Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

MOZAIKA z domova

Párty Rádia FM sa bude niesť v duchu elektronickej hudbySBS-kári sa musia stále usmievaťNetradičnou požiadavkou disponuje holandský DJ Tiësto

Párty Rádia FM sa bude niesť v duchu elektronickej hudby

SBS-kári sa musia stále usmievať

Netradičnou požiadavkou disponuje holandský DJ Tiësto (na snímke), ktorý bude dnes večer hrať v Bratislave. Okrem technického vybavenia hotelovej izby chce mať totiž v hale, kde bude hrať, sympatickú bezpečnostnú službu. "Bezpečnostná služba počas koncertu by mala byť na úrovni. Chcem mať sympatických SBS-károv, ktorí sa budú stále usmievať", hovorí o svojich požiadavkách sám DJ Tiësto, ktorý bude hlavnou hviezdou narodeninovej party Rádia-FM, ktorá sa uskutoční dnes v bratislavskej Inchebe.

Skryť Vypnúť reklamu

Priaznivci elektronickej hudby budú môcť podľa usporiadateľov zažiť veľkú virtuálnu prechádzku tanečnou hudbou v podaní hviezd prvej triedy, ako je DJ Tiësto, Tomáš Haverlík so speváčkou Mishou, Corvin Dalek, Schimek a niekoľko ďalších DJov veľkého formátu. "Za sedem dní sa predalo tri tisíc lístkov, čo svedčí o veľkom záujme o tento hudobný zážitok," tvrdí šéfredaktor Rádia-FM Marcel Forgáč.

DJ Tiësto, ktorý už 20 rokov pôsobí na hudobnej scéne, získal niekoľko ocenení. Na MTV Music Awards získal druhýkrát cenu za najlepší Dancing Act, stal sa najlepším DJom na Ibize. Na olympiáde v Aténach zabezpečil svojou šou úvodný live ceremoniál. Momentálne koncertuje spolu so symfonickým orchestrom v Mexiku a v USA. Po Bratislave ďalej vystúpi v Čechách, Maďarsku, v Macedónsku a v Rumunsku. Brány Incheby sa otvoria o 18.00 h a oslava ako každá správna party nemá presne určený záver. Na tých, ktorí nebudú ešte dosť hudobne nasýtení a dobre vytancovaní, čaká afterparty v Subclube a v Duna bare.

Skryť Vypnúť reklamu

Skupina Tublatanka dnes vystúpi v klube Babylon

Pokrstia album Patriot

Skupina Tublatanka chystá na dnes večer koncert v bratislavskom klube Babylon. Známa rocková kapela na ňom okrem hrania slávnostne uvedie do života aj svoj najnovší album Patriot, ktorého krstným otcom sa stane spoluzakladateľ skupiny a bubeník Ďuro Černý. Ten hral s Tublatankou 10 rokov a nahrali spoločne 7 albumov. V roku 1996 skupinu opustil, ale aj napriek tomu si ho ako človeka i ako bubeníka členovia kapely veľmi vážia.

Koncert a krst boli pôvodne plánované na skorší termín. Kvôli smutným udalostiam v živote členov Tublatanky sa však všetko presunulo. Na začiatku septembra havaroval basgitarista Juraj Topor na motorke spolu so svojou dcérou vinou nedbanlivého vodiča osobného auta. Topor skončil so zlomeninami na nohe a jeho dcéru Timeu previezli s krvácaním do mozgu do nemocnice. Našťastie po dlhšom liečení bude bez trvalých následkov. Ďalšia smutná udalosť postihla lídra kapely Maťa Ďurindu, ktorému 9. septembra náhle zomrela mama Margita na mozgovú mŕtvicu.

Skryť Vypnúť reklamu

Skupina Nocadeň natočila nový videoklip

Angažovali ázijských dablérov

Členov slovenskej kapely Nocadeň zaskakovali pri nakrúcaní ich nového videoklipu ázijskí dabléri. Dôvodom však neboli žiadne krkolomné bojové situácie, ale len fakt, že práve ázijskí dabléri sa k pesničke Jackie Chan najlepšie hodili. "Tento nápad som nosil dlhé roky v hlave, ale doposiaľ sme k nemu nemali vhodnú pieseň. Toto bola ideálna príležitosť, ktorú sme si nemohli nechať ujsť," hovorí spevák skupiny Rasťo Kopina.

Idea klipu, ktorý sa nakrúcal uplynulý víkend, vraj bola od začiatku jasná. Chceli vytvoriť ilúziu mladej hongkonskej kapely, ktorá sa snaží preraziť vo svete šoubiznisu. "Najviac času nám zabralo nájdenie vhodných typov. Definitívnu štvoricu sme našli až po mesiaci intenzívneho hľadania," spomína ďalej s úsmevom gitarista kapely Robo. Na konečnú podobu videoklipu dohliada momentálne v strižni režisér Martin Štelbaský a v televízii by sa mal objaviť za niekoľko dní.

Ivica Sláviková bude bývať s priateľom

Na stenu dá teplé farby

Úradujúca Miss 2005 Ivica Sláviková si s priateľom Martinom zakladá spoločnú domácnosť. "Rodičov som na to pripravovala vopred, pretože sme už nad tým spolu s priateľom rozmýšľali asi rok. Postupne si na to zvykli, veď v podstate nejdem úplne preč a možno budeme zo začiatku chodiť domov na víkendy," vraví Ivica, ktorá je so svojim priateľom už päť rokov, nad svadbou však zatiaľ neuvažujú. Spoločnú domácnosť v Bratislave zariaďujú len postupne a mala by byť hlavne útulná. "Byt má vysoké stropy a asi zvolíme nejaké teplé farby," poznamenala úradujúca Miss 2005, ktorá už "zarezáva" ako študentka Ekonomickej univerzity v Bratislave.

K. Hasprová nadchla stočlenný cigánsky orchester

Nevie po rómsky ani po maďasky

Speváčke Kataríne Hasprovej cigánska hudba doslova "sadne". Po tom, čo stvárnila hlavnú úlohu v muzikáli Cigáni idú do neba a hosťovala na albume s cigánskou muzikou, vystúpi dnes a zajtra na veľkom koncerte stočlenného cigánskeho orchestra Budapest na Slovensku.

Katarína nenecháva nič na náhodu a už v pondelok si bola s mnohopočetným zborom vyskúšať repertoár priamo v Budapešti. "Ich hudba ma zaujala a príležitosti zaspievať si s nimi som sa naozaj potešila," povedala K. Hasprová, ktorú maďarskí hudobníci očarili spontánnosťou a tým, že všetko hrajú bez nôt. Ani rečová bariéra vraj nebola problémom, hoci slovenská speváčka nevie po maďarsky ani rómsky. "Dohovorili sme sa naším hudobným jazykom," vysvetlila s úsmevom.

Stočlenný orchester bol z Kataríny tiež milo prekvapený, čo jej dal jasne najavo už po skúške prvej pesničky. "Niektorí muzikanti potom prišli za mnou aj cez pauzu a po nemecky mi povedali, že sa im môj spev naozaj páči. Nechcem sa vystatovať, ale keď vás pochvália takíto hudobníci je to určité zadosťučinenie a zároveň aj motivácia. Človek totiž vie, že to, čo robí, má zmysel," dodala ďalej Katarína, ktorá na koncerte orchestra Budapest vystúpi ako hosť, rovnako ako operný spevák Martin Babjak.

Ilona Csáková si na vystúpenie musí počkať

Chrípka spôsobila odklad

Chrípkové ochorenie spôsobilo odklad narodeninového swingového vystúpenia Ilony Csákovej v Bratislave, ktoré sa malo uskutočniť v stredu večer v klube Babylon.

Po oslave v pražskej Lucerne mala speváčka práve v spomínanom klube spolu so Zatrestbandom uviesť pred slovenským publikom svoj nový swingový projekt. Jeho predstavenie sa nateraz predbežne odkladá na 19. december. "Okrem Ilony sú chorí ešte traja hostia koncertu, takže to musíme presunúť," hovorí manažér Lumír Mati. Prípadné decembrové vystúpenie by tak bolo dodatočným darčekom pre Ilonu Csákovú, ktorá oslávila 35. rokov na začiatku októbra.

Takmer ročný projekt vo swingovom podtexte už zožal svoje úspechy v Čechách. "Sedí mi ten žáner," tvrdí Ilona Csáková, ktorá spolupracuje nielen s Zatrestbandom, ale aj s Big Bandom českého rozhlasu a Big Chess Bandom pod vedením Václava Kozla. Momentálne sa venuje prípravám nového albumu a navštevuje Bratislavu, kde na Novej scéne stvárňuje úlohu egyptskej kráľovnej v muzikáli Kleopatra.

Andy Hryc je v divadle prenasledovaný...

Musí vraj sekať dobrotu

Herec Andy Hryc musí v divadle Nová scéna, ktorého generálnou riaditeľkou je jeho dcéra Wanda, sekať dobrotu. "Pani riaditeľka akosi dávno zabudla, že má nejaké dcérske povinnosti voči svojmu otcovi. Naopak som tu normálne prenasledovaný," žartom hovorí Hryc, ktorý si v tejto súvislosti spomína na nedávnu historku pri skúšaní muzikálu Na skle maľované. "Keď režisér Ján Ďurovčík zistil, že nie som na javisku, ale ani v hľadisku, v momente vyhlásil pauzu a čakalo sa, kým sa neobjavím. Takže musím sekať dobrotu," povedal Hryc a ako ďalej dodal, musí byť príkladom disciplíny a všetkých slušností, ktoré sa od jedného herca očakávajú. "Ináč by som si to doma riadne zlizol," poznamenal s úsmevom.

Helena Vondráčková býva kvôli muzikálu v Bratislave

Chce vidieť všetko, čo stojí za to

Česká speváčka Helena Vondráčková býva kvôli skúškam pripravovaného muzikálu Hello, Dolly! už druhý týždeň v Bratislave. Do divadla Nová scéna to má na skok a v Bratislave sa jej vraj žije veľmi dobre.

"Mám tu pokoj. Bytík a v ňom všetko, čo potrebujem. Kuchynku, kúpeľňu, širokú posteľ i priestor, aby som si mohla ráno zacvičiť. A hlavne to mám veľmi blízko do divadla. Takú minútu, takže ak čokoľvek zabudnem, nie je žiaden problém," hovorí s úsmevom budúca Dolly Leviová a nadšená je tak z ľudí v divadle, ako i slovenských fanúšikov na ulici.

Šarmantná speváčka je v Bratislave druhý týždeň iba s pauzou na domáci víkend, no na prechádzky po bratislavských uliciach zatiaľ veľa času nemala. "Bola som si akurát raz nakúpiť a na večeri s kamarátom. Pozrela som si tiež dva muzikály, no chystám sa kultúrne žiť. Chcela by som vidieť všetko, čo tu stojí za to," dodala ďalej s úsmevom Vondráčková, ktorej sa očividne v Bratislave páči. Na snímke je spolu s jej alternantkami v úlohe Dolly - Helenou Krajčiovou (vľavo) a Lenkou Barilikovou (vpravo).

Katka Koščová má za sebou prvé koncerty

Ľudia jej dodávajú energiu

SuperStar Katka Koščová brázdi v týchto dňoch po Slovensku so svojim koncertným turné, ktoré odštartovala v rodnom Prešove. Atmosféru na jednotlivých koncertoch si pochvaľuje a ako vraví, sama je prekvapená, že má fanúšikov medzi všetkými generáciami.

"Publikum bolo zatiaľ skvelé, naladené na jednu vlnovú frekvenciu. Ľudia sa bavia a tancujú, čo mi dodáva energiu," povedala Katka, ktorú si na domácej pôde v Prešove prišlo vypočuť niekoľko kamarátov a známych. Vďaka nim sa zbavila možno aj počiatočnej trémy a dodalo jej to na spontánnosti. "Počas tohto koncertu sa mi na jednej pesničke niečo nezdalo, tak som jednoducho kapelu stopla a začali sme ju hrať odznova. Ľudia sa celkom dobre pobavili a napokon aj ja tiež," spomína s úsmevom Koščová, ktorej je podporou celá šesťčlenná kapela.

Slovenskú SuperStar, ktorá ma zatiaľ na svojom konte debutový album Ešte sa nepoznáme, čakajú v najbližších dňoch vystúpenia v ďalších slovenských mestách. V utorok koncertovala v Košiciach, v Bratislave zaspieva 15. novembra.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 6. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 7. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 8. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 9. Aká je chémia vôní
 10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 30 165
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 17 028
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 14 675
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 001
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 685
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 341
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 051
 8. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 8 032
 9. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 7 836
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 779
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Vzácny úlovok má pre zberateľov svoju hodnotu.
ROZHOVOR

Pediatrička: Niekedy som očkovala na chrípku 600 detí za rok, teraz približne 50

Ľudia si zvykajú, že nemôžu behať za lekárom so všetkým.

Pediatrička Eva Ševecová.
Zreštaurovaná listina kráľa Vladislava II., ktorá potvrdzuje výsady mesta Rožňava a právomoc súdiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

O čom vypovedala Jankovská v kauze Búrka a prečo? (video)

Adam Valček o výpovediach Moniky Jankovskej.

Monika Jankovská.
Tlačová konferencia Petra Pellegriniho a strany Hlas po ustanovujúcom sneme.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pandémia nám nadelila ďalší typ megaškandálu

Demisia sa pod rúškom udržania Smeru od moci scvrkáva na činy priamej korupcie.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop