Figeľ. Ich prácou bol nadšený.
"Teší ma, že mladí ľudia sú ochotní venovať svoj čas a energiu obnove Tatier. Je to nielen príspevok mládeže k životnému prostrediu, ale aj k ekonomickému rozvoju regiónu a nezanedbateľným je fakt, že tu vznikajú silné kultúrne a spoločenské väzby, ľudský rozmer solidarity," uviedol na návšteve medzi dobrovoľníkmi Ján Figeľ.
Najväčší dobrovoľnícky projekt v dejinách Slovenska organizačne zastrešuje Slovenský skauting. V prvom polčase projektu si mladí ľudia z dvanástich krajín Európy vysúkali rukávy pri čistení intravilánov, potokov, chodníkov, pri uhadzovaní haluziny na kalamitiskách a príprave lokalít na budúcoročnú výsadbu stromčekov. "Trochu ma zaskočilo, ako Tatry po kalamite vyzerajú, ale dnes to už nevidím tak tragicky. Robota je fajn a som rada, že máme aj možnosť výletov a spoznávania regiónu," poznamenala dobrovoľníčka Zośa z Poľska.
"Momentálne tu pracuje asi dvesto dobrovoľníkov, do konca projektu v polovici augusta spoločne odpracujú takmer 50-tisíc hodín," uviedol Martin Macharik, riaditeľ ústredia Slovenského skautingu. Podľa jeho slov sa projekt Dobrovoľníci pre Tatry stretáva aj s odozvou domácich či návštevníkov Tatier. "Hlavným zámerom dobrovoľníckej práce je nielen pracovať, ale aj pochopiť, porozumieť tomu, čo a prečo robia," dodal M. Macharik.
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári