polícia síce disponuje moderným kamerovým systémom, ktorý umožňuje mať pod kontrolou väčšinu územia, ale to nestačí. Do odľahlejších častí oko kamery nedovidí. Ešte nie všade sú totiž namontované kamery. Limit z mestského rozpočtu 4000 korún mesačne na pohonné hmoty je naozaj málo na to, aby motorizovaná hliadka bola v pohybe a vozidlo nemuselo stáť pred policajnou stanicou. Preto aj požiadavka náčelníka o tritisícový príspevok na mesiac z miestnej kasy aspoň do konca roka nebola neopodstatnená. Dostane ich.
Obvod má Šaca naozaj veľký. Policajti musia mať prehľad aj o tom, čo sa deje pri vstupnom areáli U. S. Steelu, či na zábave v Lorinčíku, či Poľove. Nehovoriac o tom, že nemôžu chýbať ani v centre, kde sa tiež stále niečo deje. Pohonné hmoty vystačia tak na jeden okruh a nič viac.
Ľudia sa pýtajú - kde sú policajti? Akosi ich nevidno. Plnili a plnia iné poslanie. Cez deň jedna hliadka posilňuje centrum mesta. Je to úloha zhora. Stanovište - parkoviská. Proti tomu sa nič robiť nedá. Pri stave 12, keď sú traja v službe inde, je naozaj problematické byť nonstop všade. Občania sa sťažujú na hlučnú mládež, tam sa popíja a na záhumienkoch a v záhradách sa veselo kradne ovocie i zelenina. Dookola Šace sú zemiačniská a kukuričné polia, z ktorých sa ozýva detský džavot. Matka s dieťaťom v kočíku zostáva pri ceste a deti veselo olamujú struky. Dômyselné. Nezostáva nič, len ich vyhnať. Postihnúť možno len dospelých. Krádež poľnohospodárskych plodín je síce trestným činom bez ohľadu na množstvo, ale háčikom je vek.
Pýtate sa, kde sú policajti? V službe, len možno nie tam, kde najviac chýbajú.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári