predĺžila na takmer desať.
"Je neuveriteľné, že človek na takej krátkej vzdialenosti cestuje celý deň. Rozumiem tomu, ak sa stane katastrofa vplyvom počasia, ale železnice by mohli v takom prípade zareagovať. Poslať pre ľudí autobusy, informovať ich čo sa deje, snažiť sa to nekonečné čakanie nejakým spôsobom uľahčiť. Nič sa však nestalo," vysvetľuje pani Mária, ktorá cestovala do Košíc.
"Ponáhľala som sa, lebo sme s manželom mali niečo vybaviť, žiaľ nestihli sme to. Na stanici v Košiciach mu odmietli povedať, kedy vlak príde, dokonca sa dostal kvôli tomu do sporu so železničnou políciou. Trocha ľudskosti by tým ľuďom nezaškodilo. Nechcel na stanici kradnúť, žiadal len info o príchode vlaku. Nikto mu však nechcel nič povedať, vraj to nevedia. Hrôza, ako sú naše železnice prepojené. Keby som sa mohla dovolať z mobilného telefónu, bolo by to iné. Tak som musela večer po tme smerovať domov sama, hoci zle vidím," uzavrela pani Mária.
Problém, ktorý na trati nastl spôsobila spadnutá lavína. "Museli sme vyhlásiť druhý stupeň zimnej pohotovosti. Lavíny nám spôsobujú problémy. V tomto prípade spadla v úseku Telgárt - Stratená - Dedinky. Dokonca bola zasypaná aj jedna fréza a motorový vozík. Našťastie nik nebol zranený. Vlak nakoniec meškal 357 minút, sedem ďalších osobných vlakov sme museli zrušiť. Hodinu a pol mal meškanie rýchlik z Košíc do Bratislavy. Riziko je vysoké v Poprade a na tatranskej elektrickej železnici," povedal nám hovorca Železničnej spoločnosti Miloš Čikovský.
Na otázku, prečo pre ľudí vo vlaku neprišiel autobus, odpovedal stručne: "Trať platí Železniciam SR." Pri meškaní vlaku nemá cestujúci právo na vrátenie cestovného, ani jeho časti. "Išlo o prírodnú katastrofu. Ak by niekto počas stánia vlaku vystúpil a chcel ísť späť, tak by to bolo iné. Vrátili by sme mu cestovné a zadarmo ho dopravili do stanice z ktorej vycestoval. Keďže však docestovali do cieľa, nemajú nárok na odškodnenie."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári