pódiu v priestoroch bývalého kina Slovan príbeh o troch kamarátoch, ktorí sa za dlhé roky, čo sa poznajú, milujú i nenávidia.
Predstavenie, ktoré úsmevne ´ťuklo´ aj na bolestnejšiu stránku vzťahov, pritiahlo do metropoly východného Slovenska v rámci Višegrádskych dní združenie Forsa. Známe mená zas do divadla prilákali veľké množstvo divákov.
Kto sa tešil na vtipnú konverzačku, neodchádzal sklamaný. Skúsení herci zaujali obecenstvo skutočne už od prvého dialógu. Zaujímavý text i herecké výkony primäli divákov k smiechu nad vzájomnými sympatiami i neznášanlivosťou troch kamarátov, ktorým nechýbala zbabelosť, prchkosť i vypočítavosť.
Pri hre sa však nebavili iba diváci. Pobavenie sa dalo čítať i na tvárach samotných protagonistov. "Je to zábavné i pre nás, inak by som to nerobil," pripúšťa Milan Kňažko, ktorý sa herectvom neživí. Vo svojom repertoári už má len dva tituly a oba od Y. Rezy.
Hru Kumšt hrajú už ôsmi rok a mali s ňou viac než 130 repríz. "Myslím, že to budeme ťahať, kým niekto z nás neodíde do ´veľkého divadla´. Stále nás to totiž rovnako baví a zdá sa, že i divákov."
Keďže všetci traja hlavní protagonisti sa poznajú už 40 rokov, vraj si tiež dokážu rafinovane ubližovať. "Vieme si jeden z druhého i sami zo seba urobiť dobrý deň. Všetko si však vieme povedať bez toho, aby sa niekto z nás urazil," dodáva Kňažko.
Autor: ato
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári