Korzár logo Korzár Košice

Vysoký herec uprednostňuje nízke ženy

Mikuláša Macalu (na snímke) začínajúceho herca neprehliadnete aj keby ste ako chceli. Do dvoch metroch mu chýbajú dva centimetre a jeho atypická

výška vyniká hlavne na doskách čo znamenajú svet. Spišiaci ho prednedávnom mohli vidieť v Spišskom divadlo v premiére veselohry Kocúrkovo, ktorú réžiroval Miro Košický.

Na margo svojej výšky mladý herec hovorí: "Spomínam si, keď som nastúpil na vysokú školu do Banskej Bystrice môj pedagóg Jozef Adamovič si ma prezrel a povedal, že takého tu ešte nemali, ale vraj vysokých mladých hercov potrebujú." Sympatický a stále usmiaty Mikuláš stvárnil v Kocúrkove mladého študenta Vojtecha. Mladý zaľúbený pár tvoril s vynikajúcou spišskou herečkou Majkou Brozmanovou, ktorá mu, čuduj sa svete, siahala ledva po lakte. M. Macala sa nám priznal, že veľmi často mu na javisku prisúdia oveľa nižšiu hereckú partnerku, čo nie je vôbec ľahké. "Skôr naopak je to pre mňa ako pre herca náročné, pretože stále musíme udržiavať pri dialógoch očný kontakt," zdôveril sa nám.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V súkromí sa mu však veľmi páčia práve nízke ženy. Naopak jeho ženský protipól, teda štíhle mladé dámy s postavou modelky pokladá za vrtoch prírody. "Áno veľmi sa mi páčia nízke ženy, sú ako mapy, všetko je na tom správnom mieste, kde má byť," s úsmevom sa priznal ku svojmu vkusu Mikuláš.

Ako vysoký herec sa nebojí, že by na divadelných doskách nedostával príležitosť skôr naopak. Doteraz ho vraj obsadzovali hlavne do komediálnych úloh, ale on verí, že si vyskúša rôzne charakterové úlohy. "Jedine čo ma troch trápi, tak to je to, že ako vysoký herec pôsobím možno trocha ťarbavo," priznal sa. Diváci, ktorí ho videli v Kocúrkove, majú určite na Mikulášov mini komplex úplne iný názor. Na divadelných doskách sa predstavil ako vynikajúci tanečník a spevák.

SkryťVypnúť reklamu

Najbližšie M. Macala vystupuje v Spišskom divadle 30. septrembra tohoto roku v hre Sen noci svätojánskej.

Autor: kar

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 99 482
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 168
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 893
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 117
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 225
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 905
  8. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 681
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu