Zriadil totiž veľmi dobre prepracovanú internetovú stránku, na ktorú sa snaží dať každú zmienku o Brekove, na ktorú narazí v literatúre, novinách, archívoch či pri vlastnom pozorovaní života v dedine. Tvoril ju tri roky. Urobil to za vlastné peniaze, na je vytvorenie a prevádzkovanie nedostáva od nikoho príspevok a prístup na ňu je bezplatný. Hovorí, že tvorba webstránok je jeho záľuba. „Ide o nekomerčné neoficiálne stránky o obci Brekov a jej najbližšom okolí. Bola vytvorená iba pre potešenie obyvateľov a návštevníkov obce bez prispenia obce, či firiem. Snažil som sa uviesť všetky zdroje a názory uvedené na týchto stránkach sa nemusia zhodovať s názormi obecného zastupiteľstva, či obecného úradu Brekov," oznamuje autor stránky v jej úvode.
„Veľa mladých ľudí muselo odísť z Brekova odísť za prácou. Na svoju obec však nezabudli a chcú vedieť čo sa v nej deje," vysvetľuje hlavný dôvod svojej aktivity. Webstránka s adresou www.brekov.sk sa tak stala neoficiálnym médiom, cez ktorý spolu komunikujú mladí Brekovčania. Macinský týmto spôsobom pomohol spojiť rodákov, známych a priateľov, ktorí pochádzajú z Brekova, ale nemôžu byť spolu. Vďaka nemu si Brekovčania roztrúsení po celom svete uchovávajú vedomie niekdajšej komunity narušenej vysťahovalectvom a nestrácajú kontakt s domovom.
Svoje odkazy Brekovčania si nechávajú v ikonke návštevná kniha. „No nazdarek, tak ako v tom našom rodnom Brekove. Človek tam príde raz za pol roka a toľko sa toho zmení. Zdravím z Hamburgu," stojí v jednom z odkazov. „Zdravím všetkých Brekovčanov a všetkých fanúšikov AC Miláno. Zuzana z Brekova, momentálne z Brightonu, Anglicko," píše sa v inom. Brekovčania - vysťahovalci však väčšinou komunikujú na internete vo svojom nárečí. „Serus šicke Brekovčani, co nesce v Brekove. Aspoň tak cez toto stránku možeme opatrec, dze sme rošli a robili somariny. Konečne jedna kódovaná stránky, dze se piše po vychodniarsky," hovorí ďalší odkaz. Mnoho ďalších nešetrí chválou na Macinského prácu a kvalitu stránky.
Stránka je zameraná „na Brekov, minulosť, históriu a vývoj". O tom hovoria prepísané kroniky obce a povesti. K najzaujímavejším patria zhromaždené informácie o miestnych atrakciách - brekovskom hrade, jaskyni s názvom „Brekovská artajama", kameňolome, vinici a historických mohylách. Macinský prevádzkuje na stránke aj vlastné Brekovské noviny, kde sa snaží zachytiť aktuálne informácie o obci. História aj súčasnosť obce je doplnená fotografiami. Nevyhýba sa ani poukazom na problémy - nelegálne skládky, nedokončený obecný rybník či chátrajúci Brekovský hrad.
Macinský vytvoril aj zaujímavú stránku o histórie Humenného a okolia (www.humenne.net), o obrodnom procese v Československu v roku 1968 (www.august68.web2001.cz) a o potopení Titanicu (www.titanic.web2001.cz). Uisťuje, že určite nebudú posledné.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári