Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 25. január, 2022 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Košický kasting na novú reality show televízie JOJ "Miliónový tanec" ukázal, že východniari sú skvelí tanečníci

Keď bola porota úplne otupená, prišiel ktosi, kto ju pobavilTalentovaní mladí tanečníci z celého východneho Slovenska sa v nedeľu ráno tlačili pred

Keď bola porota úplne otupená, prišiel ktosi, kto ju pobavil

Talentovaní mladí tanečníci z celého východneho Slovenska sa v nedeľu ráno tlačili pred košickým Jumbo centrom. Prišli skúsiť šťastie na ďalšej miliónovej reality show televízie JOJ. Tá sa tentoraz - po moderátorke - rozhodla nájsť tanečníka, ktorý bude hodný milióna. Možno to bude práve Košičan, lebo na kastingu, ktorý trval dva dni od rána do večera, sa našlo niekoľko naozaj talentovaných a výnimočných tanečníkov.

"Tanec sme si ako tému pre našu ďalšiu reality show vybrali preto, že pre mnohých ľudí je práve tanec istou formou sebavyjadrenia. Zvlášť pre mladých, ktorí trávia noci počas víkendov na diskotékach," prezradil nám hovorca televízie JOJ Ľudovít Tóth. "Nechceli sme, aby tak ako v iných reality show prišiel hocikto. Vyzývali sme, aby prišli iba tí, ktorí sa naozaj vedia vyjadriť pohybom. Myslím, že pre divákov to bude lákavá zmena a že show pritiahne ľudí k televíznym obrazovkám rovnako ako Dievča za milión."

Skryť Vypnúť reklamu

To ešte iba uvidíme, no dobrých tanečníkov táto súťaž prilákala určite. Kým pri iných kastingoch súťažiaci často v rade pri prihlasovaní nervózne prešľapujú z nohy na nohu, pri tomto sa tancovalo i pri zápise a čakaní na zmluvu. Takmer každý sa snažil poriadne sa rozhýbať, dostať sa do rytmu. Tancovalo sa vari všade, najviac tanečníci ocenili veľké zrkadlá, ktoré lemujú stenu Jumba pri toaletách. Aj na tých bolo rušno, pretože pri tanci treba zaujať telom i tvárou. Mnohé dievčatá si medzi sebou požičiavali ´šminky´, snažili sa vytvoriť čo najzaujímavejší a najpútavejší make-up. Dokonca sa nám podarilo zazrieť, ako si jeden chlapec maskarou zvýrazňoval mihalnice...

Odvahu v sebe nazbieralo 209 súťažiacich (prevažne dievčat) a motala sa okolo nich asi stovka tých, ktorí prišli ako podpora. Ruch však postupne - s pribúdajúcou únavou - utíchal. Mnohých čakanie doslova ubíjalo. Tí, ktorí postupovali ďalej, to mali čím ďalej tým ťažšie. Porota v prvý deň preriedila počty adeptov na postup približne na 90. Tí sa na druhý deň predstavili v skupinkách, neskôr každý so svojou vlastnou choreografiou. No ešte v pondelok o siedmej večer sa učili ďalšiu choreografiu, ktorú im pripravila porota... Až potom bolo známych šesť postupujúcich.

Skryť Vypnúť reklamu

Tento poltucet sa pomaly môže baliť, lebo po ďalších dvoch kastingoch, ktoré budú v Banskej Bystrici a v Bratislave, letia do teplého Egypta na osemdňové sústredenie. Tam sa spomedzi dvoch tuctov uchádzačov o víťazstvo vyberie finálová desiatka - 5 dievčat a 5 chlapcov. Tí už potom budú odkázaní iba na sympatie divákov. Každý týždeň si budú musieť nacvičiť choreografiu v inom žánri tanca a presvedčiť divákov o svojej výnimočnosti a dúfať, že dostanú čo najviac esemesiek, ktoré ich udržia v hre. "Každý program pripravujeme s nádejou, že bude úspešný. Dúfam, že aj tento si získa svojich divákov. Víťaz bude známy už v júni a okrem miliónu získa ešte jedno prekvapenie," dodal Ľ. Tóth.

Voštniár konzultácie nepotreboval

Moderátormi novej show sa stal už osvedčený tandem televízie JOJ - Vlado Voštinár a Lenka Hriadeľová. "Potešilo ma to, lebo tieto reality show sú u divákov veľmi obľúbené. Je v nich však pre moderátora ukrytých mnoho nástrah a ja som bol veľmi zvedavý, či ich budem vedieť zvládať a či som na to pripravený. Zatiaľ mám taký pocit, že pripravený som, aj keď je pravda, že po prvom kastingu by som to nerád hodnotil," prezradil V. Voštinár.

Skryť Vypnúť reklamu

Najviac sa obáva ´ponorkovej choroby´, ktorá môže na súťažiacich čakať v Egypte, či neskôr počas finálových kôl, keď budú všetci bývať niekoľko týždňov v Bratislave - podobne ako miliónové dievčatá... "Treba však vedieť pracovať s ľuďmi, vytvoriť dobrú atmosféru a udržať ju. Zatiaľ sa mi to darí, veď dobrá nálada sa nevytvorí sama - najmä medzi ľuďmi, ktorí sa vôbec nepoznajú. A som zvedavý, ako to všetko budú po psychickej stránke zvládať súťažiaci."

V. Voštinár nepotreboval konzultácie od Miša Hudáka, ktorý program "Dievča za milión" odmoderoval bez zaváhania. "Po veľkých programoch, ktoré som moderoval, mám pocit, že som na reality show pripravený a chcem to robiť po svojom. Takže pre radu som za Mišom nepotreboval zájsť," dodal moderátor. Sám sa považuje za priemerného tanečníka, ktorý síce má od profesionála veľmi ďaleko, nie je však drevo a na parkete druhým nezavadzia.

Ayisy prišiel trochu nervózny

Tanečník a choreograf Fredy Ayisy má za sebou skúsenosti s podobnou reality show, keď sedel v porote v súťaži Dievča za milión. Tentoraz sa však stal v porote predsedom. Spolu s ním v nej sedí tanečný pedagóg Jaro Bekr (učil tancovať "Dievčatá za milión" na sústredení v Tunisku), Tony Moisés, tanečný manažér a choreografka Svetlana Sopková.

"Som nadmieru spokojný a doslova dojatý tým, koľko talentovaných mladých ľudí sem prišlo," tvrdí F. Ayisy. "Najviac ma však šokovala perfektná atmosféra, ktorá tu vznikla. Videl som, že nikomu nejde o milión alebo o slávu. Je to oslava tanca." Vybrať iba šiestich postupujúcich vraj bolo veľmi ťažké. "Museli sme vyberať nie len dobrých tanečníkov, ale celkovú osobnosť, ktorá zaujme vyžarovaním, svojim image. Musí to byť najmä univerzálny tanečník, ktorý nie je zameraný len na jeden štýl, ale vie zatancovať všetko. Pre mňa bolo najťažšie povedať niekomu, kto naozaj dobre tancuje a má v očiach nadšenie i očakávania, že nepostupuje... Boli však aj také prípady, kedy mi to nerobilo problém, lebo sa našlo pár ľudí, ktorí tancovali naozaj zle... Takže sa občas stalo, že keď sme už boli úplne otupení, prišiel ktosi, na kom sme sa dobre pobavili."

Do Košíc pred kastingom prichádzal F. Ayisy trochu nervózny. "Nevedel som, či vôbec niekto príde a či tí, ktorí prídu, budú vedieť aspoň ako-tak tancovať... Keď som však videl, akí skvelí ľudia prišli, odpadol mi kameň zo srdca. Dúfam, že všetky kastingy budú aspoň také vydarené, ako tento košický. Teším sa na každú chvíľu, ktorú strávim natáčaním tejto show," dodal tanečník.

Do Egypta poletia traja Košičania

Pôvodne porota chcela vybrať ôsmich postupujúcich, nakoniec z košického kastingu vzišlo šesť adeptov na milión. Štyri dievčatá a dvaja chlapci sa už teraz môžu tešiť na to, že čo nevidieť odletia do teplého Egypta. Medzi nimi sú i traja Košičania: 17-ročná stredoškoláčka Michaela Nykazová, 25-ročný tréner Martin Soľár a 23-ročný obchodník Jaroslav Adam. Všetci museli celú nedeľu i pondelok stráviť v Jumbe, niekoľkokrát sa postaviť pred porotu a presvedčiť ju nie len o svojom tanečnom talente ale i výnimočnosti a schopnosti komunikovať s kamerou, o flexibilite...

"Prihlásila som sa preto, lebo milujem cestovanie i zábavu a rada spoznávam nových ľudí," prezradila nám postupujúca Košičanka M. Nykazová. Tancu sa venuje niekoľko rokov, v súčasnosti je členkou tanečného súboru Speedy, pred tým to bol súbor Hviezdička. "Zameriavam sa najmä na disko, disko show a hip-hop. Často chodievam na diskotéky. Som rada, že tu som sa naučila nové veci, Fredy a celá porota nás učila ďalšie tanečné variácie. Je to však veľmi vyčerpávajúce. Som unavená, nevyspatá a hladná, nemám už žiadnu energiu." Michaela nechcela postúpiť za každú cenu... "Veď nejde o život. Ja som doteraz nikdy nemala šťastie a nikdy som nič nevyhrala..."

Keďže si ju v prvý kastingový deň vyhliadla kamera a moderátori, už v nedeľu večer si vychutnala svojich prvých 15 minút slávy... "Bola som vo večerných správach na JOJke a hneď mi volali všetci kamaráti, známi, rodina... Musela som vypnúť mobil. Ja nemám rada, keď ma niekto len tak vychvaľuje. Mala som z toho migrénu." Michaela si bude musieť zvyknúť nie len na záujem jej blízkych, ale i verejnosti a neodbytných novinárov. "Sledovala som aj šou ´Dievča za milión´ a videla som, čo všetko sa o nich popísalo. Nebojím sa toho, no je to určite psychicky veľmi náročné. Človek si však vraj zvykne na všetko," dodala tanečníčka.

Ďalším Košičanom, ktorý sa v Egypte pobije o miesto vo finálovej desiatke, je M. Soľár. "Povedal som si, že je to jedinečná šanca, ako sa predstaviť verejnosti. Mnohí, ktorí sa v Košiciach točia okolo tanca, ma poznajú, ale takto ma môže spoznať viac ľudí," nazdáva sa Martin. Tancu sa venuje 12 rokov. "Nesnažím sa veľmi zameriavať na jeden žáner, takže sa venujem viac-menej všetkým tancom. Predsa však mi je najbližší takzvaný ´čierny tanec´ - čiže hip-hop a podobné štýly."

V pondelok večer už bol Martin riadne unavený... "Bolo to náročné. Organizátori posunuli nácvik choreografie s porotcami, všetko sa veľmi vlieklo. Najviac ubíjajúce bolo určite to čakanie... Ja som občas aj pozeral na ostatných súťažiacich, ktorí sa rozcvičovali a snažil sa odhadnúť svoje šance. Myslím, že dievčatá to mali oveľa ťažšie ako chalani. Väčšina súťažiacich boli totiž dievčatá a nemali takú šancu postúpiť, ako chalani, lebo šikovných tanečníčok tu prišlo naozaj veľa."

Podľa Martina bolo pre porotu rozhodujúce nie len to, kto vie ako tancovať... "Veľa robil aj celkový dojem. Robili sme rôzne dokrútky na kameru, kde bolo treba aj čosi o sebe povedať, zaujať celkovo. Podľa mňa sa zaujímali aj o to, či človek dokáže komunikovať s divákmi cez kameru. A veľa robí aj image." Na tom svojom si preto dal záležať. A dnes sa už teší do Egypta. "Teplo teraz v zime... To bude výborné," dodal Martin.

Čo čaká súťažiacich ďalej?

Tucet chlapcov a tucet dievčat, ktorí vzídu z troch kastingov, spoločne odíde do ´campu´ na sústredenie v Egypte. Tam súťažiaci absolvujú viaceré workshopy, pohybové cvičenia, nácviky choreografií, fitnessový tréning, premeny v rukách štylistov a imagemakerov...

Porota na tomto sústredení postupne vylúči 8 chlapcov a 8 dievčat a v závere postupujúci účastníci sami hlasovaním doplnia 10-člennú zostavu. Do finále k nim pribudne jeden chlapec a jedno dievča.

V samotnom finále čaká na tucet súťažiacich ale i divákov 9 kôl. V každom z nich sa finalisti predstavia v jednej z tém. Noc hviezd prinesie imitáciu tanca hviezdy hudobnej scény, Tanečná noc bude plná disco rytmov, Latino tropical vás roztancuje salsou a sambou. Ďalšou témou je Garážová párty, ktorá ponúkne break-dance a hip-hop. Jeden večer bude patriť Oldies a jeden Muzikálom. Tanečníci sa predvedú aj v modernom folklóre, nacvičiť si budú musieť i choreografiu na Český a slovenský hit a finále ukončí Filmová noc -

tance z najúspešnejších hudobno-tanečných filmov.

Postupujúci z košického kastingu:

Michaela Nykazová, 17 rokov, Košice

Martina Džambová, 20 rokov, Svidník

Martin Soľár, 25 rokov, Košice

Jana Otčenášová, 18 rokov, Rosiná

Jaroslav Adam, 23 rokov, Košice

Toňa Hasarová, 18 rokov, Prešov

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 2. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 3. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 5. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 6. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 7. Mecom ide na zelenú
 8. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 9. Marrákeš je červená perla Maroka
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 2. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 3. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 4. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 5. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 6. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 7. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 8. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 9. Plánujete kúpu nehnuteľnosti ? Správajte sa ako investor
 10. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 6 085
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 4 595
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 250
 4. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 4 016
 5. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 463
 6. Predplatné SME.sk len za 29 eur 3 132
 7. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 2 802
 8. Marrákeš je červená perla Maroka 2 280
 9. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 2 222
 10. Mecom ide na zelenú 2 164

Blogy SME

 1. Vlasta Žampová: OĽaNO zverejnite zoznam svojich členov, či tam nie je aj Vlčan a iní ???
 2. Irena Šimuneková: Vtáčnik
 3. Ľudovít Mravík: Covid-19: Imunita po očkovaní a prekonaní. Situácia v Európe: Rusko imunizované!
 4. Marián Lukáč: Blog č. 72-šikanovanie
 5. Rudolfa Vallová: Predávame dnes lepšie ako v minulosti?
 6. Matej Lorko: Obchodovanie s akciami: schopnosti alebo šťastie?
 7. Lucia Paulíková: Kŕmim dieťa bez rozpakov
 8. Radovan Kazda: Mnohí dúfajú, že vyrieši problém s klímou. Zatiaľ sa však neoplatí
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 13 255
 2. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 6 197
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 763
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 4 878
 5. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 120
 6. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 760
 7. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 3 713
 8. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 3 110
 1. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 2. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
 8. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Vlasta Žampová: OĽaNO zverejnite zoznam svojich členov, či tam nie je aj Vlčan a iní ???
 2. Irena Šimuneková: Vtáčnik
 3. Ľudovít Mravík: Covid-19: Imunita po očkovaní a prekonaní. Situácia v Európe: Rusko imunizované!
 4. Marián Lukáč: Blog č. 72-šikanovanie
 5. Rudolfa Vallová: Predávame dnes lepšie ako v minulosti?
 6. Matej Lorko: Obchodovanie s akciami: schopnosti alebo šťastie?
 7. Lucia Paulíková: Kŕmim dieťa bez rozpakov
 8. Radovan Kazda: Mnohí dúfajú, že vyrieši problém s klímou. Zatiaľ sa však neoplatí
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 13 255
 2. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 6 197
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 763
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 4 878
 5. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 120
 6. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 760
 7. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 3 713
 8. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 3 110
 1. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 2. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
 8. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu