Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 29. máj, 2023 | Meniny má Vilma

ČAROKRUHY

* Mgr. Tatiana Hanšutová nevidí síce auru, ale cíti energetické toky v poli človekaSami rozdávajme svetu to, čoho sa nám v ňom máliS Mgr.

* Mgr. Tatiana Hanšutová nevidí síce auru, ale cíti energetické toky v poli človeka

Sami rozdávajme svetu to, čoho sa nám v ňom máli

S Mgr. Tatianou Hanšutovou sa poznáme už nejaký ten rok. Každá z nás prekonala istý vývoj, a tak sa vôbec nečudujem, že dnes už definitívne odložila svoje francúzske barly, bez ktorých sa v minulosti neveľmi mohla pohybovať. Bol čas, keď som s úžasom počúvala jej perfektný preklad z ruštiny, ktorý akoby vychádzal z jej vnútra, pričom šlo o náročnú duchovnú interpretáciu ponímania sveta. O chvíľu neskôr nebola schopná vysúkať zo seba jedinú ruskú vetu. Vraj ruštinu neovláda o nič viac, ako hocikto, kto sa ju v minulom režime učil. Vníma ju iba svojim cítením.

SkryťVypnúť reklamu

Má za sebou cestu, ktorá ju priviedla k istému druhu poznania, od ktorého sa už nedá ustúpiť. Tá cesta je podložená individuálnou skúsenosťou a sústavným overovaním v bežnej každodennosti. Dokázala pomôcť mnohým, a to neostane bez odozvy. Ľudia sa o nej dozvedajú jeden od druhého, iba ústnym podaním. Tatiana Hanšutová pracuje v príčine. To znamená, že v energetickom poli človeka hľadá, ako došlo disharmónii a narušeniu, čo bolo jeho príčinou. "Vstúpi" do ľudského vnútra a odtiaľ vydoluje trápenia a bolesti, s ktorými za ňou prichádzajú ľudia. V symbolickom obraze sa jej vyjaví, čo človeka trápi a narúša vzťahy. S energetickým obrazom pracuje dovtedy, kým sa harmónia opäť neobnoví. Isté typy negatívnych energií dokáže svojim pôsobením transformovať.

SkryťVypnúť reklamu

Dutiny sú ako jaskyne

Pani k vôli chorobe odriekla stretnutie. "Pozrela som sa na to a to príde v okamihu - naozaj nebola schopná prísť. Mala celkom zanesené nosné dutiny. Urobila som isté úkony a ona mi hneď na druhý deň volá. Že už jej je oveľa lepšie, že sa jej pustilo z nosa a nastalo veľké uvoľnenie," hovorí o jednom z prípadov Tatiana.Dutiny sú ako neprebádané jaskyne, čo sa často somatizuje práve ich zanesením. Je to signál, že v našom živote je niečo, čo nechceme a bojíme sa do toho čo i len nahliadnuť.

Keď sa potrebuje "pozrieť" na niekoho bez jeho fyzickej prítomnosti, vtedy: "...vtedy sa naladím v celej svojej vrúcnosti: Pane, tvoja som. Odovzdávam sa svetlu. A tebe chcem slúžiť."

Dievčatko, na ktoré sa mala "pozrieť", cez zvukový kanál prijalo niečo veľmi negatívne, čo nedokázalo spracovať. Súviselo to práve s tou oblasťou života, ktorú mamička ešte nemá ujasnenú. Dievčatko je oslabené, lebo maminka niečo nezvládla, nemôže teda dcérke poskytovať energetické bezpečie, komfort, v ktorom bude dieťatko psychofyzicky prekvitať. Naopak -neujasnené, disharmonické vzťahy sa premietnu do komunikácie rodičov, a práve toto môže dieťaťu "uštedriť" energetický uder, oslabenie a časom i fyzické ochorenie.

SkryťVypnúť reklamu

Rozvinutá schopnosť jemnejšieho vnímania

"Keď je to na diaľku, pomáha mi voda.Voda ľahko prijíma, je to dobrý vodič. Vo vode spontánne vidím obrazy. Zistila som, že sa môžem spoľahnúť na to, čo vidím, že je to naozaj tak, ako obrazné videnie vyjavuje"- vstupuje do svojho vnútra Tatiana. Ľudia o nej hovoria, že je jasnovidná, ale to spochybňuje. Vraj má iba rozvinutejšiu schopnosť jemnejšieho, citlivejšieho vnímania, a to môže mať každý človek, keď si to bude rozvíjať.

Človeku, ktorý potrebuje pomoc, ponúkne čaj a začne mu rozprávať veci, o ktorých sa sama čuduje, prečo mu ich hovorí. "Večer, pred spaním poprosím, aby jeho aj moje pomocné sily (na terminológii nezáleží), vstúpili do vzájomného energetického prelínania sa, aby som v spánku, nevedome nasávala jeho problém a stavala sa k nemu vo vnútornej láske. Potom sa už v jeho prítomnosti pozriem na jeho energetické pole." Bližšie ho pomenúva ako kauzálne (základné telá: fyzické, éterické, astrálne, mentálne, kauzálne). Ďalej sa pracovať nemá, lebo tam sú dve duchovné telá a zasahovať do nich nemožno. Každý z nás má svoju slobodnú vôľu a bude reagovať na základe svojich vedomých alebo nevedomých rozhodnutí.

Človeka vníma cez solar plexus (stred tela slnečný pletenec). Nervovými dráhami sa to dostane do zadného mozgu a ten vytvorí obraz, ktorý zažíva ako obraz skutočnosti. Ak je tá skutočnosť negatívna, treba ju pretransformovať tak, aby bola v súlade s Láskou a Svetlom.

Zodvihne ruku a naplní sa láskou

"Veľakrát neviem, čo budem v poli človeka robiť, nepoznám pozemské riešenia jeho konkrétnych problémov. Len vnímam narušenie a naplním sa prosbou o nápravu. Potom zodvihnem ruku - a s dôverou, istotou a láskou čakám. Potom už viem. Cítim, ako sa čistí priestor, ako prichádzajúca pomoc vytvára obrazy harmónie, ako sa všetko deformované napráva. A práve v spôsobe, akým sa to deje, spočíva riešenie. Človek cíti úľavu, cíti zmenu, sám má pri práci zážitky, ktoré ho menia. Ide o to, aby človek pocítil, ako odbúrava svoje vlastné strachy. Aby sebe vlastným spôsobom vnútorne spoznal, že je normálne svojim myslením a činmi tvoriť dobro. Prána, čchi, nazvime to akokoľvek mali by sme sa naučiť, ako to dostávať do každej bunky svojho tela. Nazvime to harmonizácia, nie liečenie. Avšak v zharmonizovanom prostredí sa začne zlepšovať aj náš zdravotný stav.

Kultivujem cítenie. Svoje vlastné - lebo bez toho by táto práca vôbec nebola možná a verím, že i cítenie všetkých tých, ktorí prichádzajú. Len ten diel života, ktorý človek prežije v cite, má svoj význam."

Martina a jej zmena

"Spomínam si na Martinu. Rozprávala mi o tom, že ona je tvrdá, mala tvrdú maminku. a sama sa takou stala. Nič v tomto duchu som z nej necítila. Vojdem do poľa a tam vľavo, kde sa zapisuje rodina, cítim strašný chlad. Videla som cestičku, pri ktorej rástla malá šípová ružička. To bola ona v detstve. Kvitla dohora, smerom k matke, ale tá bola vzdialená a neprístupná. Obutá bola v topánkach, ktoré sa podobali mužským. To je mužsky typ energie, ktorým sa matka usilovala zaopatriť deti. To pokladala za svoju úlohu, nie nehu, ktorú deti tak potrebujú. Razantne kráčala, volanie nepočula, aj keď sa o to ružička dlho, ale márne usilovala. Až sa začala šúveriť a premenila sa na kamienok. To nevyužitá, neprijatá energia detskej lásky obrazne "zatvrdla".

Nepochybujem o tom, že každá vtelená duša dostáva presne to, čo potrebuje z hľadiska svojho vývoja, ale načo bolo treba tejto duši v detstve toľko traumy? Nakoniec som prostredníctvom obrazov, v ktorých sa vyjavila dávna minulosť, na to prišla. Vtedy Martina duchovne pokročila a dostala sa na vyšší stupeň svojho uvedomenia. Konečne to identifikovala, stotožnila sa sama so sebou. Keďže šlo o problém so srdcovou čakrou, po náprave kvet zakvitol a všetko sa zmenilo. Žena postúpila aj profesne. Pochopila, že práve vďaka takej matke mala hlbšie precítiť nevyhnutnosť lásky v živote a aj to, že ak nám čosi chýba, netreba nad tým plakať, ale môžeme to začať tvoriť a rozvíjať my sami. Sami dávať svetu to, čoho sa nám v ňom máli. "

* Každá záhradka je mikrokozmos, v ktorej pulzuje život

Aj elementárnym bytostiam treba dať priestor, kde sa vedia radovať a naberať silu

Prichádza čas na úpravu záhrad či záhradiek, aj na vklad do novej úrody. Prinášame niekoľko neobvyklých myšlienok či nápadov, ktoré však znásobia našu radosť. Ak ich s úprimnosťou a dobrým vedomím zrealizujeme, budeme mať osoh nielen z úrody, ale hlavne z času, ktorý v záhradke strávime. Vychádzame z vizuálneho a energetického poznania Slovinca Marka Pogačnika, ktorý napriek svojej výnimočnosti, nebol a nie je jediný v poznaní elementárnych bytostí, ktoré nás obklopujú.

Treba si uvedomiť, že aj naša malá záhradka je mikrokozmos, že aj tu pulzuje život a že je tu veľa nehmotných bytostí, ktoré očami nemôžeme vidieť. Koľko ich práve "v našom" priestore je, závisí iba od nášho ľudského vedomia. V každej záhrade by mali byť ohniská bytostí všetkých štyroch živlov: zeme, vody, vzduchu a ohňa. Záhrada môže byť aj prírodným chrámom, ak ju milujeme a priestorovo sa ju podarí vyriešiť tak, aby nám prostredníctvom ohnísk bytostí mohla dodávať silu.

Ak záhradu formuje iba úsilie zamerané na zisk, alebo v nej vládne rozumový poriadok, potom majú elementárne (prírodné bytosti) neznesiteľne obmedzený priestor. Veď ich vedomie sídli v citovej rovine a keď sa o záhradu stará niekto bez citu, potom pre elementárne bytosti nemá príťažlivosť. Avšak aj to, ako záhradu usporiadame, je dôležité. U Marka Pogačnika to vyriešili tak, že medzi záhony sem-tam položili kamene rôznych veľkostí a okolo nich nasadili liečivé byliny a kvety. Takto vznikli miesta, ktoré sú venované kráse a radosti zo života, a teda môžu slúžiť elementárnym bytostiam ako ich ohniská vedomia či energie. Je to akási pupočná šnúra, cez ktorú sú títo služobníci prírody spojení s predmetom svojej úlohy.

V antických záhradách starého Grécka nesmel chýbať divoký kút, posvätné zákutie zvané Temenos, v ktorom sa elementárne bytosti mohli zregenerovať. Ani dnes by sme na to nemali zabúdať a ponechať im hoci malú, neošetrovanú zónu, miesto v jeho prirodzenom stave. Tu sa môžu bytosti uchyľovať a odtiaľto prúdiť za svojimi úlohami v úžitkovej časti záhrady.

Elementárne bytosti môžeme vnímať iba prostredníctvom citov, fungujú totiž na emocionálnej úrovni. Mentálna rovina, ktorou disponuje iba človek, im chýba. Ich telo nie je materializované, ale má podobu silového víru, ktorý vibruje na vitálno-energetickej rovine.

Napriek tomu, že človek elementárnym bytostiam - hoci aj nevedomky ubližuje, ľudí milujú. Cestu učenia sa človeka, jeho postupného rastu rešpektujú a pokúšajú sa, ak im je ponúknutá aspoň malá príležitosť, túto tvorivú činnosť nasledovať.

Aj celá ríša živočíšnych druhov má vo vzťahu k Zemi a krajine svoje funkcie. Napríklad taký krtko: svojou srsťou sa otiera o vrstvy zeme, čím vzniká energetický náboj, ktorý je jeho pohybom cez chodbičky, ktoré tvorí, rozvádzaný v energetickom poli Zeme. Tento náboj sa stáva súčasťou magnetického poľa Zeme.

Všetky bytosti majú svoje poslanie, ktoré vykonávajú s láskou, a tak je dobre, ak im v tom nebránime, ba naopak svojim citom a podporou prostredia krásy im dajme viac príležitostí.

* Archetypálny horoskop pre ľudí narodených od 21. apríla do 20. mája

Býk je dôsledný, zmyselný a praktický

Jar už ovládla svoje teritórium kríky sa zazelenali, stromy sa nalievajú silou. Ako starobylý symbol je býk synonymom tvorivej, mužskej sily a stability. Z býka, ktorý sa pasie na lúke, vyžaruje trpezlivosť, pokoj, zaťatosť. A práve také sú vlastnosti, ktoré tento archetyp prepožičiava človeku. Patrí k nim tiež dôslednosť, zmyslovosť a zmyselnosť, praktičnosť, kategoričnosť, cit pre umenie a krásu, citová pripútanosť, potešenie z vlastnenia. Sem ale patrí aj výbojnosť, ktorej zmyslom je niečo uchvátiť (tak ako Zeus v podobe býka uniesol Európu), materializmus, pôžitkárstvo, prílišný konzervativizmus, skúposť, niekedy aj sklony k zlomyseľnosti a jedovatosti... V korelácii s kozmickým človekom znamenie Býka predstavuje ústa ako prijímací orgán a krk (často sa hovorí býčia šija). Archetypu Býka zodpovedá živel zeme v podobe úrodných pastvín a sviežo sa zelenajúcich žírnych lúčin, na ktoré je očami pozemského býka radosť pozrieť.

* Mučená rastlina zareagovala

Istý špecialista na vypočúvanie detektorom lži menom Cleve Backster sa v roku 1966 pokúsil zmerať rýchlosť, ktorou voda v rastline postupuje od koreňa k listom. Pomocou detektora chcel zaznamenať, ako postupuje zvyšujúca sa vlhkosť v rastline. Ku gumovníku v kvetináči pripojil elektródy a potom zeminu zalial. Keďže nedošlo k výraznejšej reakcii, rozhodol sa rastlinu mučiť. Najprv ponoril jeden z listov do horúcej kávy, ale rastlina nereagovala. Začal jej teda opaľovať listy. Rastlina reagovala okamžite, čo sa prejavilo na prístroji náhlym ťahom záznamového pera.

Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 3. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko
 4. V Bratislave sa koná Globsec
 5. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 7. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 1. Kto stretne legendárneho Ronalda?
 2. Modrovlasý gamer Michal: Tu sú moje tipy pre Digitálneho žiaka
 3. V Bratislave sa koná Globsec
 4. Vyhrajte elektrokolobežku SENCOR s tipom od Romana!
 5. Art, Terra, Duo: SodaStream prichádza s novými prístrojmi
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 7. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 8. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 965
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 855
 3. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 5 934
 4. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 101
 5. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 3 030
 6. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 2 524
 7. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 484
 8. Viete, prečo existuje hmyz? Vďačíme mu za jedlo aj čistý vzduch 2 203

Blogy SME

 1. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 29. /
 2. Jozef Ďanovský: Psychadelický Bypass
 3. Nadácia otvorenej spoločnosti OSF: Každá minca má dve strany...
 4. Kristína Behúňová: Bikepacking po španielsky: Z Andalúzie cez Extremaduru do Castilla y León
 5. Věra Tepličková: VeraTemp alebo Čo je mojou prácou a poslaním...
 6. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Štefanová
 7. Věra Tepličková: Politický útok na Borisa
 8. Jozef Varga: Z hardrocku, bluesrocku pri relaxácii si rád vypočujem aj ZZ Top
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 431
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 893
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 370
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 11 553
 5. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 9 655
 6. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 425
 7. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 5 430
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 121
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Príčinu požiaru polícia vyšetruje.


24m
Ilustračné foto.

Rekonštruujú spojnicu okresov Rožňava a Spišská Nová Ves.


SITA 1 h
Úvodných obradov v Dóme sa zúčastnili desiatky ľudí.

Ako bude vyzerať pohreb a kto príde.


a 1 ďalší 2 h
Ilustračné foto.

Ozbrojené sily: Pôjde o cvičenie, prosíme, nešírte dezinformácie.


TASR 2 h
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 29. /
 2. Jozef Ďanovský: Psychadelický Bypass
 3. Nadácia otvorenej spoločnosti OSF: Každá minca má dve strany...
 4. Kristína Behúňová: Bikepacking po španielsky: Z Andalúzie cez Extremaduru do Castilla y León
 5. Věra Tepličková: VeraTemp alebo Čo je mojou prácou a poslaním...
 6. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Štefanová
 7. Věra Tepličková: Politický útok na Borisa
 8. Jozef Varga: Z hardrocku, bluesrocku pri relaxácii si rád vypočujem aj ZZ Top
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 431
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 893
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 370
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 11 553
 5. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 9 655
 6. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 425
 7. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 5 430
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 121
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie Video
SkryťZatvoriť reklamu