zodpovednosti a slúžia na opakovanie učiva. Že domáce úlohy oberajú deti o čas a znechucujú im učenie, si myslí 11 percent, no rovnaký počet sa vyjadril, že v malej miere neuškodia. Podľa 8 percent sa však majú deti naučiť podstatné veci v škole. Siedmich Košičanov na ulici sme sa spýtali:
"Nie, nezrušil by som. Nech si dieťa uvedomuje, čo to je mať povinnosti. Myslím si, že deti by doma určite zleniveli, keby už nemuseli robiť žiadne domáce úlohy."
"Nie, nezrušila. Deťom sa ich síce robiť nechce, ale je dobré, že ich robia. Aspoň si zopakujú učivo a úlohy, v škole na to nemajú čas, tam sa potrebujú vybehať."
Margita, dôchodkyňa
"Nezrušil by som ich. Deti by si mali robiť úlohy, aby sa naučili a zopakovali si to, čo mali v škole. Ja som si sem-tam písal úlohy aj v škole, ale väčšinou doma."
Rado, študent
"Nie, lebo my sme mali, nech aj oni majú, ha ha. V Amerike dostávajú úlohy na celé poobedie, u nás toho deti nemajú tak veľa. No treba ich učiť zodpovednosti."
Nikola, študentka
"Nie. Nám voľakedy poslúžili a určite aj teraz poslúžia deťom. Nemám prehľad, aké množstvo dostávajú, no radšej viac, ako menej, aspoň deti nemajú čas na zbojníctva."
"Mne je to jedno. Keď si ich niekto chce robiť, tak si ich bude robiť, a keď nechce robiť, tak nebude. Negatívny efekt na deti však domáce úlohy iste nemajú."
Peter, študent
"Deti si ich zrušili samy. Tvrdia, že ich majú urobené, a nemajú. Naposledy tvrdili, že rodičovské združenia zrušili, len náhodou manželka stretla učiteľku..."
Maroš, architekt
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári