Michael Crichton - Dravec a obeť
Vo svojom najnovšom románe Michael Crichton spracúva aktuálnu tematiku vedeckých objavov, ktoré sa môžu vymknúť človeku z rúk.
Jack Forman, odborník na populačnú biológiu a programátor, vyvinul počítačový program, ktorý napodobňuje správanie zvierat a kopíruje vzťah medzi dravcom a jeho obeťou. Z firmy, v ktorej pracuje, ho však náhle prepustia, a tak sa plne vžíva do úlohy muž v domácnosti. Zdá sa, že je s tým spokojný, no manželka Julia sa mu postupne začína odcudzovať - správa sa zvláštne, pracuje dlho do noci v tajnom výskumnom laboratóriu spoločnosti Xymos Technology - a Jack ju začína podozrievať, že má pomer. Keď ho však Julia požiada, aby im pomohol s tajným projektom, rýchlo zistí, že v laboratóriu sa dejú závažné veci. Spoločnosť Xymos Technology vyvinula samoreplikačnú nanotechnológiu - celý mikrorobotický roj baktérií, ktorý sa rozvíja na základe Jackovho programu. Tento roj mal pôvodne slúžiť ako neviditeľná a nezničiteľná letecká kamera, no vedcom sa vymkol spod kontroly. Mimo laboratória sa roj správa ako dravec, ktorý sa reprodukuje a hľadá si svoje obete. Najprv zabíja len zvieratá v púšti, no je zjavné, že dokáže zabiť aj ľudí. Keď Jack odhalí, akú veľkú moc má nebezpečný roj, zistí, že hrozba presahuje hranice izolovaného laboratória.
Knihu do súťaže venoval knižný veľkoobchod MARSAB. Keď nám kupón do budúceho štvrtka zašlete alebo doručíte do redakcie, máte šancu vyhrať tento titul. Minulý týždeň ste súťažili o knihu ´Prsteň kráľovnej zo Sáby
´. Získala ju Jaroslava Chmielová, Gerlachovská 12, KE. Knihu nech si do 30 dní prevezme na oddelení marketingu, Letná 47.
Autor: Čo svrbí vášho psa?
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári