Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

* V čase počatia prežili rodičia Petra Chobota mimozemský únosPlody palmy dokážu vymodelovať ženské telo, ale aj pomôcť pri liečení

* V čase počatia prežili rodičia Petra Chobota mimozemský únos

Plody palmy dokážu vymodelovať ženské telo, ale aj pomôcť pri liečení neplodnosi

Peter Chobot z Prahy nie je pre Košičanov neznámy. Už roky tu prednáša a vedie semináre, ale často sa vyskytuje aj v rôznych častiach sveta. Poznajú ho aj šamani v niektorých oblastiach Amazónskej džungle v Peru; pôsobil v Brazílii, Columbii,Venezuele, aj Equadore. Nezaznáva, ba práve naopak, vysoko si cení poznanie, ktoré získal v niektorých oblastiach Ruska. Profesiou prírodovedec biológ dokáže prepájať vedecké poznanie s duchovným. Tento človek sa nemusí páčiť všetkým. Ani rozumieť mu všetci nemusia, najmä ak začne

Skryť Vypnúť reklamu

hovoriť o komunikácii s UFO a mimozemšťanmi, o telepatii či mimotelesnej existencii.

Už jeho zrodenie má prvky mystičnosti. "To, čo poviem teraz, sa nestalo mne, ale mojej matke a otcovi", hovorí Peter Chobot. Pokračuje šokujúco: "V čase môjho počatia prežili obaja rodičia mimozemský únos. Niekoľko hodín strávili v prostredí, ktoré neskôr popisovali ako kozmickú loď. Vrátení boli späť nahí, bez odevu. Na jedenásť nasledujúcich rokov mali na tieto udalosti zablokovanú pamäť. Potom im obom súčasne celkom mimovoľne naskočili tieto informácie a mohli mi o tom povedať. Tvrdili, že moje počatie akýmsi spôsobom s týmto súviselo. Dnes sa nazdávam, že mohlo dôjsť k nejakému genetickému alebo spirituálnemu zásahu," vecne konštatuje Peter.

Skryť Vypnúť reklamu

Zaujímavosťou je, že hoci o tejto udalosti nevedel nikto, lebo rodičia to nikdy nikomu nepovedali, indiánski šamani, s ktorými sa Peter stretol, o tom vedeli. Rozprávali tiež o tom, že duchovne najsilnejší, ktorí sa vyskytovali v ich kruhoch, boli tiež unesení takýmto spôsobom. Na rozdiel od zvyklostí našej kultúry Indiáni sa ich neboja. Hovoria im učitelia z hviezd. V domorodých jazykoch ich volajú apu, čo znamená božské bytosti. Veľmi si ich vážia a považujú ich za bytosti svetla.

Amazónia je prírodná lekáreň

Peter Chobot do oblastí južnej Ameriky chodí asi desať rokov. "Amazónia sa za ten čas veľmi zmenila", líči situáciu Peter. "Pamätám si ešte časy, keď Indiáni, medzi ktorými som žil, používali luky a šípy a chodili nahí. Došlo však k dramatickým zmenám, začala sa tam ťažiť nafta. Podobá sa to situácii v Tibete alebo kolonizácii Ameriky niekedy v 19. storočí. Akurát dnes sú k dispozícii motorové píly, helikoptéry, buldozéry a napalm. Bol som svedkom toho, ako mnohé indiánske kmene vyhynuli alebo sa presunuli ďalej do džungle", smutne podotýka Peter, potom vyzdvihne ten aspekt, ktorý by sa nebyť tejto situácie neprejavil. "Niektorí z indiánskych šamanov sa rozhodli odovzdať svoje učenie bielym ľuďom." Peter má zrejme to šťastie stať sa jedným z nich.

Skryť Vypnúť reklamu

Študoval techniky jogínov a budhistických mníchov v mnohých krajinách Ázie, ale po ďalších skúsenostiach, ktoré roky získaval prišiel na to, že techniky šamanov zahŕňajú v sebe všetky prvky. Je tu práca s dychom, s energetickými dráhami, voľne povedané aj so systémom čínskej medicíny a navyše obsahujú aj nesmierne zložitý systém fytoterapie. Amazónia je totiž prírodná lekáreň, ktorá obsahuje tisíce liečivých bylín, ktoré sú pre západnú vedu neznáme. Vedci a botanici, ktorí sa stretli na konferencii v brazílskom meste Manaos potvrdili, že je popísané iba jedno percento rastlín, ktoré táto džungľa skrýva. Deväťdesiat deväť percent sú pre vedu neznáme rastliny. Indiáni ich však veľmi dobre poznajú a čerpajú z tohoto bohatstva.

Ajahuaska je všeliekom

V horskej oblasti Amazónie v Peru vedie Peter Chobot centrum. Liečebné pobyty sa dajú absolvovať aj v Andách. Ak ide o choroby, ktoré sa ťažko liečia a majú vleklý charakter, treba zvoliť silové miesta, ktoré v tomto prípade vybrali šamani. Starí, skúsení šamani majú za sebou stovky vyliečených ľudí. Využíva sa aj tzv. transformačná fytoterapia, ktorá urýchľuje vedomé prepojenie všetkých úrovní človeka.

Pod vedením šamanov sa pripravujú účinné očistné čaje, chápané ako kozmický liek pre telo i myseľ človeka. Patrí medzi ne aj oná bájna rastlina zvaná ajahuaska, ktorá je v správnych rukách považovaná za všeliek. Nemá nič spoločné s psychoaktívnymi drogami, pričom pôsobí na fyzické telo, ale aj na báze energií. Existujú stovky receptúr, pričom jediný druh ajahuasky, ktorá dokáže liečiť onkologické ochorenia alebo AIDS je tá istá, ktorá je určená na otvorenie tretieho oka alebo korunnej čakry. Sila tejto byliny je však neodlučiteľne spojená s duchovnou silou šamana, ktorý ju používa. Jej liečivý účinok, ktorý vychádza z chemickej bázy sa dá zhodnotiť na desať percent, zvyšných deväťdesiat je práca šamana.

Mnohé amazonské rastliny obsahujú obrovské množstvo alkaloidov, čo sú látky podobné tým, ktoré produkuje ľudské telo. Ak sa použijú ako liek, môžu byť pomocníkmi pri liečení. Plody istej palmy dokážu odstrániť menštruačné bolesti, frigiditu, ale aj neplodnosť. Dokonca sú shopné vymodelovať ženské telo do žiaducich kriviek, lebo obsahujú prvky podobné estrogénom. Používajú ho miestne Indiánky, ak nemajú dostatočne vyvinuté vonkajšie ženské znaky.

Sekrét žabky dokáže omladiť

V jednom z kmeňov, ktorý teraz už takmer neexistuje, poznajú prostriedok na telesné omladenie. "Pre Indiánov sú to veľké tajomstvá", tvrdí Peter a pokračuje: "Dozvedel som sa o tom od jedného bieleho priateľa, bol to Španiel, ktorý si vzal za ženu Indiánku. Mal asi 75 rokov a už nemal veľmi ostrý zrak a ťažko sa mu lovili anakondy, tie sa totiž chytajú živé. Jeho žena sa o neho bála, a tak kmeň, ktorého bola súčasťou jej dovolil, aby mu prezradila tajomstvo omladnutia."

Španielovi ukázali malú žabku. Jej sekrétom natreli hrot malej šipky a nastrelili mu ju pod kožu. Dalo by sa to prirovnať primitívnej injekcii. Tento človek na tri dni upadol do stavu, ktorý popisoval ako veľmi nepríjemný. Mal vysoké horúčky, triasla ho zimnica a mal pocit, akoby neustále opúšťal telo, ktoré ho veľmi svrbelo. Keď sa prebral, cítil sa ľahký a svieži, stratil aj časť svojej hmotnosti a videl ostro, ako za mladi. "Ťažko som mohol uveriť, že tento človek má vyše sedemdesiat. Vyzeral aspoň o dvadsať rokov mladší", konštatoval Peter.

Peter Chobot vidí auru a dokáže čítať myšlienky z podvedomia. Nerobí to pre zábavu, dobre vie, že by sa mu to vrátilo ako karmický úder. Avšak záujemcov o pobyt v južnej Amerike prejde rontgenovým zrakom, aby sa ubezpečil o ich zámeroch. Lebo pobyty v Peru sú len pre ľudí, ktorí majú vážny záujem o vlastný rozvoj a sú pripravení aj na tvrdý výcvik pod vedením šamanov.

* Miesto spojené s kultom Zeme

Čo máme chápať pod pojmom "silové miesta"?

Andrej Mentel sa ako výskumník tejto téme venuje už roky. Okrem iných popisuje katedrálu v Chartres vo Francúzsku, do ktorej aj dnes putujú tisícky ľudí, ako miesto spojené s kultom Zeme.

Na mieste, kde dnes stojí katedrála, sa kedysi nachádzala jaskyňa, v ktorej bol prameň. Už ľudia megalitickej kultúry na tomto mieste postavili dolmen kamennú posvätnú stavbu, ktorá sa neskôr stala významným miestom pre Keltov. Tam, kde bol dolmen, kresťania postavili ranostredoveký kostol, neskôr opäť na tom istom mieste gotickú katedrálu. Základné prvky, ktoré naznačujú spojenie s bohyňou Matkou Zemou tam zostali. Jaskyňa sa zmenila na kryptu, svätá studňa dnes poskytuje "živú vodu" a z prastarej bohyne sa stala Mária Bohorodička.

Zvýraznenie silového, či posvätného miesta vyjadrené stĺpom, vežou, horou či studňou, neboli v tých časoch iba obyčajným symbolom, či prázdnym slovom. Na človeka pôsobili neobyčajne veľkou silou a akýmsi tajomstvom. Človek predmoderných dôb imaginácie totiž prijímal oveľa intenzívnejšie, ako my dnes a boli pre neho dôležité. Hranica medzi zmyslovým vnímaním a predstavivosťou bola veľmi tenká, takže aj vtedajší pohľad na krajinu sa výrazne mohol líšiť od toho, čo bežný človek vníma dnes.

* Sebaúcta pramení z ochoty rešpektovať samého seba

Vážiť si seba samého znamená venovať pozornosť svojim pocitom. Treba ich uznávať a nie sústavne spochybňovať. Vlastné pocity si treba vážiť, tak ako samého seba v tom, čo hovoríme, ako konáme, ako sa správame.

Sebavedomie znamená veriť si a vedieť, že ste vždy urobili to najlepšie, čo ste vedeli, aj keď neskôr by sa mohlo nájsť lepšie riešenie. Často sa človek priveľmi usiluje, ide z jednej práce do druhej a napriek tomu má pocit, že nech robí čokoľvek, stále je to málo alebo zle. Veľké úsilie a tvrdá práca nie sú vždy cestou k radosti. Sledujme prúd svojej vlastnej energie a rešpektujme ho. Odpočívajte, hrajte sa s deťmi, nájdite si čas na spočinutie v tichu. Robiť to, čo vás napĺňa je spôsob, ako prehlbovať svoje sebavedomie.

Sebaúcta pramení z ochoty rešpektovať samého seba a mať sa rád taký, aký práve teraz som. Ťažko sa dá na sebe niečo zmeniť, ak sa sústavne kritizujeme a vnútorne sa sami so sebou nestotožníme. Ak si vážime samého seba a tiež svoje pocity, druhí ľudia na nás nemôžu mať vplyv.

* Orechy zlepšujú koncentráciu a pôsobia protistresovo

Väčšina ľudí vie, že orechoviny sú zdravé, že obsahujú veľa nenasýtených mastných kyselín a že sú dobrým zdrojom bielkovín. V našich podmienkach sú najrozšírenejšie vlašské orechy, lieskovce a mandle.

Jogíni dobre vedia, že dennú potrebu bielkovín pokryjú jadrá z piatich orechov. Raz za čas by sme si mohli dožičiť aj jemný orechový olej mimoriadnych chuťových vlastnosti, ktorý lisujú vo Francúzsku. V špecializovaných predajniach sa už dá kúpiť. Vlašské orechy sú "potravou pečene a mozgu" k vôli látkam, ktoré obsahujú.

Ten, kto pozná hodnotu mandlí, nedá na ne dopustiť. Každý deň by sme mali zjesť tak zo päť až osem kusov, aby sme si prirodzeným spôsobom zabezpečili dostatok zinku, horčíka, draslíka a lecitínu. Mandle ich obsahujú spolu s vitamínom B. Ich pravidelná konzumácia môže znížiť riziko pred infarktom myokardu.

Ak sa rozhodneme orechy pražiť, tak íba krátko a na suchej panvici. Treba však vedieť, že pražením sa ničia niektoré vitamíny a poškodzujú sa aj bielkoviny a tuky.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 17 431
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 795
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 046
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 023
 5. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 893
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 11 253
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 476
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 727
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 623
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 586
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Hrozby zabrali, ľudia prišli. Oravčania stáli v radoch už pred testovaním

Tri a pol percentu doteraz testovaných odhalili nákazu.

Čakanie na testovanie na Orave.
Hornádska ulica v Krompachoch v piatok 10. apríla.

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.

Ilustračné foto.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop