korún požičaných v bankách na drahé dvadsaťpercentné úroky bolo vyhodených z okna. Z nedokončenej uličky sa nikdy nestala atrakcia Košíc, zarastá burinou, v okolitých dvoroch sa kopí odpad a keď sa zotmie, nájdete tam postávať rôzne individuá.
Rekonštrukcie budov, v ktorých hŕstka remeselníkov býva, vyrába a predáva, boli finančne náročné. Dom bylinkovej lekárne stál 7,3 milióna, stolára vyše 9 miliónov, hrnčiara 11,2 milióna, prekára takmer 15 miliónov a kováča cez 11 miliónov. Remeselníkom mesto v podkroví vytvorilo aj byty.
Schusterovi dodávatelia neodviedli za tieto nekresťanské peniaze kvalitnú robotu. Strechy zatekajú, v domoch je mnoho nedostatkov už od odovzdania do užívania. Náklady na opravy a údržbu objektov stúpajú, pritom v minulom roku sa na nájomnom vybralo len cca 407-tisíc.
Dodávateľ, ktorý práce realizoval, už neexistuje, niet ani právneho nástupcu, kde by sa mohla nekvalita reklamovať. Opravovať to musí mestská spoločnosť z peňazí nás všetkých.
Na dokončenie uličky, skúpenie ďaľších nehnuteľností a ich prerobenie na remeselnícke dielne, by bolo potrebných ďalších dvesto miliónov. Radní vedia, že banky by ich s takýmto nápadom poslali do horúcich pekiel.
Najlepším riešením pre mestskú kasu a tým aj nás Košičanov by bola verejná dražba nehnuteľností na Hrnčiarskej uličke s tým, že majitelia by si v jednotlivých domoch mohli robiť a podnikať v čom len chcú, aby sa im to rentovalo. Do mestskej kasy by sa vrátilo aspoň časť z desiatok miliónov korún, ktoré by sa mohli využiť na opravu ciest, či mestskú hromadnú dopravu. Aby sme z výťažku mali osoh všetci.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári