Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

čarokruhy

S astrológom Petrom Mišíkom o tom, čo nás čaká posledný deň v rokuNiektorí budú sedieť na pušnom prachuZaujíma vás, aký bude tohtoročný

S astrológom Petrom Mišíkom o tom, čo nás čaká posledný deň v roku

Niektorí budú sedieť na pušnom prachu

Zaujíma vás, aký bude tohtoročný Silvester? Čo môžete očakávať od posledného dňa v roku 2004? Na čo si treba dať pozor, aby sa vám Silvester nevymkol spod kontroly? Na to sme sa opýtali známeho košického astrológa Petra Mišíka.

"Silvester bude veľmi zvláštny. Mesiac, ktorý spúšťa udalosti prechádza zo znamenia Leva, do znamenia Panny. Je harmonicky postavený so Slnkom. Teda rozvážni ľudia, ktorí sa vedia kontrolovať budú tráviť posledný deň v roku lepšie, než tí, ktorí sú k sebe menej prísni, alebo im sebadisciplína nič nehovorí. Žiaľ, ten istý Mesiac je v opozícii s Uránom a v kvadratúre s Marsom. Urán je je tiež v kvadratúre s Marsom, teda ide o veľmi nepríjemnú konšteláciu. Pre "splašených" ľudí je tento deň doslova nebezpečný, lebo je veľká pravdepodobnosť výskytu havárií a rôznych nehôd, za ktorými stála práve unáhlenosť. Napríklad aj ľudia bez fyzickej kondície a tí, ktorí nevedia odhadnúť svoje sily, respektíve ich preceňujú, by mali dávať úžasný pozor pri športovaní.

Skryť Vypnúť reklamu

Podobne sú vystavení rôznym náhlym problémom tí, ktorí zvyknú všetko robiť na poslednú chvíľu, sú netrpezliví, alebo pôžitkári, či alkoholici, a napokon celý rad ďalších ľudí, ktorí podliehaju rôznym vášňam a chúťkam. Pre tých všetkých tohtoročný Silvester predstavuje varovanie a vztýčený prst."

Mohli by ste niečo k inkriminovaným planétam?

"Mars napríklad symbolizuje nebezpečenstvo požiaru, nehôd, Urán zasa nebezpečenstvo výbuchov, a to máme pred sebou jediný deň, keď je legálne dovolené pracovať s pirotechnikou. Preto o tom hovorím, lebo bez dôkladnej prípravy, nedodržania bezpečnostných opatrení, alebo návodu na letáku, hrozia vážne úrazy a požiare. Mnohí sa do nedobrej situácie dostanú akoby náhdou, nie však tí, ktorí budú rozvážni, všetko si vopred naplánujú a budú postupovať systematicky a starostlivo. Čiže naozaj sa treba ovládať, držať na uzde svoje nápady, chcenia, chúťky na alkohol. Tí, ktorí pôjdu cestou miernosti sa katastrof obávať nemusia."

Skryť Vypnúť reklamu

Ešte niečoho sa treba vyvarovať?

"Okrem spomínaného alkoholu napríklad prejedania sa, ale neurobia dobre ani tí, ktorí sa rozhodnú stráviť Silvester osamote. Tieto konštelácie totiž majú vplyv aj na duševný stav a spôsobujú depresie a pesimizmus. A to až do takej miery, že môžu vyvolať traumu. Rodinnej pohode nepraje zasa Saturn, ktorý v mysli mnohých bude trápiť otázkou, či by to nemohlo fungovať lepšpšie a či je všetko naozaj v poriadku. Napriek tomu, alebo práve preto je dobre stráviť Silvester v prítomnosti ľudí, ktorým dôverujeme a ktorí sú milí."

Znamenia, ktoré sú zvlášť ohrozené...

"Najviac sú ohrození Strelci, Ryby a Blíženci. Dobre by sa malo dariť zemským znameniam, kde city až tak výrazne nerezonujú, teda Kozorožcom, Býkom a Pannám. Pre duchovnú oblasť majú harmonické postavnie Váhy a Vodnári. Pre nich napríklad silvestrovské meditácie budú veľkým prínosom."

Skryť Vypnúť reklamu

Nepriaznivé aspekty pretrvajú aj prvého januára?

"Nie, najkrtickejšie potrvajú do 20. hodiny na Silvestra a potom budú ustupovať."

Z kuchyne Vašich obľúbených veštcov

Veľa lásky a optimizmu

Navštívili sme našich známych ezoterikov, aby sme zistili ako u nich bude vyzerať posledný deň v roku, čo zábavné zažili počas svojej práce s klientami a požiadali sme ich o prianie pre čitateľov nášho magazínu.

Tarot, Eliška Vysloužilová: Silvestra bude tráviť nad novou knihou. Tak jej to asi pošepkalo Univerzum, lebo podľa astrológie patrí medzi znamenia, ktorým práve Silvester pomôže v duchovnom raste.

Keď som sa jej spýtala na humorné príhody v súvislosti s kartami porozprávala mi, ako po výklade zhodnotila svojho partnera jedna dáma: "Vravela som Vám. Nepije, nefajčí, nehrá hazardné hry, ba ani nebehá za ženami. No taký je on lakomý." A ocenila honorár, ktorý dostala, keď bola navštíviť svoju mamku, ktorá sa presťahovala do dedinky na juhu Slovenska. Po výklade staršiemu pánovi, dostala vreco zrna na nemalú radosť mamky.

Jej želanie: "Rok 2005 bude zameraný predovšetkým na rodinu a aj širšie spoločenstvo, teda i na štát. Keďže vzťahy sa formujú najviac v rodine, želala by som všetkým aby sa stretávali čo najviac s čestnosťou, úprimnosťou, zodpovednosťou a zažívali nádherný pocit spolupatričnosti. Ak sa s takýmito atribútmi správania sa ľudia budú stretávať doma, prenesú ho aj do širších spoločenských vzťahov a Slovensko iste zaznamená vzostupný trend. Priala by som všetkým pohodu. Aby sa naučili dobre počúvať druhých, ale aj jasne formuľovať svoje myšlienky."

Astrológia, Peter Mišík strávi Silvester v kruhu rodiny, aký zážitok jemu utkvel v pamäti?

"Bolo to krátko pred Silvestrom, keď ma priateľ zavolal, aby som mu na chate premeral geopatogénne zóny, Vybral som sa teda na Ružín. Povedal som si, že nepôjdem obchvatom, ale cestu si skrátim cez jazero a preplávem ho na nafukovacom člne. Bolo príjemné počasie a na toto obdobie pomerne teplo. Pri vystupovaní som sa ale pošmykol a celý som sa "okúpal". Namočila sa mi aj virguľka. Musel som ju vysušiť, oblečenie mi dal kamarát....

Pán Mišík praje: "Aby bolo menej prírodných katastrof, udalosti, ktoré nevieme ovplyvniť rozumom, a aby nám bola vyššia moc naklonená trošku viac. Všetkým ľuďom by som prial, aby sa zbližovali a cestu k sebe nachádzali cez srdcia, nie cez peňaženky."

Magička, Zita Dobejová. Silvestrovať bude s deťmi, ale rozhodla sa vziať na chvíľu do príbytku aj ich kohúta /budúci rok totiž podľa čínskeho kalendára patrí práve jemu/, ktorí je, ako komentovala so smiechom, veľmi vznešený a slušný.

"Úsmevných príbehov v mojej praxi je ako šafránu , ale predsa len...Počula som hádku na chodbe. Vyšla som von a moji dvaja klienti sa veľmi hádali. Žena vyčítala mužovi neveru. Milé na celej situácii bol fakt, že obaja mali nad osemdesiat rokov. Dedo sa bránil, že nikdy nebol neverný a nech jeho žene dohovorím, lebo frajerka mu zomrela pred dvoma rokmi. Takže neverný vlastne bol. Nuž a mne napadlo, že prižmúrme niekedy obe oči a uverme radšej tým našim partnerom...

Priala by som všetkým ľuďom dostatok práce, aby neboli nikdy leniví, lebo len vtedy sa im bude dariť v nasledujúcom roku. Mali by byť skromní, na nič sa nehrať a na pýchu zabudnúť. Takým kohút určite pomôže."

Karty: Zuzana Slovíková. Posledný deň roka oslávi s deťmi a manželom. Zažila situáciu, kedy sa musela zasmiať?

"Väčšina tých, ktorí ma navštívia, majú važne problemy. Ale mala som zopár takých, čo ma aj rozosmiali. Prišli za mnou v minulosti manželia, ktorým som vykladala ich osud a pred odchodom sa ma spytali, či sa im nepozriem do kariet, že na ktorom poschodi dostanú nový byt. Odrábam aj čiernu mágiu a keď som rituál začala praktizovať na jednom významnom klientovi - rituál čistenia sa robí bielou mágiou - a s bielou sviečkou som išla okolo zápästia jeho ruky, videla som, že jeho vnútro sa ide rozpučit od smiechu až napokon vybuchol.... Spýtal sa ma: - Zuzana indiánsky tanec nebude? Keďže aj mna rozosmial, už sme nemohli dalej pokračovat ...

Vinš pani Zuzky: "Prajem všetkým najmä zdravie a lásku. Viem, že budúci rok nebude ľahký, ale o to viac optimizmu, ústretovosti a láskavosti budeme potrebovať, aby sme mohli prekonať všetky ťažkosti. Želám teda vnútornú harmóniu, kopec drobných radostí a vieru, že určite príde aj to naše šťastie, len sa nesmieme vzdávať."

Rady Pani Zity na Silvestra i do nového roku

Podľa predstáv kohúta

"Rok 2005 bude rokom zeleného dreveného kohúta. Bude priať najmä všetkým pracovitým. Kohút je zvláštny, magický tvor. Ohlasuje východ Slnka a jeho kikiríkanie plaší zlé mocnosti. Mali by sme teda vedieť, že vyspávať nemôžeme, lebo by sa celkom dobre mohlo stať, že zaspíme svoju príležitosť. Ten kto sa stane ranostajom a nielen v symbolickom význame to môže vo svojej kariére dosiahnuť vysoko. Tak ako kohút vie aj v kope smeti nájsť zlato aj my môžeme zbohatnúť duchovne i materiálne, ak budeme robiť akúkoľvek prácu. Usilovnosťou a neprieberčivosťou nájdeme ono zlato v nejakej podobe. Jednoznačnou devízou budúceho roka je, že ak chceš mať, musíš pracovať.

Kohút je veľmi poriadny a čistotný. Aj toto pravidlo dodržiavajme na pracovisku i doma. Kohút je dobroprajný, praje všetkým úspech a lásku, dariť sa bude lekárom, hercom, obchodníkom, ale najíma finančníkom.

Na novoročnom stole nesmie byť kuracina. Z bravčového len rezne, nie klobásy alebo pečené prasiatko, či jeho hlava, alebo paprčky. To by ste si kohúta veľmi rozhnevali. Nedávajte na stôl vaječný likér a ani červené víno. Kohút má rád čistú vodu a z alkoholu dajte prednosť bielemu ostrému a bielemu vínu. Z jedál nezabudnite na zelenú zeleninu a ovocie. Vhodné sú zemiaky, ryža, ďalej ryby či iné morské špeciality. Použite recepty, kde sa do šalátov, či iných jedál dáva kukurica, alebo klíčená obilnina. Na stole nesmie chýbať chlieb. Ten má kohút najradšej.

Na sviatočný obrus dajte do prostriedka obilné zrnká, ktoré vysypete do tvaru kríža, pridáte klások, ozdoby zo šúpolia, alebo z dreva. Zapáľte sviečky a to červené, aby po celý rok bola v rodine láska, ružové aby nechýbalo šťastie a zelené aby bolo dostatok peňazí.

Oblečte sa do nových šiat, ktoré by mali byť pestré, nesmú byť tmavé a najviac si ho uctíte, ak sa objavíte v niečom trblietavom."

Osvedčené recepty dedov proti bielym myškám

Mali by ste vedieť, že u človeka, ktorý váži 70 kg vytvorí hladinu 1 promile alkoholu 50 gramov čistého liehu. Pivo 12 obhajuje 15g čistého alkoholu, veľký panák okolo 16 g a dva deci vína 25 gramov. "Opicu" spôsobuje porušenie metabolizmu a narušenie krvného obehu, ktorú sme získali nestriedmym pitím. Čo radia staré receptúry?

Ešte pred silvestrovskou nocou si nastrúhajte 250 g chrenu, zalejte ho ľ litra vriacej vody- Necháme 24 hodín lúhovať v termoske. Precedíte a zjemniť následky by mala už polovica tejto tekutiny. * Pred ľahnutím na lôžko si dajte polievkovú lyžicu medu a vypite za pohár kefíru. * K vytriezveniu môže pomôcť pohár vody s troma kvapkami mäthoveho oleja. Hrnček čaja s veľkou dávkou medu a celým citrónom.

Opicu sa vám azda podarí čiastočne odohnať pohár vody s propolisovou tinktúrou. Zapijete ňou tabletku acylpyrínu a na hodinu si ľahnite.

Čaj z materiny dúšky, pitie ktorého sprevádzame stláčaním akupunktúrneho bodu za ušnými lalokmi.

Pomáhajú aj horúce obklady. Rozšíria sa totiž póry, koža sa rýchlejšie prekrví a aj hlava vyjasní.

Žalúdočnú slabosť pomôže odstrániť čaj, ktorý si pripravíte z 50g fenikelu a puškvorca, 8 g anízu. Sparíte horúcou vodou a po odstáti vypijete.

Prečo sa lúčime so Silvestrom?

Posledný deň v roku je zasvätený pamiatke Silvestra. Silvester I. bol pápež, ale žiaľ jeho živote sa veľa správ nedochovalo. Vie sa, že sa narodil ako rímsky občan niekedy v polovici 3. storočia a že za svojho života dal postaviť kostol nad Priscilinými katakombami, kde pochovali mnoho kresťanských mučeníkov. Tieto katakomby sa neskôr stali významným pútnickým miestom. Za jeho pontifikátu sa uskutočnil aj prvý rímsky koncil. Zomrel v roku 335. Silvester je jeden z prvých uctievaných svätcov. Počiatok starého a nového roku sa ustálil v 16. storočí a vtedy sa práve Silvester stal symbolickým predelom doby, keď sa skončilo prenasledovanie kresťanov a začal sa nový vek. Pramene uvádzajú, že až v 19. storočí sa noc svätého Silvestra premenila na jednu z najbujnejších v roku.

Za hrsť opatrení

Na predeli starého a nového roku sa traduje jesť chren a jabĺčka pre šťastie, šošovica zabezpečí bohatstvo, naopak nemali by sme jesť mäso zo zvierat majúce rýchle nohy, či krídla, pretože šťastie by utieklo. Nenechajte visieť bielizeň, mohli by ste privolať smrť niekoho v rodine. Na Silvestra a 1. januára by ste mali mať vo vrecku nejaké mince, aby sa vás peniaze držali po celý rok.

Počasie a prognózy

Sniežik, ktorý padne na Silvestra si už poleží, Ak je na na Silvestra vietor a ráno jasné, urodí sa dobrého vína poriedko. Ak pripadne Nový rok na sobotu, býva málo obilia, vetrov, ale veľa ovocia. Novoročná noc jasná a pokojná, bude počasie vhodné pre dobrú úrodou. Ak na Nový rok bude pršať, na Veľkú noc by malo snežiť. Aký je deň na Na nový rok, taký bude po celý rok. Nový rôčik daždivý robí rôčik žíznivý. Keď na prvý deň nového roka pred východom slnka sú červené zore, budú škodlivé búrky. Na nový rok o slepačí krok.

Čo hovorí Mesiac

Mesiac cez Silvestrovskú noc prechádza zo znamenia Leva do znamenia Panny, ale žiaľ nevytvára práve najlepšie aspekty s inými planétami. U mnohých sa objaví vplyvom Mesiaca veľkorysá nálada, ale aj pýcha, úvaha, že je dovolené všetko, tieto pocity však ešte predobedom vystrieda prehnaná kritičnosť. Naša rada ale znie v ničom nepreháňať, aby sa nám nezvyšoval krvný tlak, nemali sme problémy s chrbticou a so žalúdkom. Môžeme tiež viac vnímať chlad. Zeleninová stava tento pocit mierni. Odporúčame veľa kapusty. Tá totiž obsahuje, jód, síru, vápnik, draslík a vitamín U, ktorý pomáha hojiť vredy.

Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Päť chýb pri zateplení strechy
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 2. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 5. Úprava osobného motorového vozidla
 6. Important information for Brazilians living in Slovakia
 7. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 8. Vitajte v postapokalyptickom svete
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 21 226
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 200
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 002
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 665
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 860
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 916
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 603
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 510
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 292
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 282
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Z vyše 1 700 pozitívnych testov je 512 z východu

Počet ventilovaných pacientov stúpol.

Ilustračné foto.

Pribudlo ďalších 17 úmrtí, z toho 11 v prešovskej nemocnici

Jedna pacientka skonala aj v Košiciach, ďalšia v Bardejove.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Jána Adama Reimana Prešov - oddelenie infektológie.
Pri vstupe do budovy košických súdov musí každý prejsť dôkladnou kontrolou.
Poslanec Rudolf Dupkala počas online rokovania PSK.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Laboratóriá odhalili 1728 nových prípadov, krízový štáb rokuje o lockdowne (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 35 330. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 115 obetí.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch.
NAKA zadržala Dušana Kováčika.
Momentka z Giro d'Italia 2020.
Beata Javorcik
Cynická obluda

Zázrak v parlamente

Záborská, pevne sa spoliehajúca na hlasy fašistov, už videla svoje obmedzenie interrupcií ako hotovú vec.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop