Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

* S človekom možno spolucítiť, ale nemožno ho ľutovaťChoroba je nezvládnuteľný stresKošičan Ján Mamrák /na snímke/ sa niekoľko rokov zaoberá

* S človekom možno spolucítiť, ale nemožno ho ľutovať

Choroba je nezvládnuteľný stres

Košičan Ján Mamrák /na snímke/ sa niekoľko rokov zaoberá vykladaním tarotu, psychoanalýzou, psychosomatickými problémami, pripravuje pre klientov karmický program a karmickú astrológiu. Každého klienta si pozorne vypočuje, nezasahuje do jeho výpovede, až potom poradí. Záleží od danej osoby, či jeho rady akceptuje. Snaží sa vrátiť klientom sebadôveru, zdôrazňuje, že v jeho živote je dôležitý pekný, čistý milujúci vzťah.

Skryť Vypnúť reklamu

"Všímam si karmické súvislosti i dátum narodenia a numerologický rozbor klienta. Tarot ukazuje súvislosti, je schopný objasňovať príčiny bez toho, aby sa klient s niečím zdôveril. Miera hodnotenia je aj cez hviezdne znamenia. Napríklad, ľudia narodení v znamení Raka sú veľmi senzitívni, rodinne založení, avšak muži-Raci sú tí, ktorí hľadajú aj mimomanželské vzťahy, pritom od svojej partnerky vyžadujú vernosť až za hrob. Toto znamenie sa často rozvádza. Súlad v partnerských vzťahoch je závislý od toho, v akom prostredí človek vyrastal, čo ho formovalo. Dôležité je, ako partneri vnmímali svojich rodičov, okolie, konanie a myslenie v ich vzťahu. Nie som zástancom partnerských vzťahov podľa astrológie, nepodceňujem ju podobne ako numerológiu, patria k sebe, ale nie vždy s nimi súhlasím. Tarot ukazuje totiž niečo úplne iné."

Skryť Vypnúť reklamu

Pán Mamrák spomenie klientku, mladú 25-ročnú pani Ivetu, ktorá ho navštívila preto, lebo po piatich rokoch spolunažívania s manželom zistila, že sa k sebe nehodia. Vraj to vedela už pred svadbou, ale nakoniec ju k sobášu prehovorila matka. Rozhodla sa rozviesť a chcela, aby jej to tarotman odobril.

"Na základe výkladu z tarotových kariet som poukázal aj na jej chyby, ktorých sa dopúšťa. Nechcela si ich priznať, stále videla iba manželove nedostatky. Odišla rozčarovaná. O pol roka sa vrátila, oznámila mi, že sa s manželom nerozviedla, že si nakoniec nechala poradiť a že sa manžel veľmi zmenil, Pochopil som, že to nebola miera jeho premeny, ale predovšetkým jej. Odvtedy za mnou už neprišla. Verím, že sa problémy v jej manželstve vyriešili"- hovorí tarotman a pokračuje.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ak sa podarí objasniť problém a tí druhí majú snahu vás počúvať, uvedomia si, kde robia chyby, vrátia sa k duši, duchu, telu. Nie je to spojené iba s náboženskou vierou, na každého pôsobí význam karmy inakšie, ale vždy , či už ide o vzťahy partnesrké alebo s inými ľuďmi,vždy to je o láske."

Biopole reaguje na naše myšlienky

Hlavnou úlohou človeka v súčasnosti je prehlbovanie poznatkov o svete a úsilie pochopiť prebiehajúce procesy a ich vzájomné väzby. Nesmieme zabúdať, že biopole človeka okamžite reaguje na každú našu myšlienku, každú emóciu. Ak sú negatívne, odpovedá taktiež negatívnou reakciou.Necitlivosť človeka k jemným energiám, ich deformáciám, neschopnosť pochopiť príčinu udalosti v živote, utvára množstvo situácií nepochopenia a nevedomosti na fyzickej úrovni.

"Veľmi dôležitou charakteristikou biopoľa je stupeň napojenia na vesmír, ktorého veľkosť závisí od etiky človeka a jeho predkov. Hlavným porušením, ktoré ničí tieto štruktúry je zabitie lásky. Cit lásky je mnohostranný. Najväčšie miesto v ňom musí patriť láske k Bohu, vesmíru, láske k rodičom, deťom, milovanému človeku. sebe. Ani jediná živá alebo neživá bytosť nesmie byť bez lásky. Keď to pochopíme a každý deň, každú hodinu sa o to budeme usilovať, pravdivo a čestne hodnotiť seba, svoje konanie, city a myšlienky, náš život bude oveľa šťastnejší"- hovorí tarotman.

Človeka nemožno ľutovať

"Človeku možno pomáhať, spolucítiť s ním, ale nesmieme ho ľutovať. Ľútosť je namierená na telo, ale môže uškodiť duši človeka.Spomínam si na prípad, keď jedna klientka priveľmi ľutovala svoju priateľku, ktorá onkologicky ochorela. Onedlho na tú istú chorobu ochorela aj ona. Ľudia dnes majú vysokú energetickú úroveň, preto každá chyba má silnú deformáciu štruktúr bioenergetického poľa.. Choroba nie je zlo, ale spôsob blokovania programu rozpadu ducha. Keď ľutujeme človeka, nesúhlasíme s jeho chorobou, s jeho nešťastím,myslíme i na dôsledky a zabúdame na príčiny, čím napomáhame rozpadu ducha. Vnútorne treba existenciu choroby prijímať pokojne. Vnútorná pokora a vonkajšia pomoc, účasť, umožňujú zachovať harmóniu s vesmírom, nedostávať sa do rozporu, čo je veľmi dôležité. Choroba nikdy nie je iba požehnaním, alebo nešťastím, ale vždy jedným aj druhým to už povedal aj S.N.Lazarev, ktorý sa zaoberá diagnostikou karmy veľmi intezívne. Choroba je nezvládnuteľný stres a ten prekonáme iba vtedy, ak máme dostatok lásky v duši"-zdôrazňuje na záver tarotman Ján Mamrák.

* Duchov môžeme fotografovať, filmovať a sledovať na internete

V existenciu záhrobia verí polovica ľudstva

Tisícročia ľudia vídavajú duchov, mnohé prírodné národy sa s nimi radia, očakávajú od nich pomoc. Vedci nám však dokazujú, že duchovia sú len preludom. Ale duchov môžeme aj filmovať, fotografovať či dokonca sledovať na internete.

Schopnosť vidieť duchov vyplýva podľa neurológa Petra Bruggerra, ktorý pracuje v univerzitnej nemocnici v Zurichu z chemických procesov, ku ktorým dochádza v mozgu človeka. Výsledky výskumov švajčiarskeho vedca, publikované v roku 2OO2 sú jednoznačné - nie sú to duchovia, ale dopamín. Táto substancia plní v mozgu funkciu relé. Keď ju podáme skeptikom, zvýši sa jej hladina v organizme a vyvoláva u nich halucinácie tvrdí švajčiarsky neurológ. Zaujímavé je, že keď substanciu podajú prívržencom existencie duchov, ich hladina entuziazmu sa nezmení... Prečo to je tak, to už doktor Brugger nevie vysvetliť.

Napriek skeptikom však existujú materiálne dôkazy o tom, že kontakty s energetickými entitami mimo nášho trojrozmerného sveta nie sú výmysly. Osobitným dôkazom sú snímky duchov urobené špeciálnou elektronickou aparatúrou. Veľmi známy a často komentovaný je prípad z roku 1999, keď v budovae stredovekého zámku Leicaster vo Veľkej Británii kamery umiestnené v jeho časti múzeu Bellgrave Hall zaregistrovali päťsekundovú sekvenciu prechodu dvoch duchov. Niekto by mohol namietať, že ide o ojedinelý prípad zaregistrovaný kamerami priemyselnej televízie, ale takéto prípady boli zaznamenaé celé stovky. Dnes, v čase rozvoja internetu a číselných technológií má každý šancu sfotografovať ducha, aj keď sa nachádza v miestnosti na druhom konci sveta. Anglická kúria Ordsalln Hall je podľa mnohých svedkov oddávna navštevovaná duchmi. Nie je však jediná. Dnes v stovkách budov USA a Veľkej Británie, ktoré sú považované za predmet záujmu duchov, sú umiestnené kamery na sledovanie duchov, tzv. ghostcam. Obraz je prostredníctvom internetu vysielaný v reálnom čase do celého sveta.

Podľa švajčiarskeho neurológa Bruggera osoba, ktorá vidí duchov, má v mozgu priveľa dopamínu. Ale čo má "v hlave" kamera? Výskumy ukazujú, že v existenciu záhrobia a duchov verí najmenej polovica obyvateľov Zeme. Každý desiaty Európan tvrdí, že raz stretol ducha a počul zvuky, ktoré vydáva. Žeby všetkému bol na vine dopamín?

* Čínska medicína chápe človeka ako celok

Jednota tela, duše a ducha

Čínske lekárstvo je niekoľko tisíc rokov starou medicínou. Predstavuje ohromnú škálu vedomostí, overených skúseností a výsledkov. Vychádza z čínskej filozofie taoizmu, podľa ktorej je svet stvorený z čchi, takzvanej prapôvodnej substancie energie. Táto energia sa skladá z dvoch protikladných, avšak v sebe obsiahnutých a prepojených zložiek, jin a jang. Jang je spojený so svetlom, suchom, teplom, jin s tmou, vlhkom a chladom. Jang a jin sa vzájomne dopĺňajú, priťahujú, odpudzujú. Vlastnosti jin a jang a zákonitosti ich vzájomných vzťahov preto predurčujú podľa čínskej medicíny správanie sa všetkých živých bytostí a ovplyvňujú všetky javy, čo okrem iného predstavuje i podstatu zdravia, prípadne choroby.

Jin-jangové premeny a variácie základnej substancie čchi umožnili a umožňujú určiť podstatu i povahu správania komplikovaných vecí, teda i organizmu človeka.

Jeden krok k diferencovaniu pôvodnej jednotlivej substancie čchi predsa urobili z energie čchi vyčlenili päť prvkov alebo päť základných elementov drevo, oheň, zem, kov a vodu.Vzájomným spolupôsobením týchto prkov vznikajú ďalšie formy bytia i pohybu.

Čínska medicína chápe človeka ako celok, ako jednotu tela, duše a ducha. Choroba je vždy poškodením celého ľudského organizmu, nielen jeho určitého orgánu. Dôležité je vždy podporiť a povzbudiť obranné a samoliečiteľské sily ľudského tela, imunulogické, hormonálne a bunkové obranné mechanizmy človeka - to je úloha naturálnej i humánnej medicíny. Chorý človek však musí spolupracovať fyzicky i psychicky tak s lekárom, ako aj s liečiteľom a musí mať silu vôle sa uzdraviť.

* V každom utrpení je zárodok života

Veda speje míľovými krokmi k mystike

V roku 1972 známe médium Marcel Belline vydal vo Francúzsku knihu Tretie ucho, v ktorej opísal kontakt so svojím mŕtvym synom. Syn havaroval na aute a otec v "posmrtnom" rozhovore s ním zistil, že jednoducho musel zomrieť, lebo "nadišiel synov čas". Dozvedel sa, že synova smrť má význam iba pre utrpenie a prežitie rodičov a že utrpenie má svoju hodnotu v každom utrpení je zárodok života.

Spisovateľ a jasnovidec A. Szmilichowski, ktorý už roky žije vo Švédsku, prečítal v rámci terapie dialóg žene, ktorá za dramatických okolností stratila dcéru. Vrahovia vtrhli do jej bytu, dievča umlčali, zabalili do koberca, kde sa udusilo. Po vypočutí dialógu žena zopakovala:"Moja smrť má význam len cez vaše utrpenie a prežitie..." Zdalo sa, že matka je zmierená s osudom. Prečo však Boh povolá k životu bytosť a po dvoch týždňoch či mesiacoch si ju vezme späť? - pýtajú sa mnohí nešťastní rodičia, ktorým zomreli bábätká alebo úplne malé deti.

Duša, ktorá si vybrala krátku existenciu vo fyzickom tele, pomáha rodičom v ich pozemskej ceste a učení.Utrpenie učí, dáva šancu duši rozvíjať sa. Veď taký cieľ malo aj vyhnanie Adama a Evy z raja, hovorí jasnovidec.

Veda speje míľovými krokmi k mystike. Tento názor nie je ojedinelý. Potvrdzujú to kvantoví fyzici, významní jogíni, mnohí vedci. Veď práve pokroky kvantovej fyziky, biomechaniky a holografickej teórie informatiky, výskumy vedomia, všetky tieto dynamicky sa rozvíjajúce oblasti poznania, dávajú vede po prvý raz v histórii možnosť veľmi konkrétne sa zaoberať oblasťami prekračujúcimi hranice priestoru a času. Poznanie kvantových procesov "odchýli dvere" a umožní pomaly sa pozrieť na úrovne nadmateriálnych skutočností. To sú veľké perspektívy pre vedu.

* Niektoré stromy liečia, iné chránia pred nešťastím

Breza, lieska a vŕba odháňajú zlo

Ak si chceme vytvoriť okolo seba oázu pokoja a bezpečia, mali by sme si vhodne vybrať stromy vo svojom okolí. Treba len vedieť, ktorý strom má akú silu. Strom čerpá energiu zo všetkých štyroch živlov korene ju nasávajú zo zeme a vody a koruna stromu v záplave slnečných lúčov- z ohňa a vzduchu. Nemožno sa preto čudovať, že už oddávna sa korene, konáre, listy, halúzky, lístie i plody využívajú v šamanských praktikách, ale aj v ľudovej medicíne. Ľudia už dávno zistili, že niektoré stromy liečia, iné chránia pred zlými vplyvmi okolia, nešťastím, nebezpečenstvom. Mnohé pomáhajú šamanom dostať sa do tranzu či meditačných stavov. Dokonca zabezpečujú dostatok, blahobyt.

Význam stromov by sme nemali podceňovať. Oddávna symbolizujú múdrosť a dlhovekosť. Majú svoj výnam aj v snoch. Cesta alejou stromov znamená dlhoročné šťastie a lezenie na strom bohatstvo a silu.

Ak chceme, aby náš dom nikdy nezasiahol blesk, treba v jeho blízkosti zasadiť brezu. Blesky sa týmto posvätným stromom vyhýbajú. Dobrú úrodu v záhrade zabezpečí agát, symbol plodnosti. Jabloň v záhrade pri dome zabezpečí celej rodine dlhovekosť, je symbolom múdrosti a nesmrteľnosti. Indiáni verili, že jabloň je najdôležitejší strom. Neďaleko domu by mal rásť dub, pretože tento strom vysiela veľa pozitívnej energie a dodáva silu rekonvalescentom. Je to posvätný strom, symbol šťastia. Dubová kôra /čaj z nej/ pomáha pri žlčových kameňoch. Baza čierna je nenahraditeľná, je to domáci lekár. Pre ľudí majú najväčší význam plody a kôra bazy čiernej. Obklady zo šťavy pomáhajú pri bolestivých zápaloch. Bylinkárky používali bazu na ľúbostné čary a blahobyt.

Breza, lieska a vŕba odháňajú od domu i z celého hospodárstva rôzne zlo, duchov a démonov. Z halúzok brezy je vhodné urobiť metlu a poriadne ňou vyzametať dom. Očistíme ho tak od všetkého zla a chorôb.

Stranu pripravila: Malva Pokorná

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 7. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 6. Škola môže vyzerať aj inak!
 7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 941
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 334
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 22 510
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 123
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 745
 6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 816
 7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 11 478
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 425
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 561
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 541
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koniec spojenectvu? Trnka sa pustil do Polačeka. Hrá sa o milióny eur

Župan: Pletie si mandát poslanca a primátora. Načo tam je?

Politických spojencov rozhádala mimoriadna finančná pomoc. Polaček by ju chcel využiť pre zoo či cesty.

Psychologička: Pre človeka s inými problémami môže byť pandémia poslednou kvapkou

Prichádzajú za ňou vyčerpaní zdravotníci i školáci, ktorí majú ťažkosti s online výukou.

Klinická psychologička Jana Maliňaková odporúča na psychickú pohodu v čase pandémie pravidelný denný režim.

Lekár natočil inštruktážne video, hudobník pôjde medzi bezdomovcov

Dobrovoľníkov pri celoplošnom testovaní pribúda aj na Spiši.

Pilotné testovanie v Bardejovskej zábave.

S dílerom si dohodli kúpu drog, s prokurátorom tresty

Pre marihuanu prišli k cintorínu, tam ich zadržali policajti.

Mladíci si narobili problémy.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.
Dobré ráno

Dobré ráno: Boj o moc, ambície a pomsta. Kauza STU

Čo sa to dialo na Slovenskej technickej univerzite.

Podcast Dobré Ráno.
Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop