Korzár logo Korzár Košice
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Rady pani Zity k blížiacim sa sviatkomPozor na čiernu mágiu v pondelokDnešné rozprávanie s pani Zitou sme venovali blížiacemu sa Sviatku

Rady pani Zity k blížiacim sa sviatkom

Pozor na čiernu mágiu v pondelok

Dnešné rozprávanie s pani Zitou sme venovali blížiacemu sa Sviatku všetkých svätých - 1. a Dnu zosnulých 2. novembra. Možno neviete, že že Sviatok všetkých svätých Festum omnium sanctoroum si pripomínali už starí Gréci, v kresťanskej cirkvi prišiel s touto myšlienkou pápež Bonifác IV. Od polovice 9. storočia sa stal tento sviatkom oficiálnym. Pôvod venovať spomienku a uctiť si pamiatku mŕtvych sa pripisuje opátovi z Cluny. V roku 998 Odil, neskôr vyhlásený za svätého, ustanovil výročnú spomienku pamiatky všetkých zosnulých na 2.novembra.

Skryť Vypnúť reklamu

V predvečer sviatku sa v kostoloch s chrámoch čítali " hodinky za mŕtvych" - officium defunctorium a v deň pamiatky sa slúžila za mŕtvych omša. Oltár bol bez ozdôb a zahalený čiernym súknom. Horelo na ňom 6 žltých sviec symbolizujúc plamene ohňa pekelného, ktorý spaloval srdcia zatvrdnuté zlým svedomím, ale zároveň sviece symbolizovali aj svetlo vecného života. Zosnulým bola ponúknutá potrava, a to vonný dym z kadidla. Svoje miesto na hroboch majú aj kvety. Pripomínajú pominuteľnosť života

Pani Zita: "Lenže ľudia zvyknú prichádzať zďaleka už 31.novembra. Prihováram sa za to, aby tento deň na cintoríny vôbec nechodili, pretože sa praktizuje čierna mágia. Staré povesti hovoria o tom, že v tento deň sa bosorky stretávajú na lysej hore, kde pália oheň a preberajú to, kto čo zlé urobil za uplynulý rok. Pijú, tancujú, spievajú a vyvolávajú zlých duchov.

Skryť Vypnúť reklamu

V ten deň "čarodejnice" zbierajú z hrobov kvety a čačinu, ktoré tam ľudia dali, vysušia ich rozomelú na prach a ten používajú ma magické praktiky, najmä na porobenie. Rovnako vosk z nedohorených sviečok. Ak je blato, tak pracujú na stopách zostávajúcich po ľudoch v zemi, pretože práve stopy nesú veľkú informáciu. Hľadajú tiež na troch hroboch meno človeka, ktorému chcú porobiť. V tento deň čarujú s vlasmi, nechtami a fotografiami. Fotka totiž nesie živú informáciu osobnosti. Možno prostredníctvom nej liečiť, vykladať budúcnosť, ale aj veľmi škodiť. Hovorím to zámerne aby sme svoje fotky nedávali kde - komu.

Aby bol človek ochránený pred kadejakými magickými zásahmi je dobré, ak večer 31.októbra zapáliť doma toľko bielych sviečok, koľko ľudí býva v byte, či dome."

Skryť Vypnúť reklamu

Čo robiť a aj nerobiť v nasledujúci deň?

"Prvého novembra vychádzajú na Sviatok všetkých svätých dušičky von a čakajú svojich blízkych a skutočne v tento deň má každý vzdať úctu a venovať spomienku zosnulým. Na hrobe by vždy mal byt párny počet sviečok i kvetov. Na to by sme mali pamätať a radšej vždy zobrať o jednu sviečku, alebo kvet viac. Nepárny počet priťahuje choroby. Medzi zosnulými sú určite takí, ktorí neverili v Boha, boli nepokrstení, nevyspovedali sa, spáchali samovraždu, alebo zomreli náhle. Pre nás však platí, že každému z nich treba zapáliť sviečku, všetko mu odpustiť a ísť pomodliť sa za na neho na omšu.

Na cintoríne možno zľahka pobozkať náhrobok alebo kríž na ňom umiestnený a modliť sa: "Pane náš, Ty si naša opora, Ty si naša záchrana, Ty si naša nádej. K Tebe prichádzame v každý čas, v každú chvíľu nášho života, hoc každá máme svoju cestu a iný čas, ale prídeme všetci k Tebe do jedného. Prosím a modlím sa Pane k Tebe pane, Otec nás nebeský, ochranca náš, ktorý nám všetko odpúšťa i máš nás rád, odpusti nám a ľúb nás i duše našich pokrvných mŕtvych, tu treba povedať mená mŕtvych / Sláva otcu, synu i svätému duchu. Amen. Túto modlitbu môžeme povedať aj doma - večer. Keď odchádzame z cintorína, nikdy by sme sa nemali otáčať. To je prísny zákon, ktorý by sme naozaj mali dodržiavať. Radila by som aj tehotným ženám nechodil v tomto stave na cintorín vôbec, nech sa pomodlia a zaspomínajú doma. Prvého a druhého novembra by sme sa nemali venovať žiadnym domácim prácam."

Takže po tieto dni je okolo nás veľmi zvláštna, tajomná atmosféra. Možno nejako pozitívne ovplyvniť skutočnosť?

"Je veľa chorých, ľudia sa chcú mat lepšie, je ťažký čas. Možno si napríklad pomôcť tak, že zoberieme na cintorín 1.novembra flašu s vodou / s vodovodného kohútika alebo zo studne / a chlieb. Keď budeme sami pri hrobe, zakryjeme flašu s chlebíkom a pýtame si čo najviac chceme, čo najviac potrebujeme. Toto môžeme však urobiť aj večer doma - pri sviečke. Duše nás v tento čas všade ochraňujú. Sú s nami aj tie, ktoré inokedy nie sú naklonené pomáhať, ale v tento deň s ich pomocou môžeme rátať."

Pokiaľ viem, možno sa pokúsiť aj liečiť niektoré choroby.

"Kto má glaukom, alebo oné ochorenie očí, nech kúpi štuku, dá ju uvariť, vyberie oči a usuší ich a urobí z nich prášok, ktorý 1.novembra pridá do jedla.

Naozaj sa všelijaké choroby v tento deň liečia. Možno vyskúšať aj liečenie zemou. Musím však upozorniť, že tou sa dá ale aj ublížiť. Nebudem hovoriť o poškodení, ale len a len o tom, ako možno pomôcť. Treba zobrať hlinu buď z hrobky, alebo z jej bezprostredného okolia a to 1. novembra. Prinesieme ju domov, vyložíme na balkón a necháme na ňu pôsobiť večer božie hviezdy. Na druhý deň potrieme chorého zemou a naraz umyjeme. Keď to urobíme tri razy po sebe, človek pocíti zdravie a silu. Táto zem pomáha aj nervóznym a zlostným ľuďom nájsť pokoj. Možno ju dať cholerickému človeku pod vankúš, aby sa na nej vyspal, alebo nasypať do topánok. Dá pomôcť aj bylinkami rastúcimi okolo hrobu. Je nutné zobrať z nich párny počet, uvariť čaj a za lyžičku dávať buď sedem, alebo deväť dní chorému.

Tí, ktorí žijú s alkoholikom by mohli vyskúšať nasledujúci recept: Druhého novembra dáme flašu s alkoholom na hrob. Na hrobe ale musí byt meno, ako sa dotyčný alkoholik volá, či už rovnaké priezvisko, alebo krstné meno. Sedem krát povieme: " Ako mŕtvy z hrobu nevstáva, alkohol nepije, tak aj Ty sluha boží /meno muža alebo ženy/ nepi ani z rána, ani na obed, ani cez deň, ani z večera na noc. Amen. Po troch dňoch flašu z hrobu zoberieme a počkáme, keď bude mesiac odchádzať /zmenšovať sa / flašu dáme na stôl. Alkohol však neponúkame.

Ešte sa vrátim k 31. októbru. Ak vládne doma nepokoj, nesúlad, z toho má radosť len temná sila. O pol noci treba zapáliť dvanásť sviečok, výnimočne čiernych, alebo modrých. Hovoríme: Odíď diabol z domu tohto, zo dverí, zo štyroch kútov. Tu je krst Boha aj Matka Božia, Kristova. Ty tu nenájdeš pokoja, utekaj odtiaľto tam, kde je tvoje miesto, tam i zostaň a tam rob svoju prácu, no nie v našom dome. Slovo moje je silné ako kameň. Amen. Potom štyridsať krát pôjde na omšu a každý večer doma zapáli už bielu sviečku a bude pokoj."

Rok sa zišiel s rokom a my tu máme opäť ezoterické Čarovné Košice

Zdravý je ten, kto nájde rovnováhu v sebe

Tretí ročník ezoterického podujatia Čarovné Košice sa uskutoční 30. októbra /nedeľa/ v zariadení Grandu, na Kováčskej ulici č. 65. Už po tretí raz sme sa s pani Eliškou Vysloužilovou, tarotmankou, pokúsili pripraviť podujatie, na ktorom sa jeho návštevníci dozvedia o veciach, ktoré ponúkajú iné vnímanie sveta i pozrieť sa na dianie okolo nás trochu inými očami. Tento ročník sme venovali liečeniu a jeho najrozmanitejším formám. Žiaľ, priestory Grandu v krásnych "starých" Košiciach sa nám podarilo objednať si iba na jeden deň, preto prednášky pôjdu paralelne v dvoch miestnostiach. K jednotlivým prednáškam sme zaradili aj krátke informácie o čom sa bude hovoriť.

Zimná záhrada:

9.30 - 10.00 hod.Otvorenie - pani Štefánia Vejchodská: Pár slov o ezoterike

Z rozhovoru s ňou sme vybrali: "Myslím si, že ezoterika dáva nekonečné možnosti poznania iným spôsobom, nielen premýšľaním. Zapája intuíciu a cítenie. Preto môže človek dostať informáciu zo všetkých strán a môže byť bohatší, keď to má potvrdené aj z citovej stránky. V ezoterike sú naozaj mnohé poznávania vyslovene nerozumovými technikami, čiže intuíciou a pocitom. Predtým sme nevedeli, že aj toto si môžeme zaradiť do svojho vzdelávacieho, alebo sebazdokonalovacieho programu, a v súčasnosti už na kurzoch stretnete veľa vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ale i študentov. Sú to ľudia, ktorí si chcú riadiť svoj život sami, a aby si ho riadili lepšie, hľadajú aj v ezoterike."

10.00 - 10.20 Majiteľka zariadenia, Gabriela Drozdová o soľnej jaskyni v areáli Grandu

10.30 - 11.20 Petr Soldán ČR, moravský jasnovidný liečiteľ: Vzťahy a ich význam pre náš duševný rozvoj.

K jeho menu sa viažu Moravské květy. " Ich vznik bol veľmi zajímavý .Obdržal som vysvetlenie, že Bachove kvety sú iné a pre nás v strednej Europe sú potrebné kvety Moravské. Vyhľadával som jednotlivé rastliny a kontaktoval so sa s elfami, ktorí sa o ne starajú. Bola to úžasná práca a aj dnes, keď dopĺňam jednotlivé bylinky, je kontakt s nimi nezabudnuteľný. Trvalo približne rok, než sa mi podarilo zhromaždiť všetky esencie."

11.30 - 12. 15 Štefánia Vejchodská: Sen je náš celoživotný terapeut

"Každý si vytvára vlastné snové symboly. Dešifrovať ich by im pomohli znalosti rôznych psychologických škôl. Mali by vedieť čo sen je, ako sa prejavuje, keď človek nesníva, asi na čo ho upozorňuje. A predovšetkým by mali vedieť, že zanedbať sny, ktoré sa opakujú, je veľmi hriešne, nezodpovedné pre samého človeka. Je potrebné pochopiť, čo je hlavným motívom sna a naučiť sa dívať na sen ako na odkaz nevedomia vedomiu. Zatlačené zážitky z detstva, ale rovnako aj zo súčasnosti neriešené problémy človeka ohrozujú a nevedomie to veľmi dobre vie."

12.30- 13.15 Dr.Miloš Jesenský: Paracelsus. Rozprávanie o živote a diele jedného z najväčších renesančných lekárov a alchymistov a jeho odkaz pre súčasnosť

"Paracelsus bol jeden z prvých lekárov a alchymistov, ktorí sa v období "súmraku stredoveku" pokúšali vysvetliť fyziológiu ľudského organizmu a jej poruchy na základe chemických pochodov. V diele tohto obdivuhodného muža, ktorý sa nechal titulovať ako "kráľ lekárov" a ktorý zomrel v dočasnom zabudnutí, skôr ako dovŕšil 50 rokov, nájdeme z dnešného pohľadu mnoho podnetov a predstáv. Môžeme sa ešte zmieniť o Paracelsovej myšlienke o úspešnej aplikácii magnetu v lekárskej praxi, pretože je to myšlienka viac ako revolučná, ak si uvedomíme, že magnetoterapia sa začala používať pri liečbe zlomenín iba v posledných rokoch, pričom sa preukázalo, že pooperačné opuchy miznú dva a pol krát rýchlejšie a priaznivé účinky sa pozorovali aj po obrne, polyartritíde a Parkinsonovej chorobe. Magnetoterapia pomáha aj pri chronických bronchitídach a liečení infekčných zápalov pečene."

13.30-14.15 Mgr. Andrej Mentel: Liečenie miestom a liečenie miesta

"Ľudia od nepamäti hľadajú rôzne spôsoby, ako si prinavrátiť zdravie. Hľadajú ľudí, ktorí by im mohli pomôcť, bylinky, ktoré majú moc uľavovať od bolestí a trápenia, skúšajú rôzne postupy. Medzi všetkými týmito možnosťami, ako nájsť stratené zdravie, hrá významnú úlohu miesto. Sú miesta na Zemi, ktorým ľudia akosi automaticky pripisujú schopnosť liečiť. Putovanie k takémuto miestu zbavuje človeka nie len duchovnej príťaže (hriechu), ale má aj moc ozdravovať telo. Typicky to býva svätá studňa, ktorej voda lieči, alebo dotyk posvätného kameňa, ktorý má podobnú moc".

14.30 -15.15 Peter Mišík: Horoskopy, láska, život a smrť

"U ženy ľavé oko symbolizuje Mesiac u muža pravé oko symbolizuje Slnko. Ak sa vám zapáčia oči toho druhého, keď sa doslova zahľadia do seba ,vznikne láska na prvý pohľad, vtedy máme temer istotu, že sú harmonicky postavené tie dve planéty. A kedy vzniká posadnutosť láskou? Kvadrátmi medzi rozhodujúcimi planétami."

15.30 -16.15 Mgr. Zora Frešová: Šamanská medicína

"Trvalo desaťročia kým sa západný svet konečne zmieril s fenoménom šamanizmu a šamanským liečením (od roku 1968 vznikli v USA vzdelávacie programy v šamanizme). V našom kultúrnom prostredí bolo donedávna ťažké predstaviť si, že vo svete dodnes existujú miesta, kde sa praktizuje táto pôvodná a prastará forma liečenia.V Európe sa na rôznych univerzitných klinikách skúmajú šamanské ceremónie vedeckým spôsobom. Od roku 1980 bola šamanská medicína zaradená Svetovou zdravotníckou organizáciou medzi uznávané medicínske a terapeutické metódy."

16.30 -17.15 Eliška Vysloužilová : Choroby a tarot

17.30 -18.15 Iveta Jozefjaková: Práca so ženskou energiou

Brušný tanec otvára bránu do duše a pomáha telu ženy nájsť harmóniu, vnútornú energiu a radosť. Podporuje sebadôveru a ženskosť. Vonkajšiu a vnútornú krásu. Ženskými lekármi, ortopédmi a psychológmi v zahraničí je odporúčaný ako výnimočná liečebná metóda pre typicky ženské fyzické a psychické ťažkosti

Zrkadlová miestnosť

Peter Macsovszky:O škole magickej tvorivosti

"O mágiu je vždy veľký záujem. Ľudia túžia po zázrakoch a nadprirodzených schopnostiach. Mágia však znamená predovšetkým poznanie vlastných hraníc. Ten, kto pozná svoje možnosti, pozná aj svoju silu. Škola magickej tvorivosti by chcela záujemcov pomôcť v objavovaní tejto osobnej sily. Cesta k tomuto poznaniu je súčasne aj cestou k objaveniu magického rozmeru reality. Kto je otvorený magickému vnímaniu všednosti, v tom sa prebudí kreativita, obrazotvornosť."

11.40-12.40 MUDr. Vladimír Petróci: Homeopatia

"Zázrak minimálnej dávky Prednáška uvedie poslucháčov do tajuplného sveta, v ktorom Dávid prekoná Goliáša a nekonečne malé dávky homeopatických liekov vyliečia ťažké ochorenia. Homeopatia je kráľovnou nekonvenčných metód liečby, pretože prináša pri správnom použití neuveriteľné výsledky. V prednáške vysvetlíme základy homeopatie, zákon podobnosti, princíp dynamizácie, charakter a smer liečby, výber správneho lieku, ako aj zážitky a prekážky, ktoré nás na tejto ceste čakajú."

12.50 -13.50 Ing. Patrik Balint regresný terapeut Regresná psychoterapia - kde sú jej korene a čo všetko o nej ešte nevieme.

"Prednáška odkrýva súčasnosť používania regresnej psychoterapie z pohľadu praktického terapeuta, podáva základné informácie o regresných technikách používaných v rôznych terapeutických smeroch v súčastnosti. Kde sú ich korene, odkiaľ vychádzajú a kam smerujú. Odrazíme sa od Hlbinnej abreaktívnej psychoterapie, ako od jedného z najrozšírenejších regresných terapeutických smerov v našom regióne a pôjdeme ďalej prierezom mojich poznatkov z terapeutickej praxe. Povieme si o snahe isť k podstate a hľadať príčiny aj toho, kde sa začali alebo čo predchádzalo kolám utrpenia prejavovaných v telesných pocitoch, chorobách a poruchách. Ukážeme si nové ohromné možnosti ale aj pohľad na úskalia."

14.00-15.00 Ing.Ľubomír Žák CSc.: Päť (8) Tibeťanov

Priblížime vám svetoznámu jednoduchú zostavu cvičení vám spolu s dôležitými psychohygienickými a dietetickými zásadami.. Táto jedinečná zostava obohatená o eurytmiu vylieči únavu, depresie, zvádanie stresu. Zlepšenie kondície, pamäte, zvýšenie imunity proti chrípkam či iným ochoreniam, upravuje krvný tlak, znižuje biologický vek o 10 rokov i viac. Záleží len na húževnatosti pri cvičení."

15.10 -16.10 Ing.Peter Tóth: Jedlo ako liek alebo jed?!

"Ľudia sú ovplyvňovaní rôznymi módnymi trendmi v stravovaní a taktiež reklamami firiem ktoré chrlia na trh nespočetné množstvo priemyselne spracovaných potravín, ktoré človeka postupne oslabujú a spôsobujú rôzne civilizačné ochorenia. Človek si musí uvedomiť, že ho nikto nedokáže vyliečiť, kým si nezoberie zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk a neprestane si telesnú schránku zamieňať s kontajnerom na odpadky."

16.20 -17.00 Ing.Peter Tóth:

biorezonančná diagnostika - ukážka

17.10 -18.00 Inka Kubíčková, ČR :Aromaterapia a Bowenove masáže

"Túžba po dotyku nás sprevádza životom od prvého okamihu, keď sme uzreli svetlo sveta. Naša potreba po dotyku sa zväčšuje ak sme vystavený stresu, alebo sme vážne chorí. Pravidelné masáže znižují stavy úzkosti a dodávají väčšiu životnú silu. Aromamasáže obnovujú rovnováhu a liečia myseľ, ducha i telo. Pri vôniach se krásne relaxuje a medituje. Prichádzate do iného sveta uvoľnenia, pokoja a, pohody

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Úprava osobného motorového vozidla
 2. Important information for Brazilians living in Slovakia
 3. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. Päť chýb pri zateplení strechy
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 30 265
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 228
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 989
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 13 296
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 756
 6. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 852
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 631
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 617
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 359
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 148
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Advokátku vyviedli z košického súdu. Napriek výzvam si odmietla dať rúško

Hrozia jej sankcie od advokátskej komory i úradu verejného zdravotníctva.

Pri vstupe do budovy košických súdov musí každý prejsť dôkladnou kontrolou.

Štátnych úradníkov na košický magistrát nepustili

Proti zvýhodnenému nájmu bol šéf majetkovej komisie.

Na magistráte nebudú sídliť pracovníci ÚVO.
Poslanec Rudolf Dupkala počas online rokovania PSK.
Vstup do železničného podchodu v Krompachoch.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Naď
Dôchodca s ochranným rúškom na tvári v centre Bratislavy.
Testovanie na nový koronavírus.

Koronavírus na Slovensku: V hre je aj lockdown, opäť máme rekord (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 33 602. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 98 obetí.

Premiér Igor Matovič po stredajšom rokovaní vlády.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop