Korzár logo Korzár Košice

PREDSTAVUJEME

Magic seven prichádza na scénu starým názvom a osvedčenými hitmiOliver ONDRÁŠZnáme rockové hity sedemdesiatych a osemdesiatych rokov od kapiel

Magic seven prichádza na scénu starým názvom a osvedčenými hitmi

Oliver ONDRÁŠ

Známe rockové hity sedemdesiatych a osemdesiatych rokov od kapiel ako sú Deep Purple, Van Halen, Nazareth, Black Sabath, či Led Zeppelin má vo svojom repertoári len nedávno vzniknuté zoskupenie Magic seven z Popradu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niektorí ortodoxní rockeri si možno pamätajú, že kapela s rovnakým názvom pôsobila začiatkom deväťdesiatych rokov v Bratislave, v prípade pomenovania Popradčanov však nejde o zhodu náhod. V terajšej kapele totiž čoby gitarista a doprovodný spevák pôsobí Ľubo Čáky z pôvodných Magic seven. "Keď sme zhruba pred rokom túto kapelu založili, vznikla strašná dilema, aký názov jej máme dať. Nič nové sa nám vymýšľať nechcelo, rozobrali sme pár názvov kapiel z minulosti až sme nakoniec došli k Magic seven," príblížil zrod názvu skupiny spevák a gitarista Vlado Duda, Podtatrancom známy najmä zo skupín Formát, či Woo-woo, ktorý sa na scéne sa už pohybuje niekoľko rokov.

SkryťVypnúť reklamu

Dvojicu gitarsitov dopĺňajú bubeník Roman Jež, ktorý kedysi hrával s Collegiom SDS, basgitaru obsluhuje Slavo Pešta. Jediným novicom na pódiu je iba 16-ročný hráč na klávesové nástroje Matúš Karabín. "Myslím si, že je to veľký talent. Chvala Bohu, že máme v Poprade ďalšieho "klávesáka", pretože je ich tu ako šafranu," upozornil V. Duda.

Prečo sa ostrieľaní muzikanti a autori vrhli na prehrávanie starých rockových hitov? Vysvetlenie je jednoduché. Práve takáto muzika je všetkým členom Magic seven najbližšia a vidieť to aj na pódiu. "Konečne sme sa všetci našli. Ja som vyrastal na Deep Purple a "hardrockovú" polohu som nechcel nikdy opustiť. Len som nemal s kým takéto veci hrať. Preto som pôsobil napríklad aj v kapele Woo-woo, na ktorú mám veľmi pekné spomienky. Potreboval som už ale dať niečo "tvrdé" do žíl. Na druhej strane, chceli sme najmä mladým ľuďom priblížiť, čo sa vlastne kedysi hralo, pretože rádiá, kde sa predtým takáto hudba hrala už neexistujú a v tých rádiách, ktoré fungujú sa takáto hudba vôbec nehrá," vysvetlil frontman.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň priznal, že začiatky kapely, ktorej repertoár v súčasnosti tvorí takmer 30 známych hitov, neboli vôbec jednoduché. Chýbal najmä správny "feeling". "Zo začiatku to bolo veľké trápenie. Hrali sme tie známe skladby dookola, ale nejako nám to "nehralo". Zlomilo sa to na jednej skúške. Ani neviem prečo, začali sme hrať a zrazu to tam bolo," podotkol známy popradský rocker. Najťažšie na produkcii skladieb od Deep Purple, či Led Zeppelin sú gitarové party. Tie má na starosti Ľ. Čáky a zvláda ich na sto percent. Hoci ani V. Duda nepatrí k najhorším gitaristom, nástroj chytí do rúk počas koncertu iba občas. Gitara mu však podľa jeho slov nechýba. "Skôr mi zavadzia," dodal so smiechom spevák.

Popradčania chcú k prevzatým skladbám postupne pridávať aj niekoľko ukážok z vlastnej tvorby. Mali by sa niesť v rovnakom duchu, ako známe rockové hity. Pár kúskov predstavia možno už na najbližšom koncerte, ktorý odohrajú ôsmeho januára v Tatry pube v Starom Smokovci.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 289
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 394
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 211
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 252
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 875
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 389
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 553
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 094
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu