Korzár logo Korzár Košice
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Horoskop na týždeň od 1.7. do 7.7.2005.

Barani sa dostanú do sporov so svojím svedomím. Aj keď sú známi svojou čestnosťou, občas musia klamať a nie vždy im to padne ľahko. Nemajú radi

neúprimnosť a intrigy, neznášajú utajovanie a klebety, no vedia, že dnešný svet bez falošnoti nemôže existovať. Oni sami sa ale neradi zúčastňujú na takýchto zastieracích manévroch, preto budú tento týždeň trpieť. Skúste sa na vašu situáciu pozrieť z iného uhla, ak by ste to neboli vy, bol by to niekto iný a aj vy by ste mohli doplatiť na svoju zásadovosť. Podnikajúcim Baranom sa vďaka jednému známemu podarí vyhnúť sa ťažkostiam v novom obchode, dokážu aj získať zaujímavú zakázku, ale pozor na sľuby, ktoré dostanete. Ak nebudú zmluvne podchytené, nemôžete s nimi rátať.

Skryť Vypnúť reklamu

Býk

Býci nemôžu rátať s nikým, spoliehať sa na iných je tentoraz nebezpečné a aj keď majú veľa očakávaní, nie je správne, aby sa ponáhľali. Nechajte, nech všetko plynie vlastným tempom, prispôsobte sa prúdu, len tak získate. Keby ste nasilu chceli niečo meniť, uškodili by ste vlastným záujmom a nakoniec by ste doplatili na nedočkavosť. Pokiaľ ale podnikáte, nemali by ste vyčkávať, no ani sami zasahovať, nechajte, nech za vás jednajú vaši známi. Potrebujete sprostredkovateľa, ktorý by jasne formuloval vaše požiadavky a zabezpečil vám to, čo vám patrí. V láske takisto radšej voľte taktiku vyčkávania, nie je vhodné niečo zrýchľovať, iba ak by sa váš partner, či partnerka jasne vyjadrili, že chcú, aby váš vzťah dostal iný rozmer.

Blíženci

Počúvajte viac svojich priateľov, aj keď si nie ste istí, či vám naozaj chcú dobre. Radšej trochu neistoty, ako keby ste mali o niečo podstatné prísť. Vyhnite sa aj prílišnej sebadôvere a preceňovaniu sa, to platí aj v citovom živote, ale aj v práci a najviac v podnikaní. Ak budete sami seba považovať za lepších, než ste a snažiť sa dosiahnuť maximum, ľahko sa dostanete do ťažkostí a nebude nikoho, kto by vám mohol pomôcť. Radšej sa držte pri zemi, tak, ako vám to vaši známi radia. V láske by ste tiež nemali rúbať privysoko, pretože váš partner, či partnerka, sa nedokážu povzniesť nad vaše nové "výmysly" a mohli by ste sa tak sami pripraviť o spoločnosť človeka, ktorý sa vás snaží mať rád.

Skryť Vypnúť reklamu

Rak

Raci využívajú nielen vlastné schopnosti, ale aj schopnosti iných ľudí, aby dosiahli svoje. Spájate požiadavky - vaše a ostatných ľudí, s ktorými spolupracujete, do jedného a tak ľahšie prerazíte cez prekážky. Tento spôsob je múdry, oplatí sa a najmä zabezpečí vám dobré krytie, ak by nejakou náhodou niečo nevyšlo. Ale pozor, aby ste na seba príliš neupozornili, ak budete stáť v úzadí, nehrozia vám žiadne ťažkosti, no ak chcete byť jasným vodcom, ublížite svojím zámerom viac, než keby ste ich rovno verejne vyhlásili. Tajomné vystupovanie a pokojné plánovanie - tým by ste sa mali riadiť. Slobodným Rakom Mesiac privedie do cesty niekoho zaujímavého, konečne sa im splní sen a môžu svoje srdce darovať tomu pravému, či pravej.

Lev

Levy sa nevedia sústrediť, hoci je pre nich práve teraz sústredenie veľmi podstatné. Každý z nich má nejaké ťažkosti, ktoré oslabujú jeho pozornosť a tak nečudo, že Levy sú až nadmieru podráždené. Iste, nie je ľahké sledovať všetko, čo sa okolo vás deje, aj keď vy ste dobrými pozorovateľmi. Tento týždeň je však pre vás všetko záhadou, problémom a aj tá najľahšia situácia je plná rôznych "odbočiek", záhadných prekvapení a obchádzok, ktoré vás demotivujú a oberajú o silu. Podnikajúcim Levom sa už úplne odnechcelo zarábať peniaze na vlastné riziko, pretože neustále prichádzajú nové a nové požiadavky od ich obchodných partnerov a oni majú pocit, že ich snaha je zbytočná. Pocit nepochopenia a malého ocenenia Levov sprevádza aj doma. Aj medzi blízkymi sa cítite cudzo a bez podpory, ale tu by ste nemali mlčať, ale požiadať o vysvetlenie.

Skryť Vypnúť reklamu

Panna

Panny budú tento týždeň výrazne smutné a bez nálady. Mladšie si síce dokážu nájsť niečo na rozveselenie, no staršie prepadnú depresii s oveľa väčšou silou, než inokedy. Bezvýchodiskovosť ste síce poznali aj predtým, ale teraz je to vážnejšie, bez pomoci niekoho zvonku sa vám nepodarí vyriešiť ani jeden z problémov, ktoré vás trápia. Vy sami si dobre uvedomujete, ako veľmi sa na vašom duševnom stave podpísala vaša povaha a spôsob života, je vám jasné, že za mnohé chyby ste vinní vy. Aj to je vám jasné, že si musíte vybrať iný smer, ale už si neveríte. Práve teraz by ste sa mali spoľahnúť na svojich priateľov, najmä na Býkov, Škorpiónov a Váhy, oni by vám mohli podať pomocnú ruku a to v akúkoľvek chvíľu.

Váhy

Váhy sa chystajú na radikálne zmeny, už majú dosť všetkých stereotypov a rutiny, nedbajú na varovania a začnú uskutočňovať svoje plány úplne bezohľadne. Zabudnú na svoje záväzky, na ľudí, ktorí ich mali radi, nebudú chcieť ani to, aby sa ich známi dozvedeli ich myšlienky - celkovo sa uzavrú pred svetom. Vaše konanie je síce prekvapivé, ale nie nelogické, sami dobre viete, že už dlho ste v sebe skrývali nespokojnosť. Mladšie Váhy sa ale nakoniec nechajú presvedčiť o tom, že aspoň v láske by mali dostáť svojmu slovu a nenechať svojich blízkych na dne. Každý si zaslúži druhú šancu, nezabúdajte, že ani vy nie ste dokonalí.

Škorpión

S ľahkosťou a prehľadom budete riešiť každodenné problémy a úlohy, ktorým ste sa donedávna vyhýbali, sa stanú pre vás vyhľadávanými. Vaša aktívnosť bude pre mnohých vzorom a začnete pôsobiť pozitívne aj na tých, ktorí o vás pochybovali. Rovnako sa zlepšia aj vaše pozície v láske a v rodine, začnete naplno prežívať každú chvíľku vášho života a tešiť sa aj na maličkosti. Niežeby ste inokedy nemali úspech, no tentoraz si ho dokážete vychutnať tak, ako nikdy predtým. Počkajte však s novými nápadmi, investíciami, vyhnite sa prudkému tempu v rozhodovaní, nie ste až natoľko pohotoví, aby ste naraz obsiahli všetky informácie.

Strelec

Strelci by tento týždeň mali využiť na upevnenie svojich citov a rodinnej pohody, ktorá má svoje nedostatky a je práve najlepší čas na to, aby sa to zlepšilo. Niežeby ste žili medzi zlými ľuďmi, ale máte pocit, akoby ste boli obklopený takými osobnosťami, ktoré vás vôbec nechápu a nevedia sa vžiť do vašej situácie. Ale je aj pravda, že vy sami pochybujete o sebe a hoci viete, že teraz stojí všetko na vašej strane, neviete sa odhodlať k výkonom, preto aj prichádzate o dobré možnosti. Ktorý smer si vybrať, čo skôr a najmä s kým? Je vám jasné, že sami nič nezmeníte, ani nezačnete, takže ste na vážkach. Pokiaľ ide o partnerov do obchodovania, mali by ste hľadať medzi Pannami, Rakmi, Váhami a Baranmi, ak ide o lásku, skúste popremýšľať o vašich priateľoch, iste nájdete niekoho, kto sa na vás pozerá inými očami, než len priateľskými.

Kozorožec

Kozorožci sa necítia dobre, nielen v prostredí, kde žijú a pohybujú sa, ale aj vo vlastnej koži. Akoby na vás niečo liezlo, choroba, problémy, zlé správy - to všetko sa ku vám blíži od chrbta a vy to podvedome cítite. Je to pravda, ste teraz oslabení a všetko, čo ste doteraz vládali držať od seba, teraz na vás padá. Ale vďaka vašej húževnatosti dokážete každý problém eliminovať a koncom týždňa budete znovu s prehľadom riešiť každú vašu záležitosť. Výnimkou ale budú vaše city, vaše lásky a túžby, ktoré často skrývate aj sami pred sebou, sa vám nepodarí dostať do normálu.

Vodnár

Vodnári cítia okolo seba prázdno, nevedia nájsť spoločnú reč so svojimi milovanými a ani v práci sa nemôžu o nikoho oprieť. Vaše pocity osamelosti vás ale môžu motivovať k lepším výkonom, pracovným, kariérnym, finančným, ak budete ochotní viac pracovať, aj viac získate. Bolo by pre vás skutočne výhodnejšie, keby ste sa dokázali zamerať na to, čo vás živí a prestali sa trápiť pre to, čo nemôžete zmeniť, alebo čo závisí od niekoho druhého. Ste až príliš spoločensky založení, to vám prináša viac problémov, ako výhod, skúste sa zamyslieť nad tým, či by nebolo lepšie, keby ste zmenili okruh vašich známych.

Ryby

Ryby sa už dlhší čas nevedia zaoberať problémami iných. Je pravda, že sami majú tých svojich až nad hlavu, no aj tak boli v minulosti viac súcitní a chápavejší. Ich známi a priatelia majú pocit, že sa k nim obracajú chrbtom a odmietajú im poradiť, keď ide o vážne otázky. Ryby by mali zmeniť svoje správanie a vysvetliť svojim blízkym, ako zle sa cítia a ako im chýba sila a vôbec chuť do života. Možno by spoločnými silami vyriešili, to čo ich trápi, ak budú Ryby na všetko sami, nikdy sa im nepodarí niečo zmeniť k lepšiemu. Starším Rybám niekto chystá pascu, ak si nedajú pozor, môžu ľahko prísť o svoje financie. Dokážte, že ste prezieraví a ak samostatne podnikáte, mali by ste byť odvážnejší a nenechať sa ponižovať závistlivými poznámkami.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 9. Zelená Bratislava
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 1. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 3. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 4. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 5. Bezbariérové vozidlo
 6. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 9. Zelená Bratislava
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 514
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 727
 3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 487
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 302
 5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 154
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 440
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 478
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 351
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 259
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 017
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Z tenisového centra v Košiciach škrtli halu, ušetria 15 miliónov

Poslanci odobrili memorandum so zväzom s podmienkami.

Z Národného tenisového centra bude po škrtoch Národné tréningové centrum.

Situácia v škole v Rokycanoch je vybičovaná. Učiteľky nedostávajú výplaty

Obec s otvorením 5. ročníka súhlasila, starosta si ide svoje.

Odvolaná riaditeľka ZŠ Rokycany Iveta Markovičová.

Takmer raz toľko. Zákazku mala Myslava preplatiť o 90 percent

Kontrolór hovorí o predražených prácach. Starostka to odmieta.

Starostka tvrdí, že postupovali podľa smernice. Podľa kontrolórov ju však ešte predtým zrušili.
Obyvatelia bytovky na Ulici SNP 33 spísali petíciu. Žiadajú vysťahovať neprispôsobivých.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto.
Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.

Podcast Dobré Ráno.

Potraty sa sprísňovať nebudú, Záborskej novela neprešla

Zákon chcú o pol roka predložiť znova.

Anna Záborská.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop