týždne.
Daňové priznania možno podávať v úradovniach mesta na miestnych úradoch v každej mestskej časti, ale aj priamo na magistráte v prijímacích kanceláriách vo vestibule. Je možnosť poslať ho aj poštou, najlepšie priamo na magistrát (Trieda SNP 48/A), doporučene a na obálke môže byť napísané ´miestne dane´. V prípade zaslania daňového priznania poštou sa za dátum jeho podania bude považovať dátum pečiatky na pošte.
V priznaní musia byť vyplnené osobné údaje daňovníka a musí byť podpísané. Všetky ostatné údaje si úradníci vedia vyhľadať alebo overiť v kópii kúpnej zmluvy alebo listu vlastníctva, ak si ich daňovník nevie sám vyplniť. Preto je užitočné ich k priznaniu priložiť (za správnosť vyplnených údajov si totiž ručíte sami). V prípade, že daňovník vyplní všetky údaje, nie je potrebné dokladať žiadne doklady.
Občania, ktorí sú držiteľmi preukazu ZŤP, musia priložiť k priznaniu ofotenú prvú aj druhú stranu preukazu, aby ich mohli od dane oslobodiť.
Daňové priznania k miestnym daniam musia tento rok podávať všetci daňovníci len s dvoma výnimkami: okrem prvých vlastníkov bytov, ktorí si ich odkúpili do vlastníctva najneskôr v roku 2003 a plynie im 5-ročné obdobie oslobodenia od dane z nehnuteľností, a prví vlastníci rodinných domov skolaudovaných pred menej ako 15 rokmi, ale najneskôr v roku 2003. Za tieto nehnuteľnosti podajú priznanie až po uplynutí daňového oslobodenia. Daňové priznanie za pozemok, garáž a ostatné nehnuteľnosti však podávajú.
Vlastníci rodinných domov s pozemkom okolo musia z celkovej výmery pozemku odrátať zastavanú plochu domu, ktorú zdania ako dom, a zvyšok ako pozemok.
Čo v prípade, že prebieha dedičské konanie, ktoré nie je právoplatne skončené, a tak nie je známy dedič? Daňové priznanie za nehnuteľnosť sa potom musí podať do 30 dní od právoplatného rozhodnutia súdu v dedičskom konaní alebo od vydania notárskeho osvedčenia.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári