Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

MOZAIKA z domova

Známi Slováci privítali znovuzrodenie slovenského PlayboyaOpatovský nemá rád lacnú nahotu, Kramár obľubuje zahalené krivkyUž niekoľko týždňov je

Známi Slováci privítali znovuzrodenie slovenského Playboya

Opatovský nemá rád lacnú nahotu, Kramár obľubuje zahalené krivky

Už niekoľko týždňov je v predaji nové číslo magzínu pre pánov Playboy. Lákadlom je titulka i seriál šteklivých fotografií exmoderátorky erotickej relácie TV Markíza Andrey Ušiakovej. Mužskému oku vždy ulahodí pohľad na krásne ženské telo, ktoré nemusí byť úplne odhalené. A o to autorom znovuzrodenia Playboya aj v prípade A. Ušiakovej evidentne šlo. Neukazovať nahotu za každú cenu.

Skryť Vypnúť reklamu

Staronový šéfredaktor Playboya Peter Susko odhalil pre časopis Markíza túžby mužov čitateľov: „Muž potrebuje snívať a orientovať sa, či už v technológiách, alebo v spoločenskom živote. My ponúkame oboje." Slovenský Playboy splnil prevažne mužským čitateľom sen. Ukázal im sexi exmoderátorku erotickej relácie Andreu Ušiakovú „hore bez". Tá neskrývala potešenie, že dostala ponuku práve od „zajačika". „Som naozaj rada, pretože tento časopis vie vystihnúť ženskú krásu. Rozhodovanie mi uľahčila chuť skúsiť to, ale aj honorár," odpovedaa časopisu Markíz na otázku, akú špeciálnu požiadavku mala pri fotení, odpovedala: „Aby tam neboli muži, čo sa splnilo. Chcela som sa dať nafotiť pri mori, ale tentoraz to nevyšlo." Nezadaná Andrea ukázala zo seba to, čo mohla a chcela.

Skryť Vypnúť reklamu

„Rád si pozriem pekné estetické fotky. Andrea je na nich krásna. Nemám rád lacnú nahotu. Rád si domýšľam," zhodnotil s obdivom Robo Opatovský, ktorý sa ako plejboj necíti.

„Podľa mňa nie je nič krajšie. Vždy sa však radšej pozriem na trošku zahalené ženské krivky," priznal sa Markíze Maroš Kramár, ktorý sa niekedy cíti ako plejboj. „V preklade to znamená aj hrajúci sa chlapec a ja od detstva hrávam v divadle. Takže niekedy ním som," dodal s úsmevom.

Nahé ženské telo sa vraj páči každému mužovi a kto tvrdí opak, nehovorí pravdu. Odhalilo sa už niekoľko známych a krásnych žien. Okrem prvej playmate Martiny Valentovej a Zuzany Belohorcovej aj Dara Rolins. Bola by ochotná opäť sa odhaliť? „Už som to vyskúšala. U mňa v spálni pred svojím priateľom odhalím úplne všetko." A čo pre ňu stelesňuje plejboj? „V mojom vnímaní mi zaváňa frajerinou. Ťažko povedať, či je nejaký reprezentant plejboj. Asi iba zajačik."

Skryť Vypnúť reklamu

Skupina Peha vydala svoj štvrtý album a chystá aj videoklip

Keď sa Katka uvoľní, všetko jej ide...

Deň medzi nedeľou a pondelkom je názov štvrtého albumu skupiny Peha, ktorý sa nedávno objavil na hudobnom trhu. V éteri z nového CD zabodovala skladba Za tebou, ktorej text napísal člen skupiny Nocadeň Rasťo Kopina a hudobne sa pod ňu podpísala samotná speváčka Katka Knechtová. Najväčšou mierou sa však na nových skladbách textársky podieľal Vlado Krausz. Ten je okrem iného aj autorom pesničky Deň medzi nedeľou a pondelkom, podľa ktorej sa celý album volá.

"Názov albumu vystihuje pomyslený ôsmy deň v týždni, ktorý nám niekedy chýba k dobru. Ale on vlastne nikdy nepríde, takže sa musíme uspokojiť s tými zvyšnými siedmimi, ktoré sú reálne a v ktorých je vlastne ten priestor a čas veci meniť. Alebo prežiť ten čas tak, aby sme boli spokojní, a nie, že sa stále naháňame alebo na niečo čakáme, že spadne z neba," vysvetľuje Katka Knechtová, ktorá síce texty nepíše, je však autorkou hudby. "Ja robím muziku. Muzika, to je proste v človeku. Sadnem si za nástroj, správne sa uvoľním a spontánne to ide."

K pilotnému singlu Za tebou už Peha pripravuje videoklip. Potom sa členovia kapely chystajú do poľskej Varšavy, kde by mali 16. októbra hosťovať v jednom z tamojších klubov. "Budeme vystupovať aj v Čechách, kde sa udomácňujeme. Chceme koncertovanie prepojiť so Slovenskom tak, aby to bol 50 na 50. Slovensko a Čechy sú našou prioritou," hovorí speváčka skupiny.

Superstar Katka Koščová a Miro Jaroš pózovali študentom

Sedela na toalete v intímnej póze

Superstárovskú dvojicu Katku Koščovú a Mira Jaroša prehovoril nedávno na netradičné umelecké pózovanie mladý študent výtvarných umení Jakub Liška.

Niekoľko veľkorozmerných fotografií týchto dvoch hviezd SuperStar vzniklo na tému Fotografia je len istý obraz skutočnosti a Katka Koščová sa pri tejto príležitosti nechala nafotiť v dosť intímnej póze. Sediac na toalete, s výrazom "strašného" rána, no v tričku s nápisom SuperStar. "Titul SuperStar sa s Katkou ´vlečie´ už istý čas a žije s ním aj inokedy ako na obálkach časopisov či prezentáciách. To je aj podtext tejto fotografie," hovorí o časti svojho projektu Liška.

Mirovi Jarošovi zase pripravili sériu rôznych portrétových fotografií, na ktorých sa postupne mení jeho výzor. "Spolupráca s nimi bola výborná. Bolo tam čo robiť, čo sa týka hereckého výrazu, ale obidvaja boli skvelí," hovorí Liška, ktorý by spolu so svojimi spolupracovníkmi, Jánom Šipoczom a Barborou Haviarovou, rád na podobný štýl zmeny nafotil aj Adelu Banášovú či Miss 2005 Ivicu Slávikovú. Neskôr by chcel z týchto originálnych kúskov usporiadať výstavu či charitatívnu dražbu.

Podľa Jula Viršíka môže byť Hviezdna rota o 200 percent lepšia ako vlani

To bolo neskutočné...

Hviezdna rota druhej série Slovensko hľadá SuperStar môže byť podľa porotcu Jula Viršíka ešte o 200 percent lepšia ako tá predchádzajúca. Účasť na tohtoročných základných kastingoch druhej série Slovensko hľadá SuperStar bola totiž bohatá, no prihlásilo sa aj viacej takých ľudí, ktorí šikovne prišli na to, že sa dá získať sláva aj zo zlého spievania a už programovo mierili na Hviezdu rotu.

"Ja si myslím, že Hviezdna rota bude oproti minulému roku ešte o takých 200 percent lepšia," vyhlásil po skončení kastingových kôl Viršík. Podľa jeho slov nechýbali na bratislavskom kastingu aj notorickí obiehači rôznych konkurzov či stylingoví ´experti´. Medzi tých patril napríklad mladík, ktorý sa celý oblepil malými nálepkami. "To bolo niečo neskutočné. Čo sú už ľudia ochotní urobiť...," poznamenal s úsmevom aj tohtoročný porotca speváckej megašou. V prvom ročníku bola víťazkou Hviezdnej roty lenka Smejka (na snímke).

TASR

Elán svojim košickým koncertom utvrdil svojich fanúšikov v tom, že prívlastok legenda mu patrí právom

Už to nie je ako voľakedy, keď vládali hrať každý deň

Legendárna slovenská kapela Elán oslávila 25 rokov existencie veľkolepo - koncertným megatrné, počas ktorého si zahrali aj v Londýne. Turné zahŕňalo niekoľko koncertrov na Slovensku, najmä však v Čechách a ukončilo sa práve v našom meste. Košický koncert, ktorý zorganizovala agentúra Mark Media v hale Cassosport bol vypredaný a na Elán bolo zvedavých niekoľko tisíc fanúšikov z celého východného Slovenska.

"Elánisti" prišli do haly Cassosport na skúšku, po nej, obklopený manažérom a bodyguardom si Jožo Ráž našiel čas aj na novinárov. Sľúbil však iba tri minúty a naozaj ani o sekundu viac nám nevenoval. Na Košice sa mu viažu vskutku zaujímavé spomienky - pamätá si, že tu má pár dobrých kamarátov a že sa nimi niekoľko krát strašne dobre opil...

Elán oslavuje 25. narodeniny, no tak sa zdá, že jej členom sa nechce dospieť. "Myslím si, že my budeme puberťáci vždy. Takže je to jedno. Na pódiu sa však puberťácky nevyblázňujeme, tam je to o profesionálnom hraní," prezradil J. Ráž.

Už pred letom sa kapela "vyhrážala" tým, že spolu s textami Borisa Filana zaútočia na fanúšikov čoskoro s novou platňou. Tá sa však rodí akosi pomaly. "Robíme na nej intenzívne, no ešte to potrvá," tvrdí J. Ráž. "Neviem čím to je, no je stále tažšie a ťažšie urobiť dobrú platňu." Názor svojho kolegu muzikanta zdieľa aj Vašo Patejdl. "Ide nám to stále pomalšie a pomalšie. Asi sme na seba príliš nároční a nechceme to podceniť. Robiť poctivo na platni medzi koncertami bolo takmer nemožné, takže pokračovať budeme po turné," vysvetlil nám V. Patejdl.

Všetky koncerty turné si muzikanti vychutnali. "Tento košický má však inú príchuť, keďže ním končíme turné... Sme však poriadne vyčerpaní, to už nie je ako voľakedy, keď sme vládali odhrať koncerty každý deň. Počas tejto šnúry som najazdil niekoľko tisíc kilometrov, ešte šťastie, že do Košíc som letel, lebo už som mal pocit, že to nezvládnem," dodal V. Patejdl. Ten by nám bol mimochodom ochotný venovať aj viac ako tri minútky, no manažér kapely zavelil odchod...

Diváci na koncerte však o nič neprišli. Koncert otvorila speváčka Lucy a kapela Taktici, každý však čakal na Elán. Prišli - J. Ráž, V. Patejdl a J. Baláž spolu s Henrym Tóthom a Tonym Benedekom. Zahrali hity ako Vymyslená, Kráľovná bielych tenisiek, Neviem byť sám, Kaskadér, Tuláci v podchodoch či Mláďatá a publiku nebolo treba viac. Nech sa o Eláne a najmä o J. Rážovi hovorí, píše či šušká hocičo, prívlastok legenda si zaslúžia a nikto im ho nevezme.

kid

Tenor Peter Dvorský sa tento týždeň opäť predstavil košickému publiku

Časom asi vymení flintu za udicu

Milovníci opery si počas uplynulého týždňa mohli prísť na svoje. V úlohe Cavaradossiho v Pucciniho Toske sa v utorok a včera postavil na dosky Štátneho divadla svetoznámy operný spevák Peter Dvorský. Aj keď predstavenia stáli za to a herci si vyslúžili standing ovations, P. Dvorský sa necítil zdravotne práve najlepšie.

"Dúfam, že mi to Košičania odpustia a verím, že budem mať príležitosť ukázať sa tunajšiemu publiku aj v lepšej forme," povedal nám P. Dvorský. Na javisku však mal skvelých kolegov - Luisu Hudson a Sergeja Tolstova. "Bol to skvelý zážitok stáť vedľa nich na javisku. Snažil som sa svojim výkonom im to nepokaziť. Košičania však veľmi dobre vedia, ako spievam, lebo doteraz som tu vždy zanechal dobrý dojem."

Kvôli tomu, že sa necítil práve najlepšie, odriekol i piatkovú poľovačku, ktorú mal naplánovanú v okolí Košíc. "Mal som niečo dohodnuté s tunajšími poľovníkmi, no odriekol som to. Viem veľmi dobre, čo obnáša poľovačka - ráno skoro vstávať, človek sa aj zapotí a vonku je už chladno. Prednejšie je mi zdravie ako nejaká trofej. A navyše - je dosť pravdepodobné, že predám flinty a vymením ich za udice. Vraj sa pri rieke alebo jazere dobre relaxuje, tak si to rád vyskúšam. Samozrejme s rybárskym lístkom, inak by to nebol oddych ale poriadny adrenalín," prezradil nám s úsmevom. "No rybárčenie je podľa mňa napínavé aj tak - niekto sedí

pri prúte celé dni a nič. A niekto iný má za pár hodín na konte pekný úlovok. Nad tým rybárčením budem uvažovať. V prvom rade sa však potrebujem dať zdravotne do poriadku, oddychovať," dodal P. Dvorský.

kid

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
 2. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 3. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 4. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 5. Päť najlepších doplnkov výživy na naberanie svalovej hmoty.
 6. Toto jedlo si v čínskej reštaurácii objednávajú iba tí, ktorí sa vyznajú
 7. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 8. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 9. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 10. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 1. Silnú imunitu bez týchto troch látok nedosiahnete
 2. Každý komín potrebuje svoj domov!
 3. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
 4. Jeseň je ideálny čas pre začatie diéty
 5. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 6. Mobilný zdvihák pre pacienta
 7. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 8. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 9. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 10. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 21 821
 2. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 16 685
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 480
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 12 408
 5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali 10 767
 6. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 9 776
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 347
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 199
 9. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 9 178
 10. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 049
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Východ má 31 nových prípadov, Slovensko 265

V nedeľu sa vyhodnotilo 1954 testov na Covid-19.

Ilustračné.

NAKA rozbehla na východe protidrogovú akciu Firma

V troch mestách zatiaľ zadržala deväť osôb.

Momentka zo zásahu.
Rozhovor

Najstarší košický poslanec: Som za dekriminalizáciu marihuany

Plán na vysadenie 300-tisíc stromov považuje Rovinský za podvod.

Po rokoch sa z aktivistu Ladislava Rovinského stal politik na plný úväzok.
Kĺbové trolejbusy získal Dopravný podnik mesta Prešov s pomocou eurofondov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus: V Grécku prvýkrát zaznamenali úmrtie migranta (minúta po minúte)

Slovensko eviduje celkovo 9 078 prípadov nákazy koronavírusom. Pandémia si doteraz vyžiadala 44 obetí.

Testovanie na nový koronavírus.
Ilustračné foto.
Cynická obluda

Absolútny etalón zodpovednosti

Premiér mal rušný víkend. Na Facebooku. V jednom z množstva výtryskov emócií nás vyzval k zodpovednosti.

Podcast Dobré Ráno.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop