výchovu študoval na Filozofickej fakulte UPJŠ v Prešove. Od roku 1979 pôsobí v Bardejove ako výtvarný pedagóg. V súčasnosti je riaditeľom Základnej umeleckej školy v Raslaviciach.
Staríček, ako hovorí, kreslí od detstva: "Čarbal som po stenách a všade kde som prišiel som zanechával nejaké výtvarné stopy." V poslednom období ho k tvorbe najviac inšpiruje mesto Bardejov, ale siahne aj po krajine detstva, teda Súľovských vrchoch a námetom sú mu aj portréty žien. Blízka mu je však aj kresba, najčastejšie tušom alebo uhlíkom, respektíve hrudkou. Tu ako námet zase dominuje figúra. Ilustroval aj niekoľko kníh a vyskúšal si aj grafiku. Jeho oltárne obrazy zdobia viaceré sakrálne stavby. Spomenul výzdoby domov smútku, mozaiky na cintorínoch, ba i štvormetrovú maľbu v kaplnke na Poštárke. Obraz so sakrálnym motívom má aj v Jarovniciach.
"Robil som aj ilustrácie zo života blahoslaveného Zeferína do Talianska. Bolo ich šesťdesiat. Oslovili ma kňazi, ktorí robia pastoráciu Rómov, a to takým spôsobom, že s nimi kočujú. Každý rok prídu do Bardejova." Nezanedbáva ani úžitkové umenie a reklamu. Svojimi prácami sa pravidelne zúčastňuje výstav bardejovských výtvarníkov. Samostatné výstavy mal zatiaľ dve, v Bardejove a v Bratislave. Výstava, ktorú má do 8.mája v Gorliciach ilustruje jeho tvorbu vo viacerých výtvarných žánroch, technikách i námetoch.
Do ateliéru, ktorý má na Rhodyho ulici v Bardejove, chodí každý večer: "Spravidla odtiaľ odchádzam o jednej po polnoci." Na otázku čo na to manželka, poznamenal: "Niekedy súhlasí, inokedy si zase ťažká." Staríček sa však snaží nájsť si čas aj na cestovanie. Hlavne Taliansko je jeho obľúbená krajina. Navštívil ho už štyrikrát. Hovorí, že ani po týždennej intenzívnej chôdzi po Ríme ešte nevidel všetko čo chcel: "Skrátka musím sa tam ešte vrátiť." Chcel by navštíviť ešte Grécko a o Egypte hovorí, že je jeho snom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári