Korzár logo Korzár Košice
Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Finálová dvanástka súťaže o titul Miss produkčného domu Forza bude tohto roku bez dievčat z nášho mesta

Košické úsmevy od ucha k uchu, bratislavskej porote nestačiliMinuloročnou Miss produkčného domu Forza sa stala Mária Sándorová z Čane pri

Košické úsmevy od ucha k uchu, bratislavskej porote nestačili

Minuloročnou Miss produkčného domu Forza sa stala Mária Sándorová z Čane pri Košiciach. Tohto roku sa na trón pre najkrajšiu Slovensku určite žiadna Košičanka neposadí... Po decembrových kastingoch síce do semifinále postúpili dve krásky z nášho mesta, porota ich však už finálovej dvanástky nepustila. O tom, či sú sklamané, čo všetko im účasť v boji o titul kráľovnej krásy dala, sme sa s Katarínou Pástorovou a Andreou Horňákovou porozprávali pri šálke horúcej čokolády a ovocného čaju.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyradili ju ako poslednú

K. Pástorová skúšala šťastie v súťaži miss už po druhý krát. Aj minulého roku sa prepracovala až do semifinále, no dvere finále ostali pre ňu zatvorené. Tohto roku ju vylúčili ako štrnástu...

"Verila som si, no mala som aj trému. Postupne vyraďovali dievčatá a ja som ostala v poslednej pätnástke. Vtedy vylúčili jedno dievča a na záver mňa. Všetky ostatné - dvanásť dievčat a jedna náhradníčka - postúpili ďalej... Bola som z toho nešťastná, veď finále mi ušlo doslova o chlp. Možno to znova skúsim o rok," prezradila Katarína, ktorá nám už počas košického kastingu povedala, že to bude skúšať dovtedy, kým sa do finále nedostane... "Uvidím, mám pred sebou predsa ešte celý rok..."

V Bratislave sa počas semifinále 8. januára zišlo 52 dievčat z celého Slovenska, ktoré sa na kastingoch v štyroch mestách najviac zapáčili porote. "Od desiatej hodiny ráno až do tretej popoludní sme boli na nohách, prichádzali stále pred porotu a oni postupne vylučovali dievčatá, ktoré im nevyhovovali. Vlastne sa dá povedať, že si nás celý deň iba obzerali."

Skryť Vypnúť reklamu

Ťažko povedať, čo bolo pre porotu podstatné, čím ju bolo treba zaujať. "Mne povedali, aby som sa usmievala. Tak som sa usmievala od ucha k uchu, ale zrejme to nestačilo. Netuším, podľa čoho porota vyberala finálovú dvanástku. Všetky dievčatá boli krásne, nepostúpila dokonca ani minuloročná náhradníčka, čo sa nestáva. Na nej by som nenašla ani jednu chybičku, no do finále sa nedostala..."

Čo aj samotnú Katarínu trochu prekvapilo, bol fakt, že porota už s dievčatami neabsolvovala žiadne pohovory. O súťaži miss sa predsa hovorí, že na rozdiel od rôznych súťaží, ktoré hľadajú modelky, nejde len o krásu dievčat, ale aj o ich inteligenciu, rozhľad, šarm... Už počas kastingov dievčatá absolvovali krátky rozhovor, v ktorom sa však porota pýtala na veľmi jednoduché veci, z ktorých je ťažko zistiť, čo sa v dievčati naozaj skrýva. "Neviem, či porota mala dosť informácií o nás na to, aby odhadla, čo sme zač... Dosť ma prekvapilo, že sa s nami už nikto v Bratislave nerozprával. Od rána do večera sme vlastne iba chodili v plavkách pred porotu, bolo nám chladno... Vo mne žila nádej až do konca, lebo ma vlastne vylúčili ako poslednú. Aj som si poplakala a ako prvému som sa vyžalovala priateľovi."

Skryť Vypnúť reklamu

Katarína sa však nechce vzdať svojho sna byť misskou... "Už ako malé dievčatko som sa so sesternicou predvádzala v šatách a vravela som si, že až vyrastiem, chcem byť miss. Uvidím, čo všetko skúsim pre to počas nasledujúceho roku urobiť. Možno by som mala viac cvičiť. Do finále však tohto roku postúpili aj dievčatá, ktoré neboli vyšportované... Netuším, čo zaberie. Vo Forze mi však povedali, že to mám o rok zase skúsiť..."

V očiach poroty tohto roku nezavážilo ani to, ak uchádzačka o postup do finále mala skúsenosti s modelingom. Mnohé dievčatá, ktoré postúpili, nemali ani nafotené booky. Mohlo by sa teda zdať, že porota hľadá krásky bez skúseností s takouto prácou. Postúpila však aj dievčina, ktorá sa modelingu venuje štyri roky. "Naozaj ani len netuším, aké boli kritéria poroty. Som však s ich výberom spokojná. Mojou favoritkou je Tamara Virčíková zo Stretavy pri Michalovciach. Je východniarka a minulého roku sme sa na semifinále stretli tiež. Budem jej držať palce."

Okolo podobných súťaží sa každoročne ´motá´ veľa ľudí, ktorí pracujú v modelingu. Práve pred rokom dostala Katarína ponuku pracovať pre Forzu. "Vtedy som však nemohla ich ponuku prijať, lebo som pracovala pre agentúru Elite. Tá však zastupuje najmä veľa mladučkých dievčat a ja mám predsa už 21 rokov..."

Modelingu sa začala venovať iba pred dvoma rokmi, nafotila si svoj book, jej fotografia sa objavila na titulke časopisu Imidž. "Schudla som kvôli tejto práci osem kíl. Samozrejme nie naraz, nie som za drastické diéty. Trvalo mi rok, kým som takto schudla a šlo to viac-menej prirodzenou cestou. Pred tým som sa venovala mažoretkovaniu a bola som dokonca kapitánka, takže som sa nechcela tejto činnosti vzdať."

Katarína pracuje u otca v polygrafickej firme a nechce svoju budúcnosť silou-mocou spájať s modelingom. "Viem si predstaviť, že by som sa na túto prácu úplne ´vykašľala´. Na druhej strane je však pravda, že to chcem skúsiť. Nie ale za každú cenu. Dostala som totiž pred časom ponuku ísť pracovať do Honkongu, no zľakla som sa. Neverila som dostatočne agentúre, ktorá ma vtedy zastupovala a nepatrím medzi dievčatá, ktoré by sa pustili do niečoho bezhlavo... Na modelingu ma však najviac láka práve cestovanie. Radšej by som však na začiatok skúsila Európu a až neskôr by som bola ochotná ísť aj trebárs do Ázie," dodala Katarína, ktorá má už teraz ujasnené isté hranice - za nič na svete by nenafotila akty a rovnako by sa zdráhala, ak by jej niekto chcel veľmi výrazne zasiahnuť do image.

Otvorili sa jej dvere do modelingu

A. Horňáková už na košickom kastingu pôsobila dojmom, že ju úspech či neúspech v súťaži nemôže obrať o nadhľad nad všetkým..."Chcela som to vyskúšať, no nebrala som to príliš vážne. Je to však pre mňa dobrá skúsenosť a mám z toho dobrý pocit."

Priamo od agentúry Forza dostala totiž ponuku ísť pracovať do Francúzska. Potrebuje nafotiť nový book a o pár dní by už mala baliť kufre... "Vlastne ani netuším, čo všetko bude táto práca zahŕňať. Pôjdem do Paríža, budem chodiť po kastingoch a zrejme pôjde o prácu na módnych prehliadkach, fotenie. Viac by mi vyhovovalo predvádzanie na mólach. Som totiž dosť vysoká a mám dlhé nohy. Aj Miro Šimonič z Forzy mi vravel, že najviac sa hodím práve na takú prácu. Sama si uvedomujem, že nie som ten správny ´misskovský´ typ, skôr ´modelkovský´."

V modelingu viac zaváži to, aká tvár je práve v kurze, čo je módne, aký typ dievčat práve ´letí´. "Pri miss sa hľadá prirodzená krása, ktorá nepodlieha módnym trendom. V modelingu je to iné. Tam ide o to, že treba šancu využiť hneď, lebo ďalšia už nemusí prísť. Som veľmi rada, že to celé nakoniec dopadlo pre mňa práve takto."

Pôvodne sa jej do Bratislavy veľmi nechcelo, vedela už totiž o ponuke do Francúzska. "Som však rada, veď som sa dostala až medzi dvadsať najkrajších dievčat. Zaujímavé je, že tohto roku bude vo finále veľa vysokoškoláčok a to o niečom svedčí... Mám svoje favoritky, veľmi sa mi páči Lenka Vargová a Lucia Debnárová a zaujali ma tiež Eva Kágerová a Katarína Holáňová - s nimi sme si sadli aj ako priateľky. Sú stále usmiate a plné energie. Prekvapili ma dievčatá, ktoré nepostúpili a po semifinále sa doslova zrútili. Toto nie sú veci, pre ktoré treba plakať. Plakať treba, keď stratíme niekoho blízkeho a nie keď sa nedostaneme medzi najkrajšie dievčatá..."

Andrea študuje na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre a keďže je diaľkovou študentkou, nebude musieť kvôli ponuke pracovať v zahraničí prerušiť štúdium. Nerobí jej problém zbaliť sa a odísť do cudziny... "Pravdu povediac, nič okrem rodiny ma v Košiciach nedrží. Keď som mala 15 rokov, odišla som na rok do USA študovať a pracovať. Teraz mám opäť chuť odísť preč, postaviť sa na vlastné nohy. Nemám strach, lebo Forza je dostatočne seriózna agentúra. Nemusím sa báť, že o mňa nebude postarané."

Andrea si verí a vie, že je dostatočne silná na to, aby si poradila s úskaliami práce modelky. "Nemusím sa báť toho, že budem nútená hladovať... Ja mám skôr opačný problém a robí mi problém pribrať... Ak by som však videla, že si sama so sebou neviem poradiť, zbalím sa a prídem domov."

Modelingu sa začala venovať už ako 15 ročná, na chvíľu však túto prácu nechala. "Neskôr sa mi nechcelo vracať sa k tomu, teraz som si však povedala, že to skúsim. Sama som totiž zvedavá, či na to vôbec mám. Navyše, už mám 21 rokov, dlho sa teda tejto práci venovať nebudem môcť..."

Korunku Miss 2005 nezíska, jednu ´misskovskú´ však doma už má. V roku 2001 sa totiž stala - ako aktívna basketbalistka - Miss športu. "Mala som sedemnásť rokov a myslela som si, že je to veľká vec, no pomaly som na to už aj zabudla... S odstupom môžem povedať, že to bolo príjemné, ale žiadna veľká sláva sa okolo toho nekonala," dodala Andrea.

Žilinčanky boli najkrajšie

Porota každoročne nemá pred sebou ľahkú úlohu. Vždy sa prihlásia stovky dievčat, počas kastingov treba povyberať tie najkrajšie, na semifinále sa rozhodnúť pre finálovú dvanástku a nakoniec vybrať tú najkrajšiu...

"Je mi ľúto, že tentoraz nebude vo finále žiadna Košičanka, no pravda je taká, že sme mali v semifinále dievčatá, ktoré sa nám páčili viac. Bola to však veľmi ťažká voľba, lebo krásnych dievčat prišlo naozaj veľmi veľa," povedal nám predseda poroty Jozef Oklamčák, šéf produkčnej spoločnosti Oklamčák Production. Už počas košického kastingu vedel, že tentoraz neprišla silná zostava krásnych východniarok... "V lete som však v Košiciach sedel v letnej záhrade na Hlavnej ulici a okolo mňa chodilo neskutočne veľa krásnych žien, dievčat. Problém je, že sa zrejme do našej súťaže neprihlásili. Lebo my vyberáme nie najkrajšiu Slovensku spomedzi všetkých, ale len spomedzi prihlásených. Možno že najkrajšia Slovenka sedí kdesi doma..."

Najviac pekných dievčat vraj tohto roku prišlo zo Žilinského kraja. "Je pravda, že tento región bol tohto roku najsilnejší. To však neznamená, že o rok tomu nebude inak. Pre nás bolo dôležité nie to, odkiaľ dievčatá pochádzajú, ale či sú krásne, či majú isté vyžarovanie a nemenej podstatné je, aby mali isté jazykové znalosti. Chceme totiž, aby zaujali aj na zahraničných súťažiach... Je zaujímavé, že tentoraz sa počas finále stretne veľa vysokoškoláčok. No nebrali sme ohľad na to, či je dievča študentkou alebo nie, jednoducho to prirodzene takto vyšlo. Som však veľmi rád, že tohto roku bude finálová dvanástka dievčat nie len krásna ale aj vzdelaná," dodal J. Oklamčák na záver.

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mecom ide na zelenú
 2. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 3. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 4. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 5. Marrákeš je červená perla Maroka
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 7. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 8. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 9. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 10. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
 1. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 2. Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek
 3. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 4. Mecom ide na zelenú
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 8. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
 9. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. Marrákeš je červená perla Maroka 4 630
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 4 277
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 747
 4. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 458
 5. Cukrovkári a covid-19 2 552
 6. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 516
 7. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 461
 8. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 299
 9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 625
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 548

Blogy SME

 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Muž z drogovej kauzy súdnej úradníčky žije na úteku v Belize
 2. Jano Richter: Fico ako Alka Póne?
 3. Radovan Kazda: Minister financií argumentuje o ochrane slovenskej ekonomiky nesprávne
 4. Tupou Ceruzou: Šimečka reprezentuje Slovensko
 5. Ivan Štefanec: Ako nepomôcť globálnym mocnostiam v hybridnej vojne voči európskym štátom
 6. Natália Šepitková: Takto vyzerá Dánsko - najkrajšie zábery z mesta Hirtshals
 7. Irena Šimuneková: Náučný chodník Hrebienok vo fotografiach
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol Starozákonný Boh Jahve ?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 12 966
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 712
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 149
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 122
 5. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 3 611
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 2 965
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 750
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 602
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Muž z drogovej kauzy súdnej úradníčky žije na úteku v Belize
 2. Jano Richter: Fico ako Alka Póne?
 3. Radovan Kazda: Minister financií argumentuje o ochrane slovenskej ekonomiky nesprávne
 4. Tupou Ceruzou: Šimečka reprezentuje Slovensko
 5. Ivan Štefanec: Ako nepomôcť globálnym mocnostiam v hybridnej vojne voči európskym štátom
 6. Natália Šepitková: Takto vyzerá Dánsko - najkrajšie zábery z mesta Hirtshals
 7. Irena Šimuneková: Náučný chodník Hrebienok vo fotografiach
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol Starozákonný Boh Jahve ?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 12 966
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 712
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 149
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 122
 5. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 3 611
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 2 965
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 750
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 602
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu