Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Horoskop na týždeň od 27.8. do 2.9.2004.

Baranom sa pod vplyvom Merkúra darí viac a viac. Možno by mali trošku spomaliť, veď ich plány a aktivity sa pre ostatných stávajú nedosiahnuteľnými,

práve pre ich rýchlosť. Ak nechcete naraz zostať na všetko sami, bolo by správne, aby ste začali svoje tempo zmierňovať. Podnikajúcim Baranom by bolo ľahšie, keby sa poradili o svojich krokoch s niekým starším, kto by im ukázal možnosti omylov a chýb, predsa sa nemusia učiť na svojich vlastných. Tiež by nemali investovať v tom, čo je pre nich príliš podstatné a lepšie by bolo, ak by sa pri nových finančných podujatiach spoliehali len na zdroje, ktoré majú. Radšej zamerajte svoju pozornosť na to, čo je menej dôležité, aby ste svojou uponáhľanosťou niečo nezničili.

Skryť Vypnúť reklamu

Býk

Býkom sa bude dariť viac v súkromí, v láske, pokiaľ ide o ich city a nie v práci, či podnikaní. Tam by mali byť čo najviac opatrní a vyhýbať sa priveľkým kombináciám, komplikáciám a presúvaniu naplánovaných aktivít. Menej je viac to by malo byť vaše heslo. V láske však uspejete, nemusíte sa nijako skrývať, ani klamať, či niečo hrať. Je dôležité, aby ste vedeli, čo chcete a či je osoba, ktorá je vedľa vás, naozaj tá pravá. Na to dostanete odpoveď od vášho srdca, preto pozor na nejaké iné rady, či názory, ľudia okolo vás nie sú voči vám žičliví, závidia vám a neprajú vám úspech ani v láske, ani vo finančnej sfére. Radšej všetko dôležité držte v tajnosti, aby sa čím menej rečí o vás šírilo.

Blíženci

Vaším živlom je vzduch a ten v spojení s Merkúrom pomáha vo vás rozvíjať to dobré. Len pozor, aby ste sa naraz nedostali do ťažkostí kvôli vašej rozpoltenej osobnosti. Často totiž sami neviete, čo by ste radšej robili, čo je pre vás podstatnejšie a dôležitejšie. Či už ide o vaše súkromie, alebo prácu, všade máte priveľa záujmov, rozrobených plánov, nedokončených rozhovorov a vaše aktivity sa potom podobajú neprehľadnej spleti, v ktorej sa vyznáte len vy. No ale to predsa stačí. Nikto iný nemusí vedieť, čo vlastne zamýšľate, trochu tajomnosti nezaškodí. Vaše zámery by nemali byť jasné ani vašim blízkym, najmä mladší členovia vašej domácnosti by vám mohli niečo prekaziť, keď by vedeli priveľa.

Skryť Vypnúť reklamu

Rak

Raci by nemali byť takí utajení súkromníci, bolo by dobré, keby viac odhalili svoje tajné zákutia. Aj pre nich by to bola vítaná zmena a dokázali by sa oveľa lepšie uplatniť medzi svojimi známymi, ľuďmi, ku ktorým majú blízko. Prečo sa chcete stále skrývať? To predsa nie je správne a vlastne sa sami oberáte o vhodnú spoločnosť. Ani v láske sa takto nedá fungovať, uznajte, že keď váš partner, či partnerka nevie, čo v podstate chcete, je ťažké uspokojiť vás. Sami by ste mali byť k sebe kritickí a nesnažiť sa nasilu udržať si odstup. Tento týždeň by ste mohli svoj postoj zmeniť a začať sa viac otvárať. Spomeňte si na svoje minulé omyly a chyby, nebolo by lepšie, keby ste sa poučili? A čo tak návrat k ľuďom, s ktorými ste tieto omyly a chyby "popáchali"? Možno by to nebolo márne.

Skryť Vypnúť reklamu

Lev

Panovačným Levom sa veru nedá oponovať, ani im stáť v ceste. Majú svoju pravdu, svoje ciele a svoje záujmy a málokedy sa nechajú niekým, či niečím od nich odradiť. Tentoraz by ste však mali byť menej tvrdohlaví a radšej sa prispôsobiť iným ľuďom, ktorí by vám ľahko mohli pomôcť, ak by ste ich správne požiadali. Nie je to síce váš štýl, ale je to to najlepšie, čo môžete v terajšej situácii urobiť. Ak zvíťazí vaša hrdosť, pripravíte sa o úspech no ale veď vy predsa chcete vyhrať vždy a je jedno za akú cenu. Mladším Levom sa nedarí ovládnuť ich novú lásku, nevedia, ako ju, či jeho získať a to ich dosť znervózňuje. Vy ste totiž najradšej, keď svojich partnerov máte pod kontrolou. Ale vy sami si vyžadujete slobodu priam neobmedzenú. Nie je to trochu zvláštne? Popremýšľajte aj o tom, nielen o vašej niekedy zbytočnej hrdosti.

Panna

Panny sa nevedia dostať do rovnováhy. Akoby ich osobnosť bola oslabená nejakými útokmi zvonku, ale aj pochybnosťami zvútra. Nie je ľahké s vami vychádzať, keď ste v takomto stave, pretože pocit, že je niečo mimo vašej kontroly, je pre vás neznesiteľný. Čo keby ste sa menej zameriavali na logické vysvetlenia a zásady, ktoré musíte dodržiavať a začali viac život vychutnávať a naplno žiť? Nebolo by to pre vás lepšie? Vaše podvedomie by tiež malo dostať šancu sa prejaviť, predsa nie je dobré potláčať v sebe to dobré, aj keď ide o city a tie pre vás nemajú nikdy veľkú cenu. No ženy by si mali uvedomiť, že len ak sami budú prejavovať niekomu svoju lásku a porozumenie, môžu očakávať, že sa im to vráti. Takisto muži by sa mali zmieriť s tým, že prejaviť city nie je vždy slabosť.

Váhy

Váham tento týždeň prinesie zopár naozaj zaujímavých stretnutí a hoci nie každé z nich bude mať pre nich cenu hneď, nemali by sa im vyhýbať. Aj keď nevidíte zmysel ihneď, to ešte neznamená, že žiadny nie je. Ide len o to, že vaše očakávania a plány sa môžu splniť len vtedy, ak sa do nich zapojí dostatočné množstvo ľudí. A tých pravých spoznáte práve na rôznych spoločenských akciách. Podnikajúce Váhy by sa nemali odvracať od obchodníkov, s ktorými majú problémy, nie je to také zlé, ako sa im zdá a nejde ani o nejaký podraz. Skúste dôverovať a uvidíte, že sa vám to vyplatí. Váhy na vedúcich postoch sa môžu stať obeťami omylu, ak si nedajú dostatočne vysvetliť postupy a kroky, ktoré majú viesť k cieľu. Dbajte iac na to, čo vám ľudia hovoria a to nielen v práci, ale aj doma.

Škorpión

Škorpióni sa nemusia príliš snažiť, ak chcú dosiahnuť nejaké ciele. Môžete pokojne kombinovať, meniť svoje názory a túžby, máte dostatok síl na ich dosiahnutie. Len je podstatné, aby ste vedeli, čo vlastne je pre vás podstatné a dôležité. Starším Škorpiónom dobre radia ľudia v znamení Váh, Panny a Kozorožca, oni zase môžu poradiť Strelcom a Baranom. Dôležité je aj to, aby ste čím viac hovorili o tom, čo chcete v najbližších dňoch zlepšiť, či zmeniť, aj keď je jasné, že to záleží najmä na vás osobne. Nič nenechajte len tak visieť vo vzduchu, je potrebné, aby ste mali na svojej strane všetkých zúčastnených, nielen niekoľkých, s ktorými rátate vy sami.

Strelec

Strelci môžu pokojne zabudnúť na svoje povinnosti, spôsobiť niekomu ujmu, alebo niekoho ponížiť. Všetko im bude prepáčené a všetko im prejde. Ani nie tak preto, že by boli nejakí výnimočne nepostrádateľní, ale preto, že sa na nich nikto nesústredí. Akoby ich činy nemali takú veľkú váhu a dosah. Im to vôbec nevadí, oni sa vždy správajú rovnako, či si niekto z ich konania a správania niečo robí, alebo nie. Vaša úprimnosť ale môže zasiahnuť jedného staršieho muža a to by mohlo narušiť váš pocit bezpečia. Čo keby ste boli o niečo viac opatrní a snažili sa aspoň sem tam niečo urobiť? Napríklad pre jedného vášho známeho? Nezaslúži si vašu pozornosť? Veď vám nedávno skutočne pomohol, vážite si to aspoň? Ťažko, pri vašej deravej pamäti si na nejakú pomoc ani nespomeniete.

Kozorožec

Ste navidomoči na výslní, pri cieli a úspešne porážate svojich nepriateľov. Máte pred sebou posledné kroky k úspechu, no pozor, aby ste na niečom, či niekom nezakopli. Potom by vám úspech unikol a nemohli by ste sa radovať z toho, ako dobre viete svoj život riadiť. Nezabudnite uznať, že sa na tom vašom úspechu podieľali aj nejakí iní ľudia, pretože ak budete nespravodliví, ľahko môžete stratiť svoje dobré meno. Vyhnite sa aj kritike a prejavom nespokojnosti, keď sa už na tom nedá nič robiť. Veď to sami neznášate, tak to nerobte. V domácnosti by sa Kozorožci nemali vyhýbať hádkam a rôznym vyjasneniam, pretože len tak sa môžu dostať na koreň veciam, ktoré ich brzdia v ich ďalšom rozvoji. A ten je už za dverami, pretože vy neviete pridlho vychutnávať pocit víťazstva, vy si hneď hľadáte ďalší cieľ.

Vodnár

Vodnárom sa už niekoľkokrát po sebe podarilo narušiť jeden priateľský vzťah a tak sa niet čo čudovať, keď sa k nim ich priateľ prestane hlásiť. Nesnažte sa na niečo nadväzovať, ani niečo nasilu vysvetľovať, verte, že v tomto prípade je najlepším lekárom čas. Ten pomôže zahladiť stopy po údere, ktorý ste tomu druhému zasadili a upraviť vaše vzťahy. Ak budete chcieť všetko hneď riešiť, bude váš rozchod skutočne definitívny. V láske vás čaká podobný kopanec, čo keby ste sa radšej svojmu partnerovi, či partnerke vyhli a nedali sami sebe možnosť niečo kvalitne pokaziť? Možno by aj vám, aj vašej láske dobre padla menšia pauza, pár dní bez kontaktu zvážte to.

Ryby

Ryby majú za sebou niekoľko ťažkých rozhodnutí a najradšej by sa niekam vytratili a oddýchli si. Lenže to teraz nie je práve najlepšie riešenie, preto sa mu vyhnite. Lepšie bude, ak sa vrhnete vpred, za svojimi ďalšími cieľmi a nenecháte vyhrať svoju vnútornú neistotu a pochybnosti. Dbajte aj o to, aby ste sa menej zaoberali problémami iných, už nie je čas na to, aby ste boli samaritánmi, práve naopak, vy sami by ste mali vyžadovať pomoc a podporu. Mladším z vás by malo byť jasné, že len ak zmenia svoj spôsob života, môžu sa dočkať zmeny v príležitostiach ak si vytvoríte nejaký nový priestor, tak sa tam môže dostať aj nová možnosť. Sami si tak niekedy škodíte, pretože sa bránite inováciám. Skúste sa v tomto zmeniť a uvidíte, že sa zmení aj vaša

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Home (ale aj) Office
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 7. Zelená Bratislava
 8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Zelená Bratislava
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 5. Ruža zmeny
 6. Úpravy automobilov pre ZŤP
 7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 28 272
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 17 405
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 124
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 282
 5. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 690
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 314
 7. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 474
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 096
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 997
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 611
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Pribudlo 705 prípadov nákazy a ďalších šesť úmrtí (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 31 400. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 98 obetí.

Odberné miesto na nový koronavírus.

Čo hovoria zahraničné štúdie o reštauráciách a fitnescentrách

Treba vetrať, nosiť rúško a udržiavať odstup.

Ilustračné foto.
Peter Sagan na Giro d'Italia 2020.
Bývalý šéf Inštitútu zdravotníckej politiky Martin Smatana.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop