všetko znaky tzv. fotoagingu pleti, čiže slnečného starnutia. V centre plastickej a estetickej chirurgie Vám pomocou metódy chemický peeling pomôžeme sa týchto chybičiek krásy zbaviť.
Chemický peeling je metóda, kedy sa na povrch kože nanášajú ovocné kyseliny a spôsobujú jej pomalé odlučovanie čiže jemné obrusovanie. V poslednej dobe je najviac preferovaná kyselina glykolová, ktorá je vhodná pre všetky typy pleti v každom veku. Umožňuje veľmi jednoduchú moduláciu peelingu od povrchového po hlboký. V porovnaní s inými prípravkami (fenol, rezoreín) je menej agresívna a lepšie tolerovaná. Nielenže sa ňou odstraňujú malé nedostatky na koži, ale aj podporuje tvorbu nového kolagénu čo našu pleť robí pružnejšou a pri pravidelnom používaní sa zlepšuje jej hydratácia.
Samotný úkon spočíva vo vstupnej konzultácii, kedy sa určí indikácia použitia. Pred peelingom sa pacientka doma ošetruje 14 dní a pripravuje si pleť na samotný úkon pravidelnou aplikáciou špeciálneho krému z radu lekárskej kozmetiky. Tento krém zvýši penetračnú schopnosť a účinok kyseliny glykolovej počas peelingu.
Pokračovanie o týždeň
MUDr. Miroslav GLÜCK
Uverejňujeme 1. kupón ďalšieho kola súťaže o ľubovoľnú službu v hodnote 3-tisíc korún v Centre plastickej a kozmetickej chirurgie, Mojmírova 8, KE, ktorú poskytla CHABAD, s.r.o., KE. Až budete mať päť, spolu ich pošlite alebo doručte na adresu redakcie. Dnes sme vyžrebovali Natáliu Haluškovú, Čordákova 22, KE. O výhru nech sa do 30 dní prihlási na adrese CPKCH.
Autor: Chemický peeling
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári