Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Horoskop na týždeň od 7.1. do 13.1.2005.

Barani kombinujú a hľadajú východiská. Nevedia, čo by bolo lepšie a ani na koho stranu sa pridať. Nejasné informácie, rôzne stanoviská, názory a

možné konflikty sú pre nich výzvou, ale zároveň cítia, že sa zamotávajú do problémov, na ktoré nemusia stačiť. Vaše obavy sú správne, opodstatnené, ale to neznamená, že by ste sa mali vzdať svojich plánov. Najmä ženy by mali využiť svoju tvrdohlavosť a nedať sa zmiasť, sú na vrchole výkonnosti a môžu pre seba získať viac, ako si predstavujú. Úspech ich však čaká viac v práci, kariére, podnikaní, v súkromnom živote na tom budú lepšie muži, ich aktivity a energia by mali byť zamerané na túto oblasť. Starším Baranom tento týždeň prinesie aj možnosť niečo vyhrať, ak budú dostatočne odvážni, môžu získať peknú sumu.

SkryťVypnúť reklamu

Býk

Býci nemôžu rátať s nikým, spoliehať sa na iných je tentoraz nebezpečné a aj keď majú veľa očakávaní, nie je správne, aby sa ponáhľali. Nechajte nech všetko plynie svojím tempom, prispôsobte sa prúdu, len tak získate. Keby ste nasilu chceli niečo meniť, uškodili by ste vlastným záujmom a nakoniec by ste doplatili na nedočkavosť. Pokiaľ ale podnikáte, nemali by ste vyčkávať, no ani sami zasahovať, nechajte, nech za vás jednajú vaši známi. Potrebujete sprostredkovateľa, ktorý by jasne formuloval vaše požiadavky a zabezpečil vám to, čo vám patrí. V láske takisto radšej voľte taktiku vyčkávania, nie je vhodné niečo zrýchľovať, iba ak by sa váš partner, či partnerka jasne vyjadrili, že chcú, aby váš vzťah dostal iný rozmer. Mladším Býkom ponúknu ich známi jednu skvelú príležitosť na športové vyžitie, mali by ju prijať, pretože práve tam na nich čaká láska na prvý pohľad.

SkryťVypnúť reklamu

Blíženci

Počúvajte viac svojich priateľov, aj keď si nie ste istí, či vám naozaj chcú dobre. Radšej trochu neistoty, ako keby ste mali o niečo podstatné prísť. Vyhnite sa aj prílišnej sebadôvere a preceňovaniu sa, to platí aj v citovom živote, ale aj v práci a najviac v podnikaní. Ak budete sami seba považovať za lepších, než ste a snažiť sa dosiahnuť maximum, ľahko sa dostanete do ťažkostí a nebude nikoho, kto by vám mohol pomôcť. Radšej sa držte pri zemi, tak, ako vám to vaši známi radia. V láske by ste tiež nemali rúbať privysoko, pretože váš partner, či partnerka, sa nedokážu povzniesť nad vaše nové "výmysly" a mohli by ste sa tak sami pripraviť o spoločnosť človeka, ktorý sa vás snaží mať rád. V práci čaká na mladších Blížencov jedno príjemné prekvapenie, ale pozor, aby ste nekonali bez premýšľania, ak budete zbrklí, prehliadnete maličkosť, z ktorej sa stane neprekonateľná prekážka úspechu.

SkryťVypnúť reklamu

Rak

Raci by moli získať viac, ak by boli ostrejší a sebeckejší ku svojmu okoliu. Začnite konečne vyžadovať od iných to, čo im sami dávate - nech vám vrátia rovnakou mierou vašu starostlivosť, citlivosť, pozornosť a spoľahlivosť, súcitnosť a lásku, pretože ak len sami budete ostatným vychádzať v ústrety, bez ocenenia, nebudete sa vedieť vyrovnať s takým sklamaním. Sami dobre viete, že nie je ľahké obhájiť sa, no tentoraz je najvyšší čas. Je potrebné vyjasniť si vaše domáce vzťahy, ale takisto aj pracovné, hlavne medzi vami a kolegami by mala prebehnúť diskusia, v ktorej by ste vy mali mať hlavné slovo. Tak by ste mohli začať rozvíjať vaše pracovné, ale i súkromné plány, spoločnými silami budovať úspech a cítiť sa súčasťou kolektívu. Práve pocit spolupatričnosti vám chýba.

Lev

Levy žijú rýchlym tempom a ich sily sa pomaly, ale isto vyčerpávajú. Mali by ste byť viac opatrní, najmä staršie Levy by mali dbať na svoje srdce, cievny systém a na pľúcne ochorenia. Potrebujete čerstvý vzduch, viac voľného priestoru, aby ste dokázali rozvinúť svoje myšlienky do nových rozmerov a vybrať si len to, čo je podstatné, aby ste nestrácali čas. Vaša energickosť je síce nevyčerpateľným kapitálom vašej osobnosti, no ak sa nemá o čo oprieť - keď je vaše zdravie narušené, tak sa ťažko môžete presadiť. Mladším Levom by tiež dobre padol krátky oddych, posedenie s priateľmi a nové myšlienky, pretože tie staré ich už veru neuspokojujú. Vy vždy hľadáte niečo nové, či už ide o vaše vlastné nápady, alebo cudzie, ktorých sa nikto nechytil. Potrebujete výzvu, ťažkosti a najmä neistotu a pocit moci - vtedy ste šťastní. Uvedomte si však, že len ak budete zdraví, dokážete svoje výsledky vychutnať.

Panna

Panny by sa mali rýchle rozhodnúť, na koho stranu sa pridajú. Je jasné, že sa vám nepodarí zostať nestrannými, hoci vy by ste najradšej nič nemenili na vašej situácii. Lenže nejde to a vy by ste mali použiť svoju logiku a vybrať si tú najsprávnejšiu možnosť. Pozorne zvážte všetky za a proti, aby ste sa vyhli neistote a potom konajte. Podnikajúce Panny tiež budú stáť pred voľbou, nebudú mať však toľko času, ako zamestnané Panny, ony budú musieť všetko riešiť za pochodu. Nie je to ľahké, ale vy to zvládnete, vy ste predsa zrodení k riešeniu stresových situácií. Nedajte sa zmiasť ani ak pôjde o problémy v láske, aj tu by ste mali mať jasno v tom, čo chcete a ako to riešiť, nesnažte sa vyhnúť konfrontáciám, ale pripravte sa na ne. Starším Pannám sa bude dariť aj pokiaľ ide o ich zdravie, dávnejšie hľadali odborníka, ktorý by im poradil a teraz sa s ním náhodou stretnú. Nemali by nechať ujsť takúto šancu na upevnenie svojho zdravia.

Váhy

Váhy sa chystajú na radikálne zmeny, už majú dosť všetkých stereotypov a rutiny, nedbajú na varovania a začnú uskutočňovať svoje plány úplne bezohľadne. Zabudnú na svoje záväzky, na ľudí, ktorí ich mali radi, nebudú chcieť ani to, aby sa ich známi dozvedeli ich myšlienky - celkovo sa uzavrú pred svetom. Vaše konanie je síce prekvapivé, ale nie nelogické, sami dobre viete, že už dlho ste v sebe skrývali nespokojnosť. Mladšie Váhy sa ale nakoniec nechajú presvedčiť o tom, že aspoň v láske by mali dostáť svojmu slovu a nenechať svojich blízkych na dne. Každý si zaslúži druhú šancu, nezabúdajte, že ani vy nie ste dokonalí. To, že ste rozhodnutí meniť svoju pracovnú kariéru, je v podstate dobré, vaším živlom je vzduch a nesedí vám pracovať stále v tom istom, s tými istými ľuďmi. Podnikajúce Váhy sú v práci spokojnejšie, oni nechcú meniť svoje zameranie, ale skôr ľudí, s ktorými spolupracujú a obchodujú.

Škorpión

S ľahkosťou a prehľadom budete riešiť každodenné problémy a úlohy, ktorým ste sa donedávna vyhýbali, sa stanú pre vás vyhľadávanými. Vaša aktívnosť bude pre mnohých vzorom a začnete pôsobiť pozitívne aj na tých, ktorí o vás pochybovali. Rovnako sa zlepšia aj vaše pozície v láske a v rodine, začnete naplno prežívať každú chvíľku vášho života a tešiť sa aj z maličkostí. Niežeby ste inokedy nemali úspech, no tentoraz si ho dokážete vychutnať tak, ako nikdy predtým. Počkajte však s novými nápadmi, investíciami, vyhnite sa prudkému tempu v rozhodovaní, nie ste až natoľko pohotoví, aby ste naraz obsiahli všetky informácie. Hlavne samostatne podnikajúci by mali pribrzdiť a nepreceňovať sa, ak sa unáhlite, môžete prísť o úspech a šťastné zavŕšenie vašich plánov.

Strelec

Strelci by tento týždeň mali využiť na upevnenie svojich citov a rodinnej pohody, ktorá má svoje nedostatky a je práve najlepší čas na to, aby sa to zlepšilo. Niežeby ste žili medzi zlými ľuďmi, ale máte pocit, akoby ste boli obklopení takými osobnosťami, ktoré vás vôbec nechápu a nevedia sa vžiť do vašej situácie. Ale je aj pravda, že vy smi pochybujete o sebe a hoci viete, že teraz stojí všetko na vašej strane, neviete sa odhodlať k výkonom, preto aj prichádzate o dobré možnosti. Ktorý smer si vybrať, čo skôr a najmä s kým? Je vám jasné, že sami nič nezmeníte, ani nezačnete, takže ste na vážkach. Pokiaľ ide o partnerov do obchodovania, mali by ste hľadať medzi Pannami, Rakmi, Váhami a Baranmi, ak ide o lásku, skúste popremýšľať o vašich priateľoch, iste nájdete niekoho, kto sa na vás pozerá inými očami, než len priateľskými. Vy sami ste neistí, ale pritom stojíte v centre všetkého, všetko máte na dosah a ľahko môžete svoj život upraviť do podoby, aká by sa vám páčila.

Kozorožec

Vy ste teraz všemocní a dobre to viete. Vaša intuícia vám správne signalizuje, že môžete beztrestne riskovať, konať bez uváženia a získavať úspech aj v tom, čo je pre ostatných nemožné. Niet ničoho a nikoho, kto by vám v najbližších dňoch mohol odolať, tak hor sa do práce, podnikania, nových lások, do toho, čo vám zatiaľ chýba a s čím nie ste spokojní. Stačí veriť, že to dokážete a už ste v polovici cesty. Nezabudnite však aj na to, čo vám dlžia iní ľudia, pýtajte si, čo je vaše, potrebujete mať jasno v tom, ako to bude vyzerať s vašou finančnou bilanciou, čo ešte môžete urobiť, aby ste boli v pluse a čoho sa zbaviť, aby ste nezačínali rok so zbytočnými "príveskami". Rovnako sa snažte vyjasniť si aj vzťahy v rodine, vypočujte si námietky, vyprovokujte hádky a snažte sa o to, aby aj tu bolo možné nájsť zlepšenie.

Vodnár

Vodnári sa už niekoľkokrát vyhrážali, že ukončia jeden vzťah, ktorý ich oberá o osobnú slobodu a neprináša im toľko šťastia, ako si predstavovali. Bolo by skutočne najlepšie, keby ste sa už odhodlali k radikálnym rozhodnutiam a najmä ich realizovali, pretože ďalšími vyhrážkami sa len zosmiešnite. Uvedomte si, že niektorí ľudia vo vašom okolí zneužívajú vašu dobrotu a snažia sa na vás pôsobiť tak, aby ste konali výhodne pre nich, ale nie pre seba. Aj v láske ste sa dostali do situácie, kde pomôžu už len rýchle a najmä rázne zmeny, hoci aj bolestivé. V láske by ste síce istý čas boli sami, no to by vám len a len prospelo, mali by ste aspoň viac času na rozvoj vlastnej osobnosti a najmä na prehodnotenie vašich životných plánov.

Ryby

Akokoľvek obozretne sa budete správať, aj tak sami seba dostanete do zlého svetla a ohrozíte svoje pozície. Darmo sa snažíte, každý vo vašom okolí bude pátrať po vašich chybách, aj maličkostiach, ktoré ste zanedbali, najmä v pracovnom prostredí budete ohrozovaní rôznymi útokmi. Bolo by dobré, keby ste ešte cez víkend začali naprávať to, čo ste zabudli, alebo odložili, tak by ste znemožnili vašim neprajníkom prekvapiť, či zaskočiť vás. Počúvajte však aj dobré rady vašich známych, alebo kolegov behom týždňa, oni sú na vašej strane. Horšie to budú mať podnikajúce Ryby, s nimi nikto nebude komunikovať otvorene, nenájdu u nikoho podporu a aj tí, čo im niečo dlžia, sa im budú vyhýbať. Jediné, čo môžete urobiť, je nájsť v sebe silu na aktívnu obranu a nedať sa zdeptať pracovnými problémami, verte, že nakoniec sa karta obráti a vy budete mať šťastie.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 3. Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?
 4. V Bratislave sa koná Globsec
 5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 7. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 8. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 1. Ako správne napúšťať bazén
 2. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 3. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 4. Život je moc krátky, aby ste ho prekosili
 5. Kto stretne legendárneho Ronalda?
 6. Modrovlasý gamer Michal: Tu sú moje tipy pre Digitálneho žiaka
 7. V Bratislave sa koná Globsec
 8. Vyhrajte elektrokolobežku SENCOR s tipom od Romana!
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 10 209
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 896
 3. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 353
 4. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 102
 5. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 497
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 145
 7. Viete, prečo existuje hmyz? Vďačíme mu za jedlo aj čistý vzduch 1 981
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 1 933

Blogy SME

 1. Jozef Varga: AC/DC som objavil niekedy v r.1980
 2. Samuel Ivančák: NOLA je slang pre New Orleans a tiež názov nového albumu Petra Lipu
 3. Samuel Ivančák: 80 rokov života s hudbou. Peter Lipa jubiluje
 4. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana
 5. Lukáš Čelinák: Klesajúca životná úroveň – ako oslobodiť ľudí závislých od populistických politík?
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné.
 7. Víťazoslav Würschner: Dobro národa je najvyšším zákonom
 8. Jozef Varga: Krkavci / 10. /
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 639
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 565
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 407
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 19 438
 5. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 9 529
 6. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 8 860
 7. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 455
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 857
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Jozef Varga: AC/DC som objavil niekedy v r.1980
 2. Samuel Ivančák: NOLA je slang pre New Orleans a tiež názov nového albumu Petra Lipu
 3. Samuel Ivančák: 80 rokov života s hudbou. Peter Lipa jubiluje
 4. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana
 5. Lukáš Čelinák: Klesajúca životná úroveň – ako oslobodiť ľudí závislých od populistických politík?
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné.
 7. Víťazoslav Würschner: Dobro národa je najvyšším zákonom
 8. Jozef Varga: Krkavci / 10. /
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 639
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 565
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 407
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 19 438
 5. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 9 529
 6. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 8 860
 7. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 455
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 857
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie Video
SkryťZatvoriť reklamu