Ján Mamrák využíva pri výklade astrológiu, numerológiu a tarot
Stav ducha rodičov je stav ducha a tela ich dieťaťa
Košičan Ján Mamrák sa niekoľko rokov zaoberá vykladaním tarotu, psychoanalýzou, psychosomatickými problémami, pripravuje pre klientov karmický program a karmickú astrológiu. Ženy zaujímajú pri výklade viac partnerské vzťahy, mužov biznis, podnikanie. Pracuje s dvadsiatimi dvoma kartami tarotu Veľkej arkány. Je jedno, ktorou rukou karty ťaháme, dôležité je ich premiešanie, pretože vtedy kartám odovzdávame svoju energiu. Zaujímavé u tohto vykladača je, že vidí farebnosť aury svojho klienta a dokonca aj jeho strážcov. Každý z nás máme dvoch ľavého pomocníka a pravého pokušiteľa. Od iných veštcov sa pán Mamrák líši tým, že pracuje s karmickým programom.
Dieťa musí byť duchovne zdravé
"Karma je dôsledok minulých inkarnácií, ktorý sa prejavuje v tomto živote, najmä v oslabenej sebadôvere, sebahodnotení a najmä v pocitoch viny. Dôležité je vždy poznať príčinu, až potom môžeme odstrániť dôsledok. Týka sa to aj problémov ochorenia. Navštívila ma jedna klietka, ktorá ochorela a strácala pôdu pod nohami. Výkladom sme zistili, kde je príčina ochorenia. Klientka ju pochopila a pomohla tým zmierniť ťažké ochorenie"- spomína si Ján Mamrák. Pri svojej práci využíva tri oblasti ezoteriky astrológiu, numerológiu a samotný tarot. Nie je iba tarotman, ale má aj dobrú intuíciu, logiku, vie daný problém dobre analyzovať a neraz tu zohráva úlohu aj psychológia.
Nedávno ho navštívil otec mladého dievčaťa, ktoré postihla mentálna anorexia. Napriek tomu, že dievča žije v harmonickom prostredí, obklopená láskou i materiálnymi statkami, odmietla jedlo a vážne ochorela.
"Tu sa prejavil otcovský princíp. V rodine očakávali, že sa narodí chlapček, potvrdil im to aj ultrazvuk, a tak sa pripravovali na jeho narodenie, dokonca mu kúpili aj výbavičku. Keď sa narodilo dievčatko, v rodine nastalo veľké sklamanie. Po čase sa s tým zmierili a dieťatko milovali. Avšak dvojnásobný deštrukčný program, ktorý tu vznikol, vytvorený matkou i otcom sa nestratil, ale silne pôsobil v biopoli dieťaťa. Duša si už vopred vyberá, kde sa narodí, cíti, ako aj v tomto prípade, či ju očakávajú s radosťou, alebo nie. Ak ju odmietajú (čakali chlapčeka), začne sa brániť cez istú rebéliu. Najčastejšie sú to choroby, ktoré sa neobjavia ihneď, ale často až v období puberty alebo neskôr"- vysvetľuje pán Mamrák.
Každá entita, keď sa vyvíja, má už emocionálne telo, niečo ako astrál. Vývoj pokračuje, kým sa dieťa nenarodí. Emocionálne telo všetko vníma, i naše myslenie a konanie. Ovplyvňuje to plod ešte nenarodeného dieťaťa a dokonca potom aj ďalšie generácie. Preto je v živote také dôležité, aby človek mal rád sám seba i všetkých ľudí. Ale všeobjímajúca láska sa akosi zo života vytráca, nastrupuje kariérizmus, materializmus, egoizmus, narcisizmus.
"Všetok hnev a zlosť voči sebe i ostatnému svetu treba odstrániť. Stav ducha rodičov je stav ducha a tela ich dieťaťa. Aby sme uchránili dieťa pred chorobami a nešťastím, musíme pochopiť to podstatné dieťa musí byť duchovne zdravé. Naše deti majú dnes oveľa väčšie energetické možnosti ako deti našich predkov,ale veľmi málo sa venujeme ich duchovnému rastu, pretože dbáme predovšetkým o ich profesionálnu orientáciu, o budúce materiálne zabezpečenie svojho potomka" pokračuje tarotman.
Meno ovplyvňuje osud
Meno, ktoré rodičia dieťaťu vyberú sa zafixuje už v jeho karme a vplýva na štruktúru jeho biopoľa. Sú mená neutrálne, žičlivé, pozitívne, čo možno energeticky zistiť. Občas sa ukáže, že meno zafixované v karme nezodpovedá menu, ktoré vybrali pre malého človiečika. Meno sa vpíše do energetiky človeka a závisí od karmy toho, čie meno dieťa dostalo. Nie nadarmo kedysi dávali deťom mená po svätých. I dnes to je v móde, ale ľudia skôr vnímajú tieto mená ako módne než ako sväté, napríklad Jakub, Peter, Lukáš, Tomáš, Marek. Jasná a čistá karma svätca sa spojí s karmou dieťaťa, ochráni ho a v živote mu pomáha. Ak dáme dieťaťu meno po nejakom príbuznom, riskujeme, že spolu s menom dieťaťa prevezme od neho aj časť jeho karmy. Ak dávame dieťaťu meno pozemského človeka, musíme zablokovať negatívnu časť karmy. To znamená, že v myšlienkach poprosíme, aby s menom prešlo na dieťa iba to, čo je čisté, pozitívne, zamerané na lásku, jednotu, dobrotu, šľachetnosť.
"Láska k deťom patrí k najvyšším citom vesmíru, preto akákoľvek forma porušenia tejto lásky, ktorá vyústi do zrieknutia sa dieťaťa, odmietnutia dieťaťa v tehotenstve, a to nielen konkrétne, ale aj v mysli, môže mať pre dieťa veľmi ťažké následky.. Nesmieme zabúdať na poučenie z dejín. V starovekej Sparte vládla zásada., že ak sa dieťa narodilo slabé, hodili ho do mora alebo do priepasti, aby zachovali zdravé potomstvo. Nakoniec Sparta zanikla, pretože duchovne zdegenerovala.
Ale vráťme sa k uvedenému prípadu na začiatku. Chýbajúca láska k ešte nenarodenému dieťaťu spôsobila deštrukciu jeho bioenergetického poľa, čo sa v puberte prejavilo nechutenstvom, odmietaním jedla, až mentálnou anorexiou"- povedal na záver tarotman Ján Mamrák.
Kyvadlo zachytáva pozitívne alebo negatívne vibrácie
Nepatrí iba mágii
Už oddávna sprevádza život človeka prostriedok, ktorý zachytáva pozitívne alebo negatívne energetické vibrácie. Áno, reč je o kyvadle. Spôsob jeho používania sa dlho udržiaval v tajnosti. Neskôr sa prostredníctvom neho hľadala ruda, voda, minerály, poklady. V roku 1851 sa francúzskemu fyzikovi J.B. Foucaulkovi podarilo preukázať pomocou kyvadla rotáciu Zeme. Kyvadlo nepatrí iba mágii. Prácu s ním popísal aj Goethe vo svojom románe Spriaznení voľbou, kde podčiarkol spriaznenosť človeka s kozmickými vibráciami.. Aj starí Rimania používali siderické kyvadlo k predpovedaniu mnohých udalostí.
Kyvadlá sú zhotovené z rôznych materiálov skla, kameňa, polodrahokamov, zlata, striebra, jantáru, železa, olova, krištáľu, a podobne. Vyberáme si ho podľa vlastnej intuície i podľa toho, na aký účel ho chceme používať. Práca s kyvadlom sa v súčasnej hektickej dobe javí ako úžasná možnosť rozvoja sebapoznania a harmonickej osobnosti. Kyvadlo môžeme chápať aj ako zrkadlo našej momentálnej nálady. Je veľmi dôležité, aby sme pri práci s kyvadlom upokojili svoju myseľ, neočakávali prehnané výsledky, mali by sme sa zbaviť rušivých vplyvov zvonku i zvnútra.
O kyvadlo sa musíme pravidelne starať, často ho oplachovať pod tečúcou studenou vodou. Nikdy ho nepožičiavajme iným osobám, lebo vplyvy iných osôb sú nežiaduce. Pri únave s kyvadlom nepracujme , lebo výsledky bývajú skreslené. Majme v úcte svoje kyvadlo. Každého z nás láka nahliadnuť do svojho vnútra, ale aj do vnútra iného človeka. V psychológii sa kyvadlo osvedčilo nielen pri analýze charakteru, ale je vhodným prostriedkom pri odstraňovaní energetických blokád. Kyvadlo nám pomôže dozvedieť sa o sebe viac, poodhalí nám aj ďalšie možnosti osobného rastu a zdokonaľovania. Nepoužívajme ho z egoistických pohnútok, napríklad za účelom získavania peňazí, na riešenie morálnych záležitostí či každodenných banalít. Prácu s kyvadielkom by sme nemali preháňať. Používaním kyvadielka nezasahujme do súkromia kohokoľvek bez jeho vedomia.
Počúvajme hlas svojho tela
Kto zle počuje, nechce poslúchať
Telo a myseľ predstavuje jednotu. Ak zle funguje telo, znamená to, že čosi znepokojujúce sa deje s našimi emóciami. Kto zle počuje, nechce poslúchať. Takí ľudia zvyčajne prepočujú to, čo nechcú počuť. Chýba im pokora a pripravenosť počúvať. Časté zápaly uší u detí sa hromadia v rokoch, keď sa učia poslušnosti. Náhla starata sluchu naznačuje nepočúvanie vnútorného hlasu. Kto trpí na nedoslýchavosť, zjavne nechce, či nemôže nič počuť o určitých veciach, alebo si namýšľa, že nepočuje správne. Kto sa bráni riešiť svoje úlohy, nechce počúvať hlas svojho osudu, ten sa nevedomky postará o to, aby nemohol počuť.
Na liečenie uší používame časté horúce kúpele nôh, ktoré potom vysušíme a držíme v teple. Nohy kefujeme dovtedy, kým sa nezohrejú. Prečisťujeme črevá, dávame si horúce obklady na zátylok. Hlava musí byť aj v noci v teple.
Duchovný tibetský vodca verí, že tajomstvo šťastia spočíva v harmónii
Ľudia sú štvancami, nevedia čo chcú
Pred rokom salzburský profesor psychológie Wolfgang Klimesch v laboratórnych podmienkach izoloval "hormón šťastia", ktorý u ľudí vytvára pocit spokojnosti a naplnenosti. Kým však farmaceutický priemysel začne tento "zázrak" vyrábať naplno, naďalej bude mnoho nešťastných ľudí hltať množstvo iných tabletiek a sklamanie utápaťv alkohole. "Nik sa nechce umárať v žiali, každý človek túži po šťastí"- hovorí sa v knihe tibetského dalajlámu pod názvom Cesta k šťastiu. To vedel už Aristoteles pred vyše 23OO rokmi.
Najvyšší duchovný i svetský tibetský vodca verí, že tajomstvo šťastia spočíva vo vnútornej spokojnosti, harmónii a duševnom pokoji. Vychádza z presvedčenia, že základom šťastia je pozitívny postoj, nie náhoda alebo osud. A šťastným možno zostať aj v ťažkých životných situáciách, ako sú choroby, smrť či neúspechy.
Racionálne zmýšľajúcim, ktorí majú radi všetko podložené číslami a pre každý jav chcú mať zrozumiteľný vzorec, dalajláma ponúka pohľad do svojho duchovného sveta. V ňom dominuje príjemný cieľ život bez žiaľu a trvalé šťastie. Tomuto umeniu sa môže naučiť každý, aj neveriaci. To je dalajlámové posolstvo plné nádeje. Ak však človek chce, aby jeho ľudská podstata bola "pevnejšia ako oceľ", musí byť trpezlivý a odhodlaný. Ľudia sú štvancami, ženú sa za šťastím bez toho, aby vedeli, čo vlastne chcú. Veľa ľudí sa vydáva nesprávnym smerom hľadať šťastie a potom sú nešťastní..
Dalajláma tvrdí:"Ľudia chcú čoraz viac a viac. Bohatstvo, krásu, kariéru, ideálneho partnera, dokonalé deti, najnovšiu módu, najdrahšie autá, uznanie v hektike sa správajú ako automaty, ktorých jediným cieľom je zarábanie peňazí. To je úplne zvrátené"- varuje budhista. "Módny kabát alebo dom, to je iba vonkajšie šťastie, čo nemá dlhú trrvácnosť. Prečo ľudia vydávajú toľko peňazí na oblečenie, jedlo a šperky? Prečo neinvestujú viac do vzdelávania a zdravia? Zdokonaľujte sa v súcite a láskavosti, skoncujte s rutinou vo svojom citovom živote a naučte sa potláčať emócie vyvolávajúce smútok, ako napríklad hnev, žiarlivosť, egoizmus"-apeluje na ľudstvo tibetský duchovný.
Ak sa vám sníva o peknom účese, budete mať dobrú náladu
Zuby symbolizujú vitalitu, vlasy strach
Vývoj zubov je typický pre našu vitalitu od narodenia až do smrti. Najprv sú detské mliečne zúbky, potom výmena zubov za silné v rozkvete života, napokon vypadávanie zubov v starobe. Zuby slúžia na uchovávanie životnej sily. To všetko sú dôvody pre to, aby zubom pripadol symbolický význam pre vitalitu. Ak sa nám sníva, že nám vypadali zuby, snívajúci sa ocitá vo fáze, keď pochybuje o svojej vitalite. Muž sa zrejme necíti taký silný, akým by chcel byť, žena má strach z toho, že nebude už taká mladistvá, žiaduca, ako by si želala. Teda, vypadali vám už niekedy v sne zuby? Potom ste mali strach z toho, že stratíte svoju vitalitu, že už nemáte toľko síl, koľko by ste si želali. Alebo vás boleli v sne zuby? To znamená, že vás bolí vyrovnať sa so starnutím. Niečo podobné platí aj o snoch o vlasoch..
Vlasy sú symbolom života, v nich vyhasína po smrti životná sila naposledy. V období, keď sa človek telesne alebo duševne veľmi prepína, často sa objavujú sny o vlasoch. Aj vo fázach, keď človek cíti, že na niektoré veci nedorástol, sa mu sníva, že mu vypadávajú vlasy. Sny, v ktorých človek vedome rozpoznáva pekný účes, ukazujú pozitívnu náladu v živote a dobrú vitalitu snívajúceho. Vlasy sa však môžu stať aj symbolom slobody, keď ich muži majú v sne dlhé. Komu sa sníva, že mu odstrihli bradu, má obavu, žeby niekto mohol uškodiť jeho povesti alebo vážnosti.
Stranu pripravila: Malva Pokorná
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári