Korzár logo Korzár Košice
Streda, 30. september, 2020 | Meniny má JarolímKrížovkyKrížovky

KLEBETNÍK

Módna show Lujzy Flešar Kafky prilákala mnoho osobnostíLinda Rezešová maskovala sadru čiernou podkolienkouMódna show Lujzy Flešar Kafky, ktorú

Módna show Lujzy Flešar Kafky prilákala mnoho osobností

Linda Rezešová maskovala sadru čiernou podkolienkou

Módna show Lujzy Flešar Kafky, ktorú si pred nedávnom mohli Košičania vychutnať v OC Cassovia, prilákala mnoho známych osobností. Počas VIP párty sme sa medzi nich zamiešali a snažili sme sa povyzvedať čo-to zaujímavé...

Na predvádzacom móle sa objavila aj košická cvičiteľka Zora Ochodnícka. "Pre Lujzu som predvádzala pred desiatimi rokmi a teraz som sa k tomu dostala cez priateľku. Lujza mi navrhla vyskúšať si pár modelov a tak to vyšlo, že som sa po desiatich rokoch na mólo vrátila," prezradila nám Z. Ochodnícka. Najviac sa tešila tomu, že kolegyňami jej boli modelky vo veku jej dcéry... Z. Ochodnícka sa v modeloch L. Flešar Kafky cítila dobre, sama však nevyhľadáva veľmi extravagantnú módu. "Ja uprednostňujem športovú eleganciu. Som rada, že si môžem dovoliť obliecť veci, ktoré nosia mladé dievčatá a to aj po dvoch deťoch...," dodala Z. Ochodnícka, ktorá sa možno z recesie a kvôli zábave na predvádzacie mólo ešte postaví.

Skryť Vypnúť reklamu

Medzi hosťami na VIP párty nechýbala podnikateľka Linda Rezešová. Nedávnu autonehodu jej stále prípomína sadra na nohe. Ženy sú však veľmi vynaliezavé... "Vzala som si dlhú róbu a na sadru natiahla čiernu podkolienku, takže si málokto všimne, že nohu ešte nemám v poriadku. Je síce pravda, že sa tak trochu divne kníšem, to však možno pripisovať poháriku vína," prezradila Linda s úsmevom.

Tvár televíznych novín JOJky - Adriana Kmotríková - prišla na prehliadku v spoločnosti svojej mamy. "Potrebovala som si zopár dní oddýchnuť u rodičov, tak som zobrala deti, sadli sme do lietadla a sme tu. Pravdou však je, že prvotným impulzom prísť do Košíc bola Lujzyna prehliadka. Spojila som to však s oddychom s najbližšími," prezradila A. Kmotríková.

Skryť Vypnúť reklamu

Módna prehliadka je pre ňu vhodnou príležitosťou inšpirovať sa, veď známe tváre si nemôžu dovoliť ukázať sa na verejnosti dva krát v tých istých šatách a musia preto často doplňovať šatník. "Je pravda, že keď viem, že sa objavia na akcii novinári, nemôžem prísť v tom, v čom ma už videli a fotili... Pravdou však je, že aj keď mám plné skrine, tak mám zo tri-štyri veci, ktoré by som najradšej nosila stále dookola." Medzi obľúbené Adrianine kúsky patrí červený sveter s kapucňou, v ktorom každé ráno odprevádza deti do škôlky a v ktorom chodí na nákupy. "V potravinách ma vari v inom ani nevideli... Okrem toho svetra mám ešte jedny obľúbené džíny, ktoré už hádam ani nie sú moderné, no sú veľmi pohodlné," dodala moderátorka

Šéf Okey Top Rádia Tibor Egry si nebol istý, v čom sa má na VIP párty vybrať. "Zavolal som na produkciu, pretože zvykom je napísať na pozvánku, v akom oblečení treba prísť a teraz to nebolo uvedené. Zvolil som oblek bez kravaty. Módne trendy však sledujem, keď si manželka alebo dcéra kúpia ELLE svedomito a poctivo celý časopis prelistujem a preštudujem," prezradil nám T. Egry. Pri výbere oblečenia si vraj nechá poradiť, no natoľko sa vyzná v pánskej móde, že si radšej vyberá sám. "Viem, že napríklad v mojom veku je už nevhodné, aby som nosil tričká s veľkými nápismi alebo značkové oblečenie s veľkými logami. Tak si na to dávam pozor," dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

Kvôli prehliadke Lujzy Flešar Kafky - svojej spolužiačky - merala cestu na východ aj speváčka Beáta Dubasová. Páčilo sa jej všetko, ale najviac vzdušné ručne maľované šaty z kolekcie Sex v meste a tiež farebné kožušinky. "Na pódiu som - čo sa týka oblečenia - mierne extravagantná, lebo sa to vyžaduje, v súkromí však nie. Najviac mi vyhovuje športová elegancia," prezradila B. Dubasová. Na párty sa objavila v čiernych šatách. "Povedala som si, že eiernou ureite nie nepokazím. K tomu som si vzala kabátik, ktorý mám z Francúzska a ktorý patrí k obľúbeným veciam z môjho šatníka - je taký príjemne strapatý," dodala speváeka.

kid

Počas Dní českej kuchyne si v Plzeňskej hospode pochutnali na dobrotách politici i kapela Čechomor

Pravé vepřo, knedlo, zelo sa musí zapiť českým pivom

K Českým dňom, ktorých 11. ročník prebieha v týchto dňoch v Košiciach, patria už po piaty rok aj Dni českej kuchyne. Tradične sa otvárajú v Plzeňskej hospode a pridáva sa k nimi niekoľko ďalších košických reštauárcií, v ktorých si v týchto dňoch môžete pochutnať na tradičných českých dobrotách.

Na minulotýždňovom otvorení Dní českej kuchyne v Plzeňskej hospode nemohol chýbať organizátor Českých dní - šéf agentúry GreArt, Ľubomír Grega. "Na tomto podujatí si na českých dobrotách pochutnali už aj Mirek Donutil, pani Květa Fialová či Hana Hegerová. Každý rok ponúkame to isté menu preto, že sa vždy veľmi tešíme práve na podávané dobroty. Ja sa priznám, že najviac na držky na paprike, ktoré mám najradšej," prezradil Ľ. Grega.

Pozvanie pochutnať si na českých dobrotách prijali aj členovia českej kapely Čechomor, ktorí v ten večer koncertovali v Starej športovej hale. Pred vystúpením sa prišli posilniť dobrým jedlom. "Na Slovensku sme už niekoľko dní a tak sme ochutnali všetky vaše dobroty vrátane halušiek. Takže nám celkom dobre padlo, že práve v Košiciach sú Dni českej kuchyne a že si môžeme po čase dať znovu tradičné knedlo, vepřo, zelo," pochvaľoval si spevák a huslista kapely Karel Holas. Jeho kolega - spevák a gitarista - Franta Černý má tiež jasno v tom, ktoré dobroty z českej kuchyne patria medzi jeho obľúbené. "Ak medzi dobroty rátame aj ženy, tak ony sú na prvom mieste. Potom je to jednoznačne sviečková na smotane a k tomu dobré pivo. Aj keď sme ochutnali všelijaké pivá, musím povedať, že tie naše sú bezkonkurenčne najlepšie," nazdáva sa F. Černý. Inak však vyberavý nie je a za najlepšieho kuchára považuje hlad.

O niečo neskôr ale predsa, si za stôl plný dobrôt sadli aj starosta MČ Staré mesto - Ján Süli a starostka MČ Sever - Andreja Takáčová. "Keď som bol na vojenčine, vtedy sa spievala taká pieseň - Švestkové knedlíky, tí máme nejraděj... A musím povedať, že ja ich mám naozaj veľmi rád. U nás sa podávajú so strúhankou, lepšie sú však s maslom a tvarohom," prezradil J. Sülli. Rád si však pochutná aj na tradičnom vepřo, knedlo, zelo. "Toto jedlo treba potom priklincovať dobrým českým pivom. Dať si po tom niečo iné, je ako počúvať Dvořákovú Novosvetskú, ktorú diriguje Japonec. Môže to celé dobre ´odkývať´, ale nemá pre to cit. České jedlo treba proste zapiť českým pivom," dodal starosta.

Jeho kolegyňa A. Takáčová najviac obľubuje českú kyslú zemiakovú polievku - kulajdu. "Tú zvyknem robievať aj doma a rovnako aj sviečkovú na smotane, lebo tú moje deti doslova milujú. Pivo si však po nej zvyčajne nedávam, radšej mám spomedzi nápojov červené víno," dodala A. Takáčová.

kid

Veľkolepým koncertom otvorili České centrum v Košiciach

Ministrovi Svobodovi chýbajú Vysoké Tatry, Iveta Bartošová si nevie zvyknúť na pasy

V nedeľu bolo v Košiciach slávnostne otvorené České centrum. Otvorenie bolo veľkolepé - na koncerte v Dome umenia sa na javisku predstavili hviezdy českého, ale i slovenského hudobného neba - Sisa Sklovská, Iveta Bartošová, Daniel Hůlka, Bohuš Matuš a Tereza Mátlová spolu s muzikantmi Velkého orchestra paláce Žofín na čele s dirigentom Františkom Preislerom. Na recepcii po koncerte sme zisťovali, kedy si hostia najviac uvedomili, že naše krajiny sú rozdelené.

Minister zahraničných vecí Českej republiky Cyril Svoboda nikdy doteraz rozdelenie na vlastnej koži nepocítil. "Najviac si to však uvedomujem v ekonomickej oblasti - napríklad pri privatizácii strategických podnikov. Myslím, že by nás pri vstupe do Európskej únie partneri vnímali inak, ak by sme boli spoločný štát s 15 miliónmi obyvateľov a silnejšou ekonomickou silou. Naša pozícia by bola podľa mňa lepšia," nazdáva sa minister. Najviac mu chýba to, že po rozdelení ostali Čechy bez Vysokých Tatier. "Ja mám veľmi rád takýto typ veľhôr a škoda, že ich nemáme. Na druhej strane Slovákom Tatry rád doprajem," dodal C. Svoboda.

Riaditeľka Českého centra v Košiciach Stanislava Bartošová vraj rozdelenie Čiech a Slovenska v roku 1992 oplakala. "Je to však preč, život ide ďalej. Je však skvelé to, že naši umelci sa ďalej miesia a spolupracujú. Voľakedy sa hovorilo, že najmä herci sa navzájom okysličovali. To, čo nám chýbalo v temperamente, dodávali do filmových rolí Slováci a Česi zas prispeli svojou racionalitou. Je dobré, že tieto naše kultúry sa naďalej takto premiešavajú a spolupracujú," nazdáva sa S. Bartošová.

Iveta Bartošová si nevie zvyknúť, že od nej na colnici pri vstupe na Slovensko pýtajú pas. "Stále mi to príde také nepochopiteľné a umelé. Mám tu veľa priateľov a Slovensko ostane mojou rodnou zemou," prezradila speváčka. Najviac si na svojich "východných bratoch" cení ich povahu. "Slováci sú podľa mňa čistejší vo svojich vzťahoch. Ja som Moraváčka a tiež vo mne je takáto čistota, ktorá je síce na jednej strane dobrá, na na druhej strane v branži, v ktorej sa ja pohybujem, ja občas na obtiaž," dodala I. Bartošová.

Ani spevák Daniel Hůlka si nevie zvyknúť na hranice rozdeľujúce naše krajiny. "Raz sa mi dokonca stalo, že som nielenže zabudol pribrzdiť - ja som cez hranice autom doslova preletel. Jednoducho som si neuvedomil, že prechádzam do iného štátu. Veď je to smiešne. No pokuta za to, že som zabudol na hranice, nebola až tak smiešna," prezradil spevák s úsmevom. Na recepcii sa zahral na čašníka a skôr, ako si sám nabral z dobrôt, nosil taniere plné jedál svojim kolegyniam. "Nebudú tu predsa pobehovať, keď im môžem jedlo a pitie priniesť sám. Aspoň som si dobre obzrel, čo tu je a o chvíľu pôjdem nabrať aj sebe," dodal D. Hůlka.

V deň koncertu oslavoval na pódiu narodeniny dirigent F. Preisler. "Zaujímavé je, že za posledných 8 rokov stále na narodeniny hrám... Je to však pre mňa ten ideálny darček," prezradil F. Preisler. Je oteckom dvoch malých synčekov, vďaka ktorým si asi najviac uvedomuje, že Čechy a Slovensko rozdeľuje bariéra. "Keď im doma pustím slovenskú televíznu stanicu, povedia mi - ocko, prepni to, veď my tomu vôbec nerozumieme. Je to smutné, že malé deti už nerozumeju po slovensky. Pre nás je to úplne prirodzené... S to pritom ide iba o niekoľko rokov odlúčenia a aké škody to napáchalo... Ja si to veľmi uvedomujem aj vtedy, keď dirigujem pri slávnostných príležitostiach českú hymnu. Keď skončím Kde domov můj, vždy ma to automatciky ťahá kývnuť paličkou na nástup do Nad Tatrou sa blýska. Ale ruku musím spustiť dole," dodal dirigent.

kid

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 2. Toto jedlo si v čínskej reštaurácii objednávajú iba tí, ktorí sa vyznajú
 3. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 4. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
 5. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
 6. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
 7. Tu sú najčastejšie signály nesprávneho zateplenia. Vyhnite sa im
 8. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 9. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 10. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 1. Brick Award 2020: Pocta kvalitnej tehlovej architektúre
 2. Union prepláca doplatky za lieky do 18 rokov neobmedzene
 3. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
 4. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
 5. Tu sú najčastejšie signály nesprávneho zateplenia. Vyhnite sa im
 6. Digitalizácia prinesie zmeny v doručovaní dobierok
 7. Silnú imunitu bez týchto troch látok nedosiahnete
 8. Každý komín potrebuje svoj domov!
 9. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
 10. Jeseň je ideálny čas pre začatie diéty
 1. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 20 176
 2. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 19 523
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 18 133
 4. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali 12 535
 5. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 11 581
 6. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy 11 458
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 580
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 465
 9. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 9 397
 10. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 9 374
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pretrhnuté lano visutej lanovky skončilo v Hornáde.

V rožňavskej nemocnici vyskočil pacient zo štvrtého poschodia

Družka: Neutíšili mu ukrutné bolesti. Nemocnica: Nemohli sme.

Rožňavská nemocnica.

Najvernejších cestujúcich prešovský dopravca doteraz ignoroval

Platnosť lístkov predĺžil až po našej intervencii.

Kĺbové trolejbusy získal Dopravný podnik mesta Prešov s pomocou eurofondov.

Ohováral ženy a posielal urážlivé maily, dostal podmienku a zákazy

Krajský súd potvrdil rozsudok mužovi, obžalovanému z troch prečinov.

Ilustračné.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Cirkev naznačuje revoltu proti zákazu omší. Opatrenia musí rešpektovať aj ona

Ani cirkev nie je nad zákonom, hoci Konferencia biskupov Slovenska to naznačila.

Cirkvi lobujú za povolenie omší.
Na diskusii sa dodržiavali rozostupy.
Dobré ráno

Dobré ráno: Cirkev bojuje za zrušené bohoslužby, Matovič zatiaľ mlčí

Nové opatrenia majú platiť od 1. októbra.

Podcast Dobré Ráno.
Jakub Filo.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop