Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

M. Malachovský si musí šetriť hlasivky

Silvester bude v kľude, Nový rok privíta spevom Operný spevák Martin Malachovský si veru nebude môcť dovoliť na Silvestra sa poriadne vyzabávať, a

Silvester bude v kľude, Nový rok privíta spevom

Operný spevák Martin Malachovský si veru nebude môcť dovoliť na Silvestra sa poriadne vyzabávať, a to aj napriek tomu, že s manželkou - moderátorou Ivetou (spolu na snímke) - sa na plesoch, silestrovské nevynímajúc, často zvyknú ukázať... "Tento rok sa budem so starým rokom lúčiť doma a v kľude. Na Nový rok totiž budem pracovať, v Slovenskej filharmónii na mňa čaká koncert. S Andreou Dankovu a Miroslavom Dvorským zaspievame divákom niekoľko operných árií. Takže tentoraz budem mať Silvester doslova diétny a určite si nebudem môcť dovoliť ´vyvádzať´," prezradil M. Malachovský. Ak by totiž ponocoval do rána, či ochutnal viac šampanského, mohlo by sa mu pokojne stať, že hlasivky by vypovedali poslušnosť a veľa by toho nenaspieval...

Skryť Vypnúť reklamu

Pôvodne mal v pláne ísť silvestrovať na hory... "Ja pokojne oželiem silvestrovskú zábavu kvôli práci. Nie som zástanca toho, že v posledný deň roku sa treba silou-mocou zabávať. Ja mám v živote o zábavu postarané a určite sa nenudím. Silvestrov si počas roka užijem aj 20 - 30 krát... Samozrejme, že sa teším, ak môžem Nový rok privítať v príjemnej spoločnosti a s fajn ľuďmi a zabaviť sa, no ak tomu tak nie je, tak z toho vedu nerobím. Tento rok my vyšiel pracovný. Nevadí," dodal spevák. Aspoň si záver roka bude môcť vychutnať v pokoji doma so svojou manželkou a s dcérkou.

J. Laufer niektoré sviatky nemá chuť sláviť

"Nepotrebujem sa opíjať, je to deň ako každý iný"

Herec, spevák, moderátor, režisér, textár a tanečník Josef Laufer ku všetkým sviatkom v roku pristupuje s chladou hlavou azo žiadneho z nich nerobí veľkú vedu a na žiadny sa špeciálne nepripravuje. "Veľký význam rôznym oslavám nedávam. Aj keď si uvedomujem, že mnohé sviatky oslavovali naši predkovia storočia ba i tisícročia pred nami a zaslúžili by si, aby sme dodržiavali tradície... Ale mne je vlastne jedno, ako budem oslavovať Silvestra," prezradil J. Laufer.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa neho civilizácia dala mnohým oslavám úplne iný zmysel, ako mali voľakedy, a tak niektoré z nich vôbec nemá chuť sláviť... "Je mi vlastne jedno, či sa budem so starým rokom lúčiť kdesi na divadelnom zájazde, alebo budem s rodinou. Nijak zvlášť sa na Silvestra nepripravujem, lebo sa nepotrebujem opíjať a preto je pre mňa ten deň dňom ako každý iný a silvestrovská párty je večierkom ako každý iný večierok... Absolvoval som aj veľa pracovných Silvestrov, kedy som zabával publikum a často som sa z toho veľmi tešil a ani som to nevnímal ako prácu," doplnil J. Laufer.

Najviac by ocenil, ak by sa každý v posledný deň v roku obzrel za sebou, porozprával sa o tom, čo prežil a snažil sa napraviť to, čo pokazil. "Prežili sme predsa jeden rok, nechajme sa prekvapiť tým ďalším. Nikto dopredu netuší, čo prinesie," dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

M. Molnárová bude silvestrovať s dcérou

Ideálny bol v New Yorku, spievala na dvoch koncertoch

Pre herečku, speváčku a moderátorku Marcellu Molnárovú bude tohtoročný Silvester výnmočný, pretože ho oslávi so svojou maličkou dcérkou Sophiou Laurou. Po prvý krát bude pre ňu dôležitejšie nie odbíjanie polnoci, ale bude sledovať čas preto, aby vedela, kedy treba nakŕmiť dieťatko...

"Najradšej by som na Silvestra ležala s nohami do vysoka alebo v polohe horizontálnej. Po ruke by som mala ovládač na televízor a pri sebe moje krásne bábätko. Televízor sa totiž v posledných mesiacoch stal mojim spoločníkom. Mám ho pustený, aby som nemala pocit, že som doma iba sama s dcérkou, ale keďže nechcem maličkú zobudiť, pozerám ´telku´ bez zvuku..."

Po narodení dcéry prestalo byť pre M. Molnárovú všetko ostané dôležité, a tak aj jediné na čom jej bude počas Silvestra záležať, je prítomnosť Sophie Laury...

"Zažila som však už Silvester, ktorý bol podľa mňa ideálny. Bolo to v USA v New Yorku, keď so spievala na dvoch silvestrovkých koncertoch. Najprv v Bohemian Hall v Queense pre 800 ľudí a o 10 minút na to som už bola na Manhattane a zahrala si spolu s vynikajúcim trúbkarom Lacom Déczim v charizmatickej reštaurácii Zlatá praha. Muzicírovali sme spolu do tretej rána a bolo to moje najlepšie lúčenie sa so starým rokom," dodala speváčka, ktorá sa tak pre ideálny koniec roka musela vybrať až za ´veľkú mláku´.

J. Dvořák by silvestrovať v meste nevydžal

V prvý deň nového roka si neodpustí prechádzku

Český herec Josef Dvořák by pokojne mohol stráviť zábavného Silvestra sám so sebou. Stačilo ak by siahol po videonahrávkach s veselými filmami, v ktorých si zahral... Každoročne sa však tento pán vyberie osláviť príchod Nového roka na chalupu.

"Vždy sa dopoludnia zídeme veľká partia - ´spústa´ zaujímavých ľudí a nech je akékoľvek počasie, vyrazíme na pochod. Neprekáža nám, ani keď sa nepríjemne rozprší aj keď samozrejme ideálne je, ak svieti slnko a je krásne nasnežené. Jedine vydarené počasie na Silvestra si nemôžem sám zariadiť..."

Koncoročný pochod J. Dvořáka končí stále na chalupe pri hrade Kost. "Tam máme pripravený neskorý obed. Poriadne sa najeme, popíjame šampanské a dve - tri hodinky sa rozprávame. O všeličom. O starom roku, o tom, čo sa nám podarilo a čo nie. O tom, čo čakáme od nového roka... Potom sa rozdelíme a každý ide za svojou zábavou. Ja so svojou manželkou sa len tak prechádzame, alebo sadneme do auta a celé hodiny vieme jazdit po zasneženej krajine. Sme spolu sami a dokážeme sa vtedy príjemne porozprávať, vychutnávame si okolitú krajinu... Rozhodne by som nevedel byť počas Silvestra v meste, nevydržal by som to."

J. Dvořák si však ako herec ale i zabávač užil nejeden pracovný Silvester. "To však už bolo poriadne dávno. Teraz by som to už nechcel, no keď som mal 20 rokov, tak som to bral ako samozrejmosť a až neskôr mi to začalo prekážať a povedal som si: Dosť bolo!," dodal na záver.

J. Króner si s kolegami na dedine zahrá na pinpongovom turnaji

Delobuchy by najradšej zakázal

Placka: Namiesto petárd odporúča bozkávanie

Herec a zabávač Janko Króner už niekoľko týždňov pred koncom roka veľmi dobre vedel, ako bude tráviť Silvestra. "Stretneme sa kolegovia z bratislavského divadla ´Aha´ a pôjdeme k Števovi Korenčimu na dedinu. Dopoludnia si dáme pimpongový turnaj - to je taká naša tradícia, naháňať sa od rána za bielou loptičkou. Všetci však so sebou berieme malé deti, takže netreba čakať žiadne bujaré oslavy, lebo kto by potom dával pozor na neposedné detváky? Posedíme si, užijeme si atmosféru na dedine. Neviem si predstaviť Silvester bez snehu, mrazu. Dúfam, že tohto roku sa príroda umúdri a poriadne pred Silvestrom nasneží a bude riadne chladno," nádeja sa herec.

Spomedzi silvestrovskej zábavy považuje za nepochopiteľné to, že ľudia zbožňujú výbuchy petárd a ohňostrojov. "Ja viem, že by mi nikto nedovoli zakázať všetky tieto delobuchy, ale ak by som mohol, tak by som ich naozaj zakázal. Veď každý rok sa pri tom zraní toľko ľudí, asi sme nepoučiteľní... Ja neviem, prečo mnohí zabíjajú čas počas posledného dňa roka vybuchovaním petárd. Nech sa radšej namiesto toho bozkávajú alebo nech si zatancujú," poradil na záver.

J. Kuric z ´Vidieka´ na Silvestra asi opäť ´odmrzne´ na námestí

Rýchlo pobeží za rodinou do tepla

Tak ako po iné roky, aj tentoraz v posledný deň v roku spevák kapely Vidiek Janko Kuric premrzne. "Budeme opäť koncertovať v Bratislave na námestí. Neberiem to ako nepríjemnú prácu, ja to mám rád, keď môžem zabávať ľudí a každý rok mám zas a znovu chuť baviť ich. Každý môj koncert totiž beriem aj ako prácu aj ako zábavu. Naše silvestrovské vystúpenie sa nebude líšiť od ostatných koncertov. Akurát že nám bude väčia zima," posťažoval si J. Kuric, ktorý sa bude musieť zahriať čajom a dúfať, že plynové fúkače vyhrejú čo najviac vzduch na kocnertom pódiu.

Ideálny Silvester vraj už J. Kuric za sebou má. "Raz sa mi podarilo všetok ten zhon a rachot prespať, bol som totiž chorý. Tohto roku sa s kamarátmi na pódiu dobre zabavíme, poželáme si spolu s Bratislavčanmi všetko najlepšie a hneď potom pobežím domov do tepla za rodinou," dodal spevák.

L. Hriadeľová už 1. januára vysiela

Bujaré lúčenie jej nechýba, po prípitku pôjde spať

Moderátoka TV JOJ Lenka Hriadeľová bude silvestrovať veľmi striedmo, lebo už na Nový rok ju čaká vysielanie v televízii a nemôže si dovoliť dlho do noci ´vyvádzať´. Určite nepotrebuje predstúpiť prvého januára pred televízne kamery nevyspatá, unavená...

"Užijem si teda slušnú a pokojnú silvestrovskú oslavu a hneď po prípitku pôjdem spať. Ja totiž nepotrebujem bujaré lúčenie sa so starým rokom, nemyslím, že práve to je na týchto oslavách najdôležitejšie. Úplne mi bude stačiť, ak budem s ľuďmi, ktorých mám rada, s mamkou, so synom... To je všetko, čo potrebujem," prezradila.

Jej synček zvykne samozrejme o polnoci za normálnych okolností už spať... "Vlastne som zvedavá, ako tomu bude tohto roku, lebo minulý rok bol hore až do pol dvanástej, ale nakoniec zaspal. Ktoho vie, možno že tohto roku to potiahne až do polnoci. Ak však zaspí, tak sa bojím, aby ho nepobudili všetky tie delobuchy a ohňostroje, ktoré v Bratislave počuť ešte niekoľko hodín po polnoci. Našťastie bývame v takej časti mesta, kde nie je až taký veľký hluk... Tak dúfam, že synček privíta rok 2005 pokojne v spánku a až ráno poriadne oslávime príchod nového roka," dodala moderátorka.

Ibi Maiga sa vyberie do Paríža

"So snehom som nepriateľ"

Keďže sa spevákovi, hercovi, zabávačovi a najnovšie už i spisovateľovi Ibrahimovi Maigovi podarilo neraz počas Silvestra pracovať, povedal si - dosť bolo. "Tohto roku mám chuť si do práce oddýchnuť a užiť si rozlúčku so starým rokom bez toho, aby som sa musel stresovať. Už vyše tri roky som nevidel sestru, ktorá žije v Paríži, takže sa tohto roku chystám za ňou. Trochu ju prekvapím a hneď potom idem v januári za našimi do Mali. Rodičov som tiež nevidel dosť dlho a keďže nestíham ísť domov na Vianoce, tak nech si ma užijú aspoň v januári. Teším sa na to, že sa v Paríži zabavím, rovnako by som raz chcel zažiť Silvestra v Ríme či Barcelone," prezradil Ibi.

Každoročne sa nájde mnoho takých, ktorí pred zimou utekajú práve na Silvestra do tepla, medzi palmy, k horúcemu piesku a k moru... Aj Ibi by najradšej pre zimou zdupkal kdesi ďaleko odtiaľto. "Ja a sneh sme totiž veľkí nepriatelia. Všetko, čo je spojené so zimou, snehom a ľadom mi vôbec nerobí dobre. Raz v živote som vyskúšal lyže, na Intersky ma vytiahol Paľo Habera a nemám na to dobré spomienky. Som si úplne istý, že nikdy viac ma nikto na lyže, snowboard a ani na korčuľe nikto nedostane... Sneh a ľad - to nie je nič pre mňa."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 061
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 636
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 300
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 12 722
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 571
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 104
 7. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 577
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 572
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 074
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 008
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pacientka, ktorá odmietla testy aj rúško, porodila zdravé dieťa

Na sociálnej sieti sa šíri výzva k protestom. Nemocnica kontaktovala políciu.

Koronavírus v Bardejove: Plošné testovanie u nás môže byť príkladom pre Európu, vyhlásil Pollák (minúta po minúte)

Cieľom pilotného celoplošného testovania je spomaliť šírenie ochorenia Covid-19.

Testovanie v Bardejovskej Zábave.
Historikovi pripomína monotónna biela omietka zateplený panelák.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop