Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

* Ing. Ľuboš Socha, PhD. svoj voľný čas venuje práci na sebe a pomoci inýmTransmisná meditácia - najjednoduchšia metóda na dosiahnutie kontaktu s

* Ing. Ľuboš Socha, PhD. svoj voľný čas venuje práci na sebe a pomoci iným

Transmisná meditácia - najjednoduchšia metóda na dosiahnutie kontaktu s dušou

Ležím na podložke s privretými očami a nevnímam nič okrem zvukov, ktoré kolujú vôkol mňa. Tvoria akoby auru okolo hlavy, prelínajú sa jeden cez druhý. Sú to točivé, po chvíli kolísavé zvuky, ktoré sa pohybujú akoby vo vlnách a pulzujú v harmonickom rytme. Na chvíľu sa sústredím na jeden tón, ale ten sa prenesie do iného a rozplynie sa v ňom. Celé je to trojrozmerné, ako keď plochý kameň poskakuje na pokojnej vodnej hladine a tvorí špirály. Počúvam celým telom a chvíľami cítim teplo. Zažívam mimoriadne príjemný stav, akoby som bola v tibetskom kláštore na obradoch, ktoré sa ma vnútorne hlboko dotýkajú. Všade okolo mňa sú porozkladané tibetské misy rôznych veľkostí, ktoré vydávajú škálu rozličných zvukov zapĺňajúcich celý priestor. V rôznom tempe s intuitívnou silou na ne udiera muž menom Ľuboš Socha. Hra na tibetských misách je pre neho záľubou.

Skryť Vypnúť reklamu

Pamätáme si skúsenosti z minulých životov?

Už ako dieťa sa zaujímal o Atlantídu a keďže mal kamaráta podobného zmýšľania, už v základnej škole písali o nej knihu. Až neskôr zistil, že deťom sa do určitého veku uchovávajú spomienky na rôzne udalosti z minulých inkarnácií. Dá sa oprieť o množstvo vedeckých štúdií, ktoré opakované návraty do života potvrdzujú a dokazujú.. Aj dospelý človek môže v rôznych záťažových situáciach precítiť, ba priamo prežiť určité udalosti spojené so skúsenosťou, pričom ich nemohol získať v súčasnom živote. "Viem si spomenúť na rôzne udalosti, ktoré sa odohrali v dávnej minulosti a ktorých som bol priamym účastníkom, ale pre môj dnešný život to už nie je dôležité", dopĺňa svoju skúsenosť Luboš.

Je len samozrejmé, že nie každý je ochotný prijať alebo hoci aj pripustiť myšlienky spojené s jestvovaním v iných dimenziách v nehmotnom tele. A aj keď dnes už dozrel čas na hlbšie otváranie sa duchovným rovinám, najlepšie v spojení s vedeckými poznatkami, ktoré hovoria o prepojení s duchovnou rovinou bytia, nestačí tomu iba veriť. Dobre je zapojiť aj logiku a rozum a tiež mať v sebe viac otvorenosti prijať aj to, čo si môžeme neskôr overiť vlastnou intuíciou alebo istým druhom poznania. Cesta to môže byť dlhá a tŕnistá, ba spojená aj s odmietnutím. Lebo čas síce dozrel, ale nie u každého.

Skryť Vypnúť reklamu

Žiadny anjel "tam hore" nezaháľa

Kto je presvedčený o tom, že existuje iba jediná - fyzická rovina, ktorej realitu nám sprostredkúvajú naše zmysly, mal by si prečítať vedecké práce od dr. Emila Páleša, kde na na istých historických a nevyvrátiteľných princípoch dokazuje existenciu anjelov a ich pôsobenie do fyzickej roviny. A v prednáške Ing. Ľuboša Sochu, ktorý na tento fakt nadväzuje, sa môžeme dozvedieť, že každý človek si v určitých vypätých okamihoch života plne uvedomí prítomnosť duchovných bytostí. V tej chvíli ich aj plne akceptuje a úzko s nimi spolupracuje na zvládnutí zložitých situácií. Smutné na tom je, že akonáhle odoznejú, človek na pomoc, ktorú vedome zažíval, rýchlo zabúda. Napriek tomu duchovné bytosti sú stále s nami a pomáhajú nám. Ak použijeme pozemský slovník, nikto z nich "tam hore" nezaháľa a každá bytosť má svoje špecifické poslanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetko čo Ľuboš Socha povie, vyznieva prirodzene a s hlbokou znalosťou veci, o ktorej niet čo pochybovať. Takto to však môže chápať iba ten, kto dobre vie, že na impulzy širších hĺbok sveta nestačí iba bežné rozumové poznanie.A človek iba v spojení s vlastnou skúsenosťou môže akceptovať aj inú realitu okrem tej, ktorú vedome zažíva. "Každý z nás má obrovské možnosti a potenciál. Môže ich kedykoľvek využiť na realizáciu akéhokoľvek zámeru. Prakticky nič nie je pre neho neuskutočniteľné", rozvíja myšlienku nekonečných možností Ľuboš. "Lebo obmedzenia, ktoré máme, si človek väčšinou vytvára sám", dokončí myšlienku. Môžeme pokojne povedať, že to platí aj vo vzťahu k vnímaniu jemnohmotných úrovní bytia a ich vedomému prijatiu.

Energetické štruktúry netreba živiť

Človek, o ktorom by sa naozaj nedalo povedať, že podlieha falošným ilúziam o strate svojej sily v istých okamihoch, sám si nijako nevedel poradiť a ani nevedel, čo sa s ním už dlhší čas robí. Strata energie a vysilenie sa akoby z ničoho nič stupňovali, pričom lekárske vyšetrenia nič neukázali. Pomocou duchovnej reaktívnej terapie sa podarilo zistiť, že na energetický systém tohto človeka bola napojená duša otca, ktorá sa ani po smrti nedokázala odpútať od Zeme a zostávala v blízkosti svojich najdrahších. Aby mohla existovať v astrálnej rovine, čo je jedna z nehmotných úrovní, musela byť energeticky vyživovaná, čo jej umožňoval energetický systém žijúceho syna. Jemu to však spôsobovalo veľké problémy . Nebudeme popisovať techniku, ako sa podarilo takto uviaznutú dušu uvoľniť a odprevadiť ju do úrovní, kde je jej miesto. Výsledok bol ten, že človeku sa uľavilo a už viac nepociťoval únavu a slabosť.

Dá sa vychádzať z toho, že každý z nás má vytvorené rôzne programy a schémy, podľa ktorých funguje. Mnohé z nich zvyšujú kvalitu života, ale sú aj také, ktoré vytvárajú disharmónie v energetike. V mnohých prípadoch je energetický systém človeka oslabovaný cudzími štruktúrami, zbytkovými energetickými formami, ktoré sú uvoľnené z fyzickej roviny. Môžu ich byť desiatky, ba aj stovky. Pomocou rôznych techník je možné všetko vyčistiť, pričom je dôležité nájsť príčinu, ktorá s tým súvisí.

Sústredenie na tretie oko

Ľuboš v Regeneračnom centre vedie transmisné meditácie, ktoré členovia Duchovnej planetárnej hierarchie dali človeku ako účinný nástroj transformácie spirituálnych energií. Svoj pôvod majú v kozme. V priebehu meditácie sa vytvára svetelný most (antahkarána), ktorý prepája osobnosť s dušou. Čím vedeckejšiu meditáciu vykonávame, tým intenzívnejšie sa antahkarána vytvára. Počas meditácie sa človek koncentruje na ádžna čakru - šieste energetické centrum, ktoré je v strede hlavy v priestore asi medzi obočím. Týmto spôsobom sa vytvára telepatické spojenie medzi človekom a Duchovnou planetárnou hierarchiou. Vďaka tomuto spojeniu cez ádžnu, ktorá pôsobí ako transformátor, môžu vyvolané energie prúdiť a Majstri múdrosti tak pôsobia z vyšších duchovných rovín. "Majstri múdrosti sú bytosti ľudského pôvodu, ktoré prešli evolúciou, tak ako ňou sústavne prechádza aj človek", doplní Ľuboš.

Človek by mal v sebe nájsť schopnosť oslobodiť sa od rôznych predstáv a predsudkov, ktoré ho obmedzujú a bránia mu v tom, aby mal vhľad do vyšších duchovných rovín. Ak získame istotu, že v týchto úrovniach sú bytosti, ktoré nám vždy podajú pomocnú ruku, svet navôkol sa zmení a všetko bude pre nás akési jasnejšie a aj ľahšie pochopiteľné.

* Zvuky tibetských mís synchronizujú obidve mozgové hemisféry

Pomáhajú otvoriť celý vesmír

Tibetské misy sú vo svojej podstate nádoby, ktoré slúžili na liečenie rôznych neduhov tela aj mysle už od polovice tretieho tisícročia p. n. l. Mimoriadne účinne však pôsobili a aj doteraz pôsobia v meditačnej praxi. Pri meditáciach slúžia ako zvukový doprovod, ale aj ako účinná pomôcka pri energetickej liečbe. Používajú sa pri najtajnejších rituáloch vyšších stupňov zasvätenia. V našej kultúre sa považujú skôr za hudobný nástroj, ako nádobu. Ich vibrácie sa dajú vnímať ako vlny energie. Tibeťania veria, že kto pracuje so spievajúcou misou, nikdy nepríde do pekla.

Pôvod spievajúcich mís je záhadný a neistý. Podľa tradície sú vyrobené zo siedmich kovov, pričom každý symbolizuje kov inej planéty. Zlato symbolizuje Slnko, striebro Mesiac, ortuť Merkúr, meď Venušu, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn. Každý kov produkuje určitý zvuk, čo dohromady tvorí bohatú škálu zvukov spievajúcich mís.

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa "východ a západ" začali stretávať v ášramoch v Indii a v horách Nepálu. Žiaci zo západu objavili nielen nové spôsoby myslenia a novú duchovnosť, ale aj nové zvuky. Patrili medzi ne aj spievajúce misy, ktoré sa neskôr rozšírili do Európy aj USA. Kruhové kovové nádoby rôznych veľkostí, do ktorých sa udiera paličkami tiež rôznej veľkosti a hrúbky, vydávajú neuveriteľne bohatý spevavý zvuk.

Zvuky tibetských mís synchronizujú mozgové vlny a tiež obidve hemisféry. Navodzujú pocit pokoja a uvoľnenia. Sú aj také teórie, že určité frekvencie akoby masírovali bunky a pomáhajú telu a jeho jednotlivým orgánom opäť nájsť svoju pôvodnú, prirodzenú frekvenciu.

Vlny, ktoré produkuje znejúca misa sa dajú zmerať. Zistilo sa, že medzi mnohými inými druhmi zvukových vĺn misy produkujú také vzorce, ktoré sú totožné s vlnami, aké vysiela náš mozog. Také misy teda pomáhajú dosiahnuť stav hlbokej relaxácie a meditácie.

* Čo je to Duchovná planetárna hierarchia?

Duchovnú planetárnu hierarchiu tvoria duchovné bytosti mimozemského pôvodu, ktoré na určitú dobu vstupujú do služby v prostredí našej planéty, aby získali skúsenosti. Patria sem aj anjeli a dévovia, čo sú duchovné bytosti tvoriace súbežnú vývojovú vetvu človeka. Súčasťou sú aj najvyspelejší jedinci ľudského pôvodu, ako boli Ježiš, Budha a iní s podobným duchovným poslaním.

Duchovná planetárna hierarchia sídli v Šambale, čo je svetelný chrám umiestnený v éterických podrovinách fyzickej roviny. Planéta Zem bola stvorená hlavne preto, aby poskytla možnosti vývoja živým bytostiam, aby strážila semená života, aby bola pokladnicou a záhradou rôznych životných foriem. V rámci evolučného procesu planéty v určitom štádiu jej vývoja vstúpil do jej prostredia aj človek.

* Ako odpovedal Budha na urážky ľudí

Raz chcel Budhu niekto uraziť. Prechádzal cez dedinu, v ktorej boli obyvatelia voči nemu nepriaznivo naladení. Nedokázali pochopiť jeho učenie. Stáli v hlúčiku okolo neho a kričali. Budha ich mlčky počúval a potom povedal: "Ak ste skončili, môžeme sa rozísť. Treba mi ísť do ďalšej dediny, kde už na mňa čakajú. Ak ste ešte neskončili, zajtra sa budem tadiaľto vracať a vy môžete zase prísť a dokončiť, čo ste nedopovedali."

Niekto sa z davu ozval: "Či si nepočul? Urážali sme ťa, nadávali sme ti. Použili sme všelijaké škaredé slová."

Budha sa zasmial a povedal: "Pozde. Mali ste prísť pred desiatimi rokmi. Vtedy som zmýšľal tak ako vy. Bol by som vám odpovedal ako sa patrí. Dnes je to pre mňa ďalší dôvod, aby som si zachoval súcit. Som vám nesmierne vďačný, že ste mi to umožnili. Je to proste skúška, test, aby som zistil, či sa vo mne neskrýva niečo negatívne. Zachoval som si úplnú blaženosť, vôbec ste sa ma nemohli dotknúť. Som rád, že ste mi poskytli takúto možnosť."

* Joga a kultúra tolerancie

Ak sa zaujímate o filozofiu, humánnosť a jogu, ste tým správnym človekom, ktorého určite bude zaujímať náplň seminára Joga a kultúra tolerancie. Je to v sobotu, hneď zajtra 8. októbra o deviatej ráno vo Vsl. galérii. Možno vás, okrem iných, poteší prednáška M. Dojčára O tolerancii v duchovnom živote, ako aj téma Paralely budhistickej a kresťanskej cesty, ktorú pripravila autorka tejto strany.

Čo je to tolerancia? Slovník ju definuje ako schopnosť akceptovať a zniesť ťažkosti či bolesť; prajný prístup k hodnotám, viere, zvykom alebo aktivitám, ktoré sú rozdielne od našich, alebo sú protikladné s našimi, resp. ako umožnenie odchýlok od zavedených noriem. Dá sa tolerancii naučiť? Joga je jednou z riešení. Okrem zdravotných účinkov totiž podporuje aj rozvoj osobnosti a objavovanie svojej prirodzenej duchovnosti. Človeka učí tolerovať aj iné kultúry a subkultúry. Súčasťou seminára je aj možnosť precvičiť si základné prvky jogového tréningu a minikurz jogovej meditácie.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 3. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 4. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 5. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 6. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 7. Týchto 5 nehôd v domácnosti vás presvedčí - poistenie sa oplatí
 8. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 9. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 2. Mobilný zdvihák pre pacienta
 3. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 4. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 6. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 7. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 8. Obľúbená značka YES! sa rozrastá o nové proteínové tyčinky
 9. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 10. Štyri znaky nesprávneho zateplenia a ako sa im vyhnúť
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 26 531
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 546
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 16 372
 4. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 10 664
 5. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 10 428
 6. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 10 222
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 10 178
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 656
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 453
 10. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 7 596
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Podcast Dejiny

Pustý kút Uhorska premenil na kultúrnu krajinu. Kto bol František Štefan Lotrinský?

Manžel Márie Terézie bol nadaný podnikateľ a vizionár.

Podcast Dejiny - historický podcast v spolupráci s magazínom Historická revue.

Flegr: Slovensko má ešte šancu druhú vlnu zvrátiť

Rozhovor s biológom a parazitológom, profesorom Jaroslavom Flegrom.

Jaroslav Flegr.
Testovanie na nový koronavírus.
Infektologička Alena Koščálová

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop