výške 59,6 milióna korún, čo po zdanení predstavovalo vyše 46 miliónov korún. Náklady TEHO predstavovali v roku 2004 1,43 miliardy korún a výnosy 1,49 miliardy Sk. Riaditeľ Tepelného hospodárstva Ing. Zoltán Bartoš však tvrdí, že všetky peniaze zo zisku budú investované.
"Manažment z toho nebude mať ani korunu. Vykázaný hospodársky výsledok je pridelený na základe rozhodnutia Valného zhromaždenia na obnovu a racionalizáciu energetických zariadení na území mesta. Tepláreň je akciová spoločnosť a Tepelné hospodárstvo mestský podnik, my máme iný odmeňovací systém, ktorý sa využíva priebežne počas roka. V praxi to znamená, že zamestnanci majú tarifné platy a k nim výkonostné odmeny, pričom súčet tvorí konečnú mzdu. Odmeny pre konateľa určuje mesto na základe uznesenia mestského zastupiteľstva. Podotýkam však, že tak konatelia, ako aj zamestnanci TEHO nemajú žiaden podiel na zisku spoločnosti," hovorí Z. Bartoš.
Podľa riaditeľa je suma vyše 46 miliónov korún na obnovu a racionalizáciu tepelných sietí v meste aj tak malá. "Keby sme chceli dať všetko do poriadku, boli by to miliardy. Modernizovať staré siete treba neustále. Nový zákon o tepelnej energetike nám dáva za povinnosť do konca budúceho roka namontovať merače množstva teplej úžitkovej vody na päte domu. To si vyžiada značné investície, vychádza to na 150 miliónov korún."
Cena tepla predávaného spoločnosťou TEHO domácnostiam od apríla činí 533,24 Sk, počas prvých troch mesiacov roka platili ľudia za gigajoul dodaného tepla 515,39 Sk.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári