricestovať už 1. decembra. Müllerove vianočné koncerty sa na Slovensku uskutočnia 5. decembra v Košiciach, 6. decembra v Prešove a napokon 7. decembra v Bratislave.

Csongorov mafiánik má zlatú reťaz a biele ponožky v čiernych mokasínach

Už na prvý pohľad zvláštneho "mafiánika" Csabu stvárni v pripravovanom televíznom filme Osobná chyba slovenský herec Csongor Kassai. Čierny roláčik, na ňom hrubá "zlatá" reťaz, fialová košieľka a čierne špicaté mokasíny s bielymi ponožkami - to všetko dotvára jeho nový "filmový" imidž, nad ktorým sa len pousmeje a ako vraví, počas nakrúcania sa do zrkadla radšej veľmi nepozeral.

"Csaba má svoju skupinku, ktorú naviguje, ako treba vykradnúť veľkosklad obchodného domu. On je ten, ktorý čaká pri volante, no v prvej chvíli zdrhne. A keď ostatných zabasnú, tak im drží palce," hovorí s úsmevom o svojej novej úlohe Csongor, ktorý svojim zjavom pri filmovačke v jednom z bratislavských obchodných centier vyvolával značný záujem okoloidúcich. Imidž frajerského mafiánika s trochu zvláštnymi nápadmi ešte vylepšil neustálym prežúvaním zápalky v ústach. Na otázku, koľko kúskov zápaliek stihne počas filmovacieho dňa zožuvať, pritom bezprostredne s úsmevom odpovedal: "Som šetrný, takže mi stačí škatuľka."

TASR

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 3. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 5. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
 6. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií
 7. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 8. Home (ale aj) Office
 9. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu
 10. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov
 1. Foreigners will be centre stage in Bratislava for the whole week
 2. Poznanie
 3. Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si všímajte podmienky
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 5. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 6. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 7. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 8. Cenovo dostupná autokamera Mio a pritom sa skvelými funkciami
 9. Nová služba v Prešove – celoročný bezplatný zber elektroodpadu
 10. Prečo sa kanalizácia v našich mestách upcháva, keď prší?
 1. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 29 485
 2. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 23 617
 3. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 22 042
 4. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 14 252
 5. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 12 785
 6. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 11 253
 7. Zažite liečivú silu minerálnych vôd. Obľubovali ich aj králi 9 888
 8. Fantastická pomôcka pre deti – zábavný a náučný pracovný zošit 9 884
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 694
 10. Edícia autorov denníka SME: Malá kniha o zvieratách 3 8 136
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Šéfka hokejových klubov bola konateľkou firmy, ktorú zakladal Vadala

Aneta Büdi mala v minulosti aj politické ambície.

Aneta Büdi sa stala riaditeľkou Asociácie profesionálnych hokejových klubov.

Obchvat Košíc má stavebné povolenie od júna. Proces zabrzdil vlastník pozemku

Ak výstavbu nestihnú začať do zimy, projekt rozdelia.

Nový úsek rýchlostnej cesty sa bude napájať na diaľnicu D1 v križovatke pri Hrašovíku.
Rozhovor

Ostrožovičovci: Neriešte suché či sladké víno, ale pocit, či chutí alebo nechutí

V dome vinárskej rodiny z Tokaja fľašu vína nenájdete.

Manželia Ostrožovičovci sú rozdielne osobnosti, ale vďaka tomu podľa nich napredujú tak v súkromí, ako aj vo firme.

Loď Bohemia bude na Domaši premávať až do zimy

Previezla 38-tisíc ľudí. Záujem o plavby neutícha.

Loď Bohemia. Brázdi vody nádrže Veľká Domaša.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Z klebety o peniazoch Matovičovcov v Arca Capital vyrobil kauzu až sám premiér

Matovič je formálne jeden z najchudobnejších politikov.

Igor Matovič a jeho manželka.
Stĺpček Petra Schutza

Matovič má problém s krízovou komunikáciou

Arca Capital sa najviac podobá na kópiu Ficovho účtu na Belize.

Peter Schutz.
Profesor a odborník na tropickú medicínu Vladimír Krčméry.

Luxusná bratislavská reštaurácia skrachovala. Predávajú ju v dražbe

V pozadí Molo Restaurant je aj schránka na Seycheloch.

Molo Restaurant na prehu jazera Kuchajda.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop