Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky

Na stretnutí Kolmarajdu so záujemcami o ezoteriku sme hľadali odpovede na javy, existujúce medzi nebom a Zemou

Pri meditácii videli slnko, alebo cítili zimu na noháchPred koncom minulého roka sme v silvestrovskom čísle predstavili Kolmarajdu, teda Magdalénu

Pri meditácii videli slnko, alebo cítili zimu na nohách

Pred koncom minulého roka sme v silvestrovskom čísle predstavili Kolmarajdu, teda Magdalénu Smrekovú, ktorá má schopnosti pohybovať sa v rôznych dimenziách medzi nebom a Zemou. Keďže článok vyvolal medzi vami, čitateľmi veľký ohlas i rôznorodé názory, prijali sme pozvanie a spolu s 11 ľuďmi, ktorí nevedeli o našej totožnosti, sme sa nedávno zúčastnili na päťhodinovom stretnutí, ktoré Kolmarajdu pravidelne organizuje. Stretnutie bolo venované vzťahom medzi ľuďmi, láske i neláske, prečo (nie)sme milovaní a prečo (ne)vieme milovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Najprv o harmonizéri

Na začiatku si zúčastnení zopakovali, čo sa za uplynulý rok na podobných podujatiach naučili a kto čo nového zažil, odkedy používa Osobný harmonizér.

Čo je Osobný harmonizér? Je to osobný amulet vyrobený presne na mieru pre každú osobu. Osobný preto, že je neprenosný. Pracuje iba pre konkrétnu osobu, pre ktorú je vyrobený. Harmonizér preto, lebo harmonizuje osobu a prostredie, v ktorom sa daný človek zdržiava. Jeho výroba je veľmi náročná, a tak nie je veľmi známy a rozšírený. Kolmarajdu ho vypracuje každému, kto oň osobne požiada. Nedá sa vyrobiť ako darček. Držiteľovi ukáže životnú cestu a pomáha mu nájsť harmóniu v krízových a stresových situáciach.

Prítomní rozprávali o svojich osobných skúsenostiach s jeho používaním. Istú dámu zaujímalo, ako ho má použiť, ak si chce upraviť kozmetiku tak, aby jej neškodila. Kolmarajdu ju poučila, že stačí dať akúkoľvek kozmetiku na harmonizér a ten urobí úpravu. Upozornila dámu i na prácu s parfémami, hlavne ak patria k tým drahším. Môže sa totiž stať, že budú nepoužiteľné. Ak jej ten-ktorý parfém škodí a môže vyvolávať alergie, tak sa jeho úpravou výrazne zmení vôňa a niekedy aj farba. Na prvú úpravu vždy doporučuje použiť najprv tester. Netreba byť potom prekvapená, čo ostane v nádobke, čo ste si s takou láskou striekali na svoju tvár a lekár darmo skúmal, z čoho je alergia. Takú moc má na pohľad nevinná malá kartička.

Skryť Vypnúť reklamu

Korpulentnejšia dáma sa sťažovala, že má problémy v prostriedkoch MHD, pretože cíti, koľko negatívnej sily je medzi cestujúcimi. Niekedy sa na ňu táto sila tlačí ako balvan a potom jej príde zle. Tejto žene Kolmarajdu poradila, ako požiadať harmonizér o pomoc. Nie poprosiť, ale požiadať. "Harmonizér a jeho vlastník sú rovnocenní partneri a teda medzi nimi ide o rovnocenný vzťah. Netreba byť preto prosebníčkom, ale pomoc si priamo od svojho ochrancu vyžiadať. Harmonizér pracuje s energiou budúcnosti, a tak nepozná ponižovanie a službyčkovanie," zdôraznila Kolmarajdu. Dáma si takýmto aktom pripraví príjemné cestovanie. Nebude ju už žiadna negatívna energia obťažovať a jej cestovanie zmení svoje kvality.

Pani Vierka si harmonizér veľmi pochvaľovala, pretože vďaka nemu má len samé pozitívne poznatky. Vraví, že skoro o 80 percent sa jej upravil zdravotný stav. Často medituje so svojím ochrancom, vďaka ktorému zmenila životný štýl, ba aj prácu si stihla nájsť.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre pani Matildu je harmonizér zatiaľ tabu. Všetko je u nej akoby v mínuse. Ak sa na niečo svojho ochrancu opýta, dostáva dosť neurčité odpovede. "Nie odpovede sú neurčité, ale vaše otázky sú formulované nepresne. Pri práci s harmonizérom je nutná presná definícia problému, ktorý chcem riešiť," usmernila ju Kolmarajdu.

Najviac sa v súvislosti s harmonizérom prítomní pýtali na zdravotné problémy. Na to, či ich harmonizér pred chorobami ochráni. Kolmarajdu zdôraznila, že každá fyzická bolesť má svoju duchovnú podstatu, a preto je potrebné najprv zistiť príčinu, čo človeka trápi na duši...

Domáca úloha

Druhým bodom stretnutia bolo hľadanie príčin duševných problémov, kvôli ktorým má človek fyzické bolesti. Kolmarajdu ponúkla prítomným, aby si spomedzi asi 20 sviečok v tvare srdiečka, položených na podnose a zabalených v celofáne, každý zobral jedno. I ja som to urobila. Ľavou rukou, od srdca. Pri sviečkovom srdiečku som našla lístoček s textom: "Bolesť na duši mám. Čo robiť?"

Priznávam, nepochopila som jeho obsah, aj keď je pravda, že v extra dobrej duševnej pohode som na stretnutí nebola. Hlavou sa mi ako na pretekoch F1 preháňalo neskutočne veľa myšlienok. Dosť ťažko som sa dokázala na priebeh stretnutia sústrediť. Už aj preto, že som tam bola po prvýkrát a ostatní už mali zabehané prejavové pochody. Kolmarajdu to cítila, pretože povedala, že ani ostatní neboli podľa nej úplne O.K. Niečo im bránilo uvoľniť sa a byť otvorení. I preto sme nakoniec dostali ako domácu úlohu hľadať odpovede na otázky pri valentínskych srdiečkach. A na budúcom stretnutí nás odpovede neminú. Kto nemeditoval, ten sa má na čo tešiť. Kolmarajdu nič neodpustí. Máme si doma zapáliť sviečku a každý rozlúštiť valentínsky odkaz. Ako to dokážem ja, neviem. Meditovať zatiaľ nedokážem, a tak moje lúštenie skončí asi len zapálením sviečky a myšlienkam nechám voľný priebeh.

Tancom k uvoľneniu

Po krátkej prestávke sme pokračovali s hudbou. Išlo o to, že znela špeciálna hudba s krátkym textom, ktorý sa opakoval. Keďže bol lásky čas, Kolmarajdu pre nás pripravila pasáž, pri ktorej sme si upravovali sexuálnu energiu. Vysvetlila nám to tak, že človek sexuálne veľmi búrlivý, ktorý sa nedokáže kontrolovať, sa pri tom upokojí. Ten, ktorý má o tieto aktivity iba nepatrný záujem, sa uvoľní, odblokuje a jeho život naberie iný rozmer.

Všetci sme sa mali postaviť a podľa toho, ako bude melódia na nás pôsobiť, mali sme sa pohybovať. Kto cítil, že potrebuje telom i rukami mávať a kývať, mal to robiť, neobmedzovať sa. Podstatné bolo oddávať sa so zatvorenými očami hudbe. Nechať ju vstúpiť do svojho tela, nechať ju hrať sa s naším telom. Nechať ju voľne kĺzať po našom tele, a zároveň nechať telu voľnosť prijať hudbu a maznať sa s ňou. Maznať sa s ňou tak, že dovolíme telu akýkoľvek pohyb bez zábran.

Všetci to dodržali. Až na mňa, pretože ja som chcela pozorovať dianie, a tak som občas pootvorila oči. To, čo som videla ma príjemne prekvapilo. Väčšina sa síce kymácala dosť jednostranne, podobne ako ja. Boli sme ako stromy, koreňom pevne v zemi a korunu vietor prečesáva. No Kolmarajdu a jej asistent hudbu úžasne prežívali. Zrejme naozaj prechádzala celým ich telom a ich telá ju naplno absorbovali. Bolo to úžasné. S našimi výkonmi ale Kolmarajdu veľmi spokojná nebola. Hoci niektorým horeli uši, inému tvár alebo cítil teplý závan v hrudi. Skoro u všetkých sa ukázalo, že máme sexuálnu energiu zablokovanú. Aby sme aspoň trošku túto energiu vyrovnali, melódia znela po chvíľke znovu. Ale už sme mohli pri nej sedieť (ešte dobre, pretože ma po prvom "tanci" príšerne rozbolela päta) a oddávať sa uvoľňovaniu energie.

Keď prišla na rad skutočná meditácia, bolo to pre niektorých veľmi pozitívne a zaujímave. A niektoré ich rozprávania po nej priam úžasné. Jedna z prítomných sa posťažovala, že počas meditácie cítila zimu na nohách. Odpoveď? Je to spôsobené tým, že ako dieťaťu jej v niektorom z predchádzajúcich životov mamka bránila behať po lúke za rosy. Ďalšia dáma počas meditácie cítila prítomnosť muža, ktorý ju utvrdzoval v tom, že jej život sa veľmi skoro zmení. I sympatická pani Mária vyhlásila, že cíti príchod zmien, ktoré zmenia jej život, no súčasne má z nich strach. Preto cítila pri meditácií že ju niečo dusilo. Kolmarajdu jej vysvetlila, že podceňuje samú seba, a tak má z toho zanesený lymfatický systém a teda aj pocit dusenia.

Veľmi zaujímave, aspoň pre mňa, bolo počúvať rozprávanie manželského páru. Kým pani Lenka v meditáciách dosahuje už isté pozitíva, jej manžel Rudolf je ako kov, od ktorého sa všetko odráža. Podobne ako ja, ani on na stretnutí nič necítil. Jeho polovička naopak hovorila, že pri meditácií sa jej občas objaví pred očami farebné slnko. Vo vnútri je žlté, okolo neho je modrá farba.

Jedna z prítomných sa priznala, že jej sa pri istej meditácií ukázalo a bolo to ešte pred 26. decembrom minulého roku, čo sa odohrá v Indonézií. Na mysli mala vyčíňanie cunami.

Čo radili Val a Credo

Na záver stretnutia som sa dočkala, aspoň pre mňa šokujúcich momentov, z ktorých som bola úplne vedľa. Na rade totiž bol "Channeling". Je odvodený od slova channel a znamená kanál. Je to prijímanie informácií z astrálneho, duchovného sveta a vyšších nebeských svetov. Potrebujeme, aby bol kanál čo najviac čistý. Dozvedieť sa správnu informáciu - pravdu - je na channelingu najnáročnejšie. Jednoduhšie je stretnúť sa s bytosťou, no ťažšie je interpretovať, čo nám táto chce povedať.

Znamenalo to, že ústami Kolmarajdu sa k nám prihovárali dve bytosti a my sme mohli dávať akékoľvek otázky, na ktoré sme dostali odpoveď. Prvá bytosť sa predstavila ako Val, Valerián. Je to bytosť, ktorá sa zúčastňuje očisty našej planéty. Je to energetická bytosť radosti z vyšších nebeských svetov. Hneď po privítaní sme si zaspievali známu slovenskú pesničku, ktorú pri predchádzajúcich sedeniach táto bytosť označila ako hymnu východného Slovenska. Nemala by chýbať tam, kde sa východné Slovensko prezentuje. Že neviete o akú pesničku ide? No predsa o ľudovú pieseň "A dze idzeš Helenko, Helenko ...".

Druhá bytosť sa nám predstavila ako Credo. Je to veľmi vysoko postavená energetická bytosť, ktorá nás sprevádzala celým channelingom a odpovedala na naše, niekedy všetečné otázky. Napríklad aj na tú, prečo sme sa dnes stretli. "Je to preto, lebo dnes je zvláštny deň, kedy vibrácie spájajú každého s každým. Je to deň odovzdávania tých najčistejších paprštekov - lúčov energie lásky v pozitívnom zmysle. Takéto pozitívne energetické vibrácie sú raz za 500 až 700 rokov a vy ste súčasťou tohto vývoja, kedy sa uvoľňujú všetky nepriaznivé bloky a priestor dostáva spolupráca a kvalita života," odpovedal Credo prostredníctvom Kolmarajdu.

Keďže ústrednou témou popoludnia bola láska a prítomní sa pri hudbe presvedčili o zablokovaní sexuálnej energie, chceli všeličo vedieť práve o tomto, básnikmi ospevovanom vrelom vzťahu. Zaujímali sa, čo spôsobuje zablokovanie sexuálnej energie. Dozvedeli sa, že je to spomínaný nedostatok energetickej vibrácie lásky. Sexuálnu energiu nemá čo posilovať a rozvíjať a tak sa dostáva do extrému a spôsobuje ľuďom fyzické i psychické problémy, "Sexuálna energia je daná každému živočíchovi, vrátane človeka. Len od neho závisí, ako s ňou naloží. Kde je energia zablokovaná, neznamená to, že nutne musí prísť smrť. Určite nie. Aj tak sa dá žiť, no nie je to plnohodnotný život".

Na svete je veľmi málo lásky. Len dve percentá, odpovedal Credo na otázku. "Aby ľudstvo ani tie nestratilo, treba mať len pozitívne myšlienky. V dávnych dobách mala láska veľkú energetickú silu, no dnes sa stáva pre ľudí takmer pojmom neznámym, pretože už nepreniká na zemský povrch", prehlásil Credo.

Na Zemi sú už len omrvinky, poprašok. Ľudstvo zabudlo, čo je láska, už sa na lásku iba hrá, no pravý význam tohto citu nepozná. Pri otázke, čo je vlastne láska, vyhlásil, že na to je zbytočne odpovedať. Rovnako ako nemá význam hovoriť o tom, prečo je symbolom lásky srdce, čo si mimochodom vymyslel človek. "Symbolom pravej lásky sú v skutočnosti teplé vzdušné energetické vibrácie, ktoré sú len na Zemi. Nikde inde vo vesmíre ich niet. Určite ale nemajú tvar srdca."

Energia lásky podľa Creda má červeno-modro-žltú farbu. Tým, že človek uvoľnil uzdu negatívnym energiám ako sú nevraživosť, nenávisť a faloš, sa láska nevie predrať cez túto bariéru k človeku. Ľudská zloba doslova vypudila všetky pozitívne energetické vibračné celky a ovláda našu planétu až tak, že spôsobuje nedozierné škody a ohrozuje dokonca ostatný vesmír.

Na pripomienku, že na svete dodnes žijú kmene, ktoré ešte neprišli do styku s civilizáciou, nemali sa teda od koho a čoho pokaziť, Credo odvetil, že ak sa niečo nedostane na planétu Zem, teda ani vibrácie lásky, je jedno, v ktorej časti planéty človek žije.

Povedať treba aj to, že duša nepozná pojem láska či nenávisť. Pociťuje len energetické vibrácie, ktoré sa medzi ľuďmi prejavujú tak, že ich vibračné polia sa dostanú do symbiózy. Našťastie, aj tieto zbytkové energie vedia ešte urobiť ľudstvu potešenie, dávajú ľuďom pocit lásky. "Nie skutočnú energiu lásky, iba pocit. Ľudstvu to ale stačí. Človek sa dostal do štádia, že potrebuje niečo vlastniť. A keďže nevlastní vibračné pole lásky, urobil si náhradnú kompozíciu a do nej vložil svoj pocit lásky."

Počas meditácie mala pani Vierka úžasné videnie. Videla, že stojí na skale nad morom v Islande. Mala na sebe vyťahaný sveter a cítila, ako ju najprv hladí po tvári vietor a neskôr mužská ruka. O chvíľu na to sa ocitla v Číne, ako sa vezie v rikši. Potom sa znova vrátila na Island a jej predstavy skončili veľmi živo, sexuálnym kontaktom. Práve táto dáma sa Creda spýtala, či si má hľadať partnera, pretože je sama. "Neponáhľaj sa. Informácie, ktoré si dostala, najprv spracuj. Potrebuješ mať presné predstavy ako a čo chceš dosiahnnúť. Až potom konaj. Potrebný je súzvuk dvoch ľudí. Neboj sa, keď to bude ten pravý, spoznáš ho", mierne ju uzemnil Credo.

Pani Betka na svoju otázku, prečo sa stalo u nás to, že došlo k zničeniu stromov v Tatrách dostala nasledujúcu odpoveď. "Preto, lebo Tatry boli navonok vychvaľované, ale v srdciach zabudnuté. Preto odišli. A to ešte nie je koniec. Tým sa iba pripravila pôda na zmenu zemského reliefu. Istý tatranský štít bude odsunutý a zmení sa tak profil Tatier. Netreba sa tým ale zaťažovať, pretože je to proces, ktorý človek nemôže zastaviť, ani zmeniť. Údaj, kedy k tejto zmene dôjde, nemôžem ale zverejniť, pretože by nastala panika," povedal Credo.

P.S.

Z päťhodinového stretnutia som odchádzala prekvapená, pretože som za zažila veľa prekvapujúcim momentov a počula neskutočné množstvo informácií. Ale aj nespokojná. Prečo? I keď som sa veľmi snažila, mnohému som nerozumela. Zrejme si takéto stretnutie musím zopakovať.

Alžbeta LINHARDOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 2. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 4. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
 5. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
 6. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 7. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
 8. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 9. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 10. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 1. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 2. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 3. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
 4. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
 5. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
 6. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
 7. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 8. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
 9. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 10. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
 1. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 19 723
 2. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 16 503
 3. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 15 855
 4. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 9 759
 5. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 9 594
 6. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 8 661
 7. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 8 584
 8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 7 129
 9. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 6 156
 10. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 6 106
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Monika Jankovská.

Vyšetrovateľ už vedie päť konaní.

4. máj

Slovensko je na covidovom automate v ružovej fáze.

6 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop