neskutočné podmienky. Nárok na odškodnenie si totiž môže človek uplatniť len v prípade, že cestuje medzinárodným vlakom. Navyše je ponuka železníc limitovaná aj minimálnou cenou cestovného lístka. Tá musí byť aspoň 50 eur, teda dvetisíc korún. Neskutočné!
To akoby si v bare povedali, že po 20. hodine budú zdarma vpúšťať 90-ročných ľudí. Nech si zatancujú, čosi vypijú, avšak stanovia im minimálnu útratu. Koľko ľudí im tam v tomto veku príde? Asi nikto.
Pre koho teda železnice tento z ich pohľadu ústupkový krok urobili? Pre cestujúcich asi ťažko, veď splniť toľko podmienok je pomaly nemožné. Navyše cestovné nevrátia, veď načo by aj. Pekne v spolupráci so železnicami v krajinách Európskej únie vydajú cestujúcemu dobropis v hodnote 20 % cestovného lístka. Ten môže využiť pri najbližšej ceste medzinárodnou dopravou, zrejme, aby sa mohol opäť sťažovať a požadovať odškodnenie. Ale pozor, navyše denný vlak musí meškať minimálne hodinu, nočný môže hoc aj dve.
Spleť nezmyselných požiadaviek vyplývajúcich z charty práv cestujúcich, ktorú schválila Európska únia je teda kúskom papiera bez praktického výsledku. Zrejme ide len o vtip na pobavenie verejnosti. Ak to takto železnice mysleli, humor ich neopúšťa. Že by chceli takouto formou odpútať pozornosť od rušenia spojov, či čoraz "kvalitnejšej" kultúry cestovania?
Ďakujeme, toto si neprosíme. Cestujúci je zákazník, ktorý si zaslúži viac.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári