to vyzeralo v piatok v Dome umenia, kde si niekoľko stoviek Košičanov prišlo zaplesať na XIV. Reprezentačný ples mestskej časti Košice Sídlisko Ťahanovce. Hneď na úvod všetkých naladili na správnu vlnovú dĺžku tanečníci z tanečného centra Meteor a hudobná skupina Ščamba, alias druhý Drišľak.
"Drišľakovci o Ščambe a o tom, že robia v podstate to isté čo oni vedia a dali im na to aj súhlas," vysvetľoval tým, ktorí sa zo žartu pýtali či chlapi z Drišľaku nebudú Ščambu žalovať za ukradnutý nápad, moderátor večera Richard Herrgott, ktorý hneď potom uviedol ako ďalšie číslo programu tanečný súbor Speedy. Keď jeho členky, medzi ktorými nechýba ani úradujúca majsterka Európy predviedli svoje umenie, sálou znel dlho neutíchajúci potlesk. Ten si vyslúžil za spev talianskych melódií aj účastník reality šou Slovensko hľadá Superstar Milan "Eros" Pavlík, zaujali i orientálne tance.
Na svoje si prišli aj tí, ktorí sa nevedeli dočkať tomboly. Bola bohatá, ale asi najväčšiu radosť mal starosta MČ Cyril Betuš. K zlatému plesovému klobúčiku totiž dostal cenu útechy ružového zajačika.
Autor: sam
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári