Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Moderátorka Vera Wisterová ani len netuší, ako prišlo k tomu, že skončila pred kamerami

Ak by na Táslera leteli gaťky, nešla by ich na pódium chytaťVera Wisterová sa do povedomia divákov dostala pred niekoľkými rokmi ako moderátorka

Ak by na Táslera leteli gaťky, nešla by ich na pódium chytať

Vera Wisterová sa do povedomia divákov dostala pred niekoľkými rokmi ako moderátorka televíznej hitparády Deka. Dnes si jej hlas môžete naladiť v Rádiu FM, v Markíze uvádza Kuul Klub a len nedávno sa skončili jej pracovné povinnosti spojené s reality show Mojsejovci. Do Košíc ju pred nedávnom zaviali pracovné povinnosti na Hlavnej ulici moderovala program piateho ročníka súťaže U. S. Steel Talent Night a popri práci si našla aj čas na rozhovor.

Skryť Vypnúť reklamu

Prechádzajúc košickou Hlavnou ulicou zo Štátneho divadla k pódiu pri Immaculate, kde ju čakal mikrofón a pracovné povinnosti, obzerala sa po meste a ochkala nad tým, ako krásne metropola východu v lete vyzerá. "Bola som tu na Hlavnej ulici v zime, keď sme v Štátnom divadle nakrúcali jeden z kastingov do show Mojsejovci. Vtedy však bolo všetko zasnežené a všade bolo veľa ľudí. Teraz vidím, že sú tu krásne fontány, parky, dokonca je tu vraj kdesi potôčik ten som ešte nevidela... Košice sa mi zdajú veľmi atraktívne, rada by som sem prišla na víkend ako turista. Dala by som si zmrzku a počula som, že tu máte dobré kluby, tak by som si určite užila veľa zábavy," prezradila nám Vera chvíľu pred tým, ako vyšla na pódium a privítala všetkých Košičanov, ktorí si prišli vypočuť finalistov súťaže U. S. Steel Talent Night a ďalších hudobných hostí. "Takáto súťaž mi je veľmi sympatická a myslím, že každá šanca pre talentovaných ľudí ukázať sa, je veľmi pozitívna. Dobré je, že tu musia prezentovať vlastnú tvorbu, že to nie je len akási karaoke show. Všetci sú veľmi talentovaní."

Skryť Vypnúť reklamu

Vera sama má vraj talent na plávanie, na nakupovanie veľkého množstva topánok, na recitovanie a na jazyky. "A určite je vo mne ešte veľa neobjavených talentov. Hehe. A či mám talent na moderovanie? Asi áno. Sama však ani len netuším, ako prišlo k tomu, že som skončila pred kamerami. Nikdy som po tom veľmi nebažila a netúžila. Nikdy som nemala chuť exhibovať pred kamerami a niekedy som sama prekvapená z toho, že som takto dopadla. Možno to súvisí s tým, že som vždy chcela pracovať so slovom a toto je verbálna práca."

Nechce sa divákom "okukať"

Dnes Vera moderuje Kuul Klub v Markíze a pracuje aj v Rádiu FM. Prvý krát si ju ľudia mohli všimnúť, keď pred časom moderovala televíznu hitparádu Deka a celkom iste sa pred nedávnom najviac zapísala do pamäti divákov v reality show Mojsejovci. "Zatiaľ som spokojná s reláciami, ktoré uvádzam. Je však pravda, že pri moderovaní v televízii sa ľuďom veľmi rýchlo ´okukáte´... Nebolo by dobre robiť 40 rokov to isté a nikam sa neposúvať. Ja však nie som prehnane ambiciózna a nechám všetko nech sa vyvíja samo. Som divoký jazdec, takže nie že opraty mojej kariéry držím slabo, ale ich nedržím vôbec a uvidím, kam ma to zaveje."

Skryť Vypnúť reklamu

Keď dostala ponuku podieľať sa na príprave show Mojsejovci, nebolo to z jej strany jednoznačné a rýchle rozhodnutie. "Spontánne to nebolo, no som fanúšikom reality show, pozerávala som ich ešte pred tým, než prišli k nám. Vzala som tú prácu, lebo mi bol sympatický štáb, ktorý show pripravoval a tiež sa mi zapáčil námet. Myslím však, že táto show sa napriek všetkým škandálom a kontroverziám, ktoré ju sprevádzali, zvládla. Nastavila obrovské zrkadlo Slovákom. Aj s tou manipuláciu s hlasmi, aj so škandálmi, so všetkými titulkami v bulvárnych novinách a časopisoch... Ja ako divák som sa na tom dobre zabávala."

Keď však uvádzala reláciu Mojsejovci Kvíz, vtedy pre ňu táto show znamenala pracovné povinnosti a príval stresov... "To som vždy uvádzala v miernom kŕči. Asi som proste vnímala to, že túto show sleduje milión ľudí a z toho mi srdce bilo veľmi divoko. Inak však nemávam príliš veľkú trému. Keď napríklad moderujem v rádiu, tak ju vôbec nepociťujem."

Naučiť sa zvládať trému i stresy a postarať sa o seba, sa určite Vera naučila aj vďaka pobytu v Austrálii, kde bola odkázaná iba sama na seba. "Je pravda, že najväčšou školou života je to, keď človek odíde preč, v mojom prípade na opačný koniec sveta... Po vysokej škole som chcela ešte niečo študovať a Austrália je najlepšou krajinou na štúdium. Je tam pokoj, celý rok ideálne počasie. Je to raj na zemi. Ak by som si tam mohla preniesť celý svoj slovenský mikrosvet, ostala by som tam. Ťažko by som však asi nahovorila starých rodičov, aby sa presťahovali na druhú stranu zemegule len preto, že mne sa tam páči," uvažuje so smiechom.

Austrália Vera učarovala a denne má chuť sa tam vrátiť aspoň na chvíľočku. "Aj hneď by som sadla do lietadla... Ale let trvá 25 hodín a nie je to vôbec lacná záležitosť. Učarovala mi tamojšia krásna príroda a ľudia. Sú tam prisťahovalci z celého sveta a myslím, že Austrália sa v tomto mixe národov vyrovná New Yorku. Sú to veľmi otvorení ľudia." Vera ako vyštudovaná angličtinárka nemala s dorozumievaním problémy, dokonca mala v miestnom rádiu vlastnú nočnú show. "Bola to relácia o world music a pre nich aj naša hudba spadá do tohto priečinka, takže som tam občas púšťala rôzne naše kapely." Možno by sa Vere bolo pošťastilo urobiť v Austrálii rovnakú kariéru ako u nás... "Aj Austrália je však veľmi malá. Aj keď má obrovskú rozlohu, žije v nej málo ľudí a tak ako na Slovensku, aj tam každý každého pozná. Lebo aj keď nás je stále viac a viac, vďaka internetu máme k sebe stále bližšie."

Našťastie je krátkozraká

Na to, že na Slovensku chcú ľudia vidieť známym tváram do hrncov, si nezvykla. "Asi sa s tým nikdy nenaučím fungovať. Je to pre mňa stále zvláštne a nepochopiteľné. Ja mám to šťastie, že som mierne krátkozraká. Takže keď niekde sedíme na káve a ľudia nás sledujú,

tak pokiaľ nemám okuliare alebo šošovky, tak to nevidím. Svoju popularitu si teda nepripúšťam, lebo ju nevidím," vysvetlila nám so smiechom. "Myslím si, že nie som žiadna Madonna, aby tej popularity bolo na mňa priveľa. Od čias Luneticu sa takýto ošiaľ u nás deje vari iba okolo finalistov SuperStar. Oni to majú asi naozaj dosť intenzívne, my ostatní smrteľníci máme pokoj..." Vera sa našťastie nikdy nestretla s veľmi nepríjemnou stránkou popularity, aj keď si na svoju adresu vypočula kadečo. "Najhoršie je to na internetových diskusných fórach, kde sa človek dočíta všeličo. Bolo to občas dosť ťažké. Hlavne si to nesmiem pripúšťať, aj keď niekedy sa mi to nedarí... Ale každý má právo povedať si svoj názor..."

Našťastie však Vere jej práca prináša oveľa viac pozitív ako negatív. "Stretla som veľa hodnotných ľudí. Neviem, či pri inej robote by som mala toľko možností zoznamovať sa s novými ľuďmi, rozširovať svoje obzory. Ja sa stretávam najmä s ľuďmi z umeleckej scény a tieto stretnutia sú veľmi príjemné a obohacujúce. Ak by som nerobila túto prácu, určite by som nemala príležitosť sa s nimi stretnúť." Veď vďaka svoje robote mala možnosť podať si ruku s Tonym a Cherie Blairovcami. "Bolo to však iba asi dvadsať sekúnd, stihli sme sa pozdraviť a pochváliť Cherie jej oblečenie. Je to dobrá vec, keď sa tým chválim kamarátom alebo novinárom," vysvetlila so smiechom.

Vera mala možnosť osobne stretnúť kontroverzných manželov Osbournovcov, Andrého 3000 z kapely Outcast... "Veľmi ma očaril spevák z kapely Fun Lovin´ Criminals. Keď som napríklad robila rozhovor s AJ Mc Leanom z Back Street Boys, tak mi napadlo, že v šestnástich by som bola za to dala neviem čo... Bolo to vlastne splnenie môjho tínejdžerského sna. Rovnako by sa mi splnil sen, ak by som si na poslednom odovzdávaní cien TOM bola zatancovala s Patrickom Swayzem - bohužiaľ sa to nestalo."

Najviac priestoru na rozhovory má Vera v relácii Kuul Klub. "Tam môžem ísť aj trochu do hĺbky. Príjemná bola Zuzana Belohorcová či Dara Rolins. Sú to príjemné dámy, na ktoré priznám sa som pozmenila svoj názor po tom, čo sme sa stretli osobne. Zatiaľ si myslím že, čo sa týka moderovania, všetko je v pohode a práca v Kuul Klube a v rádiu mi vyhovuje. Moja mama tvrdí, že som málo ambiciózna, no ja nemám chuť niečo siliť. V Austrálii som sa však venovala réžii a rada by som sa postupne čoraz viac pohybovala práve v tejto oblasti," prezradila Vera, ktorá už má na svojom konte niekoľko réžii videoklipov, napríklad aj k skladbe Najlepša zabava od Mec Vrabca. "Možno o takých 15 rokov o sebe budem môcť povedať, že som režisérka. Myslím, že mám v sebe isté vizuálne cítenie, treba však na to mnoho skúseností. Rada by som sa raz presunula z pred kamery za kameru."

Najradšej spí

Náročná práca pred kamerou síce vyčerpáva, Vera však nepatrí medzi tých, ktorí po práci padajú od únavy rovno do postele. "Práve naopak. Mňa moja práca vyburcuje. Keď som napríklad robila Mojsejovci Kvíz, tak som skončila okolo pol jedenástej a tri-štyri hodiny po tom som nemohla zaspať. Najprv sa mi musel z krvi vyplaviť adrenalín, aby som mohla zaspať." Keď si však už do postele ľahne, najradšej by z nej nevyliezla... "Rada totiž spím. Mojim zvykom je spať vyše deväť hodín. Síce mi vraveli, že to nie je dobré na srdce, ale mne to robí dobre..."

Dostatok energie si Vera načerpala počas leta. "V rádiu síce bolo viac práce, lebo každý šiel na dovolenku, takže sme viac intenzívne rotovali vo vysielaní, ale nebolo to nič dramatické. Tešila som sa, že si budem môcť s kamarátkami posedieť po večeroch v záhradách kaviarne, popíjať kávu a len tak si obzerať ľudí okolo, no počasie bolo veľmi nevydarené... Užila som si však pár dobrých hudobných festivalov." Niekoľko letných festivalov obišla cez prázdniny aj kapela IMT Smile s I. Táslerom... Čo sa preháňa hlavou Vere vtedy, keď vidí, ako mladé žabky v hľadisku jačia od nadšenia, keď na javisku vidia "jej" Ivana?

"Ja mu to prajem. Pýtate sa ako sa cítim, keď mu hádžu gaťky na pódium? Nech si to užije. Aj s tými gaťkami..."

Zatiaľ svoj vzťah s Ivanom Táslerom rovnako ako prácu necháva na náhodu. "Dávam tomu voľný spád, nech si to ide, kam to ísť má. Necítim ani, že by sme boli pod nejakým veľkým tlakom médií, nežijeme predsa v Hollywoode. A tunajšie celebrity nech sa nesťažujú, lebo aj tak sa všetci veľmi ochotne nechávajú na všelijakých recepciách fotiť v objatí. Mnohí tí, ktorí sa na novinárov sťažujú, im vyvolávajú a rozprávajú im o svojom vzťahu, o veselých zážitkoch z dovoleniek. Keď si totiž raz pustíte do súkromia jedného novinára, prostredníctvom neho a jeho článkov sa k vám vlastne nasťahuje celá verejnosť..." Vera memá chuť, aby ju niekto fotil, keď varí, aby sa niekto zaujímal, akú má sedačku v obývačke... "Keď si niekto takto verejnosť pustí domov, nemôže povedať ani slovo proti sám sa tak rozhodol. Ak však niekto má potrebu robiť to inak, nech sa páči," dodala Vera na záver.

Dátum narodenia: 30. marec 1977

Znamenie: Baran

Miesto narodenia: Bratislava

Rodinný stav: slobodná, priateľ Ivan Tásler

Relax: spánok

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Magazín SME Ženy už v predaji
 2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 35 390
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 681
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 19 714
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 293
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 16 211
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 13 316
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 283
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 304
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 300
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 480
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Chaos, rady a málo miest. Košickí starostovia sa obávajú fiaska

Mali šesť dní na prípravu testovania: Dali sme bokom zdravý rozum.

Starostovia robia napriek kritike k okolnostiam všetko pre to, aby testovanie zvládli.
Lokalita Lapanč medzi Veľkým Šarišom a Prešovom. V diaľke vidieť stavbu R4 i Šarišský hrad.
Priechod pre chodcov na Levočskej ulici bude zmodernizovaný.

Od trinásťročnej vypýtal intímnu fotku, odsúdili ho za detskú pornografiu

Košičan dostal podmienku a zákaz kontaktu s maloletými.

Ilustračné.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom

Väčšina nemocníc má dostatok lôžok. Avšak hlavne tým na severe Slovenska začínajú akútne chýbať zdravotníci.
Dobré ráno

Dobré ráno: V Poľsku sú ľudia už týždeň v uliciach, zúri tam kultúrna vojna

Do protestov sa zapájajú desaťtisíce ľudí.

Podcast Dobré Ráno.

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

Predseda Smeru Robert Fico.
Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump patrí do múzea

Trump bol nesmiernou inšpiráciou pre všetkých populistov, ale aj autokratov.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop