Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Mária Renáta Stillich von Kustra: Láska je najvyšší stupeň duchovného poznaniaAk sa naladíme na správnu strunu, nenájdeme v sebe zlobu, nenávisť,

Mária Renáta Stillich von Kustra: Láska je najvyšší stupeň duchovného poznania

Ak sa naladíme na správnu strunu, nenájdeme v sebe zlobu, nenávisť, klamstvo, závisť

Pani Mária Renáta Stillich von Kustra je známa verejnosti skôr ako prezidentka Slovenského kráľovského združenia. Duchovnými vedami sa však zaoberá vyše dvadsať rokov. Často o nich prednáša v rôznych kluboch. Nedávno zaujala jej prednáška na tému: Láska je najvyšší stupeň duchovného poznania.

Začiatky na ceste za duchovnom

"Najprv musí byť v človeku zdravý duch a potom môže byť aj zdravé telo. Toto poznali už starí Gréci, to len na Slovensku sme si túto filozofickú myšlienku zmenili na "V zdravom tele, zdravý duch", aj preto sa orientujeme predovšetkým na telesné cvičenia, najmä na fitness, a pritom zabúdame, že pri každom cviku musí pracovať aj naša myseľ. A práve toto činí joga. Pochopila som to až v emigrácii, kde som sa zdokonalila v joge a stala som sa učiteľkou. Cvičila som pod vedením svetoznámeho jogína Maharaši Devu. Bola to známa osobnosť, jeho brat viedol po duchovnej stránke rodinu Ghándiovcov v Indii. Vedel, že každý z nás si prináša na tento svet aj poznatky z predošlých prevtelení, len o tom nevie. Preto je dôležité venovať sa joge, aby sme prišli na to, čo v sebe máme a v čom na tomto svete pokračujeme" -rozhovorila sa o svojich začiatkoch na ceste za duchovným poznaním pani Mária Renáta. Dnes vie, že na svete sú dva druhy ľudí vedomí a nevedomí. Vedomí sú tí, ktorí poznajú zmysel svojho pozemského života a možno aj jeho dopad na vývoj ľudstva. Týchto ľudí je však na Zemi oveľa menej ako nevedomých. Nevedomí, čiže málo duchovní, sa viac orientujú na hmotné statky, do svojho bytia vkladajú hnev, zlobu, závisť, nenávisť a ustavičnú honbu za majetkom. Práve oni sú na príčine dobyvačných vojen.

Skryť Vypnúť reklamu

"Už veľký učiteľ národov Ján Ámos Komenský povedal, že príčina všetkých nepokojov na svete tkvie v tom, že ľudia nedokážu rozoznať veci potrebné od nepotrebných. Tento veľký mystik ako jedinečný a svetloukazujúci, hlavne svojmu národu, bol vo svojej dobe nepochopený a dodnes ostal nedocenený. Vedel, že sa rodíme na tú časť Zeme a do takej kultúry, ktorú máme obrodiť. Človek je denne zaplavovaný nesmiernym množstvom informácií, ale odpoveď na základné otázky vlastnej existencie nepozná a v mnohých prípadoch ani nehľadá. Intelektuálne schopnosti človeka prešli zrýchlenými špekuláciami a vypočítavosťou. Aj láska sa dnes determinuje ako láska sebecká, ktorá si svoj objekt lásky privlastňuje a pohybuje sa v reláciách obyčajnej pudovosti.Láska je najvyšší stupeň duchovného poznania, je to aj najvyšší zákon Univerza. Ak máme v sebe zakódovaný cit všeobjímajúcej lásky, nepotrebujeme desať Božích prikázaní, pretože nikdy neporušujeme zákony kozmu. Božie príkazy sú cestou, akou sa treba uberať, preto ich Mojžiš prijal pre svoj národ a potom následne títo osvietenci mali šíriť lásku a porozumenie na celej planéte. To bolo ich poslanie. Ako to zvládli, to musí posúdiť každý sám."

Skryť Vypnúť reklamu

Dobré myšlienky majú veľkú silu

Každý z nás si musí predovšetkým uvedomiť, že sa inkarnujeme, teda prichádzame na tento svet mnohokrát, až kým nedosiahneme cit univerzálnej lásky a milosti. Vývoj záleží iba od nás a od našej snahy rozumieť sám sebe, pretože iba cez seba spoznáme všetky kozmické zákony. Mnohí vedci bádajú márne, pretože najprv sa treba obrátiť do svojho vnútra, meditovať, poznať vibrácie svojho tela. Ak sa dokážeme naladiť na správnu strunu, nenájdeme v sebe zlobu, klamstvo, nenávisť, závisť, a to má byť konečná fáza poznania každej duše na tejto Zemi.

Pani Mária Renáta verí, že sú aj iné svety, iné galaxie, Slnká, Mesiace. Niektoré galaxie sa chcú s nami spojiť, ale nemôžu pre naše negatívne vibrácie, vyžarovanie, spôsobené negatívnymi myšlienkami, čo zdôrazňuje aj veľký učenec, mystik z Indie Sai-Baba. Hovorí, že veda bez ľudskosti, výchova bez charakteru, ekonomika bez morálky, politika bez zásad je veľmi nebezpečná pre ľudstvo. Keď nedokážeme dodržiavať tieto základné pravidlá chodu vesmíru a etiky ako takej, čakajú nás veľké katastrofy vo fyzickom svete, a to je vlastne odraz sveta nefyzického. Zhromaždené náboje zloby sa vracajú ako bumerang na miesto, z ktorého vzišli. Čistá duša nemôže byť zasiahnutá zlobou týchto lúčov, nekritizuje iných, ale svojím správaním a myslením ukazuje cestu ostatným. Tí, ktorí pochopia, začnú sa kontrolovať a meniť, začnú hľadať svoju individualitu, cestu poznania, múdrosti a lásky. Treba iba chcieť, nebáť sa, nevysielať do kozmu strach, obavy, pretože to je skazou Zeme. Pristúpiť k sebapoznaniu, pokore, láske a čistote. Dobré myšlienky majú veľkú silu, dokonca môžu liečiť nielen seba, ale aj iných. Na svete by nemuseli byť vojny, keby sme pozitívne mysleli, vysielali a šírili iba dobré myšlienky. To však znamená milovať ľudí, prírodu, zvieratá. Život na modrej planéte má byť rajom, nie utrpením a k tomu by sme mali prispieť všetci.

Skryť Vypnúť reklamu

"Poznám ľudí, ktorí boli chorí, totálne zmenili svoje myslenie a vyliečili sa. Dôležitá je v živote skromnosť človeka, každého by sme si mali vážiť. Pozor si treba dávať na to, čo hovoríme, pretože vulgarizmy, ohováranie, spôsbujú negatívne vibrácie a tie priťahujú rôzne nešťastia"- zdôraznila na záver Mária Renáta Stillich von Kustra, prezidentka Slovenského kráľovského združenia.

Mesiac ovplyvňuje naše pocity i telesné reakcie

Chudnime s ubúdajúcim Mesiacom

Sú dni, keď máme pocit, že sme plní sily, že môžeme skaly lámať. Inokedy sa však cítime pod psa, sotva sa dokážeme zodvihnúť z lôžka. Taktiež naša pokožka a vlasy reagujú každú chvíľu inakšie. Môže za to Mesiac, ktorý ovplyvňuje naše pocity i telesné reakcie. U každého človeka inakšie, u niekoho viac, u iného menej. Záleží na nás, či dokážeme silu Mesiaca využiť na svoj prospech.Ak áno, bude náš život určite ľahší a radostnejší.

Spln Mesiaca

Spln je obdobím plným emócií, mnohí ľudia sú vtedy nepokojní, necítia sa vo svojej koži. Ideálne sú v tom čase harmonizujúce cviky, ako je napríklad strečing alebo joga. Počas splnu si treba dopriať kúpeľ s upokojujúcimi prísadami, výživné vlasové zábaly a masáž, ktorá nám určite urobí dobre. Telo i dušu poteší romantická večera pri sviečkach. Pozor si treba dať na konzumovanie tukov a sladkostí, v tom období si ich organizmus rád ukladá do zásoby.

Nov Mesiaca

Keď Mesiac začína "rásť" opäť od nuly, túži i naše telo po dôkladnej obnove. Preto je veľmi účinné saunovanie a masáž reflexných zón, ktorá organizmus detoxikuje. Zvoliť si treba pokojné, meditatívne druhy športu. Telo je v tomto období pripravené na prečistenie a zbavenie škodlivých látok.Veľmi účinné sú telové masky, parné kúpele, ktoré podporujú tok lymfy. Teraz je tá pravá chvíľa na prečisťujúci ovocný pôst, organizmus je pripravený na dôkladné upratovanie. Pomôžeme mu konzumovaním ovocia a ovocných štiav.

Ubúdajúci Mesiac

Ľudský organizmus sa blíži k vrcholnej forme. Máme chuť behať, tancovať, skákať. Tieto aktivity podporujú odvodnenie organizmu, z tela odchádza prebytočná voda a človek získava novú energiu. V období, keď Mesiac "cúva", je pokožka suchá a zle prekrvená. Je čas dať si hydratačnú masku. Máme pár kilogramov navyše? Teraz ich môžeme zhodiť, nemáme chuť na sladké.

Dorastajúci Mesiac

Každým dňom s dorastaním Mesiaca stúpa naša výkonnosť. Obdobie je vhodné na posilňovanie svalov a tvarovanie tela.. Pokožka a vlasy výborne prijímajú všetky výživné látky. Jedlo si však dožičme s mierou.

Magické slová pomôžu v hádke, bitke, kartách, rulete

Šťastie ukryté v zaklínadlách

Magické slová sa prenášajú z generácie na generáciu. Sú zaujímavé, pretože prichádzajú z dávnej minulosti a sú zahalené rúškom tajomstva. Ich sila tkvie v pevnej vôli človeka, ktorý ich vyslovuje. Pre informáciu, ale aj pre pobavenie tých, ktorí by si chceli zaexperimentovať, uvedieme niektoré z nich.

Ak chceme mať šťastie na poľovačke, treba so zacielenou puškou nahlas vysloviť mená Troch kráľov: Gašpar, Baltazár, Melichar. Ak sa proti svojej vôli zapletieme do nejakej bitky alebo búrlivej hádky, dostaneme sa z nej vtedy, keď skríkneme magické slovo: MIROCH! Určite vystraší našich útočníkov. Aby sme mali šťastie v hre, najmä v kartách, pri pokri alebo v rulete, je potrebné nahlas a zrozumiteľne tri razy zopakovať: GALATE, GALTA, KALIN, KALA.

V prípade, že sa staneme obeťou prepadu a gangster na nás nedajbože zacieli revolver, nič neriskujme, ale včas skríknime: ARMISI FARISI RESTINGO! Význam týchto slov síce nepoznáme, ale vraj sú účinné.

Éterická sila je potravou pre telo i dušu

Spánok pred polnocou je najzdravší

Počas noci medzi 22. hodinou a 3. hodinou rannou je celá Zem so všetkými jej úkazmi a životnými formami, vrátane človeka, bohato zásobovaná životnými energiami z duchovnej sily a tiež z planét slnečného systému. Človek je produktom zeme. Cez večné energetické obvody prijíma životné sily. Tieto vnikajú do tela cez vedomie a nervové zakončenia. Preto je spánok pred polnocou najzdravší. V tom čase sa kozmická energia bohato oddáva všetkej matérii. Počas východu slnka sú ľudia, zvieratá, zelenina, ovocie a rastliny nabité vysokopotenciálnymi éterickými silami. Práve vtedy sa odporúča oberať ovocie, zeleninu, ale i žať obilie. Kto vstáva zavčas rána a žije v prírode, dostáva do organizmu bohatú éterickú silu, ktorá blahodarne vplýva na dušu človeka. Ěterické sily ukrývajú v sebe všetko, čo človek potrebuje k životu. Posilňujú nervy, svaly, obnovujú bunky v tele, pôsobia harmonicky na hormóny, regulujú zažívanie, obnovujú črevnú činnosť. Organizmus ostáva zdravý a vitálny. Éterická sila je potravou nielen pre dušu, ale aj pre fyzické telo, do sýtosti sa jej môžeme nabažiť pri východe slnka.

Včelia voda odstraňuje únavu najmä u ľudí žijúcich v paneláku

Bioplazma včiel lieči

Včely vytvárajú veľmi silný bioplazmatický obal okolo svojho sídla úľa. Cítia ho až na niekoľko sto metrov. Voda ponechaná najmenej pol hodiny v blízkosti úľa mení svoje vlastnosti, pretože ako jediná hmota má pamäť. Získava charakter "živej" potravy, teda princíp surovej stravy a jej liečivého účinku. Medzi včelármi sa ujal názov "včelia voda". Môžeme si ju pripraviť tak, že pramenistú vodu alebo minerálku umiestnime do blízkosti včelstva, asi do pol metra, najlepšie s otvorenými uzávermi. Doba expozície je najmenej pol hodiny, najlepšie je ponechať ju tam až do druhého dňa. Potom sa môže piť alebo použiť na prípravu nápojov kávy, čaju. Vodu len krátko privedieme do varu."Náboj" vo vode vydrží najmenej týždeň.

Účinok včelej vody na človeka je mnohoraký. Odstraňuje únavu najmä ľuďom, ktorí bývajú v paneláku, priaznivo pôsobí na liečbu civilizačných chorôb. Pôsobenie bioplazmy včiel na liečbu chorôb človeka je známy už oddávna. Vibrácie včiel obsahujú všetky včelie prdukty. Príčinou liečebného účinku bioplazmy včiel na dušu človeka je "vibrácia" včiel získaná zo života kvetov, prírodných vôní, neustáleho pohybu, aktivity, nesebectva. Ľudskému duchu ukazuje hodnoty, ktoré má človek na svojej úrovni rozvinúť. Preto bola včela v minulosti posvätná.

Včelí med okrem vibrácií včiel obsahuje aj vibrácie rastlín, z ktorých bol nazbieraný, preto má liečivé účinky. Napríklad lipový med blahodarne pôsobí na srdce, borovicový med na pľúca a na infekčné choroby.

Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 2. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 4. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 6. Mecom ide na zelenú
 7. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 8. Marrákeš je červená perla Maroka
 9. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 10. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 1. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 2. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 3. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 4. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 5. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 6. Plánujete kúpu nehnuteľnosti ? Správajte sa ako investor
 7. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 8. Union prichádza s novinkami pre diabetológov
 9. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 10. Ekologicky sa zeleniť je časom overený hit
 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 7 834
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 4 055
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 3 929
 4. Predplatné SME.sk len za 29 eur 3 916
 5. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 824
 6. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 3 681
 7. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 2 794
 8. Marrákeš je červená perla Maroka 2 354
 9. Mecom ide na zelenú 2 242
 10. Poisťovne pod značkou Union prichádzajú na prvú pobočku pošty 1 132

Blogy SME

 1. Zuza Kumanova: Štatistický úrad SR zverejnil výsledky postojových otázok zo Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021
 2. Robert Škerko: Zimná dovolenka v Terchovej.
 3. Miriam Studeničová: Ako ďalej? Pokrok nebude umožnený nehodným!
 4. Kristína Jakubičková: Zápisky z psychiatrie alebo ako prežiť a nezblázniť sa
 5. Tomáš Harustiak: Ježišova identita sa stratila vo vzduchoprázdne
 6. Roman Kebísek: Básnik Krasko a Groeblová
 7. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna
 8. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Ľudské práva v čase pandémie
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 13 014
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 7 428
 3. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 967
 4. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 420
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 567
 6. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 536
 7. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 4 208
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 010
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Zuza Kumanova: Štatistický úrad SR zverejnil výsledky postojových otázok zo Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021
 2. Robert Škerko: Zimná dovolenka v Terchovej.
 3. Miriam Studeničová: Ako ďalej? Pokrok nebude umožnený nehodným!
 4. Kristína Jakubičková: Zápisky z psychiatrie alebo ako prežiť a nezblázniť sa
 5. Tomáš Harustiak: Ježišova identita sa stratila vo vzduchoprázdne
 6. Roman Kebísek: Básnik Krasko a Groeblová
 7. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna
 8. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Ľudské práva v čase pandémie
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 13 014
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 7 428
 3. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 967
 4. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 420
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 567
 6. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 536
 7. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 4 208
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 010
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu