Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 27. január, 2022 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Čarokruhy

Moravský bylinkár Petr Soldán vníma bytosti z ríše nehmotného svetaNezábudka pošepne: nezabudni, čakanka ponúka nezištnú lásku a materstvoSú

Moravský bylinkár Petr Soldán vníma bytosti z ríše nehmotného sveta

Nezábudka pošepne: nezabudni, čakanka ponúka nezištnú lásku a materstvo

Sú medzi nami vysoko senzitívni ľudia, ktorí dokážu komunikovať s prírodou a so všetkým, čo ju stelesňuje. Takým bol napríklad Rudolf Steiner, ktorý rozdelil elementárne bytosti do siedmich úrovní podľa ich duchovnej vyspelosti. Avšak ešte štyri storočia pred ním tak urobil lekár známy pod menom Paracelsus. V prvej úrovni pôsobia elementárne bytosti "duchovia prírody", sú to stavitelia v pevnej, kvapalnej a plynnej oblasti prírody. Bytosti zeme, vzduchu, vody a ohňa majú svoje úlohy, vykonávajú činnosti, ktoré im vyplývajú z ich postavenia. O tom hovorí aj Slovinec Marko Pogačnik. Majú aj svoje pomenovania, napríklad bytosti zeme sú známe ako škriatkovia, elfovia a gnómovia. Bytosti vzduchu sú víly a sylfy. Vodný živel zastupujú vodníci, vodné žienky a rusalky. Aj bytosti ohňa majú svoje zastúpenie, najznámejšie je pomenovanie múza, ktorá pôsobí z tretej úrovne a inšpiruje z ríše anjelov.

Skryť Vypnúť reklamu

V dávnych časoch ľudia tieto bytosti vnímali a boli súčasťou ich života. Dnes sú medzi nami iba výnimoční jedinci, ktorí pochopili, že ich schopnosť videnia a komunikácie s bytosťami inej, ako ľudskej úrovne, nie je prejavom schizofrenie, ani inej duševnej poruchy. Stretnutie s takým človekom môže na niekoho pôsobiť ako z ríše rozprávok.

Moravské kvety

Petr Soldán z Kostelca na Hané, Moravák z Juhu, prišiel na túto Zem so životnou úlohou, ktorú si celkom určite priebežne plní. V spolupráci s prírodnými silami povyberal kvety, ktoré obsahujú celé energetické spektrum pôsobiace na ľudí. Nejde o prevratný objav, lebo už pred päťdesiatimi rokmi na princíp liečby kvetovými esenciami prišiel dr. Bach z Anglie. Bachove kvety sú z bylín, ktoré sa vyskytujú na ostrovoch Veľkej Británie.Tieto však rastú na Morave a na Slovensku, teda u nás a ich vyžarovanie je nám bližšie, zodpovedá prostrediu, v ktorom žijeme aj my. Raz začas prichádza aj do Košíc, načastejšie do Energetického centra.

Skryť Vypnúť reklamu

Každá bylina, ktorá je obsiahnutá v Moravských kvetoch, je na jeden z duševných stavov, ktoré sú ľuďom vlastné. Napríklad taká nezábudka už v názve vyzýva: nezabudni! Je určená pre ľudí, ktorí pociťujú osamelosť a chýba im pochopenie. Taký človek je plný dobrých predsavzatí, ale okolie ho odmieta prijať. Nemá sa s kým podeliť o radosti, ani starosti. Materina dúška symbolizuje konzervativizmus. Človek sa často dopúšťa chýb, je nervózny a podráždený. Takto by sa dalo hovoriť o každom z tridsiatichdvoch Moravských kvetov, esencie ktorých sú určené na úpravu zdravotného stavu.

Hlas, ktorý dokáže zmeniť život

"Mal som iba 24 rokov a hrozila mi trvalá invalidita," týmito slovami začína svoj životný príbeh Petr Soldán. "Mal som zápal pankreasu, prišiel som o žalúdok, celé to viedlo k sebazničeniu na hranici fyzického bytia. Niečo sa vo mne v tom čase akoby otvorilo. Pátral som, hľadal, ktorá životná cesta je tá moja, po ktorej mám kráčať. Až raz, keď som riešil závažné životné rozhodnutie, zretelne som počul hlas akoby prichádzajúci zvonku."

Skryť Vypnúť reklamu

Väčšina ľudí by sa zľakla. Utekali by za psychiatrom, že pochybili na rozume. Nie však Petr Soldán. Čosi už o tom vedel, a tak vyhľadal známu liečiteľku, ktorej sa zveril. Tá ho ubezpečila, že je to normálne, aby sa nestrachoval, naopak, využil to vo svoj prospech a možno aj v prospech iných ľudí. Aj ona mávala podobné vnemy, a tak nebol problém podrobnejšie mu to vysvetliť.

V tom čase sa začala komunikácia s jeho duchovným pomocníkom. Vždy, keď potreboval radu a poprosil o pomoc, hlas ktorý sa pretavil do mužskej podoby, vyslovil názor, ako sa treba k danej životnej situácii postaviť. "Teraz sa v názoroch stotožňujeme takmer bezvýhradne, takže ho už nevnímam tak intenzívne, ako na začiatku," vyznáva sa pán Soldán.

Väčšina ľudí tiež počula, počuje alebo inak vníma vnútorný hlas, ktorý sa snaží niečomu zabrániť. Vnútorný vnem často varuje: nerob to, počkaj..., a tak podobne. Väčšinou to rozumovo utlmíme a až čas ukáže, že to, čo ponúkala intuícia, duchovný radca, naše vnútorné ja, bytostní, alebo nech to už pomenujeme akokoľvek, bolo správne riešenie a keby sme ho počúvli, mohli sme sa vyhnúť nepríjemnostiam.

Ako prvý sa ukázal vodník

Do sveta bytostných Petra Soldána uviedol vodník. Vzal na seba znesiteľnú podobu, vyzeral podobne, ako ho na obrázkoch stvárnil český maliar Josef Lada. "Učil som sa s bytostnými komunikovať, ich jazyk je trocha iný, musel som ho pochopiť a naučiť sa ho. Mnohé výrazy z našej slovnej zásoby im nič nehovoria. Nepoznajú slovo deštrukcia alebo smrť, to sú pre nich neznáme pojmy. Vysvetlil som im, že je to odchod z tohto sveta, aj keď to myslím si - pochopili ako prechod. Slová prechod, obrodenie, tie sú pre nich bežné, tak ako to chodí v prírode. Naučil som sa dávať im jednoduché, jasné a zrozumiteľné otázky a dostávam na ne odpovede."

Človek má telo, na Zemi sa v tejto "hustote" bez neho nemôže zaobísť, ale všetci sme predovšetkým duchovné bytosti. Petra Soldána bytostní prírody poučili, že bez ich pomoci, bez toho, aby utkali telá, v ktorých sídli naša duša, by sme tu nemohli byť. Všetko, čo v tomto hmotnom svete používame, čo si obliekame, čo konzumujeme, to všetko je ich práca.

Vždy je správne to, čo pošepne bytostný

Keď u Soldánovcov rekonštruovali dom, riadili sa radami bytostných. Keďže v ňom prijímajú aj klientov, chceli, aby teplo domova vnímali všetci nielen bývajúci, ale aj ľudia, ktorí prichádzajú na konzultácie. Pri rekonštrukcii použili pálenú tehlu, podlahy a stropy sú z dreva. Priamo pod domčekom sa v podpovrchovej vstve nachádza prameň, voľakedy tam bola studňa, a to je silný pre obyvateľov škodlivý žiarič. Na toto miesto pán Soldán umiestnil akvárium s objemom dvesto litrov vody. Tak poradili bytostní. Na miesto pôvodného vodného zdroja naliali betón a zapustili do neho ploché kremičité kamene, ktoré majú schopnosť vodnú zónu odrážať. Bytostní poradili báječne, funguje to, žiarenie je preč.

Človek bytostným nedáva priestor, nevníma ich, lebo neverí na ich existenciu.

Myšlienkové útvary pána Soldána sú väčšinou zamerané na pomoc ľuďom. V danom okamihu stíši svoje vnútro a poprosí o informáciu. Dostane ju tak, aby ju bol schopný zachytiť.

Oplatí sa poznať riziká, o ktorých málokto vie a málo sa o nich hovorí

Mikrovlnná rúra áno či nie?

Pri zvažovaní, či mikrovlnná rúra áno alebo nie, je dobre o tom niečo vedieť. Usudzuje sa, aj keď to nahlas aj z odborníkov málokto povie, že pravidelný a dlhodobý prínos "mikrovlnnej potravy" môže vyvolať v tele také blokády, až sa raz vzbúri vo forme choroby. A sotva-kto si uvedomí, že človek si ju privolal sám, väčšinou z neznalosti.

Jedlo zohriate v mikrovlnke a skonzumované skôr výnimočne, nespôsobí katastrofu. Ak sme však pravidelnými konzumentami, mali by sme poznať aj riziká. Vo Švajčiarsku testovali mikrovlnami upravovanú mrkvu a brokolicu. Zistilo sa, že vysoký kmitočet obrátil polaritu potraviny a deformoval molekulárne štruktúry živín, pričom zničil ich bunkové blany. Tento pre laika nie veľmi zrozumiteľný text - v podstate hovorí o tom, že potraviny pripravované v mikrovlnke sa znehodnocujú, hlavne v ich energetickej rovine.

V Amerike je vytvorená Národná rada pre radiačnú ochranu, ktorá na konci osemdesiatych rokov zverejnila štatistiky, podľa ktorých sa matkám, ktoré počas tehotenstva konzumovali potraviny z mikrovlnnej rúry, narodilo viac deformovaných detí, ako v kontrolnej skupine, kde sa tieto rúry nepoužívali.

Zaujímavosťou je tiež úsilie nemocnice v Minneapolise, ktorá v deväťdesiatych rokoch distribuovala brožúru, ktorá varovala pred používaním mikrovlnných rúr na ohrievanie, hlavne dojčenskej stravy s tým, že "mikrovlny menia jej zloženie". Aj materské mlieko pod mikrovlnami stráca podstatnú časť svojich imunologických vlastností. "Mlieko z mikrovlnky je denaturované tak výrazne, že sa už nemôže považovať za potravinu," konštatovali vo francúzskom laboratóriu Lapats.

K vôli zaujímavosti si môže každý urobiť malý experiment: Na plastovú podložku alebo malú misku dáme vrstvu vaty alebo tenkú vrstvu zeminy a vysejeme semienka. Môže to byť napríklad žerucha, ktorá klíči už za dva-tri dni, ale aj tráva, prípadne pšenica alebo fazuľa (tie treba predtým nechať napučať). Jedny semienka budeme polievať obyčajnou vodou z vodovodu, druhé vodou, ktorú sme ožiarili mikrovlnami. Môžeme si to overiť: osivo zalievané vodou z mikrovlny nikdy nevzklíči.

Pre tých, ktorí sa, napriek všetkému rozhodli používať mikrovlnky, sú určené tieto rady:

- po zapnutí mikrovlnky odíďte z kuchyne a počkajte, kým sa sama vypne.

- nepozerajte sa do zapnutej mikrovlnnej rúry cez dvierka (oči máme iba jedny).

- vystríhajte sa inštalovať mikrovlnku na úrovni očí. Môžete byť vystavení mikrovlnným emisiám, ktoré môžu poškodiť očnú šošovku.

- pri akomkoľvek podozrení na "problém", zverte prístroj odborníkom. Hlavne pri starších mikrovlnkách môže dôjsť k zhrdzaveniu ochranného plášťa a presakovanie môže byť výraznejšie.

- umiestnite na rúru blokátor negatívnych vibrácií.

Mať rád aj svoje odstávajúce uši, tučné stehná a krivý nos sa treba učiť

Láska k sebe nie je prejavom egoizmu

Na lásku k sebe samému sa voľakedy pozeralo negatívne, lebo sa považovala za prejav egoizmu. "Miluj blížneho svojho ako seba samého" sa často pripomína v súvislosti s myslením aj na iných. Ale práve na "seba samého" mnohí z nás zabúdajú.

Ako chceme bezpodmienečne milovať ostatných, keď nie sme schopní milovať sami seba? Ide pritom o všetky časti nášho tela, ale aj o vlastnosti: tučné stehná, krivý nos, uši... Ale ide aj o našu nie veľmi priateľskú povahu, malú toleranciu, náladovosť alebo zlosť. Ak to neprijmeme, ale odložíme kdesi do neznáma, nedokázali sme prijať samého seba, a teda nedokážeme sa ani mať radi. To, čo na sebe vidíme sa nám nemusí páčiť, ale je to skutočnosť, s ktorou sa musíme vyrovnať a zmieriť. Ak sa dokážeme prijať takí akí sme, obyčajne nám prestane záležať na tom, čo nás doteraz na nás tak veľmi trápilo a prestaneme tomu prikladať význam.

Bez lásky k sebe samému vzniká závislosť na ostatných, aby sme si zadovážili toľko lásky, koľko potrebujeme.

Myslieť si, že sliny sú obyčajná voda, by bola veľká chyba

Žuť, prežúvať, presliniť

Existuje také porekadlo: Ako rýchlo ješ, tak rýchlo robíš. V žiadnom prípade by to však nemalo byť nabádanie na rýchle konzumovanie akéhokoľvek jedla. Poznáte ľudí, ktorí si naložia do úst, až sa im líca nadúvajú a potom to celé prehltnú? Alebo takých, kde ste sa nestihli ešte ani obzrieť a tanier vyzerá ako vylízaný? Pravdepodobne nikto z nich nevie, že si "vyrába" možné ochorenie žalúdočného traktu alebo nebodaj ešte čosi horšie.

Keď potravu do seba "hádžeme" jedlo zostáva v celých kúskoch, nerozžuté, a teda sme ho nemohli ani presliniť. Pritom práve sliny majú nezastupiteľnú funkciu pri trávení. Je v nich amyláza, ktorá je potrebná pri štiepení cukrov. Je to enzým podobný tomu, ktorý produkuje slinivka brušná. Sliny obsahujú aj látky, ktoré sú schopné zlikvidovať niektoré patogénne organizmy.

Potravu v ústach by sme mali žuť pomaly a tak dlho, kým nie je celkom tekutá. Pomalým pohybom sánky by sme mali žuť aspoň pätnásť až tridsať-krát. Skúsme si to a rozvíjajme túto schopnosť tak, aby sa stala našou každodennosťou.

Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 2. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 3. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 4. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 5. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 8. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 10. Mecom ide na zelenú
 1. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 2. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 5. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 8. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 9. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 10. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 7 026
 2. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 567
 3. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 4 126
 4. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 3 689
 5. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 570
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 2 907
 7. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 2 486
 8. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 2 286
 9. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 2 220
 10. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať 2 128

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Pár
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: Epilóg – Zbohom, Anglicko
 3. Miroslav Lukáč: Atómové kočíky, nukleárne maminky, geniálne miminka. Úvaha.
 4. Anna Milanová: Šťastie 1,2 ... 2022
 5. Lucia Žárska: Investovať do PayPal práve teraz?
 6. Natália Šepitková: Pandémia v Dánsku už možno čoskoro skončí
 7. Rudolfa Vallová: Zamerané na verejnú správu
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol mýtus o Ježišovi
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 12 801
 2. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 9 222
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 6 037
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 419
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 606
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 063
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 931
 8. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 3 126
 1. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 2. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Očkovanie detí proti covidu.

Slovensko, tak ako Rakúsko, na vlastnú päsť povolí doočkovať tínedžerov


5 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Omikron zvyšuje počty nakazených.


a 2 ďalší 2 h

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Pár
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: Epilóg – Zbohom, Anglicko
 3. Miroslav Lukáč: Atómové kočíky, nukleárne maminky, geniálne miminka. Úvaha.
 4. Anna Milanová: Šťastie 1,2 ... 2022
 5. Lucia Žárska: Investovať do PayPal práve teraz?
 6. Natália Šepitková: Pandémia v Dánsku už možno čoskoro skončí
 7. Rudolfa Vallová: Zamerané na verejnú správu
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol mýtus o Ježišovi
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 12 801
 2. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 9 222
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 6 037
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 419
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 606
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 063
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 931
 8. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 3 126
 1. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 2. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu