Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Negatívnu karmu možno preniesť aj na svojich potomkovProstitúcia je sebazničujúci procesKošičan Ján Mamrák /na snímke/ sa niekoľko rokov zaoberá

Negatívnu karmu možno preniesť aj na svojich potomkov

Prostitúcia je sebazničujúci proces

Košičan Ján Mamrák /na snímke/ sa niekoľko rokov zaoberá vykladaním tarotu, psychoanalýzou, psychosomatickými problémami, pripravuje pre klientov karmický program a karmickú astrológiu. Každého klienta si pozorne vypočuje, nezasahuje do jeho výpovede, až potom poradí. Záleží od danej osoby, či jeho rady akceptuje. Snaží sa vrátiť klientom sebadôveru, zdôrazňuje, že v živote je dôležitý pekný, čistý, milujúci vzťah.

Skryť Vypnúť reklamu

"V ostatnom čase riešim predovšetkým partnerské vzťahy. Rád by som vyrozprával životný príbeh pani Emy, ktorá ma prednedávnom navštívila. Zaujímali ju príčiny jej problémov v živote, v láske." Mladá, 35-ročná žena, nemala radostné detstvo. Vyrastala v rodine, kde otec holdoval alkoholu, bol arogantný, matka sa nedokázala brániť a pokorne znášala zúfalú situáciu v rodine. Pani Emu detstvo poznačilo v citovej oblasti, kde nastala deštrukcia. Už v ranej mladosti, v puberte sa začala uchyľovať k alkoholu, najprv v malých dávkach, potom stále viac a viac, až nakoniec prišli na rad ľahšie drogy. S distribútorom drog sa zblížila a ich vzťah skončil sobášom.

Bolo to však manželstvo iba naoko. Manžel ju nútil k prostitúcii, musela pre neho pracovať, samozrejme za peniaze. Rozmýšľala, ako sa z takéhoto zväzku vymaniť. Podarilo sa jej to tak, že ušla s bohatým Talianom, zákazníkom. Ten ju prichýlil skôr zo súcitu ako z lásky. Odcestovali do Talianska, kde začali spolu žiť. Na diaľku vybavil jej rozvod a neskôr sa s pani Emou zosobášil. Bol tu veľký, vyše dvadsaťročný vekový rozdiel. "Jeho vzťah vnímala mladá žena skôr ako otcovský než milenecký. Talian mal pani Emu rád, zahŕňal ju luxusom, pohodlím. Takýto vzťah ju však neuspokojoval. Po čase sa rozhodla vrátiť na Slovensko, kde si našla takého istého muža, ako bol ten prvý - vypočítavý, arogantný, mal rád alkohol. Rozhodla sa s ním podnikať, ale chýbali jej peniaze, ktoré sa snažila získať od manžela - Taliana. Rozviesť sa s ním nemienila, chcela iba jeho peniaze."

Skryť Vypnúť reklamu

Podnikanie s milencom

"Pri výklade som zistil, že pani Ema je narodená v znamení Vodnára, a práve títo ľudia žijú v ilúzii, sú vypočítaví, radi manipulujú s druhými ľuďmi. Hovorí sa, že zo znamení je najtvrdohlavejšie znamenie Baran, ale to nie je pravda, veľmi často to býva Vodnár." Vodnári inklinujú až k zločineckým povahám, preto výchova týchto detí je veľmi dôležitá. Pani Ema si talianskeho manžela nevážila, bez škrupulí jednala bezcharakterne. "Vyložil som jej tarotové karty, objasnil situáciu, ale ona sa ohradila, vraj čo moralizujem. Rozhodla sa podnikať s milencom, ktorý ju priťahoval, cítila, že to je ten pravý. Plánovala si s ním budúcnosť a verila, že on sa určite časom zmení."

Začali bežným výkladom a už na začiatku sa dalo vyčítať mnoho z osudu pani Emy. Čo ju zaťažuje, čo je podstatné, aké prekážky má v živote, že jej chýba nerozhodnosť, dôvera a podobne. Priznala, že nie je rozhodný typ, pochybuje o sebe, nevie sa prispôsobiť, bojí sa sklamania a neúspechu. A práve preto potrebuje pri sebe niekoho, nie ako morálnu oporu, ale ako oporu v existenčných otázkach.

Skryť Vypnúť reklamu

"To, že pani Ema takto koná, vyplýva aj z jej minulých životov, z jej karmy. V tomto živote má možnosť chyby napraviť, aj by to chcela, ale nevie ako. Predstavuje si svoj ďalší život tak, že s jedným mužom bude žiť a druhý ju bude financovať, dokonca v tom nevidí nič nemorálne." V jej vnútri je nahromadený hnev, nenávisť k mužom, vyplývajúci z nedobrého vzťahu s otcom-alkoholikom v detstve. Práve tým sa vytvoril mechanizmus, ktorý sa spúšťa v kontakte s iným mužom. Pôsobí ako indikátor na precitlivených mužov, ktorí konajú rovnako nezodpovedne ako jej otec.

Stres zaháňa pohárikom

A v čom chcela pani Ema konkrétnu pomoc?- pýtame sa tarotmana. "Zaujímalo ju, ako dopadne s novým priateľom, či sa jej oplatí v tomto vzťahu vážnejšie pokračovať. Prišla za mnou úplne zo zištných dôvodov, obchodne, kto z koho a za čo? Obyčajne ma navštevujú klienti so žiadosťou objasniť si prostredníctvom tarotu príčiny problémov, majú snahu napraviť alebo zmeniť čo sa dá. Účel návštevy pani Emy bol však iný. Karty naznačili, že v ceste osudu je jednoznačne určená rovina nezávislosti ako finančnej, tak aj citovej. To znamená, že by sa mala osamostatniť, namanipulovať s druhými, neobohacovať sa prostredníctvom iných. Keď sme karty prebrali z ktorejkoľvek strany, vždy jej vychádzala nezávislosť. Ak chce získať v živote pokoj, harmóniu, mala by ísť cestou nezávislosti a naplniť aj úlohu manželky a matky, mala by uvažovať o rodine, vek na to ešte má. Má však vnútorný blok, ktorý nevie, alebo nechce prekonať," hovorí tarotman.

A dal by sa prekonať? prerušujeme jeho rozprávanie. "Pani Ema by mala začať postupne prekonávať bloky, nie je to však záležitosť jedného týždňa či mesiaca. Zo svojej praxe môžem potvrdiť, že keď sa človek nezmení do svojej tridsiatky, potom to už bude ťažšie, alebo sa nezmení vôbec. Nemôžem uviesť klientke konkrétny návrh ako na to, všetko má svoj čas a vývoj."

Pani Ema čakala od výkladu viac. Priznala, že na svojom živote nemieni nič meniť. Má síce dlhodobý stres, občas ju pochytí žiaľ, ale ten zaženie pohárikom alkoholu. Nad obdobím, keď žila ako prostitútka, len mávla rukou, necítila ľútosť. "Žena, ktorá uznáva lásku, stabilitu, porozumenie, toleranciu, sa nikdy neuchýli k takémuto ´remeslu´, je to sebazničujúci proces. Nielenže si nevylepší karmu, ale negatívnu karmu prenesie aj na svojich potomkov," povedal na záver Ján Mamrák"

* Prípitky z črievičky garantovali šťastie a mužnú silu

Mágia v topánkach

Obuvnícku mágiu nájdeme vo všetkých rozprávkach. Topánky odjakživa symbolizovali ženu. Boli lákadlom, ľúbostným fetišom. V časoch, keď morálka prikazovala dôkladne zakrývať ženské telo, muži pociťovali erotické vzrušenie už pri pohľade na kúsok ženskej črievičky. Prípitky z črievičky svojej vyvolenej garantovali nielen šťastie, ale aj zabezpečenie mužných síl. Európske nevesty dodnes dbajú na to, aby si najskôr obuli topánku na pravú nohu čo im má zabezpečiť skorý príchod mužského potomka na svet. V mnohých kultúrach ľudia verili, že cesta na onen svet si vyžaduje dobré topánky. Pozostalí sa však snažili, aby sa ich príbuzní už z hrobu nevrátili. V starodávnej rímskej hrobke našli sklenené topánky a krvavého Džingischána pochovali v kamenných topánkach.

Biblia prináša taktiež niekoľko zvykov súvisiacich s topánkami. Hodenie topánky na inú krajinu znamenalo jej privlastnenie pod podmienkou, že sa tak udialo pred svedkami. Bosé nohy sú výrazom pokory, preto sa pri vchode do chrámov, najmä budhistických a moslimských, topánky vyzúvajú. Na dvore legendárneho kráľa Artuša pasovaní rytieri boli v plnej zbroji, ale bosí, aby takto dokázali svoju poslušnosť Bohu, kráľovi a rytierskemu kódexu.

* Pri orgazme vzniká obrovské množstvo životodarnej sily

Pocit viny oslabuje činnosť orgánov

Podľa taoistických mníchov sa najhodnotnejšie a najľahšie premieňa na energiu čchi sexuálna energia. Netreba však zabúdať, že aj priveľa čchi škodí, a preto nič nemožno preháňať. Každá nerovnováha v organizme spôsobuje ochorenie.Napríklad mládež má priveľa životodarnej energie, len ju nevie správne usmerniť. Preto ju spaľuje alkoholom, adrenalínovým športom, drogami, fajčením. Spočiatku sa zdá, že tieto spôsoby zvyšujú energiu, opak je však pravdou. Odvádzajú ju z tela všetkými možnými kanálmi a orgánmi a v konečnom dôsledku telo veľmi oslabujú. Konzumentovi napokon ostáva utlmená, nepôvodná energia. Riešením, je hľadanie a užívanie čoraz väčšieho množstva stimulantov, a to je začarovaný kruh závislostí. Preto by si mládež mala dopriať radšej dobrý sex ako hocijaké iné dráždidlá.. Pri orgazme vzniká navyše obrovské množstvo životodarnej sily. Kto sa naučí túto silu dostať do organizmu a nevypustiť ju mimo tela, čiže prežije tzv. totálny telesný orgazmus, vytvorí si toľko energie, že si ju môže aj uchovať, aj transformovať.

Dôležité je vedieť, že negatívne emnócie nás o energiu oberajú, kým pozitívne emócie nám energiu dodávajú. Naše emócie sa ukladajú aj do orgánov. Oslabenie môže nastať, keď sme urobili niečo, za čo máme výčitky svedomia. Pocit viny oslabuje činnosť orgánov. Keď žijeme v zásade v rovnováhe s pravidlami univerza, môžu aj dedične slabé orgány postupne naberať na sile, čo sa odrazí v našom myslení a cez to spätne na našom zdraví. Všetko so všetkým súvisí. Láska, radosť, láskavosť, úcta, pokora a čestnosť sa nám okamžite vrátia v podobe spokojnosti a zdravia.

* Okolo roku 2012 vstúpi Zem do šiestej dimenzie

Pomoc príde z vesmíru

Okolo roku 2012 sa vo vybraných miestach na Zemi má objaviť dvanásť kňazov-liečiteľov. Šesť žien a šesť mužov. Budú schopní liečiť všetky telesné a duševné choroby výlučne prikladaním rúk. Vtedy svet otvorí nový /piaty/ historický cyklus, ktorého ťarcha sa presunie z toho, čo je fyzické na to, čo je duchovné. Indiáni hovoria, že vtedy príde kňaz a kňažká Sapa Inca a Coya, alchymický pár, ktorý svet spozná podľa točiacej sa ligotavej, bielej alebo zlatej aury. Mohutnými duchovnými silami uvedú ľudstvo na šiestu úroveň. Nastane čas na prípravu na siedmu, božskú úroveň, o ktorej mudrci UEROS vedia len to, že bude realizáciou inkaskej idey ayllu, veľkej ľudskej rodiny. Táto rodina nebude poznať rozdiely medzi ľuďmi a bude žiť v harmónii s vesmírom.

Podľa obyvateľov Ánd vesmír tvorí ľahká, subtílna energia "sami", ktorá preniká prírodu a je v ustavičnom pohybe. Prejavuje sa v ľudských pocitoch spokojnosti, slobody a radosti. Druhú energiu vytvárajú výlučne ľudia a volá sa "hucha". Tá sa prejavuje strachom, smútkom, nepokojom, bolesťou, chorobou. Tí, ktorí ju majú v sebe, majú dojem,, že sa brodia bahnom. Každý človek má v sebe obe energie nimi je spojený s energiou vesmíru

* Barana, Blíženca, Pannu, Kozorožca a Ryby ľahko rozpoznáme

Silné a slabé znamenia zverokruhu

Človek aspoň trocha skúsený v astrológii takmer neomylne rozpozná Leva, Kozorožca, Škorpióna alebo Barana. Existujú znamenia, ktoré sú veľmi výrazné, iné sú akoby rozmazané, menej výrazné. Ktoré znamenia zverokruhu sú teda silné a slabé ?

BARAN je nepochybne silným výrazným znamením. Nie je pokorný , je ťažké ho ovládnuť, je trochu nerozvážny, má dosť hrubú kožu, ale taká je jeho drsná krása...

S BÝKMI to je horšie. Majú radi pohodlie, príjemné stránky života, ale na druhej strane kto nie? Milujú peniaze. Ženy sú obyčajne veľmi pekné. Býka ľahko možno rozpoznať, patrí k slabým znameniam.

BLÍŽENCA možno tiež ľahko rozpoznať. Každý, kto má viac zamestnaní má niekoľko hobby, prehnane sa zaujíma o to, čo sa deje vo svete a ešte je veľkým rozprávačom, je určite Blíženec.

RAK je domácky typ, zberateľ osobitostí, milovník rodiny, ale v praxi to býva rôzne. Rozpoznať Rakov je rozhodne ťažšie ako rozpoznať Baranov a Blížencov. Najmä Račice sú menlivé, rôznorodé, nepochopiteľné.

LEV je jedinečný, miluje pochvaly a sám si ich udeľuje, je pyšný a veľkorysý, je jedným z najvýznamnejších znamení zverokruhu.

PANNA naopak, hoci ide o veľmi charakteristický typ, v každodennom živote je taká prispôsbená podmienkam, že sa treba dobre prizrieť, či ide o znamenie Panny. Mimoriadny zmysel pre detail, poriadkumilovnosť a služba iným, ju môžu ľahko prezradiť.

VÁHA je slabým znamením, lebo to, čo ju odlišuje od iných znamení a je podstatou jej charakteru, je rovnako nezachytiteľné ako v prípade Býka.

ŠKORPIÓN je silný a jeho vlastnosti všetko "prebíjajú" ako esá v kartách.

STRELEC je slabý, v praxi je ťažké ho odlíšiť od Leva alebo Barana.

KOZOROŽEC je silný, a kto si zapamätá osobitnú tvrdosť Kozorožcov, ich fatalizmus, ktorý sa im odzrkadľuje v tvári, ten ich rozpozná aj v hustom dave.

VODNÁR je slabým znamením, dokonca najslabším vo zverokruhu. Vodnári sú menliví, rôzni a niektorí tvrdia, že Vodnár je taký ľudský typ, ktorý sa ešte úplne nevyvinul.

RYBY sú silným znamením. Pravda, stáva sa, že majú slabý charakter, ale ich nerozhodnosť, sklon k hystérii, nadmerné citové reakcie, precitlivenosť to všetko je u Rýb také výrazné, že ich možno ľahko rozpoznať

Malva Pokorná

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 2. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 3. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 4. Toto jedlo si v čínskej reštaurácii objednávajú iba tí, ktorí sa vyznajú
 5. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 6. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 7. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 8. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 9. Týchto 5 nehôd v domácnosti vás presvedčí - poistenie sa oplatí
 10. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 1. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 2. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 3. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 4. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 5. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 6. Obľúbená značka YES! sa rozrastá o nové proteínové tyčinky
 7. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 8. Štyri znaky nesprávneho zateplenia a ako sa im vyhnúť
 9. Kreatívne učenie
 10. Teraz je čas hýbať sa s VENU® SQ
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 30 356
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 20 881
 3. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 13 150
 4. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 12 803
 5. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 10 654
 6. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 9 963
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 842
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 236
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 064
 10. Zatepľujete? Stavte na kvalitný materiál od expertného výrobcu 8 319
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dobré ráno

Dobré ráno: Havran už nie je obvinený, otázka je prečo to tak trvalo

Ako je na tom sloboda slova na Slovensku?

Podcast Dobré Ráno.
Hygienici rezortu dopravy merajú teplotu cestujúcemu v príletovej hale na Letisku M. R. Štefánika.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Jedného dňa neprídu bociany

Mysleli sme si, že temná budúcnosť ostane scenárom katastrofických filmov, ale nie.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop