Korzár logo Korzár Košice
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

* Mgr. Eva Slováková tvorí energetické karty s magickými obrazcamiBiltera je projekt, ktorý dozrieva postupneTechnika, ktorú vyvinula Mgr. Eva

* Mgr. Eva Slováková tvorí energetické karty s magickými obrazcami

Biltera je projekt, ktorý dozrieva postupne

Technika, ktorú vyvinula Mgr. Eva Slováková z Nitry, je celkom ojedinelá a originálna. Nikto na svete zatiaľ s ničím podobným neprišiel. Pani Eva vytvorila (a ešte stále tvorí) žiariče, nazvime ich energetické karty s magickými obrazcami, z ktorých každý má svoju silu a špecifické určenie. Vypracovala k nim metodiku, pomocou ktorej sa dajú dosiahnuť významné zmeny v živote človeka. Používať ju môže každý, kto sa naučí, ako využívať ich silu. Nie je to však také jednoduché, lebo len vnútornou otvorenosťou a prepojením sa na vyššie duchovné zdroje sa dajú dosiahnuť úspechy.

Skryť Vypnúť reklamu

Precitla silou poznania

Život Evy Slovákovej je, hlavne v posledných rokoch, spojený s hlbokým ponorom do modlitby. V tomto procese, ktorý trvá aj niekoľko hodin, dochádza k istému stupňu poznania, aj pochopeniu zmyslu života pomáhať iným. Dnes dokáže hlbšie čítať vo svojom vnútri. Dobre si pamätá na zážitok v kostole, do ktorého zašla, keď jej duša volala po pomoci možno viac ako chorá matka, ktorú sedem rokov opatrovala. Kostol bol prázdny a ona ateistka, sediac na tvrdej lavici vnímala, ako sa okolo nej tvorí čosi ako obal. Vstrebávala z neho nekonečné šťastie a radosť, prenikalo to do každej bunky jej tela. Precitla naplnená veľkou silou a poznaním Božej energie. Odrazu videla cestu, ktorú mala prekonať.

Bol september 1995, pamätá si aj presný dátum, keď sa jej začali otvárať akoby nové dimenzie. Dokázala viac vnímať, cez telo jej prechádzali prúdy energie a počula hlas. Prichádzal zvnútra, nevedela komu patrí a trochu sa ho bála.

Skryť Vypnúť reklamu

Som v poriadku? Som vôbec normálna? - pýtala sa samej seba. A k tomu všetkému sa jej tvorili pred zrakom obrazce. - Čo to znamená, čo mám s tým robiť - pýtala sa v modlitbách a čakala na odpoveď. - Objavil sa veľký kryštál. Akoby priamo vystúpil z môjho srdca, - ticho hovorí pani Eva. - Rozprskol sa na viacero častí a už sa odtiaľ nedá vybrať.

Obrazce do svätej soli

V živote človeka bývajú chvíle, ktoré môžeme nazvať osudové. Toto bola jedna z nich. Eva Slováková sa vybrala po ceste, kde sa jej na každom kroku roztvárali nové situácie a prichádzali neočakávané zážitky. Vedela, že takáto cesta môže byť sypaná kamením, na ktorom sa dá pošmyknúť a skĺznuť nižšie, kde sa jej radi ujmú zlé sily. Stále sa modlila a prosila o silu, aby sa vedela správne orientovať. Vnútorný hlas jej pošepol formulku: Čo je Božie nech zostane, čo je Satanove, nech sa stratí. A tak to zostalo doteraz. Ba niekedy počula aj tiché ... psss..., keď Božia sila vytláčala zlo.

Skryť Vypnúť reklamu

Raz mala živý sen. Napovedal jej, čo má urobiť, ako zachytiť svoje vízie. Na hárok bieleho papiera rozsypala svätú soľ v hrúbke asi troch milimetrov. Kyvadlo v jej rukách kmitalo v pravidelnom rytme tak, až v soli urobilo ryhu. Pani Eva ju vyznačila ceruzkou. Kyvadlo sa po chvíli opäť rozkmitalo, ale iným smerom. Pani Eva aj na tomto mieste potiahla čiaru. Niekoľkokrát sa to zopakovalo, až kým kyvadlo zostalo bez pohybu.

- Keď som svätú soľ odhrnula, zostala som v šoku. Mala som pred sebou nádherný obrazec s presne spojenými čiarami, v istej geometrickej formácii. A z obrazca sálala sila, - vracia sa k týmto okamihom pani Eva. Týmto spôsobom, vždy v plnom vnútornom sústredení, vzniklo veľa obrazcov.

Až neskôr začala chápať ich zmysel a konkrétne využitie. Akoby jej zo srdca vychádzal zlatý lúč, ktorý usmerňoval pohyb kyvadielka. Pochopila, kde je dávanie a prijímanie, kde je energetický príjem a kde výdaj. Kryštalické obrazce v symboloch začínali mať svoju hodnotu a svoj život. Neskôr už nepotrebovala svätú soľ. Zlatý lúč sa jej do obrazcov premietal cez obrazovku počítača. Počítačová myš v jej rukách akoby sama ťahala čiary, ktoré sa spájali a často v oblúkoch a kruhoch vznikali na pohľad komplikované žiariče so zakódovanou energiou špecifického určenia.

BILTERA tak pomenovala projekt, ktorý už niektorí jej stúpenci poznajú a pracujú s ním. B-ožia I-nfúzia L-ásky + TERA z latinčiny Zem. Už dnes vie presne pomenovať kapitoly budúcej knihy, na ktorej pracuje. Bude ich dohromady sedem. Ich názvy aspoň naznačia obsahové zameranie: l. Grafické kryštalické obrazce; 2. Polarita človeka a jej záhady; 3. Netradičný pohľad na energetické centrá; 4. Budovanie priestoru vesmíru v našich srdciach; 5. Pozícia choroby voči polarite človeka; 6. Rúcanie duchovných bariér v nás; 7. Bil - JANA

Pomoc na rôznych úrovniach

Keď sa pani Eva mala rozhodnúť, ako začnú jej obrazce žiť a ako využiť ich energiu v praxi, znova prosila o inšpiráciu z vyšších sfér. Cítila, že iba prikladať obrazce na postihnuté miesto nestačí, hoci aj tak dokážu prejaviť svoju silu. Každý deň dostala nový impulz, ktorý zaznamenala, až z toho vznikla neopakovateľná metóda. S jej využitím sa dá pomôcť na rôznych úrovniach. Srdce pani Evy sa otváralo viac a viac, čím viac žiaričov porozdávala, tým hlbšie prenikala do podstaty. Niekoľkým ľuďom zverila svoje znalosti a učí ich ďalej tak, ako to k nej prichádza. Grafické kryštalické obrazce energetické žiariče - spolu s aplikovanou metodikou, ktorú sa treba naučiť, dokážu pomôcť k takým zmenám, po akých človek vrúcne túži a chce, aby sa stali trvalou súčasťou jeho bytia. Predovšetkým zdravie a kvalita života.

Spomeňme aspoň niekoľko prípadov, ktoré by mohli svedčiť o účinku: Vyliečená anorexia u 16-ročného dievčaťa. Nebolo to zo dňa na deň, celý proces trval rok. Sústavná práca s energetickými žiaričmi udržiava primeraný zdravotný stav u chlapčeka s vážnym celoživotným ochorením cystickou fibrózou. Podporuje liečbu širokého spektra chorôb, vrátane onkologických. Dokáže však prispieť aj k zlepšeniu medziľudských vzťahov, hlavne partnerských.

Každý grafický kryštalický obrazec zo série, ktoré pani Eva vytvorila, vyžaruje energiu. Môžeme tomu veriť, aj nemusíme. Ale pravda je taká, že pomáhajú. Eva Slováková ich prirovnáva k údržbárskej čate. Jeden v tele zametá, druhý zoškrabuje, tretí maľuje, ďalší robí fasádu. Všetko nenásilne, na báze lásky.

* V symbolike ôsmich brán je premietnutý celý život

Vchádzame striebornou, vychádzame zlatou

Človek sa rodí a žije akoby vo vývojovej špirále. Symbolicky prechádza cez osem brán, z ktorých každá má svoje opodstatnenie.

Prvá brána je strieborná. Je to brána čokoľvek, čo je v našom živote nové. Je prítomná pri počatí, napomáha v procese tehotenstva a triumfuje pôrodom. Čo všetko je počaté mentálne, emočne, telesne a duchovne? Tieto procesy ohlasujú striebornú bránu.

Potom prichádzame ku bráne bieleho dreveného plota. Žiada nás, aby sme si nechali vypadnúť zuby, aby sa zmenila naša tvár. U mnohých kultúr je táto brána spojená so zmenou identity. Tu sa ponúkajú archetypálne prototypy toho, čo je potrebné k zrodeniu niečoho nového v našom vnútornom i vonkajšom živote.

Tretia brána je z ílu. Za ňou je starý trpaslík a drží misku s hustou bielou tekutinou a stará trpaslíčka drží misku s hustou červenou tekutinou. Každý mládenec a každá dievčina musia prísť k tejto bráne a trpaslíci im povedia: "Teraz vstúpiš do tajomstva, ktorému nikdy neporozumieš." Brána z ílu je bránou zmyselnosti a sexuality. Táto brána sa večne mení, pretože aj náš vzťah k zmyselnosti a sexualite je v každom období života iný.

Štvrtá je čierno-biela brána. Čierna má bielu kľučku, biela čiernu. Adept ňou neprejde sám, musí k sebe pribrať aspoň jedného človeka. Tu hučí oheň a dáva nám najavo, že nás spáli, že nás pokorí. Tu sa dozvedáme o zrade, aj o hrubom uzemnení. Pri tejto bráne sa učíme umeniu a remeslu vzťahu k sebe samému a k iným ľuďom.

Hrdzavá piata brána v poradí, je uvoľnená v pántoch a otvára sa do priestoru veľkej zelenej lúky plnej divých kvetov. Na lúke je obrovská horiaca vatra, ktorá nepotrebuje žiadne drevo. Uprostred lúky je veľký balvan, kde trpaslík hrozí prstom každému, kto prichádza na lúku a hovorí: "Nenájdeš odtiaľto cestu von, kým sa nespojíš s tvorivým ohňom, ktorý nepotrebuje žiadne drevo. Nenájdeš svoju cestu, kým nenecháš svoj sen na veľkej zelenej lúke." Každý z nás by si mal položiť otázku: "Ktoré časti môjho života ma žiadajú o to, aby som sa spojil s tvorivým ohňom, čo nevyžaduje žiadne drevo?" Je tisícero pôsobov, ako sa to dá urobiť.

Ďalej prichádzame ku bráne z kostí, ktorá je obklopená veľkými kaďami a z oblohy do nich padá popol. Keď prejdeme cez túto bránu, všetko, čo je v našej povahe neprirodzené, je roztrhané na franforce a vzduch sa napĺňa popolom. Toto je brána, kde sa od nás žiada, aby sme sa vrátili späť domov, k svojmu JA, aby sme opustili to falošné, živené pretvárkou či predstavami.

Hlboko v srdci lesa, obklopeného krásnou púšťou, kde dva stromy vytvárajú oblúk, sa stretávame s prírodnou bránou. Hovorí sa, že každá žena sveta pochádza z jedného z týchto stromov - z brestu, a každý muž sveta pochádza z jaseňa. Všetky ďalšie stromy sú ich deťmi. Toto je brána, kde prežívame pocit mieru, ktorý často prichádza v hlbokom pokoji alebo kontemplácii. Tu prichádzame domov, k podstate toho, kým v skutočnosti sme.

Naše nové uvedomenie nás nasmeruje hore, do svetla a ocitáme sa pri Zlatej bráne. Tu sa od nás žiada odovzdanie sa a opustenie pripútaností. Toto je brána, kde sa učíme o umieraní. Umieranie je púšťanie a odovzávanie sa. Umenie umierania praktizujeme, kedykoľvek zavŕšime čosi, čo malo pre nás zmysel a význam.

Všetci prechádzame cez striebornú bránu a všetci vychádzame von zlatou bránou. A medzi tým je mnoho iných brán.

* Majú vás radi komáre? Jedzte cesnak a cibuľu

Pripravte si vlastnú ochranu

Pri jednom z vedeckých experimentov vedci metódou pokusov a omylov našli človeka, ktorého komáre nechceli poštípať za žiadnych okolností. Odmietali sať jeho krv dokonca aj vtedy, keď zostal s komárim rojom zatvorený niekoľko hodín v uzavretej miestnosti. Ukázalo sa, že účastník experimentu jedol cesnak. Ľudský čuch to nezachytil, ale pre komáre to bol neprijateľný zápach. Komáre ako skutoční upíri nemajú radi cesnak.

Odpor v nich vzbudzuje aj cibuľa, mäta a ďalšie výrazné vône. Vďaka tomuto poznaniu si môžeme sami doma vyrobiť prostriedky, ktoré ich odpudia. Odhalenú pokožku natrieme vonnými olejmi: lyžicu mandľového alebo olivového oleja zmiešame s niekoľkými kvapkami eukalyptového, mätového, klinčekového alebo rozmarínového oleja.

Ak ideme na miesta, kde je veľa komárov, môžeme zjesť niekoľko tabletiek vitamínu B, prípadne pol kocky droždia. Výlučky z kože odpudia komáre. Ak napriek všetkým zásahom sa okrídlení upíri nasýtia našou krvou a zostanú nám štípance, použijeme ďalšie domáce metódy.

Malú fľašku naplníme ľubovníkom bodkovaným a zalejeme olivovým olejom. Na slnečnom mieste necháme macerpvať 10-15 dní. Scedíme a kvety dobre vyžmýkame. Olej je vynikajúci na všetky štípance.

* Rastlina z Peru má takmer zázračné vlastnosti

Účinok Vilcacory poznali už Indiáni

Domorodci v amazónskej džungli v Peru si ústnym podaním už tisícročia odovzdávali skúsenosti s rastlinou zvanou Vilcacora. Na svete jej existuje viac ako šesťdesiat druhov, ale iba dve z nich majú liečivé vlastnosti. Táto drevnatá rastlina, ktorá sa svojimi tŕňovitými výčnelkami zachytáva o kmene stromov a dorastá až do výšky tridsiatich metrov, pripomína lianu. Indiáni už dávno poznali jej liečivé vlastnosti, ale o jej širšie použitie na celom svete sa pričinil poľský misionár žijúci v Peru, páter Edmund Szeliga. Účinky Vilcacory skúmali na mnohých vedeckých pracoviskách a vždy sa potvrdilo, že je to dokonalý prostriedok na aktivovanie imunitného systému.

Fytoterapia ponúka jej široké použitie, pričom vedci sa o ňu zaujímajú predovšetkým z hľadiska jej vplyvu na zhubné novotvary. Traduje sa, že starý miestny plantážnik, istý don Louis, sa z rakoviny pľúc vyliečil pravidelným pitím odvaru z Vilcacory. Údajne to netrvalo dlhšie ako pol roka a don Louis sa v plnom zdraví dožil deväťdesiatky.

Odvar z Vilcacory pomáha pri zápalových ochoreniah

tráviaceho traktu, zápche, plynatosti, cukrovke,

hemoroidoch, chronických infekciách horných dýchacích

ciest, astme a pri ďalších problémoch. Vilcacora

zlepšuje metabolizmus obličiek a zabraňuje vzniku

krvných zrazenín, čím predchádza infarktu myocardu

a mozgovej mŕtvici.

Užíva sa odvar zo sušenej a krájanej vnútornej kôry

rastliny, pričom nápoj má diuretický účinok a môže

znižovať aj krvný tlak.

Lea GALLOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 2. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 3. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 4. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 8. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 9. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 10. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 994
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 081
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 532
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 019
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 485
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 520
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 648
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 639
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 531
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 176
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Palicou zaútočil na policajta, hrozí mu doživotie

Incident sa stal v Strážskom v okrese Michalovce.

Ilustračné.
Ilustračné foto.

Pozitívne testovaných pracovníkov má aj skupina VSE Holding

Zamestnanci sú izolovaní, ich kolegov pretestovali.

VSE v Košiciach.
Ilustračné foto.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop