počkajú, čo urobí ministerstvo financií, a uvidia, čo je pre nich horšie.
Ak totiž bude pre Furču tvrdšia nútená správa, "vyfasujú" od ministerstva nútenú správu. A ak bude pre mestskú časť nevýhodnejšia exekúcia, tak ich štát nechá v exekúcii štátnych veriteľov. A hotovo, niet čo riešiť.
Furča má smolu, že nedlhuje nejakému súkromnému veriteľovi, pred ktorým by ho nútená správa zo strany štátu mohla aspoň čiastočne ochrániť. Ale ako na potvoru dlhuje práve ministerstvu financií, ktoré o zavedení či nezavedení nútenej správy za účelom ozdravenia obce rozhoduje. A ministerstvo určite rozhodne tak, aby bolo dobre pre štát. A to znamená zle pre Furču.
Štátny fond rozvoja bývania, ktorému exekúcia relatívne vyhovuje, sa zrejme radšej dohodne s ministerstvom financií na spoločnej exekúcii alebo inom spoločnom postupe uspokojovania dvoch pohľadávok štátu, než by ho nútená správa mohla odrezať od priameho kontaktu s furčianskymi bankovými účtami.
Ministerstvo financií, ktoré si zas od exekúcie ako druhý oprávnený veriteľ v poradí dnes veľa sľubovať nemôže, teraz určite kalkuluje, či sa mu viac oplatí sa so ŠFRB dohodnúť na spoločnom postupe alebo nútenou správou odstaviť ŠFRB na druhú koľaj a dostať sa na prvú. Potom by však otázka bola, či a aký vie mať ministerstvo z nútenej správy prospech. Názory na to sa totiž líšia.
No a Furči to už môže byť všetko jedno. Bude, ako bude. A bude už len a len horšie.
Koľko z takmer 100 exekvovaných miliónov štát z Furče nakoniec vytlčie, to je ešte vo hviezdach. No už teraz je isté, že z nej vytlčie tak veľa, ako sa len bude dať.
Autor: jav
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári