zatápa a pri povodniach majú vodu dokonca aj spodných izbách svojich príbytkov.
„Po poslednej májovej povodni sme mali v izbách až meter vody a toto sa nám stáva tak trikrát do roka. Ani poisťovne nás nechcú poistiť, pretože sme v záplavovom pásme," posťažovali sa nám záhradkári. Okrem pravidelných záplav ich trápi aj ďalšia vec. Už niekoľko rokov sa snažia získať trvalý pobyt v obci. Tá im ho však údajne odmieta vydať.
„Keby sme tu mali trvalý pobyt, tak by obec bola povinná starať s aj o komunikáciu a osvetlenie. To nemáme. Pritom tu ale máme postavené normálne domy s plynom. Bežne nám však pri dažďoch vypadáva elektrina a cesta je zaplavená. Nikto sa o túto lokalitu nestará.," tvrdia nespokojní ľudia. Starosta Nižnej Hutky Ondrej Vojvoda síce sťažnosti záhradkárov chápe, ale trvalý pobyt im vraj dať nemôže. Dovtedy, kým sa nevyrieši problém permanentne zatápanej cesty a s tým súvisiaca neochota poisťovní, poistiť nehnuteľnosti záhradkárov.
PONNY EXPRESS VYRAZÍ Z KOŠÍC
Po roku Košičania opäť zažijú príchuť všetkého čo súvisí s westernom. Jazdci Ponny Expressu totiž v špeciálnych brašniach, takzvaných mochillách odvezú z metropoly východu poštové zásielky na trase dlhej 2 360 kilometrov do nemeckého Haremu, kam by mali jazdci doraziť okolo 27. augusta.
„Vyrazíme v piatok od Dolnej brány, kde zriadime aj poštový úrad. Na území Slovenska sa vystrieda okolo 30 jazdcov. Všetko sú to skúsení kovboji, ktorí si trasu už vybrali. Pôjde sa vo dvojiciach, pričom je možné, že ich budú sprevádzať aj nováčikovia, ktorých nazývame „greenhorni"," vysvetlil šerif a zakladateľ slovenskej vetvy Ponny Expressu Rudolf Vass
(sam)
Autor: NESPOKOJNÍ ZÁHRADKÁRI
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári