našich informácií preto, lebo na štvorstolicovom tandeme vo valcovni vypukol požiar. Hasiči však v tomto prípade zohrali skôr úlohu asistentov ako eliminátorov ohňa.
"Len nedávno sme na štvorstolicový tandem nechali namontovať automatický hasiaci systém," povedl nám na margo požiaru hovorca U. S. Steel Košice Ing. Ján Bača. "Po vypuknutí požiaru okamžite zareagoval senzor a spustilo sa hasiace zariadenie, ktoré sa týmto vynikajúco osvedčilo. Už len tým, že odstávka prevádzky trvala len krátko, niekoľko hodín. Aj preto nie sú takmer žiadne škody a nikto ani nebol zranený."
Automatický hasiaci systém funguje tak, že pri prehriatí tandemu, alebo hociktorej z jeho častí, ihneď spúšťa mechanizmus hasenia, pričom smeruje prúd hasiacej látky na miesto, kde hrozí požiar.
(sam)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári