Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 18. september, 2020 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Mozaika zaujímavostí z domova

* Moderátorka Emma Tekelyová minulý víkend vydávala dcéru EmuNa sukňu použili 35 metrov látkyModerátorka Emma Tekelyová bola v sobotu svadobnou

* Moderátorka Emma Tekelyová minulý víkend vydávala dcéru Emu

Na sukňu použili 35 metrov látky

Moderátorka Emma Tekelyová bola v sobotu svadobnou mamou. Vydávala svoju dcéru Emu, ktorá manželské "áno" povedala snúbencovi Martinovi. Miestom, kde pred rodinou a známymi spečatili snúbenci svoj vzťah, bol bratislavský Pálfiho palác.

Plavovlasá nevesta stavila pri výbere svadobných šiat na slovenských módnych návrhárov. Jej model pochádzal z dielne návrhárky Ľuby Cintulovej. "Tieto šaty už spadajú do kategórie Haute Couture. Je za nimi 192 hodín ručnej práce. Len na sukňu sme použili 35 metrov látky a bolo na nej ručne prišitých niekoľko stoviek listov z tylu. Hodvábny korzet bol tiež, až na malú výnimku, robený ručne," povedala pre TASR módna návrhárka, ktorá pred niekoľkými mesiacmi vytvorila šaty aj pre slovenskú herečku Gabiku Škrabákovú.

Skryť Vypnúť reklamu

Svadobná mama Emma Tekelyová prišla ako "vystrihnutá z módneho časopisu" - v elegantnom bielom kostýme, ale z inej módnej dielne.

* Nemec z Mojsejovcov tvrdí, že M12 je jeden veľký improvizovaný bordel

Chystá sa vydať cédečko

Finalista televíznej reality šou Mojsejovci Robertino A. Stefanelli alias Nemec sa chystá do konca roka vydať svoje vlastné CD. „Chcem urobiť vlastné hudobné CD. Určite tam budú štyri slovenské skladby, z ktorých dve sú už hotové," uviedol pre agentúru SITA. „Neviem ešte presne, kedy by malo vyjsť, ale predpokladám, že ešte do Vianoc. K niektorým skladbám plánujeme nakrútiť aj videoklipy."

Jedným z dôvodov, prečo sa rozhodol venovať vlastnej kariére je aj skutočnosť, že sa mu nepáči, ako to ide so skupinou M12 dole vodou. „M12 už nie sú kompletní. Ak to mám povedať otvorene, je to jeden veľký improvizovaný bordel," skonštatoval. „Na Dni otvorených dverí v Markíze, ktorý bol 13. augusta, nás vystupovalo desať. Chýbali len Versače a Mejkpísová a inak tam boli všetci. No to bol luxus. V ten istý deň sme vystupovali na Duchonke a bola nás už len polovica: Ír, Papula, Model, Starosta, Ráš a ja," povedal rozčarovane na adresu svojich niekdajších súperov a kolegov.

Skryť Vypnúť reklamu

* Reality šou Televízie Markíza Big Brother má za sebou prvé sito, spomedzi 3622 záujemcov postúpilo ďalej takmer 500

Posledný prišiel s holým pupkom

Takmer 500 vybraných záujemcov o účasť v reality šou Big Brother prešlo počas uplynulých dní prvým sitom. Táto skupina ľudí, ktorú odborná komisia vybrala z vyše 3 622 akceptovateľných prihlásených, sa postupne predstavila porote. Išlo hlavne o kamerové skúšky, preverenie komunikácie, spontánnosti, ale aj základné veci, napríklad, či si bude vedieť záujemca zariadiť život tak, že odíde na 100 dní do domu.

Medzi vybranými adeptmi boli ľudia rôznych vekových kategórií, orientácie i povolaní. Od nezamestnaných, cez stolárov, barmanov, až po študentov či príslušníkov špeciálnych jednotiek. Spodná veková hranica bola 18 rokov, horná hranica sa trochu posunula. Najstarší z pozvaných uchádzačov mal 57 rokov. Motivácia bola takisto rôzna. Niektorí adepti už videli túto šou v iných krajinách a chcú sa stať súčasťou tímu v dome, iní sa zase chcú mediálne zviditeľniť. Prišli ale aj ľudia s ťažkými osudmi, ktorí tvrdili, že pre nich je finančná výhra najdôležitejšia. Záujem mali tiež Slováci žijúci v zahraničí či cudzinci so slovenským štátnym občianstvom. Vo vybranej päťstovke boli aj bývalí finalisti z reality šou Mojsejovci. Mário Hrbas alias Papula bol jediným z prihlásených, ktorý poslal "pre istotu" väčší počet prihlášok. V iných prípadoch bol maximálny počet dvoch formulárov.

Skryť Vypnúť reklamu

S holým pupkom, no v štýlovom tričku Big Brother, a odhodlaním postúpiť. Tak vyzeral v poradí posledný účastník prvého kastingu reality šou Big Brother, 25-ročný stolár Daniel z Chynoran (na snímke). Napasované tričko vraj vyhral v jednej súťaži, osobne od moderátorky Zuzany Belohorcovej, a evidentne mu nerobilo problém, že je o nejaké to číslo menšie. "Prišiel som sa sem zabaviť a nie rozoberať vážne témy. Mám naštartovaný motor a oni majú ten spojkový pedál, aby ma rozbehli." S úsmevom pripustil, že mu možno záver kastingu prinesie šťastie. "Na konci predsa bič plieska najlepšie," vyhlásil.

Po uplynulom prvom kastingu postúpi do ďalšieho neverejného kola stovka ľudí. Z nej potom vyberie komisa päťdesiatku a v ďalšom kastingu 25 ľudí, ktorých budú tvoriť súťažiaci a náhradníci. Riaditeľ Centra umeleckej tvorby TV Markíza Roman Lipták predpokladá, že súťažný tím bude silný a náhradníci budú fungovať len v prípade vážnej nepredpokladanej situácie. Ako ďalej dodal, každý zo súťažiacich bude v dome dobrovoľne a kedykoľvek môže odísť. "Verzia Big Brother Súboj, ktorá bude na Slovensku, inde na svete nebola. Čo sa týka pravidiel, zloženia účastníkov či celkového štartu. Samozrejme, základné znaky sú dodržané, ale táto verzia bude originálna, slovenská," dodal. Moderátormi relácie budú Zuzana Belohorcová a Vilo Rozboril.

* Výrobu klipu Dary Rolins má na starosti Islanďan

Počasie jej zmenilo plány

Paradoxne počasie v Číne sa postaralo o zmenu natáčacích termínov nového videoklipu Party DJ slovenskej speváčky Dary Rolins (na snímke so snúbencom, českým hokejistom Jaroslavom Bednářom). Ten mal svetlo sveta uzrieť v Bratislave už tento štvrtok. Jeho hlavný kameraman, Islanďan Ottar Gudnason však v týchto dňoch nakrúca v Číne globálne reklamné spoty pre jedného z najväčších svetových mobilných operátorov a ich výroba sa predĺžila kvôli zlým poveternostným podmienkam. Na Slovensko preto pricestuje až začiatkom septembra, čomu sa prispôsobila produkcia klipu i stočlenný štáb, ktorý na ňom bude pracovať.

Videoklip na film porovnateľný so štandardom klipov hviezd typu Jennifer Lopez či Justin Timberlake sa bude nakrúcať dva dni v exkluzívnych bratislavských lokáciach, z najväčšej časti však v novootvorenej reštaurácií UFO na Novom Moste. Chýbať v ňom nebudú kaskadérske scény s vrtuľníkom, prekvapivý rap Rytmusa z Kontrafaktu, 50 účinkujúcich a špeciálne tanečné kreácie Street Dance Academy.

Dara Rolins trávi v posledných týždňoch veľa času v rodnej Bratislave a po dlhšej odmlke sa už najbližší víkend predstaví slovenskému publiku naživo na tanečnej akcií Aquabeatz v Nových Zámkoch a o týždeň neskôr na najväčšej tanečnej party Slovenska Disco TV 05 na Zlatých Pieskoch. V oboch prípadoch s inštrumentalistom roka Mariánom Čekovským odprezentujú singel Disco Love 05, ktorý už niekoľko týždňov s úspechom znie slovenským rozhlasovým éterom. Na trh sa dostane koncom októbra ako maxisingel, aby vyplnil medzeru do predstavenia Darinho nového albumu na jar budúceho roku.

* Miss Ivica Sláviková odišla na Kubu

Splnil sa jej veľký sen

Na ďalekej Kube si bude najbližšie dva týždne užívať slnka tohtoročná slovenská Miss Ivica Sláviková. Krásna tmavovláska zbalila kufre a spolu s priateľom Martinom vyrazili do letoviska Varadero.

"Určite sa chceme ísť pozrieť aj do Havany a požičaným autom prejsť zopár ďalších miest na juhovýchode, ktorý je vraj veľmi zaujímavý," povedala pred odchodom Ivica, ktorá cestu okolo sveta vyhrala ako jednu z cien v súťaži Miss. Od začiatku však tvrdila, že jej veľkým snom je práve cesta na Kubu.

V batožine, ktorú si je vraj schopná zbaliť za dve hodiny, nechýbala dobrá kniha, videokamera a kvalitný fotoaparát. Ivica je totiž známa svojou záľubou všetko fotograficky dokumentovať. Rovnako to teda bude aj na vysnívanej dovolenke.

* Reality šou VyVolení začne 5. septembra

Zdvihne sa JOJ-ke sledovanosť

Reality šou VyVolení odštartuje v pondelok 5. septembra. Už o necelé tri týždne tak budú môcť diváci rozhodovať, ktorých 14 zo 42 uchádzačov sa stane VyVolenými. VyVolená štrnástka potom bude až do decembra pod dohľadom divákov bojovať o exkluzívne ceny za 11 miliónov.

Každý deň od pondelka 5. septembra takmer do konca septembra si diváci v SMS hlasovaní zvolia z prezentovanej trojice jedného alebo jednu, ktorých osudy by chceli sledovať vo vile. V sobotu 10. septembra, keď bude zvolený piaty obyvateľ vily, sa prví piati VyVolení nasťahujú do ich nového, kamerami prešpikovaného, luxusného domova a definitívne tak prídu o svoje súkromie. Prvá Noc VyVolených, v ktorej diváci uvidia zábery nevysielateľné pred desiatou hodinou večer sa totiž na televíznych obrazovkách objaví práve v noci 10. septembra.

Prípravy na vysielanie vrcholia a realizačný tím rovnako ako všetci ostatní s napätím očakáva deň, kedy sa reality show začne. „Od VyVolených a ďalších zmien v jesennej programovej štruktúre jojky si sľubujem nárast celotýždenného trhového podielu o dva percentuálne body oproti súčasným hodnotám," dodáva generálny riaditeľ TV JOJ Milan Kňažko.

* Tatiana Krčméryová sa chystá do poroty Muž roka 2005

"Naozaj sa teším, bude to zábava..."

Slovenská vicemiss 2004 Tatiana Krčméryová sa už tento týždeň chystá "okuknúť" českých mužov. Krásna Slovenka, ktorá zabodovala aj na Miss Europe, bude totiž ako členka poroty hodnotiť finalistov českej súťaže Muž roka 2005.

"Tak to sa teda naozaj teším," s úsmevom hovorí Tatiana a dodáva, že ideálny muž nemusí byť ani veľmi vysoký, tmavovlasý či blonďák. Dôležitá je charizma, ktorá z neho vyžaruje. V porote sa dvadsaťročná Tatiana stretne okrem iných aj s českou kolegyňou Editou Hortovou. "Zgustnúť si na hodnotení mužov, to bude zábava. Veľmi sa teším aj kvôli tomu, že do poroty idem vôbec po prvý raz," podotýka jedna z najkrajších slovenských finalistiek Miss.

Súťaž Muž roku 2005 sa uskutoční dnes v českom meste Náchod a bude súčasťou dvojdňovej akcie Deň dobrých skutkov. V galaprograme finálového večera by pritom malo vystúpiť viacero slovenských umelcov.

TASR, SITA

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 2. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
 3. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 5. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 7. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 8. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
 9. Home (ale aj) Office
 10. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií
 1. Foreigners will be centre stage in Bratislava for the whole week
 2. Poznanie
 3. Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si všímajte podmienky
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 5. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 6. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 7. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 8. Cenovo dostupná autokamera Mio a pritom sa skvelými funkciami
 9. Nová služba v Prešove – celoročný bezplatný zber elektroodpadu
 10. Prečo sa kanalizácia v našich mestách upcháva, keď prší?
 1. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 28 897
 2. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 25 893
 3. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 20 912
 4. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 14 880
 5. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 13 151
 6. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 11 672
 7. Zažite liečivú silu minerálnych vôd. Obľubovali ich aj králi 10 169
 8. Fantastická pomôcka pre deti – zábavný a náučný pracovný zošit 10 157
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 912
 10. Edícia autorov denníka SME: Malá kniha o zvieratách 3 8 344
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Šéfka hokejových klubov bola konateľkou firmy, ktorú zakladal Vadala

Aneta Büdi mala v minulosti aj politické ambície.

Aneta Büdi sa stala riaditeľkou Asociácie profesionálnych hokejových klubov.
Rozhovor

Ostrožovičovci: Neriešte suché či sladké víno, ale pocit, či chutí alebo nechutí

V dome vinárskej rodiny z Tokaja fľašu vína nenájdete.

Manželia Ostrožovičovci sú rozdielne osobnosti, ale vďaka tomu podľa nich napredujú tak v súkromí, ako aj vo firme.

Obchvat Košíc má stavebné povolenie od júna. Proces zabrzdil vlastník pozemku

Ak výstavbu nestihnú začať do zimy, projekt rozdelia.

Nový úsek rýchlostnej cesty sa bude napájať na diaľnicu D1 v križovatke pri Hrašovíku.

Loď Bohemia bude na Domaši premávať až do zimy

Previezla 38-tisíc ľudí. Záujem o plavby neutícha.

Loď Bohemia. Brázdi vody nádrže Veľká Domaša.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Profesor a odborník na tropickú medicínu Vladimír Krčméry.
Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.
Komentár Petra Schutza

Deklarácia na uhoľ

Česko-slovenská hranica je dokladom, že na prvej konfrontácii s domácimi pandemikmi deklarácia zhorela na uhoľ.

Peter Schutz
Sam Bennett (vľavo) a Peter Sagan v závere 19. etapy na Tour de France 2020.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop