organizácia. Podieľali sa na nich lekári, medici či pracovníci regionálnych úradov verejného zdravotníctva. V Košiciach, druhom najväčšom meste na Slovensku, jedinú osvetovú aktivitu v uliciach zrealizovali žiaci. Piataci zo Základnej školy Laca Novomeského rozdávali na Hlavnej dospelákom vlastnoručne vyrobené kartičky s logom Stop cigaretám...
Zovšadiaľ sa ozýva, ako fajčenie skracuje život a pod aké choroby sa podpisuje. Každý pľúciar, srdciar, internista, alergológ či praktický lekár povie pacientovi ako prvé prestaňte fajčiť. Isteže, presviedčanie fajčiarov neraz pripomína hádzanie hrachu na stenu. A nanajvýš tri percentá tých, ktorí sa o to pokúsia, majú úspech. Ale podľa štatistík to veľmi veľa ľudí aspoň skúša, čo je veľmi pozitívny jav. Fajčiarom predovšetkým chýba odborná pomoc, ktorá je najúčinnejšia v boji s akýmkoľvek zlozvykom. No vedia fajčiari, kde ju hľadať?
"Toto je posledná," si povie denne množstvo ľudí a veľa z nich tým trom slovám naozaj verí. Iba časť z nich ale vydrží bez cigarety jediný deň a iba málokto zvládne jeden týždeň. Samozrejme, keby silou-mocou chceli nájsť odbornú pomoc, asi by si k nej cestu našli. Je však veľmi smutné, že si tá pomoc práve počas Svetového dňa proti tabaku nenašla cestu k nim.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári