* S Františkom Rumanom o v plyve geopatogénnych zón na človeka
Stavaj dom, kde leží pes
Pobyt v prírode blahodarne pôsobí na človeka. Často si kladieme otázku, prečo je to tak? Náš organizmus je neustále pod vplyvom dvoch najsilnejších žiarení, a to zemského a kozmického. Ideálne by bolo, keby tieto žiarenia na nás pôsobili v rovnováhe, ale to sa deje iba vtedy, keď sme v prírode. Naše príbytky sú pod vplyvom zemského žiarenia, čo má veľký vplyv na naše zdravie. Môže pôsobiť buď pozitívne aleo negatívne. Negatívne pôsobenie nazývajú odborníci geopatogénnymi zónami, a práve tými sa budeme zaoberať s odborníkom Františkom Rumanom.
V noci je intenzita žiarenia silnejšia
"Nejeden z nás sa už zamyslel nad tým, prečo k pôrodom alebo k úmrtiu chorých osôb dochádza často o polnoci, alebo prečo obdobie splnu vyvoláva u niekoho psychické problémy a poruchy spánku. Všetko majú na svedomí geopatogénne zóny. O čo vlastne ide? Na niektorých miestach pod povrchom zeme sa menia štruktúry geologických vrstiev, ktoré potom umožňujú napríklad prúdenie podzemnej vody. Na vznik týchto zón majú vplyv aj hlbinné banské diela. Nie všetky geologické anomálie sú zdrojom uvedených vplyvov. Ich aktivácia podlieha určitým zákonom. Intenzitu žiarenia sú schopní odmerať iba prútikári a robia tak už odpradávna," hovorí František Ruman, ktorý v tejto súvislosti spomenul takzvané Dračie chodníky v Číne. Sú to línie silného zemského žiarenia. Miesto na postavenie domu, alebo akejkoľvek budovy v Číne sa vyberá pozdĺž týchto chodníkov. Na Slovensku si len máloktorý budúci majiteľ domu nechá zmerať či pozemkom neprechádza geologická anomália. Neraz sa stáva, že až po nasťahovaní do nového domu sa zistí, že členovia rodiny z ničoho nič začínajú chorľavieť.
Geopatogénne zóny sú viac ako 60 rokov predmetom sústavného výskumu vedcov. I keď exaktné dôkazy o existencii uvedeného vplyvu sa z hľadiska súčasného vedeckého pohľadu doteraz nepodarilo predložiť, zaoberajú sa nimi kolektívy vedcov, architektov a lekárov nielen v Ruskej federácii, ale aj na Slovensku.
"Ešte začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia urobili v bývalom Československu prieskum na dvetisíc pacientoch.Hlavným cieľom bolo overiť si možný vzťah medzi chorým orgánom človeka a vplyvom trvalejšieho pôsobenia geopatogénnych zón na neho. Potvrdilo sa, že výskum bol urobený odborne, i to, že priama súvisloť bola zsitená až v 95 percentách. Ukázalo sa, že k vzniku choroby určitej časti tela najčastejšie dochádza vtedy, keď žiarenie geopatogénnych zón preniká v horizontálnej polohe, teda v spánku. V noci je intenzita žiarenia oveľa silnejšia. U pacientov sa objavovala nevysvetliteľná únava, bolesti hlavy, angína, reumatické ochorenia, problémy s chrbticou, kĺbami, dýchacie, srdcové i nádorové choroby. Tam, kde sa odstránil vplyv negatívneho žiarenia, napríklad premiestnením postele mimo jeho dosah, chorému sa zdravotný stav zlepšil. Negatívne žiarenie teda má na zistených chorobách svoj podiel, a preto by sme nemali pred ním zatvárať oči," zdôrazňuje odborník na geopatogénne zóny František Ruman.
Možno negatívne žiarenie vycítiť ?
O negatívnom vplyve geopatogénnych zón svedčí aj veľká akcia vedená Dr. Juryškom z Olomouca. Skúmal nádorové ochorenie u 32 tisícoch ľudí. Zistil, že išlo o osoby bývajúce pri vodných tokoch, rybníkoch, v blízkosti močiarov a nad geopatogénnymi zónami. Na vzniku chorôb sa podieľajú aj iné druhy žiarenia. Obrazovky televízorov, počítačov, satelity, domáce elektrospotrebiče, mobilné telefóny a podobne. Ich pravidelné používanie oslabuje imunitný systém človeka.
Staré slovenské príslovie "Stavaj dom, kde leží pes". Prezentuje múdrosť našich predkov, ktorým životná skúsenosť dávala za pravdu. Zvieratá vnímajú zemské žiarenie veľmi citlivo. Niektoré majú k zónam kladný vzťah, iným škodia. Napríklad v silných geopatogénnych zónach u hovädzieho dobytka stúpa sterilita, reumatizmus, choroby vemien, kone sú nepokojné, dokonca môžu oslepnúť, králiky majú spomalený vývoj, sliepky znášajú menej vajíčok. Včelám sa v geopatogénnych zónach páči, majú väčšiu znášku medu, mačky s obľubou vyhľadávajú negatívne zóny, kde rady odpočívajú. Geopatogénne zóny neznášajú psy, lastovičky a myši. Môže teda vycítiť negatívne zóny aj človek? - pýtame sa Františka Rumana.
"Ľudský organizmus vníma účinky geopatogénnych zón a je schopný na ich pôsobenie podvedome reagovať. Túto schopnosť má človek vrodenú. Napríklad, ak dieťa spí v mriežkovanej postieľke, často sa v noci budí a cez deň býva veľmi podráždené. Geopatogénne zóny sa nenachádzajú iba v našich obydliach, ale aj na pracoviskách, v školách, nemocniciach, tiahnu sa cez celé lokality a majú vplyv aj na dopravnú nehodovosť."
Ak sme sa teda rozhodli postaviť si dom, skôr než kúpime pozemok, preskúmajme zloženie pôdy. Uprednostňujme priepustné, nevodivé terény, zložené z pieskovcov, štrkov. Nepriepustným pôdam, akými sú íly sa vyhýbajme. Až potom si pozvime prútikára, ktorý zistí škodlivé prúdy na povrchu i v zemi. Existujú metódy, ako rušivé elementy odstrániť. Nijaká živá bytosť neunikne vplyvu domu, v ktorom žije. Záleží teda iba od nás, či v ňom prežijeme spokojný život v zdraví a v pohode, alebo či nám bude pobyt v ňom spôsobovať únavu, choroby.
* Deti zbavené citlivého dotyku sú slabšie, chorľavejšie
Terapia objatím, prvý krok k vyliečeniu duše
Malé deti túliace sa k rodičom majú pocit bezpečnosti a vyrastajú z nich otvorení a sebaistí ľudia. Deti zbavené citlivého dotyku sa vyvíjajú pomalšie, sú slabšie a chorľavejšie. Ľudia, ktorých v detstve neláskali, majú neskôr problémy nadviazať kontakt, mávajú komplexy a boja sa odmietnutia.
Americký psychológ S.M. Jourand dokázal, že to, ako často zakúsime v živote nežnosť, ovplyvňuje náš charakter, schopnosť poradiť si s problémami a rozhoduje aj o našom vzťahu k druhým ľuďom.Čím častejšie sa nás niekto dotýka, túli sa k nám, je k nám nežný, tým lepšiu mienku máme aj my sami o sebe, tým radšej máme seba samých.
Dotyk znamená akceptáciu. Fyzický kontakt s iným člobvekom je zdrojom príjemných pocitov, obnovuje naše vitálne sily, rozptýľuje pocit osamelosti. Dokonca aj "umelý" dotyk, ktorý nesprevádza skutočná nežnosť, napríklad masáž alebo terapia túlením sa, pomáha prelomiť túto bariéru. Vo svete dnes existujú kurzy "túlenia sa", v ktorých sa ľudia otvárajú, prejavujú hlboko skrývané emócie. Pre mnohých ľudí však dotyk býva čímsi veľmi nepríjemným. Znervózňuje ich blízkosť druhých, nemajú radi, keď ktosi naruší ich intimitu, neznášajú, keď sa ich niekto dotýka v električke, autobuse alebo v rade.
Pritúlenie sa je prvotný kontakt s druhým človekom. Učíme sa mu hneď po narodení, pri prvom kriku. Hoci sa zvyčajne koná bez slov, dokáže veľa povedať o druhom, o nás samých, ak ho vedome prežívame. A ako to vyzerá v kurzoch túlenia sa? Najskôr čisto fyzicky,ľudia sa tam učia necúvnuť pred kontaktom s inými, potom postupne začínajú čerpať z tejto blízkosti pohodu a príjemný zážitok. To je prvý krok k vyliečeniu duše, zbaveniu sa pocitu osamelosti, získaniu pocitu bezpečnosti. Niektorí z nás totiž dokážu dávať a iní brať. Treba však vedieť jedno i druhé.Tí, čo sa takýchto kurzov zúčastnili tvrdia, že sa prestali mykať pri každom milom slove, ktoré im ktosi povedal, stali sa voči ľuďom milší.
Túlenie sa k druhému človeku otvára ľudí a dokáže z nich dostať aj tie najskrytejšie,. v podvedomí dobre uložené pocity, znetvorené symbolikou slov. Nebráňme sa preto objatiam a dotykom a nešetrime nimi ani pre iných.
* Stromy liečia, ale môžu aj škodiť
Vyhýbajme sa tisu, vŕbe, jelši
Každý strom žije, má dušu, veľkú životodarnú silu, ale aj ničiteľskú moc. Nie každý strom je človeku prospešný. Ľudia sa oddávna priatelili so stromami, čerpali z nich silu a usilovali sa o ich priazeň. Zlámanie haluzí či doničenie kôry vnímali ako rany. Za starostlivosť sa stromy odvďačovali tým, že ľuďom poskytovali pomoc pri problémoch s chorobami tela a duše. Robia tak i dnes, len ľudia zriedkavejšie využívajú ich vlastnosti. Väčšinou preto, že o tom nevedia, alebo ich stromy vôbec nezaujímajú.
Medzi stromy, ktoré nám žičia patria dub, breza, sosna, buk, lipa, pagaštan konský, brest biely, jedľa, smrek, červený smrek. Niektorým stromom sa však treba vyhýbať. Je to tis, ktorý pohlcuje našu energiu, ale nič nám nedá naspäť. Vŕba prináša pesimizmus, zlé myšlienky, dokonca prebúdza sklon k samovražde a podporuje hľadanie všade zlých stránok. Jelša odovzdáva človeku strach, obavy zo života. Každý problém znásobí a namiesto toho, aby sme konali, nás núti váhať, ustupovať, ísť naspäť.
* Ľudstvo prejde zásadnou zmenou, nastane nový krásny svet
Pominie zlosť, krutosť, nenávisť
V najbližších rokoch sa svet zmení na nepoznanie. Tvrdí to Terence Smith (na snímke) z Nového Zélandu, známy pod menom Vulkan. Podľa neho musia byť ľudia pripravení na to, že už nič nebude také ako predtým. Vulkan, ktorý v poslednom čase prijal nové meno Ashan, nie je jediný, čo tvrdí, že našu planétu čakajú obrovské zmeny. Na rozdiel od iných jasnovidcov je však presvedčený, že tieto zmeny budú pre ľudstvo pozitívne.
Vulkan-Ashan je čoraz známejší vo svete a má aj mnoho nasledovníkov, ktorí sú pripravení prijať jeho nové poznanie. Sám o sebe hovorí, že nie je ani guru, ani majster a nechce, aby ho za takého považovali. Sám seba označuje skôr za akési "energetické relé". Chce ľuďom pomôcť bezpečne prejsť obdobím zmien. Preto veľa cestuje po celom svete. Keď ľudstvo prejde zásadnou zmenou, nastane nový nádherný svet, v ktorom sa ľudia budú vnútorne zdokonaľovať a zlosť, nenávisť a krutosť pominú. V ére Boha zavládne vzájomná láska. "Spojazdníme" nevyužitý potenciál nášho mozgu, každý z nás bude meditovať, aby sa zbavil negatívnych pocitov. Budeme sa dorozmievať na iných úrovniach a slová sa stanú zbytočné. Ale napríklad USA, plné sebadôvery, so zmyslom pre vlastnú veľkosť a výnimočnosť, čaká lekcia pokory. Zmení sa aj systém edukácie, deti namiesto toho, aby odrapkávali v škole formulky, ktoré nechápu, budú sa učiť láske a spolucíteniu s inými, veda bude podporovať obrazotvornosť. Súčasné technológie zaniknú, napríklad autá na benzín. Objavia sa alternatívne formy energie. Podľa Vulkana sa zmení fyzická mapa sveta, ale dôjde k tomu bez katakliziem. Otázka je, ako sa to teda stane? Zmiznú mnohé choroby a časy, ktoré nastanú, vraj budú krásne. Zostáva si zbožne priať, aby to tak aj bolo...
* Čerstvá bylina zavesená nad vchodom odstraší zlodeja
Taburetka pre anjela
Ochrániť si dom alebo byt pred zlodejmi si môžeme rôznymi spôsobmi, aj magickými.Napríklad postaviť si oproti vchodovým dverám kreslo pre anjela strážneho,hoci aj taburetku. Tento zvyk poznajú v mnohých krajinách Európy, najmä vo Francúzsku, Španielsku, Portugalsku.Na niektorých domoch na Morave ešte aj dnes môžeme vidieť namaľované Božie oko na dome, ktoré chráni. S podobnými ochrannými symbolmi sa môžeme stretnúť aj v iných častiach sveta. Číňania si nad vchodové dvere umiestňujú drakov, inde chránia vchod levy, psy a podobne.
Dnešní psychotronici používajú aj iné spôsoby ochrany domu pred nepovolanými návštevníkmi. Odporúčajú na viditeľné miesto postaviť opracované opály, jantár, chryzoprasy, ktoré vytvárajú priaznivú auru okolo domu. Pred ohňom a vodou ochraňujú sušené brezové halúzky, ktoré často zdobia oltáre počas procesií na Božie telo. Na mnohých miestach dodnes používajú na ochranu domu byliny nazberané počas Svätojánskej noci, najmä palinu. Čerstvá bylina zavesená nad vchodovými dvermi odstrašuje zlodejov.
Malva Pokorná
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári