Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Šialenstvo okolo prvej slovenskej televíznej reality show zachválilo v týchto dňoch Košice

Nádejné adeptky na SuperStar si spievali aj na toaletách Slovensko v týchto dňoch horúčkovito hľadá svoju prvú SuperStar. Určite sa mu to podarí,

Nádejné adeptky na SuperStar si spievali aj na toaletách

Slovensko v týchto dňoch horúčkovito hľadá svoju prvú SuperStar. Určite sa mu to podarí, veď bol by v tom čert, aby sa medzi toľkými prihlásenými nenašiel jeden talentovaný spevák či speváčka. Od utorka pokúšalo šťastie v Hoteli Slovan 691 mladých ľudí z východného Slovenska, ktorí sa snažili prejsť prvými vyraďovacími kolami. Medzi stovkami súťažiacich sa našli všelijaké typy... Od vyzývavých dievčat v sexi tričkách, po slečny vo večerných šatách, od chlapcov v rifliach a košeliach až po extravagantne vyčesaných ´frajerov´.

Skryť Vypnúť reklamu

V utorok ráno sa už od skorého rána vinul pred bočným vchodom hotela Slovan dlhý rad. Tí, ktorí si privstali a boli medzi prvými, už vypisovali prihlášky.

"Musím sa priznať, že sa mi počas vypisovania triasla od trémy ruka a to najmä vtedy, keď ma fotili. Uvedomujem si však, že fotenie je súčasťou kariéry speváka a som si istá, že ak by som postúpila, rýchlo si na to zvyknem," prezradila nám 21-ročná Petra Stašková, ktorá kvôli prvému výberovému kolu merala cestu zo škótskeho Edinburghu.

"Som si istá, že aj dlhá cesta do Košíc bude stáť za to, a to aj keď nepostúpim. Sledovala som Super star v Čechách a veľmi sa mi to páčilo. Povedala som si, že prídem zistiť, aké sú vlastne moje spevácke schopnosti a na čo mám," dodala Petra, ktorá si country image zvolila z jednoduchého dôvodu porote sa rozhodla predstaviť piesňou od slovenského country speváka Alana Mikušeka.

Skryť Vypnúť reklamu

Vkus ide bokom

Skvelá atmosféra počas košického castingu príjemne prekvapila všetkých súťažiacich, ich doprovod ale i štáb STV. Mnohí adepti na titul SuperStar si pospevovali len tak pre seba a mnohí sa nechali nahovoriť aj na karaoke. Veď čo už môže rozpútať medzi stovkami nádejných spevákov lepšiu náladu ako spev? O to, aby sa súťažiaci uvoľnili, sa starala trojica moderátorov - Adela, Pyco a Bruno.

"Musím pochváliť organizátorov, lebo celé podujatie je dobre zorganizované, takže som v pohode nie len ja, ale celý štáb a hádam aj účinkujúci. Snažím sa mapovať náladu medzi nimi a musím povedať, že sa dobre zabávajú a snažia sa nemyslieť na trému. Keď som šla na toaletu, tak aj tam som počula, ako si dievčatá spievajú a pripravujú sa na vystúpenie," prezradila Adela, ktorú zaujali všemožné typy mladých dievčat a chlapcov... "Pri tejto súťaži ide vkus bokom. Tu netreba hodnotiť, čo je dobré a čo zlé, kto je pekný a kto nie. Ten, kto je výrazný a zaujme, má šancu. Lebo táto show musí byť pestrá, ´farebná´."

Skryť Vypnúť reklamu

Tesne pred tým, než pred porotu predstúpila Erika Kolesárová zo Spišskej Novej Vsi, priznala, že má veľký strach. "Mám príšernú trému a keď som dostala číslo trinásť, zľakla som sa. A to aj napriek tomu, že vôbec nie som poverčivá," povedala nám 16-ročná dievčina, ktorá v prvom kole chcela porotu presvedčiť odspievaním skladby od Jany Kirschner Modrá. Keď však vyšla z miestnosti, kde si ju porota vypočula, jej smutný úsmev prezrádzal, že trinástka jej naozaj priniesla smolu. "Povedali mi, že nie som to, čo hľadajú..."

Úplne iné pocity však lomcovali 16-ročnou Veronikou Svobodovou zo Smižian. "Som veľmi šťastná, že som postúpila. O to viac, že som v to ani trochu nedúfala. Ja sa totiž spevu vôbec nevenujem. Jednoducho som to chcela skúsiť, veď nespievam najhoršie. Mama sa zo mňa smiala, keď som si posielala prihlášku," prezradila študentka levočského gymnázia. Ako prvej oznámila novinu mame, ktorá ju v Košiciach doprevádzala, a hneď sa chystala volať sestre do Anglicka. "Vstávala som ráno o piatej, aby sme tu boli načas. Nebola som schopná sa poriadne naraňajkovať a ešte som nič nepila. Mala som poriadnu trému, no je to tu perfektné, všetko výborne zorganizované," pochvaľovala si Veronika.

Porotu o svojich kvalitách presvedčila spevom piesne I´m still loving you od Scorpions. "Mám dosť rezký hlas a žiadna pesnička mi nesedela. Tak som si povedala, že to skúsim so skladbou, ktorú spieva v origináli chlap a vyšlo to," povedala nám dievčina, ktorá skúsenosti so spevom chce zúročiť i počas vysokoškolského štúdia. Rada by sa totiž stala herečkou. Oveľa viac sa tešila vo štvrtok dopoludnia, keď jej porota oznámila, že postúpuje medzi stovku najlepších. "Som veľmi rada, budem sa snažiť ostať ďalej takou ako doteraz. Hádam presvedčím aj ďalších ľudí o tom, že viem spievať. Bolo to celé naozaj skvelé, nemám slov..."

Tiekli aj slzy

V utorok sa v Slovane spievalo do štvrtej popoludní, v stredu ešte dlhšie. Počas prvých dvoch dní sa šťastie usmialo na 160 mladých talentovaných ľudí, ktorí museli svoje hlasivky zmobilizovať znovu, tentoraz už pred obávanou odbornou porotou. Tá sa k slovu dostala až vo štvrtok ráno. Okrem jej predsedu Laca Lučeniča si do poroty zasadol spevák Paľo Habera, moderátor Julo Viršík a Lenka Slaná z hudobného vydavateľstva. Prevaha mužov by mohla uľahčiť postup pekným dievčatám...

"Netajím, že pekné slečny, to budú mať ľahšie," priznal L. Lučenič s úsmevom. "Oveľa viac sa však obávam toho, že mnohí speváci si schválne vybrali piesne od Paľa Haberu a chcú takto jeho rozhodovanie ovplyvniť. Nepodarí sa im to, ja som tu na to, aby som ustrážil objektívnosť poroty," zastrájal sa hudobník.

"Určite je aj image dôležitý. Keď chce byť niekto SuperStar, nechcem to však vnímať prvoplánovo. Je nám jasné, že oblečenie o človeku veľa povie a bude pre nás prvotným impulzom. Ak však sem príde niekto, kto sa ukáže ako osobnosť, môže mať na sebe aj tepláky a ja verím, že sa nám podarí odhaliť jeho talent," doplnil L. Lučenič.

V súvislosti so svojou funkciou sa v porote dočkal len samých pozitívnych reakcií. "Keď som to povedal Mirovi Žbirkovi, odvetil mi - Laci, no šak dobré, nie? Väčšina známych mi vravela, že mi to teda nezávidia... Je pravda, že sa budeme musieť vedieť rýchlo rozhodnúť a zvoliť si dobrý systém výberu. Zatiaľ som však milo prekvapený záujmom a som plný očakávaní. Možno sa nám podarí nájsť novú Mariku Gombitovú... Zatiaľ sa to, čo nám súťažiaci ponúkajú, pohybuje na rozmedzí odvahy, trúfalosti, naivity a drzosti."

Vo štvrtok i piatok bol výber postupujúcich oproti prvým dvom dňom pre mnohých ´silná káva´. Ľudia pred televíznou obrazovkou budú zvedaví nie len na úspech, ale aj na slzy sklamania a tých bolo veru počas štvrtku v hoteli Slovan viac než dosť. Jedno 16-ročné dievča si od Paľa Haberu vypočulo radu, aby si spievala už iba pod sprchou... Domov odchádzala úplne zronená a so slovami, že už nikdy spievať nebude.

Rovnako spevák z kapely Team ´naštval´ aj Košičanku Moniku Harvanovú. "Bol protivný. Najviac z celej poroty. Nebola som veľmi nervózna, no keď som prišla k nim a videla som tie ich vážne tváre... Všetci sa tvárili ako majstri sveta... Dostala som z nich strach. Spievala som skladbu Modrá od Janky Kirschner a pomýlila som sa. Refrén som spustila už po prvej slohe. Zastavili ma. Habera mi povedal, že som pokazila všetko, čo sa dalo. Od dnes ho budem neznášať a všetky moje kamarátky, ktoré ho zbožňujú, budem od toho odhovárať," zastrájala sa študentka strednej zdravotníckej školy na Moyzesovej ulici.

Úplne inak vnímal porotu Ján Džado zo Strážskeho, ktorý včera postúpil do celoslovenskej stovky najlepších. "Všetci boli veľmi milí. Ja som si vybral skladbu od Haberu - Love song z Fontány pre Zuzanu. Povedal mi, že to nebol dobrý ťah, vybrať si jeho pieseň a vravel, že ju musím zaspievať lepšie ako on. To sa mi asi nepodarilo, ale porotu som presvedčil," povedal nám. "Z toho, že som postúpil, sa samozrejme veľmi teším. Budem sa ďalej pripravovať a hádam mi to výjde a budem úspešný."

Košičan Maťo Skuba mal smolu aj napriek tomu, že sa údajne porote celkom páčil. "Vraj nie som typ pre takútu show. Ale prečo, to mi nepovedali. Spev sa im páčil, vraj som sympaťák... Tak neviem. Neposkytli mi vlastne žiadnu konštruktívnu kritiku," posťažoval si spevák, ktorého možno poznáte aj ako speváka košickej kapely Aliby. "Povedal som si, že to skúsim, dúfam, že som našej skupine nenarobil hanbu... Vybral som si skladbu z muzikálu Jesus Christ Superstar. Tá sa porote páčila, no chceli, aby som zaspieval aj čosi po slovensky. Potom mi Julo Viršík vravel, že by so mnou rád zašiel na pivo a pokecal. Habera mi odporúčal ísť na konkurz do muzikálu, vraj spievam výborne. Laco Lučenič mi zas vraj s celou kapelou bude držať palce, no vraj nie som vhodný typ. Smola," dodal.

Ďalšia Košičanka - Martina Orešníková zas bola vraj pre porotu pristará. Má 27 rokov...

Zvedavý Rybníček

Na košický začiatok veľkej televíznej show bol zvedavý aj riaditeľ STV Richard Rybníček. "Som presvedčený, že táto reality show odštartovala množstvo podobných relácií aj v ostatných slovenských televíziách. Ak pôjde všetko podľa očakávania, tak sa okolo toho rozkrúti poriadny kolotoč a rozprávať sa o SuperStar budú nie len mladí ľudia, ale aj babičky, deti či manažéri veľkých firiem."

R. Rybníček priznal, že výroba celej reality show bude stáť 100 miliónov korún, na obrazovkách STV si ju od októbra až po finále (23 týždňov) budete môcť vychutnať počas približne 80 hodín. "Navyše sa budeme snažiť tému SuperStar predkladať našim divákom aj počas iných relácií STV. Našim hlavným zámerom je pritiahnuť k obrazovkám mladých ľudí. Je mi jasné, že touto reláciou nepredkladáme divákom intelektuálny progam, ide o masovú zábavu," dodal.

Vo štvrtok sa pred porotu postavilo približne 80 súťažiacich, ďalší sa dočkali dnes a súťažiť budú až do večerných hodín. Každý z nich má k dispozícii iba pár minút a dve piesne podľa vlastného výberu. Len niekoľko chvíľ na to, aby zaujal. Ak sa mu to nepodarí, smola. Prvou slovenskou SuperStar sa stane niekto iný.

Stovka talentovaných spevákov a speváčok, ktorú vyberie porota počas kastingov v Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline a Bratislave, postúpi do takzvaného Divadla. Porota vyberie ďalších 50 nalepších, ktorých osudy už budete mať v rukých vy. Prvý priamy prenos pripraví STV v čase Vianoc, vtedy budú finálovú desiatku vyberať spomedzi polstovky súťažiacich už iba diváci hlasovaním prostredníctvom esemesiek. Finále, počas ktorého sa rozhodne o slovenskej SuperStar, si budete môcť pozrieť počas Veľkej noci.

SuperStar v číslach

Veková hranica: 16 - 28 rokov

Počet prihlásených: 3678

Počet prihlásených žien: 2342

Počet prihlásených mužov: 1336

Počet prihlásených z Košíc a okolia: 691

Počet prihlásených z Bratislavy a okolia: 1802

Počet prihlásených zo Žiliny a okolia: 778

Počet prihlásených z Banskej Bystrice a okolia: 407

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 7. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 6. Škola môže vyzerať aj inak!
 7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 715
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 371
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 22 287
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 085
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 794
 6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 802
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 393
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 11 197
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 528
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 509
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koniec spojenectvu? Trnka sa pustil do Polačeka. Hrá sa o milióny eur

Župan: Pletie si mandát poslanca a primátora. Načo tam je?

Politických spojencov rozhádala mimoriadna finančná pomoc. Polaček by ju chcel využiť pre zoo či cesty.

Psychologička: Pre človeka s inými problémami môže byť pandémia poslednou kvapkou

Prichádzajú za ňou vyčerpaní zdravotníci i školáci, ktorí majú ťažkosti s online výukou.

Klinická psychologička Jana Maliňaková odporúča na psychickú pohodu v čase pandémie pravidelný denný režim.

Lekár natočil inštruktážne video, hudobník pôjde medzi bezdomovcov

Dobrovoľníkov pri celoplošnom testovaní pribúda aj na Spiši.

Pilotné testovanie v Bardejovskej zábave.

Objednali si marihuanu, dostali podmienečné tresty

Díler doviezol drogu k cintorínu, tam ich zadržali policajti.

Mladíci si narobili problémy.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.
Dobré ráno

Dobré ráno: Boj o moc, ambície a pomsta. Kauza STU

Čo sa to dialo na Slovenskej technickej univerzite.

Podcast Dobré Ráno.
Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop