vernisáži sa zúčastnia aj Andrej Ďurkovský, primátor Bratislavy a Zdenko Trebuľa, primátor Košíc.
Verejnosť sa môže tešiť na artefakty, ktoré zachytávajú z dejín Bratislavy obdobie od 1848 - 1918, teda i dve prelomové historické udalosti.
Výstava je rozdelená do tém a v 19. vitrínach sa nachádzajú veci charakterizujúce vývoj mesta zamerané na jednotlivé témy zo všedného života, ale i z významných udalostí. Vystavené sú najmä trojrozmerné predmety charakteristické pre toto obdobie. Tie sú doplnené textovými a fotografickými panelmi, kde sú vysvetlenené jednotlivé udalosti daného obdobia.
"V témach sme sa zamerali napr. aj na správu mesta - sú tu vystavené predmety patriace bratislavským mešťanostom, pečatidlá mestských úradov, či pamätný spis s podmismi významných občanov. Dôležitou témou je aj spolkový život v Bratislave, či založenie Mestského múzea," povedal Viliam Karačon, odborný pracovník Mestského múzea v Bratislave, ktoré túto výstavu sem priviezlo.
Verejnosť sa bude môcť pokochať aj modelom pomníka Márie Terézie, ktorý však bol zničený. Originálny model od Jána Fadrusa sa však zachoval.
Atmosféru pripomínajúcu roky zašlé navodí aj tunajší mládežnícky dychový orchester, ktorý pripomenie ako to bolo kedysi na promenádach.
Autor: ato
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári