marca. Keďže však niektoré rozhodnutia na výruby boli vydané neskôr, stromy ešte budú rúbať do polovice apríla. "Netýka sa to orezov stromov. Tie sa robia počas celého roka a podľa potreby. Robíme aj výruby, keď sú havarijné prípady."
Ešte do 15. apríla sa budú stromy rúbať na Mäsiarskej ulici, Oštepovej, Mäsiarskej, Bukoveckej a aj v iných lokalitách. Väčší výrub urobili na Lomnickej ulici, kde padlo sedem starých topoľov. Už sme mnohokrát informovali, že ak chcú občania, aby výrub stromov na ich ulici bol realizovaní, musia o to požiadať SMZ a podpísať sa pod žiadosť. Potom odborní pracovníci SMZ urobia obhliadku, spolu s pracovníkmi magistrátu a odboru životného prostredia. Až po tomto posúdení situácie sa môže pristúpiť priamo k činu.
Niektorým obyvateľom sa to však nepáči. Zavolal nám istý obyvateľ Uherovej ulice, že vyrúbali stromy zdravé a choré nechali: "Konkrétne tu stojí zhnitá marhuľa a jaseň, ktorý je na spadnutie, čiže je nebezpečný."
S tým, že by sa na tejto ulici robili výruby len zdravých stromov, nesúhlasí ekonomická námestníčka SMZ Ružena Slivová: "Výruby boli robené na žiadosť občanov. Tú sme overili ako nám ukladá povinnosť a na základe rozhodnutia sme vyrúbali javorovec jaseňolistý, jedľu a borovicu. Neboli nám nahlásené iné žiadosti a rozhodnutia na výrub. Ale keď si občania myslia, že je marhuľa a jaseň skutočne v takom zlom stave, pošleme tam svojich technických pracovníkov na obhliadku. Až potom budeme vedieť ako riešiť túto situáciu."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári